Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naštval vás někdo? Udělejte z něho opičku.

aktualizováno 
Jen několik kliků myší stačí k vytvoření poutavé animace či videa z fotografií vašich známých či nepřátel. Zajímá vás, jak by asi tak vypadali měnící se v nějaké zvířátko, či ve známou osobnost? Zkuste vytvořit plynulou animaci jedné osoby do druhé.

Máte dvě podobné fotografie a napadlo vás, že byste mohli vytvořit přechod z jedné na druhou? Tak to jste právě přemýšleli o tzv. morfování. Morfování dvou obrázků je velmi zajímavý efekt, kterým můžete zaujmout a pobavit své okolí.

Změna obrázků byla v posledních letech velmi populární např. v soutěžích, kde hlavním cílem bylo uhádnout slavnou osobnost, která se „rodila“ z jiné známé tváře. V dnešní době se však morfování používá také pro zábavu. Tak například toho, koho nemáte rádi, můžete nechat „zmutovat“ v opičku či jiné zvířátko. Chcete-li si i vy vytvořit nějakou vtipnou animaci, přinášíme vám přehled několika aplikací, pro které je to hračka.

V aplikacích stačí definovat z jakého do jakého obrázku se bude morfovat. Potom vyberete hlavní body, ze kterých bude přechod vycházet, většinou oči, ústa apod. (ty lepší aplikace si je vyberou samy). V některých z nich lze morfovat dokonce i video. Jako výstup si obvykle lze vybrat buď mezi videem v AVI, animovaným GIFem anebo flash animací, kterou přehraje váš internetový prohlížeč.

Pohodlně se usaďte, otevřete rodinné album či si stáhněte fotky někoho známého a začněte vytvářet dokonalé proměny obličejů.

Tip: Kompletní návod, jak morfovat

Abrosoft FantaMorph 3.6.2 – trial
Abrosoft FantaMorph je velmi zajímavý nástroj pro tvorbu plynulých přechodů a deformací z jednoho obrazového snímku na druhý a to vše v reálném čase. Program má přehlednou grafiku a navíc hned po instalaci si lze nastavit, aby s vámi komunikoval v češtině. Vyzkoušet můžete jak standardní, tak i profesionální verzi. Na testování máte 30 dnů od instalace.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (4,3 MB).
 • WinMorph 3.01 – freeware
  Velmi kvalitní a pro domácí použití jako dělaný je WinMorph. Jeho vývoj trvá již několik let a současná verze už připomíná spíše profesionální nástroj než hračku. Pokročilé možnosti však nemusíme využívat, důležité je, že s nevelkým úsilím můžeme dosáhnout fantastických výsledků s vlastními fotografiemi.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (4,3 MB).
 • MorphMan 4.0 - trial
  Jeden z lepších morfovacích nástrojů. Umí plynule měnit nejen obrázky, ale dokonce i video. U videa si můžete vybrat, jaké morfovací přechody budou použity. Pracujeme s vrstvami a díky důmyslným morfovacím algoritmům je vyrobení přechodu otázkou několika okamžiků. V programu naleznete i video editor.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (10,3 MB).
 • FaceMorpher Multi 2.0 – shareware
  Umožňuje snadno vytvářet plynulé animované přechody z jednoho snímku na druhý, třetí atd. Automaticky odhadne základní body pro vytvoření transformací. Vytvořenou animaci je možné uložit do AVI souboru, jako animovaný GIF nebo flash prezentaci. Je určen především pro morfování obličejů.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (3,6 MB).
 • SmartMorph 1.55 - freeware
  Obrázky, které budete používat musí být ve formátu BMP, WMF, EMF, JPEG, PNG, MNG, GIF a PCX. Po jejich otevření určíte dvojici bodů, které ovlivní celý výsledek. Nejvhodnější je tedy vybrat oči, nos, pusu apod. Pohledy přitom můžete měnit. Výsledek lze opět uložit buď do AVI (s libovolným kodekem) či GIFu.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (¨830 KB).
 • Sgirlz Morph 1.1 - freeware
  Aplikace spojuje dva, tři i více obrázků dohromady, a to hned několika způsoby. Například jako sekvenci, nebo postupné prolínání jednotlivých obrázků do sebe. Výsledek lze exportovat do AVI souboru, GIFu či flashe.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (3,6 MB).
 • Cartoonist 1.1 – shareware
  Cartoonist je cenově přijatelný program na morfování obrázků a fotografií. Z nafocených snímků lze rychle vyrobit legrační grafické kompozice aplikací warpingových efektů.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (1,1 MB).
 • Morpheus Photo Animator 1.85 - trial
  Morpheus Photo Animator je plug-in do oblíbeného grafického prohlížeče a editoru ACDSee, který zvládá deformace obrázků (morphing, wraping apod.). Pro lepší představu o funkcích obsahuje nástroj několik ukázek různých deformací.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (3 MB).
 • Fun Morph 2.0 - trial
  A na závěr jeden program pro zábavný morfing. Stejně jako jeho kolegové vytváří zajímavé přechody mezi obrázky, které lze uložit jako videoklipy, obrázky, nebo flash animaci. Výhoda tohoto produktu spočívá v tom, že vám vysvětlí jak morfování funguje a také ukáže jak tohoto procesu v programu docílit s co největším efektem. To, co s fotografií děláte je zobrazováno v reálném čase. Další funkce jsou oříznutí, nastavení barev a několik efektů pro práci s obrázky.

 • Program stáhnete zdarma na serveru Slunečnice.cz (1,7 MB).


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Najdete na iDNES.cz