Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naštval vás někdo? Udělejte z něho opičku.

aktualizováno 
Jen několik kliků myší stačí k vytvoření poutavé animace či videa z fotografií vašich známých či nepřátel. Zajímá vás, jak by asi tak vypadali měnící se v nějaké zvířátko, či ve známou osobnost? Zkuste vytvořit plynulou animaci jedné osoby do druhé.

Máte dvě podobné fotografie a napadlo vás, že byste mohli vytvořit přechod z jedné na druhou? Tak to jste právě přemýšleli o tzv. morfování. Morfování dvou obrázků je velmi zajímavý efekt, kterým můžete zaujmout a pobavit své okolí.

Změna obrázků byla v posledních letech velmi populární např. v soutěžích, kde hlavním cílem bylo uhádnout slavnou osobnost, která se „rodila“ z jiné známé tváře. V dnešní době se však morfování používá také pro zábavu. Tak například toho, koho nemáte rádi, můžete nechat „zmutovat“ v opičku či jiné zvířátko. Chcete-li si i vy vytvořit nějakou vtipnou animaci, přinášíme vám přehled několika aplikací, pro které je to hračka.

V aplikacích stačí definovat z jakého do jakého obrázku se bude morfovat. Potom vyberete hlavní body, ze kterých bude přechod vycházet, většinou oči, ústa apod. (ty lepší aplikace si je vyberou samy). V některých z nich lze morfovat dokonce i video. Jako výstup si obvykle lze vybrat buď mezi videem v AVI, animovaným GIFem anebo flash animací, kterou přehraje váš internetový prohlížeč.

Pohodlně se usaďte, otevřete rodinné album či si stáhněte fotky někoho známého a začněte vytvářet dokonalé proměny obličejů.

Tip: Kompletní návod, jak morfovat

Abrosoft FantaMorph 3.6.2 – trial
Abrosoft FantaMorph je velmi zajímavý nástroj pro tvorbu plynulých přechodů a deformací z jednoho obrazového snímku na druhý a to vše v reálném čase. Program má přehlednou grafiku a navíc hned po instalaci si lze nastavit, aby s vámi komunikoval v češtině. Vyzkoušet můžete jak standardní, tak i profesionální verzi. Na testování máte 30 dnů od instalace.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (4,3 MB).
 • WinMorph 3.01 – freeware
  Velmi kvalitní a pro domácí použití jako dělaný je WinMorph. Jeho vývoj trvá již několik let a současná verze už připomíná spíše profesionální nástroj než hračku. Pokročilé možnosti však nemusíme využívat, důležité je, že s nevelkým úsilím můžeme dosáhnout fantastických výsledků s vlastními fotografiemi.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (4,3 MB).
 • MorphMan 4.0 - trial
  Jeden z lepších morfovacích nástrojů. Umí plynule měnit nejen obrázky, ale dokonce i video. U videa si můžete vybrat, jaké morfovací přechody budou použity. Pracujeme s vrstvami a díky důmyslným morfovacím algoritmům je vyrobení přechodu otázkou několika okamžiků. V programu naleznete i video editor.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (10,3 MB).
 • FaceMorpher Multi 2.0 – shareware
  Umožňuje snadno vytvářet plynulé animované přechody z jednoho snímku na druhý, třetí atd. Automaticky odhadne základní body pro vytvoření transformací. Vytvořenou animaci je možné uložit do AVI souboru, jako animovaný GIF nebo flash prezentaci. Je určen především pro morfování obličejů.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (3,6 MB).
 • SmartMorph 1.55 - freeware
  Obrázky, které budete používat musí být ve formátu BMP, WMF, EMF, JPEG, PNG, MNG, GIF a PCX. Po jejich otevření určíte dvojici bodů, které ovlivní celý výsledek. Nejvhodnější je tedy vybrat oči, nos, pusu apod. Pohledy přitom můžete měnit. Výsledek lze opět uložit buď do AVI (s libovolným kodekem) či GIFu.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (¨830 KB).
 • Sgirlz Morph 1.1 - freeware
  Aplikace spojuje dva, tři i více obrázků dohromady, a to hned několika způsoby. Například jako sekvenci, nebo postupné prolínání jednotlivých obrázků do sebe. Výsledek lze exportovat do AVI souboru, GIFu či flashe.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (3,6 MB).
 • Cartoonist 1.1 – shareware
  Cartoonist je cenově přijatelný program na morfování obrázků a fotografií. Z nafocených snímků lze rychle vyrobit legrační grafické kompozice aplikací warpingových efektů.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (1,1 MB).
 • Morpheus Photo Animator 1.85 - trial
  Morpheus Photo Animator je plug-in do oblíbeného grafického prohlížeče a editoru ACDSee, který zvládá deformace obrázků (morphing, wraping apod.). Pro lepší představu o funkcích obsahuje nástroj několik ukázek různých deformací.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (3 MB).
 • Fun Morph 2.0 - trial
  A na závěr jeden program pro zábavný morfing. Stejně jako jeho kolegové vytváří zajímavé přechody mezi obrázky, které lze uložit jako videoklipy, obrázky, nebo flash animaci. Výhoda tohoto produktu spočívá v tom, že vám vysvětlí jak morfování funguje a také ukáže jak tohoto procesu v programu docílit s co největším efektem. To, co s fotografií děláte je zobrazováno v reálném čase. Další funkce jsou oříznutí, nastavení barev a několik efektů pro práci s obrázky.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (1,7 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Ferrari F12 Berlinetta 6,3...
  Ferrari F12 Berlinetta 6,3...

  r.v. 2016, naj. 7 500 km, benzín, 1. majitel
  6 650 000 Kč (s DPH)

  Najdete na iDNES.cz