Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naučili jsme Firefox otevírat stránky určené jen pro IE

aktualizováno 
Představíme vám nejen zbrusu nový prográmek pro defragmentaci pevného disku, ale také dvě velmi užitečné vylepšení pro Firefox a slovenskou aplikaci, s pomocí které definujete, co který uživatel může v PC dělat za činnost.
prohlížeč Mozilla Firefox

prohlížeč Mozilla Firefox | foto: Mozilla.org

IObit SmartDefrag – freeware
Až z Číny k nám zavítal program pro defragmentaci pevného disku vašeho PC. Všechny operační systémy Windows trpí takzvanou fragmentací dat. Pevné disky jsou totiž obrovské datové zásobárny, u kterých dochází vlivem čtení a zápisu k rychlým změnám. Ukládáte-li na ně například objemnější soubory, může se stát, že jedna část se bude nacházet na začátku plotny, druhá uprostřed a poslední na konci. Hlavička disku samozřejmě nemůže být na obou místech najednou, doba čtení se značně protáhne a výkon jde dolů. O srovnání rozdělených souborů na HDD se starají tzv. defragmenatační nástroje.

Pomocí defragmentačních nástrojů můžete přeuspořádáním souborů a volného místa na pevném disku urychlit spouštění programů. Zřejmě nejznámějším defragmentačním nástrojem je ten integrovaný ve Windows. Ten však má své mouchy. Nemůže běžet na pozadí systému aniž byste ho spouštěli. Data souborů sice skládá dohromady, ale již si neporadí s jejich poskládáním podle přístupu či toho, jak jsou důležitá apod. To však neplatí o IObit SmartDefragu. Nejenže pracuje nepřetržitě na pozadí operačního systému Windows, ale po instalaci si s problémem fragmentace nemusíte dělat hlavu – vše běží automaticky. Jde o první betaverzi, která se však má ještě mnohé co učit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).


  IObit SmartDefrag

  Fasterfox 0.8.2 - freeware
  Nedávno vyšla druhá verze stále oblíbenějšího internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Pro tento browser existuje celá řada rozšíření a tudíž tedy není divu, že i jejich majitelé vydali aktualizované verze. Vylepšení se dočkal i prográmek Fasterfox. Toto rozšíření umožňuje jednoduše provést různá nastavení, která mohou významně urychlit stažení a zobrazení stránek ve Firefoxu. Načítání dokáže zrychlit díky tomu, že lépe využije dočasné soubory ze stažených stránek, čímž tedy nemusí být opakovaně načítány. Navíc můžete nastavit několik detailů pro způsob využití připojení k internetu. Mezi další funkce patří blokování vyskakovacích oken (to už však Firefox umí v základní instalaci) či informace o tom, jak rychle se nyní stránky po aplikaci Fasterfoxu načítají. To je indikováno pro každou stránku a údaj naleznete vpravo dole v zápatí. Pokud nevíte, co a jak nastavit, můžete si vybrat jeden z předvolených režimů a vše nechat na rozšíření. Půjdete-li druhou cestou a zvolíte tedy ruční ladění, objeví se řada záložek, pod kterými se ukrývá ještě více voleb k nastavení. Instalace je jednoduchá. Ve Firefoxu klikněte na link pro stažení a rozšíření nainstalujte. Nyní v liště klikněte na Nástroje -> Správce doplňků -> Možnosti u položky Fasterfox.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (115 KB).


  Fasterfox

  IE tab for Firefox 1.2 - freeware
  I další program je určen fandům Firefoxu. Toto rozšíření umožňuje zobrazovat určité stránky, které fungují pouze v Internet Exploreru také ve Firefoxu. Funguje tak, že rozšíření načte do Firefoxu vykreslovací jádro IE a s jeho pomocí pak vykreslí jakoukoliv stránku, kterou zobrazí i IE. S pomocí tohoto nástroje je tedy možné ve Firefoxu používat Windows update, internetové bankovnictví a další stránky, které normálně Firefox nezobrazuje. Po instalaci je přítomnost rozšíření indikováno v prohlížeči ikonkou vpravo dole. Kliknutím na ni dojde k přepnutí na jádro IE a kliknete-li podruhé, přepne se na renderovací jádro Gecko. V nastavení si můžete definovat i určité stránky, které se budou vždy zobrazovat ve Firefoxu pomocí jádra IE. Nastavovat však můžete i obecné volby, či kontextová menu a dokonce přidávat parametry ke spuštění IE.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (174 KB).


  IE tab for Firefox

  Strážce systému 2.2 - shareare
  Strážce systému je zabezpečovací program, který pomáhá jednoduše ochránit počítač. Pod kontrolou totiž budete mít systémové nastavení a všechny programy v PC. Jen vy definujete, co bude v systému konkrétnímu uživateli dovoleno provádět. Zakázat tak můžete spouštění programů Microsoft Internet Explorer, Opera, Mozilla, nastavit přístupu na internet podle časového harmonogramu, zakázat instalaci a odinstalaci programů, či omezit spouštění programů, které se nenacházejí ve složkách Windows a Program Files a ještě mnohem více. Pomocí Strážce systému navíc můžete sledovat aktuální činnost uživatelů na počítači. Instalace je skrytá (není vidět složka s daty ani záznamy ve Start menu) a program se spouští automaticky po přihlášení uživatele k Windows. Vstup do programu je přitom chráněný heslem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).


  Strážce systému
 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

  Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

  Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
  ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

  Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

  Najdete na iDNES.cz