Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Napište referát nebo čtenářský deník bez námahy

aktualizováno 
Poradíme vám nejen produkt, který se pokusí zachránit data z poškozeného CD či DVD disku, ale také utilitku, díky které přeměníte klasické PDF ve spustitelný soubor. Nechybí však ani tip na ničitele spywaru a dalšího nebezpečí a pro studenty máme užitečnou multimediální aplikaci.

CD Roller 6.4 - trial
Ztráta jakýchkoli dat je nepříjemnou událostí. Možná se vám již stalo, že jste z pevného disku vašeho počítače omylem smazali důležité soubory a následně neúmyslně vysypali koš. Takovéto ztrátě dat se dá předcházet opatrným mazáním či obezřetným vysypáváním koše. Na ztrátu dat z CD nebo DVD však běžný uživatel nepomyslí. Mnoho uživatelů k vypalování přistupuje velmi lehkovážně a často bez kontroly integrity dat na vypáleném disku soubory z počítače smažou. Pokud vám data na nějakém optickém nosiči nejdou přečíst, máte ještě šanci na jejich záchranu. Zkuste produkt CD Roller. Program slouží ke komplexní obnově dat. Dokáže kromě obnovy dat z poškrábaných, poškozených nebo defektních nosičů i přistupovat k již přepsaným sekcím na CD. Postupy však dokáže aplikovat i na DVD nosiče, podporuje mechaniky připojené přes USB port a dle obsahu souboru dokáže správně stanovit jeho příponu (resp. typ). Dá se říci, že jde o komplexní aplikaci, která ovšem není zdarma. Vyzkoušet si však můžete 14-ti denní trial verzi, která je plně funkční až na nemožnost ukládat obnovené soubory. Plná verze s licencí a podporou na 3 roky stojí necelých 30 USD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,1 MB).

  CD Roller


  PDF2EXE – freeware

  Na západě se zrodil zajímavý nápad, jak vylepšit formát PDF. Konkrétně ve Španělsku se poměrně nedávno objevil produkt PDF2EXE. Možná jste již podle názvu poznali, že půjde o utilitku, která přemění PDF soubor ve spustitelnou EXE aplikaci. Ano, máte pravdu. Umožňuje totiž zkompilovat PDFko do spustitelného souboru, ve kterém se již bude nacházet i prohlížeč tohoto elektronického formátu. To znamená, že pokud ho pošlete svému známému, kamarádovi nebo spolupracovníkovi, tak si nemusíte lámat hlavu, zda ho na svých Windows vůbec otevře (zda má instalovaný prohlížeč PDF souborů). Nastavit přitom můžete různá omezení – zakázat tisk, kopírování textů, zobrazit vlastnosti dokumentu a další operace. PDF navíc můžete ochránit heslem, takže se k němu dostane jen ten, kdo ho zná. PDF2EXE pracuje velmi rychle a hlavně spolehlivě.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).

  PDF2EXE


  SUPERAntiSpyware 3.3 - freeware

  Různých antispywarových produktů, jenž zaručeně odstraní všechny škodlivé programové kódy ve Windows, existuje obrovské množství. V praxi bychom jich však mohli doporučit pouze několik. Mezi ně se tak například řadí Ad-Aware, Spybot či Windows Defender. Již brzy se k této silné trojce může přidat produkt SUPERAntiSpyware. I on totiž slibuje, že prohlédne váš počítač na výskyt spyware, adware, malware, trojských koní hijackerů, keylogerů a ještě více nebezpečí a dovolí vám zasažená místa léčit či poškozené soubory rovnou odstranit. Nabízí denní, avšak ruční aktualizaci databáze škodlivých definic, stejně tak si poradí i s ochranou nastavené domovské stránky prohlížeče. Nastavit lze parametry prohledávání a podle toho se bude odvíjet i čas, jak dlouho toto prohledávání bude trvat. Aplikace disponuje i opravnými funkcemi, díky nim můžete napravit škody, které způsobily některé nebezpečné aplikace. Zdarma dostupná verze postrádá ochranný štít, který chrání PC v reálném čase a také několik dalších pokročilých funkcí.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,3 MB).

  SUPERAntiSpyware


  CDStudent – demo

  Jste školou povinní? Studuje vaše dítě, ale moc mu to nejde či se v učivu doslova topí? Pořiďte si produkt CDStudent a buďte v pohodě. Tento jedinečný projekt totiž studentům vysvětlí matematiku, fyziku a chemii, poskytne přehledy anglické a české gramatiky, dějepisu, literatury nebo základů společenských věd a díky množství textů, které obsahuje, bude psaní referátů nebo čtenářského deníku opravdu snadné. Encyklopedie, maturitní otázky či medailonky významných osobností a historické zajímavosti s lexikonem výrazně pomohou zvládnout školu v pohodě. Centrum referátů obsahuje přes 2 000 textů, které lze využít pro přípravu referátů i z ostatních předmětů. Čtenářský deník obsahuje více než 600 rozborů knih plně pokrývajících látku střední školy. Celkem na vás čeká přes 3 000 stran dokumentů s více než 500 fotografiemi a obrázky. Všechny texty lze vytisknout nebo překopírovat do textového editoru a dále s ním pracovat. Demoverze produktu je plně funkční, akorát v ní naleznete pouze  25 ukázkových studijních materiálů. Plná verze vás přijde na celkem přijatelných 599 Kč. No nebyl by to skvělý vánoční dárek pro vašeho studenta?

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB).

  CDStudent • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

  Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

  Najdete na iDNES.cz