Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Napster Server Manager 1.38 - vyberte si server Napsteru

  0:08aktualizováno  0:08
Máte problémy s automatickým připojováním k náhodně vybraným serverům Napsteru? Pomocník Napster Server Manager vám umožní opakovaně se připojit ke stejnému, vámi vybranému serveru Naspteru.
Pro Napster právě vrcholí právní bitva, a tak nemůžeme čekat žádné přínosné změny jeho programu. Ani jeho poslední verze Napster 2 beta 7 nepřinesla žádné závažné vylepšení, přestože vývojářům Napsteru jsou známy mnohé výtky. Nedokonalosti nejznámějšího programu na sdílení MP3 souborů přes internet tak nedají spát řadě jeho uživatelů víc než právně nejasný původ sdílených MP3 souborů.

Jednou z několika činností, které uživatelům působí problémy, je automatické připojování k serverům Napsteru. Síť Napsteru tvoří více serverů a tak jsou vždy vzájemně propojeni pouze uživatelé určitých serverů. Pokud při přerušeném spojení nebo v pozdější době chcete pokračovat v downloadu od určitého připojeného účastníka, zůstává otázkou štěstí, zda se oba připojíte na stejný server. Při neúspěchu se můžete snažit opakovaně odpojit a připojit, ale většinou pouze ztrácíte čas. Těžko odhadnete zda není určitý uživatel vůbec přítomen nebo jen není připojen přes váš server.

Populární systém Napster se vyznačuje i některými dalšími omezujícími rysy. Proto vznikla i jeho volná obdoba samostatných serverů na základě otevřeného zdrojového kódu OpenNap. Nejvíce uživatelů, a tím také MP3 souborů, je však stále v síti Napsteru.. Stálým uživatelům programu je zřejmá řada nedokonalostí, které práci s ním značně znepříjemňují, a neochota Napsteru přijít s vylepšeními je donutila hledat možnosti jak tato omezení obejít.

Určité řešení přinesl program Napigator, který umožňuje vybrat si a připojit se k jakémukoliv serveru Napsteru včetně jeho nezávislých odnoží. V pomocném programu Napigator se však musíte zorientovat ve velkém množství serverů a musíte si pamatovat jméno serveru, ke kterému jste se připojili. Při hledání ztraceného spojení musíte jinak pracně projíždět servery. Naštěstí i zde existuje jednodušší řešení - Napster Server Manager. Tento program vám umožní opakovaně se připojovat ke stejnému, vámi vybranému serveru.

Program můžete v klidu nainstalovat, ale ještě před jeho spuštěním je nutno na exe soubor Napsteru aplikovat patch, který umožní fungování manažeru. Zástupce programu Napster Server Manager je umístěn v programové nabídce Start ve stejné složce jako Napster. Zde naleznete i zástupce pro patch. Po spuštění patche musíte zadat cestu do adresáře v němž je umístěn Napster a potvrdit akci. Před tím se ještě ujistěte, že není Napster spuštěný.

Pokud jste si již nainstalovali novější verzi Napsteru beta 6, musíte stáhnou a použít nový patch. Odkaz na něj naleznete vedle vlastního programu. Pro nejnovější verzi beta 7 zatím žádný patch není.

Opatrní uživatelé se nemusí bát, protože stejným způsobem (aplikováním patche) lze soubor exe uvést do původního stavu. Zdařilý návrat poznáte podle nápisu "Server on: SERVER.NAPSTER.COM".

Server Manager po spuštění nabídne jazykové verze. Program je italského původu a kromě italštiny a povinné angličtiny nabízí také francouzštinu. Program používá stejnou ikonu jako Napster (v jiné barvě) a stejně jako Napster se může ukrýt do systémové lišty pro spuštěné programy (system tray).

V programu pak zadáte svůj oblíbený server a je to. Můžete si být jisti, že (bude-li zapnutý Napster Server Manager). Napster se vždy po spuštění přihlásí na tento server. Pro praktičtější použití si manažer pamatuje poslední čtyři vložené adresy. Vrátíte se k nim jednoduše kliknutím pravého tlačítka myši.

Pokud neznáte adresu serverů (např. z programu Napigator), můžete si nejprve vyzkoušet různé servery pomocí tlačítka New Server, kterým automaticky vložíte adresu některého z dostupných serverů. Díky manažeru si k nim můžete kdykoliv vrátit i po vypnutí či odpojení Napsteru. Všechny nové servery jsou přidávány do seznamu, který je k dispozici v pravé části programového panelu.

Zajímavým přídavkem je zabudovaný klient ICQ, který umožňuje od vašich přátel, kteří používají ICQ a zároveň mají nainstalován Napster Server Manager, získat adresy serverů Napsteru. Můžete se tak jednoduše sejít i na stejném serveru pro sdílení MP3 souborů.

Domovská stránka s programem byla nedávno zrušena, ale nebojte se, program si můžete vyzkoušet. Soubory si můžete stáhnout přímo od nás z níže uvedených odkazů.

Autor: Freddy
Website: ?
Platforma: Windows 95/98/2000/NT4
Download: http://download.technet.cz/soubory/setup138.exe (1,54 MB), http://download.technet.cz/soubory/patch.exe (28 kB)
Cena: freeware

Autor:


Témata: MP3, Napster, software, Windows

Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tablet vám naklonuje Facebook a zkontroluje příliš drzé aplikace

Tablet pro práci i zábavu

Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety tento týden nechybí například nástroj na prověření oprávnění instalovaných...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Netradiční spořiče monitoru, které si zamilujete

Ilustrační foto

Nejen pro milovníky industriálního designu, ale také vyznavače sci-fi, lega či vizuálních efektů jsme vybrali povedené...

Najdete na iDNES.cz