Navrhněte si interiér bytu ve 3D

aktualizováno 
Užitečný program vám pomůže vymodelovat byt v trojrozměrném zobrazení; pořídit si můžete i aplikaci pro zápis dat na CD, DVD či Blu-ray disk; otestovat byste si měli i zabezpečení portů v PC či připomenout vyjmenovaná slova.

Proměna bytu - Pohled do obývací části. | foto: vizualizace Kateřina Mlejnková

Sweet Home 3D 1.3 – open source
Nemusíte utrácet tisíce za architekta, a dokonce ani ničit svá záda, pokud potřebujete zařídit či předělat nějakou místnost v bytě či domě. Stačí vám stáhnout si volně šiřitelnou aplikaci a můžete si navrhnout vše, co jen budete potřebovat, hezky u počítače bez zbytečné námahy.

Sweet Home 3D umožňuje komplexně navrhnout rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech. Samotný návrh interiéru se provádí ve 2D okně s možností využití přehledného náhledu ve 3D prostoru. Aplikace obsahuje velkou knihovnu nábytku a v případě potřeby si lze další modely stáhnout z webových stránek autorů, případně si vytvořit modely vlastní. Silná stránka programu je i ovládání. Nejenže je intuitivní, ale vše je hezky rozděleno do různých sekcí. Dokonce nechybí čeština a česky jsou pojmenované i položky v jednotlivých pokojích. Ve 3D režimu se můžete podívat na pokoj ze všech stran a máte i možnost zoomovat. Návrh si můžete nejen vytisknout, ale třeba i exportovat do PDF souboru. Sweet Home 3D lze spustit jako Java Web Start aplikaci či klasicky po stažení a instalaci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (25,5 MB).

  Sweet Home 3D

  Ashampoo Burning Studio Free 6.6 – freeware
  Na světě není mnoho vypalovacích programů, které nabízejí uživatelsky přívětivé rozhraní a možnost zapisovat na většinu typů disků, ať už jde o data, video, hudbu či fotografie, a navíc by byly zdarma. Ashampoo Burning Studio Free toto vše splňuje. Pojďte se s ním v krátkosti seznámit.

  Program zapisuje na CD, DVD a Blu-ray média (z přepisovatelných to jsou potom CD-RW, DVD+RW, DVD-RW, DVD-RAM a BD-RE). Umožňuje tak vytvářet datové, ale i VCD, SVCD, DVD-video a audio CD disky. Vytvářet a vypalovat lze i ISO soubory. Navíc umožňuje ukládat hudbu z audio CD do formátů MP3, Ogg, WMA a jiných. Pro uživatele, kteří nevládnou světovými jazyky, bude jistě dobrou zprávou, že aplikace je kompletně počeštěna. Díky speciálním průvodcům je přitom vypalování velmi snadné. Stačí zvolit, co chcete pálit, a po několika klicích budete mít disk vypálen. Po deseti dnech používání budete vyzváni k bezplatné registraci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,6 MB).
  Ashampoo Burning Studio Free


  CurrPorts 1.3 – freeware

  Myslíte si, že je váš počítač dostatečně zabezpečen? Nevíte, které komunikační porty máte otevřené? Potom by vám mohla pomoci šikovná utilitka CurrPorts. Otevřené porty počítače jsou jako rámy bez oken. Kdokoliv může prostřednictvím sítě do PC a vy si toho nemusíte ani všimnout. Tyto vchody jsou často zneužívány počítačovými viry, hackery a další škodlivou havětí. Firewall slouží k jejich kompletnímu uzavření. Díky nim lze přesně definovat, které mají být otevřeny a jaká pravidla na nich mají být uplatněna. Pokud je však firewall špatně nakonfigurován, pak jako by vůbec v systému nebyl. Zajímá vás tedy, jaké porty máte otevřené?

  Pro jejich přehledné zobrazení stačí stáhnout a rozbalit tuto utlitiku, pocházející ze známých programátorských dílen NirSoft. CurrPort vám totiž řekne, jaké TCP/IP a UDP porty jsou na vašem počítači otevřené. Pro každý port v seznamu se zobrazí informace o procesu, který port otevřel, a zobrazí i procesové jméno, plnou cestu procesu, informace o verzi procesu (jméno produktu, popis souboru atd.), čas, kdy byl proces spuštěn, a uživatele, který ho spustil. Mezi pokročilé funkce patří uzavírání neoprávněně otevřených portů, uzavírání procesů (jež otevřely porty) a ukládání informací do HTML, XML a TXT souboru. CurrPorts také automaticky označuje (růžovou barvou) podezřelé TCP/UDP porty, vlastněné neidentifikovatelnými aplikacemi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (50,5 KB).
  CurrPorts


  Vyjmenovaná slova 1.1 – freeware

  Ruku na srdce, vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova? Že ne a chcete si je připomenout? V tom případě si nainstalujte program Vyjmenovaná slova.

  Ten pomůže nejen vám připomenout si všechna vyjmenovaná slova, ale může jít o užitečného pomocníka pro školáky. Po zadání nějakého slova nebo části se zobrazí různé dostupné varianty. Jestliže tedy zadáte např. pouze "my", zobrazí se ve výsledku všechna slova, která tuto posloupnost písmen obsahují. Slovní zásobu je navíc možné doplňovat a upravovat. Otevřete požadovaný soubor z menu Data. Skupina slov se vždy nachází pod určujícím písmenem, které je v hranatých závorkách. Samotná skupina slov je ohraničena složenými závorkami. Jednotlivá slova jsou vymezena uvozovkami a oddělena čárkou. Za posledním slovem již čárku nepište. Slova si můžete seřadit za sebou dle vlastní potřeby a můžete si k nim přidat určující poznámku, ale dbejte, aby tato poznámka byla v rozsahu uvozovek ohraničujících dané slovo. Nakonec soubor uložte pomocí tlačítka Uložit. Vyhledávat lze i slova ve slovenském jazyce.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (411 KB).
  Vyjmenovaná slova


 • Nejčtenější

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

  Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

  Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Tawesco Automotive s.r.o.
  Manipulant VZV - Úvaly

  Tawesco Automotive s.r.o.
  Středočeský kraj
  nabízený plat: 21 000 - 26 000 Kč  Najdete na iDNES.cz