Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naučili jsme Firefox otevírat stránky určené jen pro IE

aktualizováno 
Představíme vám nejen zbrusu nový prográmek pro defragmentaci pevného disku, ale také dvě velmi užitečné vylepšení pro Firefox a slovenskou aplikaci, s pomocí které definujete, co který uživatel může v PC dělat za činnost.
prohlížeč Mozilla Firefox

prohlížeč Mozilla Firefox | foto: Mozilla.org

IObit SmartDefrag – freeware
Až z Číny k nám zavítal program pro defragmentaci pevného disku vašeho PC. Všechny operační systémy Windows trpí takzvanou fragmentací dat. Pevné disky jsou totiž obrovské datové zásobárny, u kterých dochází vlivem čtení a zápisu k rychlým změnám. Ukládáte-li na ně například objemnější soubory, může se stát, že jedna část se bude nacházet na začátku plotny, druhá uprostřed a poslední na konci. Hlavička disku samozřejmě nemůže být na obou místech najednou, doba čtení se značně protáhne a výkon jde dolů. O srovnání rozdělených souborů na HDD se starají tzv. defragmenatační nástroje.

Pomocí defragmentačních nástrojů můžete přeuspořádáním souborů a volného místa na pevném disku urychlit spouštění programů. Zřejmě nejznámějším defragmentačním nástrojem je ten integrovaný ve Windows. Ten však má své mouchy. Nemůže běžet na pozadí systému aniž byste ho spouštěli. Data souborů sice skládá dohromady, ale již si neporadí s jejich poskládáním podle přístupu či toho, jak jsou důležitá apod. To však neplatí o IObit SmartDefragu. Nejenže pracuje nepřetržitě na pozadí operačního systému Windows, ale po instalaci si s problémem fragmentace nemusíte dělat hlavu – vše běží automaticky. Jde o první betaverzi, která se však má ještě mnohé co učit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).


  IObit SmartDefrag

  Fasterfox 0.8.2 - freeware
  Nedávno vyšla druhá verze stále oblíbenějšího internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Pro tento browser existuje celá řada rozšíření a tudíž tedy není divu, že i jejich majitelé vydali aktualizované verze. Vylepšení se dočkal i prográmek Fasterfox. Toto rozšíření umožňuje jednoduše provést různá nastavení, která mohou významně urychlit stažení a zobrazení stránek ve Firefoxu. Načítání dokáže zrychlit díky tomu, že lépe využije dočasné soubory ze stažených stránek, čímž tedy nemusí být opakovaně načítány. Navíc můžete nastavit několik detailů pro způsob využití připojení k internetu. Mezi další funkce patří blokování vyskakovacích oken (to už však Firefox umí v základní instalaci) či informace o tom, jak rychle se nyní stránky po aplikaci Fasterfoxu načítají. To je indikováno pro každou stránku a údaj naleznete vpravo dole v zápatí. Pokud nevíte, co a jak nastavit, můžete si vybrat jeden z předvolených režimů a vše nechat na rozšíření. Půjdete-li druhou cestou a zvolíte tedy ruční ladění, objeví se řada záložek, pod kterými se ukrývá ještě více voleb k nastavení. Instalace je jednoduchá. Ve Firefoxu klikněte na link pro stažení a rozšíření nainstalujte. Nyní v liště klikněte na Nástroje -> Správce doplňků -> Možnosti u položky Fasterfox.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (115 KB).


  Fasterfox

  IE tab for Firefox 1.2 - freeware
  I další program je určen fandům Firefoxu. Toto rozšíření umožňuje zobrazovat určité stránky, které fungují pouze v Internet Exploreru také ve Firefoxu. Funguje tak, že rozšíření načte do Firefoxu vykreslovací jádro IE a s jeho pomocí pak vykreslí jakoukoliv stránku, kterou zobrazí i IE. S pomocí tohoto nástroje je tedy možné ve Firefoxu používat Windows update, internetové bankovnictví a další stránky, které normálně Firefox nezobrazuje. Po instalaci je přítomnost rozšíření indikováno v prohlížeči ikonkou vpravo dole. Kliknutím na ni dojde k přepnutí na jádro IE a kliknete-li podruhé, přepne se na renderovací jádro Gecko. V nastavení si můžete definovat i určité stránky, které se budou vždy zobrazovat ve Firefoxu pomocí jádra IE. Nastavovat však můžete i obecné volby, či kontextová menu a dokonce přidávat parametry ke spuštění IE.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (174 KB).


  IE tab for Firefox

  Strážce systému 2.2 - shareare
  Strážce systému je zabezpečovací program, který pomáhá jednoduše ochránit počítač. Pod kontrolou totiž budete mít systémové nastavení a všechny programy v PC. Jen vy definujete, co bude v systému konkrétnímu uživateli dovoleno provádět. Zakázat tak můžete spouštění programů Microsoft Internet Explorer, Opera, Mozilla, nastavit přístupu na internet podle časového harmonogramu, zakázat instalaci a odinstalaci programů, či omezit spouštění programů, které se nenacházejí ve složkách Windows a Program Files a ještě mnohem více. Pomocí Strážce systému navíc můžete sledovat aktuální činnost uživatelů na počítači. Instalace je skrytá (není vidět složka s daty ani záznamy ve Start menu) a program se spouští automaticky po přihlášení uživatele k Windows. Vstup do programu je přitom chráněný heslem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).


  Strážce systému

 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

  „Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

  Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz