šroubováky

šroubováky

Nahlédněte do počítače bez šroubováku. Zajímavé programy zdarma ke stažení

  • 25
Speciální program udělá audit počítače a popíše, jaké komponenty v sobě stroj ukrývá. Program oceníte, pokud si chcete například přikoupit operační paměť nebo stáhnout záplatu pro konkrétní součástku.

Belarc Advisor 7.2 – freeware
Kdyby tak šlo podívat se dovnitř počítače, aniž byste ho museli rozdělávat, a zjistit, jaké komponenty jsou v něm použity. Ale ono to opravdu jde. Stačí k tomu nějaký diagnostický program.

A právě do této skupiny patří Belarc Advisor. Zjistí vám nejen hardwarovou konfiguraci PC (tedy z jakých komponent je sestaven), ale dokonce prozradí i hodně informací o operačním systému včetně instalovaných aplikací. Po spuštění zobrazí v rámci prohlížeče obsáhlý a poměrně detailní seznam jak instalovaného hardwaru (procesor, diskové mechaniky, řadiče, síťový a grafický adaptér, paměti...), tak i softwaru. V případě softwaru jsou vypsány názvy instalovaných aplikací včetně jejich verzí a případných licenčních čísel. V seznamu dokonce nechybí informace o aktualizacích Windows, takže lehce zjistíte, zda je máte všechny instalované.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).

    Belarc Advisor

    SmartDefrag 6.1 – freeware
    Operační systémy Windows trpí takzvanou fragmentací dat. Pevné disky jsou totiž obrovské datové zásobárny, u kterých dochází vlivem čtení a zápisu k rychlým změnám. Ukládáte-li na ně například objemnější soubory, může se stát, že jedna část se bude nacházet na začátku plotny, druhá uprostřed a poslední na konci. Hlavička disku samozřejmě nemůže být na obou místech najednou, doba čtení se značně protáhne a výkon jde dolů. O srovnání rozdělených souborů na HDD se starají tzv. defragmentační nástroje.

    Pomocí defragmentačních nástrojů můžete přeuspořádáním souborů a volného místa na pevném disku urychlit spouštění programů. Zřejmě nejznámějším defragmentačním nástrojem je ten integrovaný ve Windows. Ten však má své mouchy. Nemůže běžet na pozadí systému, aniž byste ho spouštěli. Data souborů sice skládá dohromady, ale již si neporadí s jejich poskládáním podle přístupu či toho, jak jsou důležitá apod. To však neplatí o SmartDefragu. Nejenže pracuje nepřetržitě na pozadí operačního systému Windows, ale po instalaci si s problémem fragmentace nemusíte dělat hlavu – vše běží automaticky. Tyto funkce jsou přitom většinou přítomné u placených defragmentačních nástrojů.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 MB).
    SmartDefrag


    Folder Guide 1.2 – freeware

    Každý uživatel používá poněkud odlišný systém pro ukládání dat. Většinou se však skládá z toho, že na pevném disku je vytvořená nějaká složka jako centrální úložiště dat. V ní se potom vytvářejí další podsložky podle potřeb uživatele. Pracujete-li s daty např. na pracovní ploše a potřebujete je přesunout či přejít do vybrané podsložky, nezbývá vám nic jiného než se na místo proklikat. Anebo lze použít zlepšovák v podobě Folder Guide.

    Jde o jednoduché, leč užitečné rozšíření pro systémy Windows. Díky němu máte možnost vytvořit si seznam vašich oblíbených složek, které budete mít dostupné kliknutím pravého tlačítka myši. Nadefinovat vlastní složky přitom zvládne každý z uživatelů. Stačí zadat název složky a její umístění a to je vše. Jak vidíte, opravdu primitivní, leč usnadňující každodenní práci na PC.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (768 KB).
    Folder Guide


    Jazyky bez bariér 2.0 – trial

    Také jste věčnými nováčky při učení cizích jazyků? Nemůžete-li se hnout z místa, zkuste nový způsob, jak se cizí jazyk učit. Sám autor o tomto softwaru tvrdí, že jde o speciální program pro jazykovou výuku dětí a mládeže se specifickými potřebami učení i pro populaci bez "jazykových buněk".

    Je koncipován pro evropskou jazykovou rozmanitost a umožňuje mimo jiné snadnou výměnu obsahu např. prostřednictvím elektronické pošty. Výhodou Jazyků bez bariér je možnost vkládat do výukového programu jakoukoliv látku - původní učivo nebo již hotové učebnice. Program tak může sloužit jednak jako tvůrčí nástroj umožňující výuku jazyků aktivním zábavným způsobem a dále jako užitečná pomůcka doplňující a rozšiřující možnosti klasické učebnice. Aby naučný program správně fungoval, je nutné ho nejen nainstalovat, ale také si stáhnout. Po stažení a instalaci programů je nutné si stáhnout knihovny JBB. K dispozici jich je více jak 100 s různou tematikou a pro různé jazyky (nejvíce pro angličtinu). V nich se nacházejí jednotlivé lekce. Soubory JBB si můžete vytvářet samostatně či si je vyměňovat s jinými uživateli.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (93,3 MB).
    Jazyky bez bariér