Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nahrajte si na video, co vlastně na počítači děláte

aktualizováno 
V dnešním přehledu zajímavých programů pro práci s videem a grafikou najdete kromě řady nástrojů na konverzi různých formátů videa také aplikaci Screen Video Recorder, která umí zaznamenat vaši činnost s počítačem jako video soubor.

Vytisknete si doma billboard | foto: Profimedia.cz

Prohlížeče, přehrávače a editory

PicaJet Photo Organizer 2.5.0.468 - freeware
homepage

PicaJet Photo Organizer je aplikace na prohlížení a uspořádání digitálních fotografií, umí vytvářet kategorie, třídit snímky, vyhledávat v nich a dávkově je přejmenovávat. V programu jsou připraveny rovněž i funkce pro základní úpravy snímků.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (4,7 MB)

Kreslení 2.01 - freeware
homepage

Kreslení je jednoduchý program na obkreslování obrázků ve formátu JPG, které jsou zobrazeny na pozadí kreslicí plochy. Hotový obrázek je možné uložit jako zápis souřadnic nebo jako obrázek ve formátu BMP.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (0,6 MB)

Free Image Manipulator 0.2.2 -freeware
homepage

Program Free Image Manipulator slouží k základním úpravám obrázků, jako je například změna rozlišení, přidávání textu do obrázků nebo konverze mezi běžnými formáty. Aplikace se snadno ovládá, její použití je zdarma.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (6 MB)

Image Assistant 2.85 - shareware
homepage

S dávkovou úpravou digitálních fotografií a obrázků si poradí aplikace Image Assistant. Mezi nabízené funkce patří například úprava rozměrů, otáčení, vytváření náhledů, přidávání textů a vodoznaku, přejmenovávání nebo konverze formátů. Image Assistant pracuje s formáty JPG, GIF, BMP a PNG.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (2,1 MB)

ScriptCad 1.02 - shareware
homepage

ScriptCad je kreslicí nástroj na návrhy ve 2D, hlavním rozdílem oproti ostatním podobným programům je podpora kreslení pomocí příkazů, tedy tzv. skriptů. Mimo to je samozřejmě rovněž možné kreslit pomocí nástrojů na vytváření geometrických tvarů.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (0,4 MB)
 
Konverze obrázků a videa

Sib Icon Converter 2.0 - shareware
homepage

Sib Icon Converter umí vzájemně konvertovat různé formáty ikon i z různých operačních systémů. S tímto programem si snadno vytvoříte vlastní sadu ikon pro váš počítač.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (1,2MB)

Auto Gordian Knot 2.36 beta - open source
homepage

Auto Gordian Knot je výkonný open source nástroj na konverzi filmů z DVD do oblíbených formátů DivX a XviD. Na zpracování video souborů používá aplikace externí nástroje, které se nainstalují společně s programem Auto Gordian Knot, stejně jako potřebné kodeky. Ovládání aplikace je velmi snadné, stejně jako podrobné nastavení vlastností výstupních souborů.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (2,4 MB)

River Past Video Cleaner 7.0.2 - trialware
homepage

River Past Video Cleaner slouží k dávkové konverzi video souborů v různých formátech např. DVD, 3GPP, ASF, AVI, DivX, DV, MOV, MPEG, RM či WMV do formátů AVI, WMV, DivX, XviD, DV, MKV nebo OGM. Výstupní soubory z konverze je možné podrobně nastavit.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (2,4 MB)

Boilsoft 3GP/iPod/PSP/MP4 Converter 1.01 - shareware
homepage

Další konverzní aplikace z dnešního přehledu je určena k převodu běžných formátů videa (AVI, DivX, MPEG, VOB, RM, RMVB, MOV nebo MP4) do formátů MP4 a 3GP, které lze přehrávat v přenosných zařízeních (iPod, Playstation Portable a další).

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (3,5MB)

Solid Converter GX 1.1 - shareware
homepage

Program Solid Converter GX vzájemně převádí různé grafické formáty, jako je například TIFF, JPG, GIF, PNG nebo PSD. Konverze může probíhat také dávkově, lze při ní měnit například i hloubku barev fotografií či obrázků.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (8,5 MB)

Nástroje pro DVD a video

Screen Video Recorder 1.5 - trialware
homepage

Screen Video Recorder je užitečný nástroj, který umí zaznamenat veškerou vaši činnost s počítačem do video souborů ve formátech RM, VCD, MPEG či DVD. Nahrávat lze buďto celou plochu nebo jen práci v aktivním okně. Program může sloužit například pro tvorbu návodů na práci s počítačem nebo jednotlivými programy.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (5,2 MB)

Movie Label 2007 2.5 - trialware
homepage

Aplikace Movie Label vám pomůže s uspořádáním vaší sbírky filmů na DVD, CD nebo VHS, data o filmech získává z internetové databáze, umí vytvářet obaly na DVD či videokazety, udržovat přehled o vypůjčených filmech a také například i exportovat přehled filmů do souborů ve formátech XLS, HTML či XML.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (6,1 MB)

Další utility

AD advanced picture gallery 1.01 final - freeware
homepage

AD advanced picture gallery je nástroj na vytvoření internetové obrázkové galerie, který využívá webových technologií PHP a mySQL. Galerie mohou obsahovat celou řadu užitečných funkcí, například ochranu heslem, více úrovní, prezentační mód, statistiky návštěvnosti atd. AD advanced picture gallery generuje validní HTML kód.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (0,1 MB)

ReaGallery 3.0 - trialware
homepage

S nástrojem ReaGallery si z vašich fotografií snadno vytvoříte fotoalba, vhodná k umístění na webové stránky. V galerii lze využívat různé grafické efekty a pomocí vestavěného FTP klienta ji nahrát na webový server.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (4,5 MB)

ProPoster 2.01.09 - trialware
homepage

Nástroj ProPoster umožňuje tisk velkoformátových dokumentů, transparentů či fotografií na běžných maloformátových tiskárnách tím, že je rozloží na více menších částí.

Stahujte ze Slunečnice na této adrese. (1 MB)
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Další z rubriky

Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

Tablet pro práci i záýbavu

Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz