Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nabourejte se do historie rozhovorů v ICQ bez hesla

aktualizováno 
V jubilejním, stém díle na vás čeká slušná porcička prográmků. Nejprve se budeme věnovat extrahování rozhovorů z kecálků, potom se podíváme na produkt, co tvoří futuristické obrázky. Specialitkou je nástroj pro uložení PowePointové prezentace do flashe a nechybí ani program, který umožňuje export souborových příloh v e-mailech Outlooku.

Belkasoft Universal IM History Extractor Pro 2.01 – shareware
Společnost Belkasoft má ve svém portfoliu několik zajímavých produktů. Nás zaujal především ten s označením Universal IM History Extractor Pro. Jak je již z názvu patrné, jde o nástroj, který vám pomůže „vytáhnout“ vaši konverzaci z instant messengerů (např. ICQ).

A kdy se může hodit? No například, pokud dojde k havárii instant messengera a databáze s uloženou konverzací je poškozena, či v případech, že potřebujete reinstalovat počítač a přitom nepřijít o historii rozhovorů. V nespolední řadě ho lze i zneužít ke čtení cizích rozhovorů. K uloženým souborům s konverzací totiž přistupuje i bez nutnosti zadat přístupové heslo uživatele. Rozhovory dokáže vytáhnout nejen z ICQ (od verze 99a až do ICQ 5.x), ale i z Mirandy, Microsoft Messengeru, Yahoo! Messengeru, Skypu či Trilianu. Po spuštění stačí vybrat klienta, ze kterého chcete extrahovat rozhovory, najít chatovací uživatelský účet a vybrat období, za které má dojít k k načtení informací. V dalším kroku určíte, zda chcete uložit odchozí, příchozí či oboje zprávy a potom zvolíte výstupní formát souboru. Na výběr je obyčejný text, HTML, XML. Pro každou osobu z kontaktního listu si přitom lze nechat vytvořit soubor zvlášť. Zkušební verze je omezena na výpis prvních deseti řádků konverzace, a také je funkční pouze po dobu 10ti dnů.

 • Program stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • Belkasoft Universal IM History Extractor Pro

  WebGobbler 1.2.4 – freeware
  Produkt WebGobbler je jedinečný program, který vytváří futuristické obrázky, které vám vyrazí dech. Pracuje na jednoduchém principu. Na internetu prochází servery obsahující stovky či tisíce obrázků. Ty potom stahuje na lokální disk vašeho počítače a z nich svým algoritmem vytváří nevšední snímky. Výběr obrázků je náhodný a téměř vše je ponecháno na vlastnostech programu. Vy můžete aplikovat jen několik efektů pro tvorbu obrázků (rotace, počet obrázků, ze kterých bude výsledek složen), měnit jejich rozměry, nechat program tvořit jen z vašich obrázků nebo výsledek použít jako spořič vašeho monitoru. Výsledné obrázky lze uložit v různých formátech. Nechcete-li, aby obrázky pocházely z nějaké konkrétní URL adresy, stačí ji zadat na černou listinu. Práce s programem je jednoduchá, bohužel je však náročný na hardware PC (vytíží ho na 100%).

 • Program stahujte na této adrese (3.6 MB).
 • WebGobbler

  Flash Spring Lite 1.3.5 - freeware
  Možná jste se i vy již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali vaši prezentaci vytvořenou v programu PowerPoint uložit do jiného formátu než PPT či PPS. A právě pro tyto případy tu je Flash Spring Lite. Ten má na práci jen jedno, přeukládat soubory z PowerPointu do flashe. Výhoda této technologie spočívá v tom, že prezentaci potom můžete umístit na web a kdokoliv s podporou flashe v internetovém prohlížeči si ji bude moci prohlédnout, bez nutnosti stahovat soubor či mít instalovaný prohlížeč prezentací. Převést prezentaci je jednoduché, avšak potřebujete k tomu MS PowerPoint. Nejprve nainstalujte Flash Spring Lite. Potom v PowerPointu otevřete převáděný soubor. Nyní si všimněte nové lišty se třemi tlačítky. První slouží k zahájení převodu a druhé nastavuje parametry. V nastavení příliš funkcí neočekávejte, jde přece jen o odlehčenou verzi produktu, a tak jediné co můžete měnit, je kvalita obrázků (ovlivňuje výslednou velikost flashe). Kdybyste zatoužili po ostatních volbách a ještě dalších, pokročilých, musíte sáhnout po produktu Flash Spring Pro, který však již není zdarma (lze ho však vyzkoušet).

 • Program stahujte na této adrese (1.6 MB).
 • Flash Spring Lite

  DelAttach 1.0.2 - freeware
  Perfektní pomocník pro vaši poštovní schránku. Pokud pro práci s poštou používáte e-mailového klienta Microsoft Outlook, potom by vám nemělo chybět toto rozšíření. Jde totiž o program pocházející od českého autora, který slouží k práci s přílohami e-mailů. Pokud jste se stejně jako my někdy dostali do situace, kdy vám v jednom e-mailu přišlo velké množství příloh, či jste ve své poště hledali konkrétní soubor, potom vám produkt přiroste rychle k srdci. Program totiž na základě nastavených podmínek kontroluje přílohy v e-mailech. Podmínky tvoří typ přílohy a datum doručení e-mailu. Ty, které vyhovují, uloží do předem specifikované složky na pevném disku. Jestliže je zaškrtnuta volba mazat přílohy, pokusí se program odstranit z e-mailu přílohu. Vlastní e-mail je ponechán beze změny. DelAttach naleznete po instalaci v MS Outlook. Přepněte se do složky, kterou chcete zpracovat  a pak vyberte v menu Nástroje položku Odstraň přílohy.

 • Program stahujte na této adrese (430 KB).
 • DelAttach
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Najdete na iDNES.cz