Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nabourejte se do historie rozhovorů v ICQ bez hesla

aktualizováno 
V jubilejním, stém díle na vás čeká slušná porcička prográmků. Nejprve se budeme věnovat extrahování rozhovorů z kecálků, potom se podíváme na produkt, co tvoří futuristické obrázky. Specialitkou je nástroj pro uložení PowePointové prezentace do flashe a nechybí ani program, který umožňuje export souborových příloh v e-mailech Outlooku.

Belkasoft Universal IM History Extractor Pro 2.01 – shareware
Společnost Belkasoft má ve svém portfoliu několik zajímavých produktů. Nás zaujal především ten s označením Universal IM History Extractor Pro. Jak je již z názvu patrné, jde o nástroj, který vám pomůže „vytáhnout“ vaši konverzaci z instant messengerů (např. ICQ).

A kdy se může hodit? No například, pokud dojde k havárii instant messengera a databáze s uloženou konverzací je poškozena, či v případech, že potřebujete reinstalovat počítač a přitom nepřijít o historii rozhovorů. V nespolední řadě ho lze i zneužít ke čtení cizích rozhovorů. K uloženým souborům s konverzací totiž přistupuje i bez nutnosti zadat přístupové heslo uživatele. Rozhovory dokáže vytáhnout nejen z ICQ (od verze 99a až do ICQ 5.x), ale i z Mirandy, Microsoft Messengeru, Yahoo! Messengeru, Skypu či Trilianu. Po spuštění stačí vybrat klienta, ze kterého chcete extrahovat rozhovory, najít chatovací uživatelský účet a vybrat období, za které má dojít k k načtení informací. V dalším kroku určíte, zda chcete uložit odchozí, příchozí či oboje zprávy a potom zvolíte výstupní formát souboru. Na výběr je obyčejný text, HTML, XML. Pro každou osobu z kontaktního listu si přitom lze nechat vytvořit soubor zvlášť. Zkušební verze je omezena na výpis prvních deseti řádků konverzace, a také je funkční pouze po dobu 10ti dnů.

 • Program stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • Belkasoft Universal IM History Extractor Pro

  WebGobbler 1.2.4 – freeware
  Produkt WebGobbler je jedinečný program, který vytváří futuristické obrázky, které vám vyrazí dech. Pracuje na jednoduchém principu. Na internetu prochází servery obsahující stovky či tisíce obrázků. Ty potom stahuje na lokální disk vašeho počítače a z nich svým algoritmem vytváří nevšední snímky. Výběr obrázků je náhodný a téměř vše je ponecháno na vlastnostech programu. Vy můžete aplikovat jen několik efektů pro tvorbu obrázků (rotace, počet obrázků, ze kterých bude výsledek složen), měnit jejich rozměry, nechat program tvořit jen z vašich obrázků nebo výsledek použít jako spořič vašeho monitoru. Výsledné obrázky lze uložit v různých formátech. Nechcete-li, aby obrázky pocházely z nějaké konkrétní URL adresy, stačí ji zadat na černou listinu. Práce s programem je jednoduchá, bohužel je však náročný na hardware PC (vytíží ho na 100%).

 • Program stahujte na této adrese (3.6 MB).
 • WebGobbler

  Flash Spring Lite 1.3.5 - freeware
  Možná jste se i vy již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali vaši prezentaci vytvořenou v programu PowerPoint uložit do jiného formátu než PPT či PPS. A právě pro tyto případy tu je Flash Spring Lite. Ten má na práci jen jedno, přeukládat soubory z PowerPointu do flashe. Výhoda této technologie spočívá v tom, že prezentaci potom můžete umístit na web a kdokoliv s podporou flashe v internetovém prohlížeči si ji bude moci prohlédnout, bez nutnosti stahovat soubor či mít instalovaný prohlížeč prezentací. Převést prezentaci je jednoduché, avšak potřebujete k tomu MS PowerPoint. Nejprve nainstalujte Flash Spring Lite. Potom v PowerPointu otevřete převáděný soubor. Nyní si všimněte nové lišty se třemi tlačítky. První slouží k zahájení převodu a druhé nastavuje parametry. V nastavení příliš funkcí neočekávejte, jde přece jen o odlehčenou verzi produktu, a tak jediné co můžete měnit, je kvalita obrázků (ovlivňuje výslednou velikost flashe). Kdybyste zatoužili po ostatních volbách a ještě dalších, pokročilých, musíte sáhnout po produktu Flash Spring Pro, který však již není zdarma (lze ho však vyzkoušet).

 • Program stahujte na této adrese (1.6 MB).
 • Flash Spring Lite

  DelAttach 1.0.2 - freeware
  Perfektní pomocník pro vaši poštovní schránku. Pokud pro práci s poštou používáte e-mailového klienta Microsoft Outlook, potom by vám nemělo chybět toto rozšíření. Jde totiž o program pocházející od českého autora, který slouží k práci s přílohami e-mailů. Pokud jste se stejně jako my někdy dostali do situace, kdy vám v jednom e-mailu přišlo velké množství příloh, či jste ve své poště hledali konkrétní soubor, potom vám produkt přiroste rychle k srdci. Program totiž na základě nastavených podmínek kontroluje přílohy v e-mailech. Podmínky tvoří typ přílohy a datum doručení e-mailu. Ty, které vyhovují, uloží do předem specifikované složky na pevném disku. Jestliže je zaškrtnuta volba mazat přílohy, pokusí se program odstranit z e-mailu přílohu. Vlastní e-mail je ponechán beze změny. DelAttach naleznete po instalaci v MS Outlook. Přepněte se do složky, kterou chcete zpracovat  a pak vyberte v menu Nástroje položku Odstraň přílohy.

 • Program stahujte na této adrese (430 KB).
 • DelAttach  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz