Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Napište referát nebo čtenářský deník bez námahy

aktualizováno 
Poradíme vám nejen produkt, který se pokusí zachránit data z poškozeného CD či DVD disku, ale také utilitku, díky které přeměníte klasické PDF ve spustitelný soubor. Nechybí však ani tip na ničitele spywaru a dalšího nebezpečí a pro studenty máme užitečnou multimediální aplikaci.

CD Roller 6.4 - trial
Ztráta jakýchkoli dat je nepříjemnou událostí. Možná se vám již stalo, že jste z pevného disku vašeho počítače omylem smazali důležité soubory a následně neúmyslně vysypali koš. Takovéto ztrátě dat se dá předcházet opatrným mazáním či obezřetným vysypáváním koše. Na ztrátu dat z CD nebo DVD však běžný uživatel nepomyslí. Mnoho uživatelů k vypalování přistupuje velmi lehkovážně a často bez kontroly integrity dat na vypáleném disku soubory z počítače smažou. Pokud vám data na nějakém optickém nosiči nejdou přečíst, máte ještě šanci na jejich záchranu. Zkuste produkt CD Roller. Program slouží ke komplexní obnově dat. Dokáže kromě obnovy dat z poškrábaných, poškozených nebo defektních nosičů i přistupovat k již přepsaným sekcím na CD. Postupy však dokáže aplikovat i na DVD nosiče, podporuje mechaniky připojené přes USB port a dle obsahu souboru dokáže správně stanovit jeho příponu (resp. typ). Dá se říci, že jde o komplexní aplikaci, která ovšem není zdarma. Vyzkoušet si však můžete 14-ti denní trial verzi, která je plně funkční až na nemožnost ukládat obnovené soubory. Plná verze s licencí a podporou na 3 roky stojí necelých 30 USD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,1 MB).

  CD Roller


  PDF2EXE – freeware

  Na západě se zrodil zajímavý nápad, jak vylepšit formát PDF. Konkrétně ve Španělsku se poměrně nedávno objevil produkt PDF2EXE. Možná jste již podle názvu poznali, že půjde o utilitku, která přemění PDF soubor ve spustitelnou EXE aplikaci. Ano, máte pravdu. Umožňuje totiž zkompilovat PDFko do spustitelného souboru, ve kterém se již bude nacházet i prohlížeč tohoto elektronického formátu. To znamená, že pokud ho pošlete svému známému, kamarádovi nebo spolupracovníkovi, tak si nemusíte lámat hlavu, zda ho na svých Windows vůbec otevře (zda má instalovaný prohlížeč PDF souborů). Nastavit přitom můžete různá omezení – zakázat tisk, kopírování textů, zobrazit vlastnosti dokumentu a další operace. PDF navíc můžete ochránit heslem, takže se k němu dostane jen ten, kdo ho zná. PDF2EXE pracuje velmi rychle a hlavně spolehlivě.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).

  PDF2EXE


  SUPERAntiSpyware 3.3 - freeware

  Různých antispywarových produktů, jenž zaručeně odstraní všechny škodlivé programové kódy ve Windows, existuje obrovské množství. V praxi bychom jich však mohli doporučit pouze několik. Mezi ně se tak například řadí Ad-Aware, Spybot či Windows Defender. Již brzy se k této silné trojce může přidat produkt SUPERAntiSpyware. I on totiž slibuje, že prohlédne váš počítač na výskyt spyware, adware, malware, trojských koní hijackerů, keylogerů a ještě více nebezpečí a dovolí vám zasažená místa léčit či poškozené soubory rovnou odstranit. Nabízí denní, avšak ruční aktualizaci databáze škodlivých definic, stejně tak si poradí i s ochranou nastavené domovské stránky prohlížeče. Nastavit lze parametry prohledávání a podle toho se bude odvíjet i čas, jak dlouho toto prohledávání bude trvat. Aplikace disponuje i opravnými funkcemi, díky nim můžete napravit škody, které způsobily některé nebezpečné aplikace. Zdarma dostupná verze postrádá ochranný štít, který chrání PC v reálném čase a také několik dalších pokročilých funkcí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,3 MB).

  SUPERAntiSpyware


  CDStudent – demo

  Jste školou povinní? Studuje vaše dítě, ale moc mu to nejde či se v učivu doslova topí? Pořiďte si produkt CDStudent a buďte v pohodě. Tento jedinečný projekt totiž studentům vysvětlí matematiku, fyziku a chemii, poskytne přehledy anglické a české gramatiky, dějepisu, literatury nebo základů společenských věd a díky množství textů, které obsahuje, bude psaní referátů nebo čtenářského deníku opravdu snadné. Encyklopedie, maturitní otázky či medailonky významných osobností a historické zajímavosti s lexikonem výrazně pomohou zvládnout školu v pohodě. Centrum referátů obsahuje přes 2 000 textů, které lze využít pro přípravu referátů i z ostatních předmětů. Čtenářský deník obsahuje více než 600 rozborů knih plně pokrývajících látku střední školy. Celkem na vás čeká přes 3 000 stran dokumentů s více než 500 fotografiemi a obrázky. Všechny texty lze vytisknout nebo překopírovat do textového editoru a dále s ním pracovat. Demoverze produktu je plně funkční, akorát v ní naleznete pouze  25 ukázkových studijních materiálů. Plná verze vás přijde na celkem přijatelných 599 Kč. No nebyl by to skvělý vánoční dárek pro vašeho studenta?

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB).

  CDStudent
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz