Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naládujte si MP3 přehrávače přímo z CD

aktualizováno 
Mobilní telefony, přenosné MP3 přehrávače, počítače. Tak to jsou nejrozšířenější zařízení, ve kterých můžeme poslouchat hudbu. Máte-li své oblíbené skladby ještě na optickém disku, pak použijte některý z nástrojů a dostaňte je do hudebního přehrávače.

Zničené CD | foto: Profimedia.cz

Máte doma plno hudebních cédéček a bojíte se, abyste některá z nich neztratili? Vytvořte si raději jejich zálohu. Programy cédéčka nejen nagrabují, ale navíc k nim dohledají další informace z internetu a přemění je např. v OGG, WAV, MP3 či jiné soubory. Svou oblíbenou hudbu potom budete moci poslouchat nejen v zařízení přehrávajícím audio CD, ale i v počítači, v kapesním přehrávači nebo v mobilním telefonu.

Existuje obrovské množství programů pro převod hudby z audio CD do nějakého digitálního, ať už komprimovaného či nekomprimovaného, formátu. Ostříleným uživatelům asi netřeba připomínat, že na tomto poli si vedou velmi skvěle především hráči – CDex, Audiograbber a Exact Audio Copy. Avšak ne každému z nás mohou vyhovovat jejich funkce či ovládání, a tak nabízíme další alternativní produkty. Většina z nich umí to samé, ale liší se svými funkcemi a uživatelským vzhledem.

Malý slovníček
ID3 tag - informace o skladbě uložená přímo v hudebním souboru. Týká se například protagonisty, názvu skladby či žánru apod.
Ripování (grabování) CD - termín označující digitální extrakci stop z audio CD. Jedná se o kopírování písniček z cédéčka na pevný disk. Ke grabování nepotřebujete žádný zvláštní hardware (kromě mechaniky), dokonce ani zvukovou kartu. Převod totiž provádí speciální software, který jednotlivé zvukové stopy ukládá do počítače jako soubory.
CDDB (CD DataBase) – databáze zvukových CD na internetu. Ke každému zvukovému CD má identifikační číslo, které obsahuje informaci o interpretech, názvu CD a jednotlivých písničkách.

CDex 1.7 – GPL
CDex je program, jenž slouží k převodu audiostop do formátů WAV, MP2, MP3, OGG, VQF či APE. Lze v něm vytvářet playlisty, podporuje ID3 a je propojen s databází CDDB na internetu. Součástí je integrovaný přehrávač. Vřele ho můžeme doporučit zejména těm uživatelům, kteří nechtějí desítky funkcí a požadují bez větších problémů převod hudby – stačí si vybrat výstupní formát, případně jeho kvalitu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).


  Audiograbber 1.83 – freeware

  Počin od Jackieho Francka s výstižným názvem Audiograbber již dlouhou dobu bezpochyby patří mezi nejlepší programy pro digitální kopírování (grabování/ripování) skladeb z Audio CD do MP3 a WAV souborů. Program, který navíc umí hudbu normalizovat (upravit hlasitost stop) a odstranit ticho ze začátku a konce, spolupracuje s mnoha externími kodeky i vlastní MP3/WMA/OGG kompresí. Z databáze CDDB umí názvy skladeb stahovat i uploadovat. Můžete dokonce i nahrávat živé audio z line-in vstupu a digitalizovat tak např. staré desky nebo kazety. Aplikaci lze počeštit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).


  Exact Audio Copy 0.9 – freeware

  Exact Audio Copy grabuje hudební disky do WAV, MP3, FLAC, WMA a vyniká především korekcí případných chyb. Má tři úrovně převodu - bezpečnou, rychlou a výkonnou. Pro kódování je však nutné si nejprve stáhnout některý z kodérů (např. Lame, WMA enkodér, BladeEnc DLL koder atd.). Mezi další funkce patří dávkové zpracování, detekce ticha, stahování informací z databáze CDDB. Program je v češtině a po instalaci se zobrazí průvodce, kterým nastavíte vaše priority při grabování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,4 MB).


  DeepRipper 1.1 – freeware

  DeepRipper svým vzhledem připomíná první dva programy a slouží pro převod stop z běžného audio CD na hudební soubory formátu WAV, MP3 nebo OGG. Proces převodu je velmi jednoduchý. Stačí si vybrat, které stopy chcete převést, přednastavit požadovaný formát souborů, zadat ID3 značky společné pro všechny výsledné soubory (jméno interpreta, hudební žánr, jméno alba a rok jeho vydání) a zvolit cílovou složku, do níž se mají soubory uložit. I tento program uvítají především ti uživatelé, kteří chtějí své disky pouze převést a nikde nic nenastavovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (769 KB).


  AudioCrusher 1.4 – freeware

  Program AudioCrusher umí převádět skladby z audio CD do souborů WAV, RAW, MP3, OGG a WMA a po instalaci vybraného kodeku zakódovat i do jiných formátů. Při převodu si lze nastavit automatické pojmenování souboru, stahuje informace o skladbách z CDDB a vkládá je do ID3 tagu – ty lze díky vestavěnému editoru upravovat. K dispozici je i slovenský jazykový balíček.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (441 KB).


  Free CD to MP3 Converter 2.5 – freeware

  Free CD to MP3 Converter, jak již název napovídá, slouží k převodu audio CD na MP3 soubory, ale také do WAV nebo OGG. Dále tento program převádí nekomprimovaný audioformát WAV na MP3, MP3 na WAV a také WAV na OGG. Použít lze i vestavěný editor značek ID3, do nich informace stahuje z databáze CDDB, hudbu umí normalizovat a dokáže vytvářet i playlisty.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).


  Free CD Ripper 3.1 – freeware

  Free CD Ripper si poradí s převodem audio CD na soubory MP3, OGG, WMA a WAV. Samozřejmě podporuje ID3 značky a navíc spolupracuje s internetovou databází CDDB. Audio CD lze přímo přehrávat. Program je dále vybaven nástrojem pro nahrávání audia z mikrofonu nebo přes line-in rozhraní. Při grabování hudby je možné si nastavit automatické pojmenování souborů podle předem nastavené definice.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,4 MB).


  Free Mp3 WMA Converter 1.8 – freeware

  Nástroj pro snadnou a rychlou vzájemnou konverzi audiosouborů MP3, WMA, OGG, AAC, M4A, MP4, APE, FLAC a WAV. Při konverzi lze nastavit kvalitu výstupních souborů a provádět editaci ID3 tagů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,4 MB).


  FairStars CD Ripper 1.2 – freeware

  Tento produkt pochází z Číny, je však kompletně v anglickém jazyce. Umožňuje ukládat hudbu z audio CD do počítače ve formátu WMA, MP3, OGG, VQF, FLAC, APE nebo WAV. Podporuje stahování informací o skladbách z databáze CDDB do ID3 tagu, stejně jako normalizaci hlasitosti či automatické pojmenování souborů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,9 MB).


  FreeRIP MP3 2.95 – freeware

  Nástroj, který vám umožní stahovat hudbu z digitálních disků bez průchodu zvukovou kartou, ukládá přímo do formátu WAV, OGG, MP3, FLAC a umí soubory i mezi těmito formáty konvertovat. Spolupracuje s databází CDDB a podporuje editaci ID3 tagů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).
 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Adobe Flash
  Adobe varuje před novou chybou. Aktualizujte si Flash

  Společnost Adobe opravila jednu chybu, která umožnila napadnout počítač přes upravený dokument.  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Zkuste si k videu složit vlastní hudbu ... trochu jinak.
  Okořeňte svá videa vlastní hudbou a dejte Microsoftu ještě šanci

  Microsoftu se v oblasti tabletů a chytrých telefonů příliš nedaří, nově však můžete zkusit prohlížeč Edge pro systém Android. V přehledu nechybí ani šikovný...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.