Navrhněte si pokoj nebo byt

aktualizováno 
Dnes vám představíme alternativu k programu Adobe Reader, kterou si lze prohlížet dokumenty ve formátu PDF. Ukážeme, jakým nástrojem lze zobrazovat systémové informace PC přímo na ploše a to průhledně. Doporučíme výborný nástroj pro práci s digitálními fotkami a nezapomeneme ani na český program, se kterým bude navrhování a přestavba bytu hračkou.

Foxit PDF Reader 1.2 – freeware
Potřebujete-li prohlížet dokumenty ve formátu PDF a nejste-li spokojeni s aplikací Adobe Reader, můžete zkusit zbrusu nový nástroj s označením Foxit PDF Reader. Na svědomí ho má společnost Foxit Software, která se úpravě a tvorbě dokumentů ve formátu PDF nějaký ten čas věnuje. K dispozici je pro všechny zdarma a slouží nejen k prohlížení PDF dokumentů, ale také třeba ke čtení eBooků. Jeho předností je především rychlá práce a především mnohem kratší čas potřebný k otevření dokumentu. I když sedmá řada Adobe Readeru nyní otevírá PDFka také mnohem svižněji. Podporuje všechny standardní funkce (tisk, stránkování, náhledy, zmenšování, výběr objektů, textů apod.) a umí převádět text do textových souborů. Foxit PDF Reader je tedy zajímavou alternativou k Adobe Readeru, která stojí za vyzkoušení.

 • Program stahujte na této adrese (915 kB).
 • Foxit PDF Reader

  BGInf 4.07 – freeware
  Společnost Sysinternals na svých stránkách prezentuje a nabízí zdarma ke stažení zajímavý nástroj BGInfo. Jde o utilitku, která vám dovolí umístit systémové údaje vašeho PC na pracovní ploše, tak aby nepřekážely. Zobrazuje na pětadvacet informací, mezi kterými nechybí čas startu systému, typ CPU, DHCP server, IP adresa, MAC adresa, volné místo na disku, paměť, typ sítové karty a ještě mnohem, mnohem více. V hlavním programu si navíc lze definovat barvu písma, pozadí, jeho typ. Počet zobrazovaných informací si lze lehce definovat a vybrat si dokonce můžete také umístění na pracovní ploše. Kromě zobrazení informací na ploše, BGInfo také podporuje export dat do databáze. Umožní vám sdružovat informace o systémech v síti do jediného zdroje. Nemusí se navíc instalovat a pomoci nápovědy k programu můžete nastavit pravidelné obnovování informací na ploše.

 • Program stahujte na této adrese (244 kB).
 • BGInf

  Picasa 2.0 – freeware
  Minulý rok v létě koupila společnost provozující celosvětově proslulý vyhledávač Google, firmu Picasa. Ta je známá svým stejnojmenným programem pro uživatele digitálních fotoaparátů. Nedávno programátoři vystavili další verzi s označením Picasa 2.0. Aplikace umožňuje automatické kopírování fotografií z fotoaparátu, jejich organizování, vyhledávání či prezentaci a samozřejmě i následnou editaci. Velmi slušné funkce nabízí i nástroj pro tvorbu webové galerie. Odstranit tak lze jev červených očí, snímky můžete ořezávat či různě natáčet a ke každé z nich můžete přidat několik klíčových slov popisujících zachycený okamžik. Zřejmě nejlepší zprávou pro koncového uživatele je však to, že nyní je software nabízen zcela zdarma (dříve byl placený). Dobrou vlastností je i možnost přímého kopírování snímků na 1 GB Gmail.

 • Program stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • Picasa

  Room Arranger 3.91 – shareware/freeware
  Přemýšlíte o rekonstrukci bytu, pokoje či zahrady? Avšak ještě, než se pustíte do tohoto náročného procesu je dobré si předem rozvrhnout, kde co bude. V tom vám může pomoci výborný český prográmek Room Arranger. Odpadne tak neustálé posouvání nábytku z místa na místo tak, aby se tam všechno bez problémů vešlo, bylo šikovně po ruce a ještě jako celek působilo dobrým dojmem. Tento program vám totiž umožní vše nasimulovat bez nutnosti kreslení na čtverečkovaný papír nebo opakovaného přenášení tam a zpět. Mezi jeho vlastnosti patří: návrh místnosti nebo celého bytu skládajícího se z více místností; široká standardní knihovna objektů (vkládání přesných rozměrů objektů); vytváření vlastní knihovny z objektů, které používáte častěji (např. typické okno, židle); průchod projektem ve 3D; tisk projektu v jistém měřítku i přes více stran; měření vzdáleností v projektu. Tento produkt je navíc v několika jazycích. Do verze 3.26 byl dokonce k dispozici zcela zdarma. Existuje pro něj i řada doplňkových nástrojů ke stažení na oficiálních stránkách.

 • Program stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Room Arranger  Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

  Ilustrační foto - vyhledávání

  Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

  Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

  Tipy a triky pro Windows 10

  Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...  Najdete na iDNES.cz