Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naboostujte internetovou hudbu s DFX

  5:00aktualizováno  5:00
Plug-in DFX pro nejrozšířenější softwarové hudební přehrávače dokáže dramaticky zlepšit kvalitu zvuku, ať už se jedná o MP3 soubory, nebo třeba internetové vysílání. Power Technology vydali již jeho šestou verzi.

Ještě kdysi na Audionetu jsme se několikrát zmínili o plug-inu DFX firmy Power Technology, jenž dokáže v reálném čase zpracovat prakticky jakýkoliv zvuk. V přehrávačích WinAmp, RealNetworks (RealPlayer, RealJukebox, RealONE), Sonique, J. River Media Jukebox a MusicMatch Jukebox umí rekonstruovat zvuk, ořezaný při kompresi - typicky tedy MP3, WMA atd. Díky licencím je možné technologii integrovat i do dalších produktů a hardwarových výrobků. To by bylo něco, MP3 player s DFX!

DFX 6 nabízí rozšíření zvuku pomocí následujících efektů:

Standardní rozhraní DFX 6... Harmonic Fidelity Restoration - rekonstrukce vyšších frekvencí, ořezaných při enkódování streamu s nízkou bitrate, patentovanou technologií, jež pečlivě syntetizuje vyšší frekvenční pásma.

Ambience Processing - plug-in kompenzuje ztrátu stereo image, způsobenou například Joint Stereo kódováním, regenerací a rozšířením hloubky sterea. Zajímavostí je, že stejnou technologii najdete například na poslední desce Alanis Morisette.

 3D Surround Processing - zde už nejde o rekonstrukci zvuku, ale přímo o efektový filtr, jímž dosáhnete prostorového vjemu na dvou osamocených bedničkách, stejně jako dokonalého surroundu na 4.1 a 5.1 konfiguracích.... které ale můžete změnit k nepoznání

Dynamic Gain Boosting - zvyšuje hlasitost a dynamiku zvuku. Využívá toho, že DFX používá při audio processingu s 32bitovou plovoucí čárkou, což umožňuje pracovat s mnohem větším dynamickým rozpětím. Při zpětném renderingu do 16 bitů pak zvuk získává větší dynamiku, přesahující teoretické možnosti 16bitového rozlišení.

HyperBass Boost - chcete-li zničit sousedy, či připravit svým malým ulitimediálním repráčkům nečekané zážitky, zkuste trošku experimentovat. Odměnou vám bude sytý basový zvuk prakticky na jakékoliv sestavě.

Headphones Output Optimization - zcela nová rutina může vylepšit (či ozvláštnit) poslech hudby na sluchátkách. Zvuk je modifikován tak, aby se vašemu sluchovému aparátu zdálo, že přichází zepředu a ne přímo do uší. Ve výsledku se zdá, že jste na živém koncertě poslouchaného interpreta.

Další možnosti

K dispozici je 39 předvoleb processingu DFX 6 disponuje 39 předvolbami audio processingu. Podle aktuální situace můžete zvolit jeden z nich, častěji ale budete nejspíš experimentovat s vlastním nastavením. DFX se také drží populárního trendu skinů. Můžete jej navléct nejen do jiného kabátku, ale třeba úplně přeměnit jeho vzhled (viz obrázek výše). Ostatně skinů je na serveru DFX spousta, stačí jen vybírat. V současné době probíhá tamtéž akce, v jejímž rámci lze registrovanou verzi (s funkčním 3D Surroundem i po uplynutí 14denní zkušební lhůty) získat se slevou za příjemných $19,99. Za nejlepší realtime audio procesor s profesionální kvalitou výstupu, jakým DFX bezpochyby je, je to cena více než zajímavá.Témata: MP3, software, WinAmp

Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Rozuzlení: Platit je třeba za každý televizor. Výjimku má snad jen IPTV

Příklad televizoru, který je na dobré cestě k nezpůsobilosti pro příjem...

Neexistuje televizor, za který by nebylo podle zákona potřeba platit koncesionářské poplatky. To, že na něj doma nic...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Najdete na iDNES.cz