Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nainstalujte si jen takový software, který určitě chcete

aktualizováno 
Používáte rádi programy Google, ale nechcete je instalovat jeden po druhém? Chtěli byste k nim získat i další nástroje pro zabezpečení PC zdarma? Potom zkuste jejich nový produkt. Dále nechybí ani automatický kontroler došlé pošty s možností třídit spam na straně serveru či zprůhledňovač oken ve Windows a generátor Sudoku.

Google Pack - freeware
Firma Google rozšířila své portfolio produktů o nový kousek. Nejde ani tak o zcela nový nástroj, jako spíše o možnost nakombinovat si do jednoho instalačního balíčku programy, které využijete na svém desktopu.

Služba se nazývá Google Pack a jde o balíček, který obsahuje utilitky a nástroje nejen od Google. Pokud chcete bezpečný a navíc užitečný software, potom je určen právě vám. V Google si možná řekli, že když už mají tolik aplikací, tak proč nedat uživatelům možnost instalovat je do PC všechny najednou s tím, že jejich výběr nechají na nich. Největší výhoda v tomto řešení je však v tom, že si nakombinujete jen ty aplikace, které opravdu chcete a tudíž nemusíte z internetu stahovat kB dat navíc.

Programy, které jsou zahrnuty a nelze je odebrat:

Google Talk - instant kominkátor s VoIP
RealPlayer - multimediální přehrávač
GalleryPlayer HD Images - obrázky
Trillian - instant kominkátor

Programy z portfolia Google:

Google Earth - mapy z celého světa v 3D
Google Desktop - vyhledávač pro desktop
Picasa - správce a editační nástroj fotografií
Google Toolbar for Internet Explorer - toolbar Gogle pro IE
Google Pack Screensaver - spořič monitoru

Další užitečné programy:

Mozilla Firefox with Google Toolbar - browser s lištou Google
Ad-Aware SE Personal - antispywarey
Norton Antivirus 2005 Special Edition - antivir (aktualizace definic na 6 měsíců)
Adobe Reader 7 - PDF prohlížeč

Výbornou funkcí je i tzv. aktualizační nástroj. Ten je v instalačním balíčku zahrnut automaticky a stará se o zjišťování nových verzí instalovaných programů z Google Packu. Máte-li některý nástroj z balíčku již v PC instalovaný, je detekován a neinstaluje se znovu (pokud pack neobsahuje verzi novější).

 • Svůj balíček si nakombinujte na této adrese.
  Google Pack
 • Mail Box Dispatcher 2.3 – freeware
  Mail Box Dispatcher užijete především v situacích, kdy si nepřejete dostávat nevyžádanou poštu, či jestliže potřebujete svůj e-mailový účet ovládat ještě na straně poštovního serveru a to před tím, než se zprávy stáhnou do vašeho klienta. Program se tedy chová podobě jako jednoduchý, praktický spamový filtr. Snadno vám dovolí specifikovat kritéria (od, předmět, text apod.) podle kterých se budou zprávy třídit a mazat. Program navíc může stáhnout předepsaný počet řádků e-mailu a dovolí vám rychle si prohlédnout jeho část. Ke zprávám navíc můžete přidávat i své vlastní značky. Po instalaci se nemusíte bát nastavení vašeho účtu do programu. Aplikace totiž obsahuje průvodce, který vás nastavením poštovního účtu provede krok za krokem. Nejprve si vyberete jazyk, můžete si i tlačítkem Download additional language stáhnou češtinu. Ten umístíte do adresáře C:\Program Files\Mail Box Dispatcher 2 a v menu potom vyberete Čeština. Nyní vyberte složku, kam se budou e-maily ukládat a v dalším kroku přidejte e-mailový účet a nastavte další vlastnosti. Teď již stačí definovat pravidla, podle kterých se bude pošta ze serveru odstraňovat - můžete ji mazat i manuálně. Pomocník je dobrý nejen pro kontrolu pošty, ale i jako upozorňovač na nově příchozí.

 • Program stahujte na této adrese (906 kB).
 • Mail Box Dispatcher

  Transparent Windows 2.2 - freeware
  Co byste řekli na to, kdyby vaše okna ve Windows byla transparentní podobně, jak tomu bude v příští generaci Windows Vista? Máte-li zájem můžete zkusit jednoduchou utilitku Transparent Windows. S průhlednými Windows tak můžete pracovat více efektivněji, můžete vidět obsah oken pod tím aktuálním, nebo ve kterém pracujete. Velmi praktické využití se nabízí například na diskusních fórech, kdy můžete provádět nějakou činnost a přitom v pozadí sledovat, kdo co právě ve fóru sděluje. Ovládání není nikterak složité. Po instalaci produktu můžete průhlednost měnit dvěma způsoby. Na pravé straně okna se objeví nový ovládací prvek „šoupátko“, prostřednictvím kterého určujete manuálně míru transparentnosti. Druhá možnost je kliknout pravým tlačítkem na ikonkou okna (vlevo nahoře) a vybrat položku Transparency a v procentech si určíte průhlednost. Bohužel v některých aplikacích nelze využít ani jednu možnost (např. okno ICQ), zajímavost však je, že v dialogových oknech nechybí.

 • Program stahujte na této adrese (3.4 MB).
 • Transparent Windows

  Sudoku solver 1.8.2 - freeware
  Hrajete rádi hru Sudoku? Že nevíte co to je? Sudoku je zajímavá hra, která je náročná na logické myšlení řešitele. Její princip spočívá v tabulce o devíti sloupcích a devíti řádcích s několika doplněnými jednocifernými číslicemi. Vaším cílem je pokud možno v co nejkratším čase doplnit tabulku Sudoku o zbývající číslice 1 až 9 tak, aby se žádná číslice v žádném sloupci, řádku, a ani jednom z devíti čtverců o hraně 3 čtverečky neopakovala. To znamená, že v každém řádku, sloupci, a tučně ohraničeném čtverci musí být právě číslice 1-9 (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9). Se Sudokem se můžete setkávat jak v luštitelských knihách, tak v časopisech apod. Pokud jste jí však opravdu propadli, můžete si zkusit nainstalovat program Sudoku solver a generovat si vlastní Sudoku sami. Po instalaci klikněte na Sudoku a vyberte Generuj sudoku, vyberte si obtížnost. Nyní již můžete začít luštit. Čísla je možné doplnit dvojitým kliknutím myši na číslo a zadáním nové hodnoty. Pokud si nebudete vědět rady můžete požádat program o pomoc prostřednictvím tlačítka Vylušti krok. Pro chod programu je nutné nejprve instalovat knihovny pro VB6.

 • Program stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Sudoku solver  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz