Naučte zahraniční programy česky

aktualizováno 
Komunikuje s vámi nějaký oblíbený program v anglickém jazyce? Vy si s ním netykáte a spíše byste uvítali češtinu? Máme pro vás jednoduché prográmky, které dokáží aplikace během chvilky lokalizovat a vás to nebude stát nic.

V tomto vydání zajímavých programů se podíváme na zoubek ne klasickým aplikacím, ale tzv. updatům či patchům na některé z nich. Ty totiž dokáží přidat do vaší oblíbené aplikace češtinu, takže program je potom lokalizován a komunikuje s vámi v mateřštině. Snažili jsme se vyhledat a vybrat češtiny pro nejoblíbenější a zároveň nejpoužívanější aplikace. Jde však pouze o malý zlomek z toho, kolik jich existuje. Pokud by vám přece jen nějaká čeština chyběla, zkuste se obrátit na stránky www.cestiny.cz nebo zkuste štěstí ve vyhledávači Google.

Lokalizační balíčky pracují na jednoduchém principu. Většina z nich svým způsobem zaktualizuje program, pro který jsou určené. To znamená, že na pevném disku počítače vyhledá adresář s aplikací a provede jeho update (aktualizaci). Některé z nich pracují ještě jednodušeji a pouze jim stačí, když překopírujete určitý soubor(y) do adresáře, kde se nacházejí jazyky pro program. V samotném aplikaci potom v menu nastavení stačí zvolit volbu jazyk a přepnout na češtinu.

Autoři češtin přidávají ke svým „dílkům“ také informační soubor, kde se můžete dozvědět, jak češtinu aplikovat. Na závěr musíme upozornit, že v drtivé většině jde o amatérské překlady, takže některé popisky či menu nemusí být přeloženy zcela správně či úplně. Ale i tak přijdou neanglicky hovořícím jistě vhod.

Čeština - Ad-Aware 1.05 SE
Software Ad-Aware z dílen Lavasoftu slouží k odstraňování nežádoucích programů (tzv. spyware), jenž pracují ve vašem počítači a odesílají velké množství důvěrných informací třetím osobám prostřednictvím celosvětové sítě internet. Jde hlavně o programy, které do PC přinášejí reklamní systémy, jakými jsou GAIN, Gator atd.

 • Stahujte na této adrese (74.3 kB).

 • Čeština - ICQ Pro 2003 build #3916
  Kdo by neznal ICQ - program pro komunikaci přes internet. Oproti klasickému chatu má mnoho výhod. Je například vidět, kdo z vašich přátel je právě online, můžete odesílat i zprávy přátelům, kteří jsou offline, atd.

 • Stahujte na této adrese (520 kB).

 • Čeština - ICQ Lite 5.04.2321
  Nejnovější verze oblíbeného kecálka v reálném čase po internetu. Přeloženo je vše do plné češtiny.

 • Stahujte na této adrese (243 kB).

 • Čeština - CDex 1.51
  Čeština pro grabovací program (ukládá hudbu z Audio CD např. do MP3) CDex verze 1.0 a vyšší. Rozbalte soubor s češtinou do adresáře Lang, otevřete program CDex a v záložce Options vyberte Select language, Czech.

 • Stahujte na této adrese (12.5 kB).

 • Čeština - Winamp - 5.05
  Poslední generace jednoho z nejoblíbenějších softwarových multimediálních přehrávačů nese označení „5“. WinAmp se stal jednou z nejpopulárnějších aplikací na přehrávání multimediálních souborů. Zajisté tomu napomohla i skutečnost, že od verze 2.50 je program nabízen jako freeware, tedy zdarma.

 • Stahujte na této adrese (444 kB).

 • Čeština - IrfanView 3.97
  Malý, nenáročný, s množstvím funkcí. Jeden z nejlepších prohlížečů a editorů obrázků asi netřeba nikomu zvlášť představovat. Navíc je zcela zadarmo. Nyní si ho můžete konečně i počeštit.

 • Stahujte na této adrese (111 kB).

 • Čeština – Skype 1.2.0.48
  Skype je jednoduchý software, který vám umožní hlasovou komunikaci s kýmkoliv, kdekoliv  ve světě za pomocí vašeho počítače připojeného k internetu a je zcela zdarma. Byl vytvořen autory známého programu KaZaA. Pro spojení s jinými uživateli Skype program využívá inovované P2P technologie. Pokud vám vadí vysoké poplatky za telefon, pak je určen právě pro vás.

 • Stahujte na této adrese (112 kB).

 • Čeština - Nero Burning ROM 6.6.0.12
  Lokalizace pro jeden z nejlepších vypalovacích programů současné doby. Na svědomí ji má člověk, který se problematice vypalování věnuje a proto se nesnaží slepě a otrocky překládat zavedené technické termíny. Nejdříve ukončete program Nero, poté rozbalte soubory NEROCSY.NLS a NEROCSY.TXT z balíku do složky programu Nero (standardně C:\Program Files\ahead\Nero\). Soubor COVERED-CSY.NLS rozbalte do složky programu Cover Designer (standardně C:\Program Files\ahead\CoverDesigner).

 • Stahujte na této adrese (334 kB).

 • Čeština - Maxthon 1.2.00.1
  Překlad pro poslední veřejnou verzi internetového prohlížeče Maxthon. Jde o nadstavbu Internet Exploreru, která je však patřičně vybavena množstvím nástrojů a vylepšení. V lokalizaci je přeložena i RSS čtečka. Starší překlad funguje v nové verzi vždy bez problémů (neplatí pro přechod MyIE2 - Maxthon) a těch pár slov v angličtině do vydání nového překladu jistě překousnete.

 • Stahujte na této adrese (46.6 kB).

 • Čeština - DVD Shrink 3.2.0.15
  DVD Shrink jistě netřeba dlouze představovat. Tento špičkový program na zálohu DVD disků se stal velmi oblíbeným díky funkcím, které v sobě obsahuje. Proto si také můžete z DVD vybrat pouze to, co chcete zálohovat, můžete si i vytvořit zcela nové DVD, můžete vytvořit soubor ISO, což je celé DVD v jednom jediném souboru.

 • Stahujte na této adrese (747 kB).

 • Čeština - xp-AntiSpy 3.93
  Ačkoliv Windows XP obsahují mnoho užitečných programů, některé z nich vám vyhovovat zkrátka nemusí. Naštěstí je tu program XP-AntiSpy, který umožňuje z Windows XP odebrání mnoha aplikací či ovlivnění chování některých programů.

 • Stahujte na této adrese (51 kB).

 • Čeština - Opera 8.0x
  Čeština pro zcela novou verzi internetového prohlížeče Operu 8.0x. Dva týdny po uvolnění byla stažena dvou milionkrát. Opera je tzv. adware (či přesněji bannerware), tj. neregistrovaní uživatelé platí za její používání zobrazováním reklamního proužku, který lze odstranit až po registraci.

 • Stahujte na této adrese (250 kB). • Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

  Umělá inteligence (ilustrační foto)

  Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...  Najdete na iDNES.cz