Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Najděte zaměstnání z tepla svého domova

aktualizováno 
Každý kdo někdy hledal nové zaměstnání, vám potvrdí, že to není nic jednoduchého. Pryč jsou však doby, kdy vaší jedinou možností bylo sledování inzerátů v novinách, obcházení vytipovaných podniků a navštěvování Úřadu práce. Internet skýtá, celou možností, které vám mohou ve vašem úsilí pomoct.

Ztráta zaměstnání je nepříjemná v každém věku. Stejně tak by mohli vyprávět absolventi, kteří teprve hledají své první místo. V každém případě je nejdůležitější nesložit ruce do klína a aktivně hledat, protože nové zaměstnání za vámi samo nepřijde. V dnešní době se nemusíte spoléhat na obcházení vytipovaných firem, sledování inzerátů v novinách nebo návštěvy úřadu práce a prohlížení vývěsek s nabídek práce, ale můžete hledat práci přes internet z tepla vašeho domova nebo internetové kavárny. Existuje celá řada možností, kde na internetu hledat zaměstnání.. My se dnes podíváme na tři hlavní tipy webových stránek s nabídkou zaměstnání.

Úřady práce se otevřely internetu

Ještě před několika lety vám nezbývalo, pokud jste si chtěl zjistit nabídku volných míst vašeho úřadu práce, než příslušný úřad osobně navštívit a prohlédnout si nástěnky s vyvěšenými nabídkami případně je vyhledat v elektronickém systému prostřednictvím samoobslužných infoboxů. V současnosti však již mají všechny úřady práce v České republice své webové stránky na nichž naleznete nejen pravidelně aktualizovanou databázi pracovních příležitostí, ale i celou řadu dalších důležitých informací. Díky tomu si můžete vyhledat prostřednictvím internetu nejen nabídky zaměstnání z vašeho bydliště, ale také z celé republiky.

Všechny Úřady práce mají velice podobnou adresu, které většinou připomínají původní okresní SPZ, ještě před vznikem krajů. Díky tomu si můžete příslušnou adresu jednoduše odvodit. Pro názornost uveďme několik příkladů. Stránky úřadu práce hlavního města Prahy naleznete na adrese ab.uradprace.cz, ÚP Brno-město na bm.uradprace.cz a stránky ÚP Ostrava se nachází na ot.uradprace.cz. Jednotlivé internetové stránky se liší svým vzhledem a úroveň jejich zpracování je různá, ale na všech naleznete více či méně podobné informace.

Podívejme se podrobněji na jedny z těch povedenějších, které patří Úřadu práci v Příbrami na naleznete je na adrese pb.uradprace.cz. Na titulní stránce vás na první pohled upoutá okamžitá statistika vývoje nezaměstnanosti. Ten nejdůležitější odkaz , kterým je nabídka volných míst naleznete buď zvýrazněný vedle statistik nebo v jednoduchém menu, které se nachází úplně vpravo. Po té co na něj kliknete, otevře se vám nabídka, ve které si můžete vybrat jestli chcete otevřít seznam evidovaných volných míst, podrobně vyhledávat nebo přehled pracovních míst pro ZPS, TZP. Mimo to jsou zde informace pro zaměstnavatele jak postupovat při zveřejňování nabídky zaměstnání.

Statistiky nezaměstnanosti a databáze pracovních příležitostí nejsou tím jediným, co můžete na stránkách Úřadu práce v Příbrami nalézt. Nechybí zde adresa pracoviště s mapou a přesnými pokyny, jak se tam dostat a úřední hodiny, ale také informace o jednotlivých detašovaných pracovištích. Uchazeči o zaměstnání se zde dozvědět vše potřebné o zprostředkování zaměstnání, aktivní politice zaměstnanosti, práci v zahraničí, rekvalifikacích, novinkách a jiných důležitých informacích.

pb.uradprace.cz (Úřad práce - Příbram)

Personální agentury a nabídky samotných firem

Další možností, kde hledat na internetu zaměstnání, jsou internetové stránky jednotlivých personálních agentur, kam agentury umisťují pravidelně aktualizovaný přehled volných míst. Některé agentury navíc umožňují, aby jste se přes jejich webové stránky zdarma zaregistrovali do jejich databáze uchazečů. Rovněž některé agentury nabízí i celou řadu nadstandardních služeb, jako jsou různá školení nebo poradenství, ale to už je individualní podle té, které agentury.

Podíváme-li se například na webové stránky personální agentury Adecco nalezneme na úvodní stránce jednak políčko pro vyhledávání a menu se čtyřmi základními položkami: Klient (určena pro zaměstnavatele), Uchazeč, Kde nás najdete a Kdo jsme (informace o společnosti). V položce Klient se skrývají odkazy pro vyhledávání v nabídkách na zaměstnání, přihlášení a registraci uchazeče o zaměstnání. Kromě toho jsou zde také odkazy na informace o tom, jak správně napsat životopis či průvodní dopis, jak se chovat u pohovoru nebo jaké existují pracovní smlouvy.

Některé firmy také zveřejňují své nabídky na zaměstnání přímo na svých firemních internetových stránkách. Většinou tak činí větší a významnější společnosti.

www.adecco.cz

Specializované servery a další možnosti

Kromě stránek klasických personálních agentur, existuje celá řada specializovaných serverů, které se zabývají zprostředkováním zaměstnání. Jedním z největších a nejrenomovanějších je www.jobs.cz. Na svých stránkách nabízí nejen databázi volných míst, ve které můžete vyhledávat podle lokalit a oborů, podle firem, podle klíčových slov nebo jestli se jedná o nabídku pro absolventy, ale můžete si zde i založit profil s vaším životopisem a čekat jestli vás neosloví sama nějaká firma. Studenti si zde mohou nalézt brigády a na stránce www.hotjobs.cz naleznete ty úplně nejžhavější nabídky. Jobs.cz však nabízí mnohem víc. Součástí serveru jsou on-line diskuze s personalisty nebo poradna, ve které se dočtete o všem co potřebujete vědět, při hledání zaměstnání nebo správě vašich financí. Do stejné rodiny serverů jako www.jobs.cz a www.hotjobs.cz patří i server www.prace.cz, který nabízí podobné služby jako jobs.cz.

www.jobs.cz

Dalším významným pracovním serverem je www.jobpilot.cz, který v podtitulku uvádí Evropský online trh práce. Tento server nabízí desítky tisíc pracovních příležitostí nejen z České republiky, ale i z dalších evropských zemí. V době psaní tohoto článku obsahoval tento server 54667 pracovních nabídek.

Pro pohodlnou práci při hledání toho pravého zaměstnání nabízí Jobpilot službu Můj jobpilot, která stejně jako u ostatních serverů nabízí uložení vašeho životopisu a vytvoření vlastních vyhledávacích profilů přesně podle vašich potřeb. Z dalších možností nabízí Jobpilot mimo jiné brigády, jobžurnál se stovkami rad a informací, platový průzkum nebo vzorový životopis s naskenovanou fotkou.

www.jobpilot.cz

Kromě již zmiňovaných serverů existuje celá řada dalších možností, kde nalézt práci na internetu. Může kupříkladu zmínít databáze pracovních míst, které nabízejí portály www.centrum.cz, www.seznam.cz a www.atlas.cz. Tyto portály ovšem přebírají nabídky pracovních příležitostí ze specializovaných pracovních serverů. Dalším kvalitním zrojem inzerátů je databáze na stránkách www.iinzert.cz. Stejně tak můžete hledat zaměstnání v internetové verzi inzertních novin Jobmaster, kterou naleznete na adrese www.jobmaster.cz.

www.iinzert.cz

Autoři:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Najdete na iDNES.cz