Nechte kačenku vysát klávesnici dočista

aktualizováno 
Ve 47. týdnu roku 2005 nám pan Brouček ukázal speciální bezpečnostní systém pro domácnosti, přivezl z východní Asie USB vysavač na klávesnice a jal se zkoumat skutečně miniaturní mikrosystém s pevným diskem o kapacitě 80 GB. Čekají vás samozřejmě ještě další zprávičky.

Můj dům, můj hrad

Podařilo se vám vytunelovat nějaký fajnový podnik? Jste překupníkem drog? A nebo jste poctivým podnikatelem, který měl jen velké štěstí a nyní se topí v penězích? Ať tak, nebo tak, je jasné, že potřebujete ochranu. Proč ale platit zbytečně mnoho bodyguardů, když za ně dnes zvládne řadu věcí technika. Společnost SecurHome vyvinula speciální zařízení, které se připojí běžným způsobem k televizoru, napojí se na systém kamer (až osm), ze nichž poté může pořizovat záznam. Aktuální stav oblastí kolem vašeho domu si můžete na televizoru samozřejmě zobrazit také. Zařízení lze spojit i s další elektronikou v domě a následně ji z pohodlí gauče ovládat. Pokud tedy nechcete mít u každých dveří svalnatého drsňáka nebo nechcete utrácet milióny za komplexní profesionální bezpečnostní systém, může být pro vás SecurHome dobrým řešením.

Pana Broučka věcička příliš nenadchla: „No jo no, víte, stejně je to jenom PC zabalený do pěkný krabice a vybavený nějakým tím audio a video výstupem navíc. Není jednodušší si prostě pořídit počítač a napojit na něho pár kamer. Ano, nebude to tak stylové, ale vyjde to určitě levněji. Zaručeně nejlepším řešením je ale stará dobrá brokovnička. Jen pozor na její použití! Všichni dobře víte, že u nás to nefunguje jako v Americe, kde když sejmete zloděje, dostanete metál. Tady poputujete pěkně do basy za nepřiměřenou obranu. I když tedy musím říct, že poslední dobou se to začalo trochu zlepšovat.“ A hups přímo na stránky výrobce.

Miniaturní stereo s 80 GB diskem

Znáte to, procházíte mezi regály velkých prodejen s elektronikou v sekci „Audio“ a z každé strany po vás pokukují stále ty samé mikrosystém bez nápaditého designu. Občas se samozřejmě nějaký fajnový podaří vytvořit, ale cožpak touží v dnešní době moderní člověk po CD a kazetovém stereu? Určitě ne. Americká společnost Brookestone se proto rozhodla vytvořit opravdu miniaturní systém a vybavit ho 80GB harddiskem a funkcí pro ripování hudby do MP3 přímo z CD. Podařilo se a světlo světa spatřila věžička s příznačným názvem SongCube. Kromě přehrávání CD, MP3 a ripování dokáže tento malý zázrak přijímat i rádiové vysílání a to dokonce digitálně. Pokud si nyní říkáte, že bude SongCube nějakým šidítkem připomínajícím modely mikrosystémů z holešovické tržnice od pana Soni či Panasonic, ošklivě se pletete. SongCube je vybaven 50wattovým subwooferem a malinkatými, leč kvalitními reproduktory. Spojit ho lze samozřejmě i s počítačem. Oficiální info zde

Bluetooth sluchátko z pravěku telekomunikací

A máme pro vás další lahůdku, kterou se tentokrát můžete odlišit ve společnosti manažerů s moderními nevýraznými bluetooth sluchátky. Společnost Hulger totiž vyrábí sluchátka, která na první pohled vypadají, jako by je někdo utrhl od některého minimálně dvacet třicet let starého telefonního přístroje. Jedná se ovšem o bezdrátová bluetooth sluchátka, která lze na dálku spojit s mobilním telefonem či jiným bluetooth kompatibilním zařízením umožňujícím přenos zvuku. Namísto zasouvání miniaturní podélné tyčky za ucho si nyní můžete úplně kdekoliv vytáhnout z kapsy pořádné sluchátko a pohodlně vyřídit hovor. Ano, pro svou velikost jsou retro krasavci od společnosti Hulger trochu nepraktičtí, ale pro pořádné businessmany se šoférem jsou tyto výtvory spojující eleganci minulosti s technologickým pokrokem současnosti nezbytným příslušenstvím k telefonu. Prodávány jsou dva typy sluchátek lišící se designem, jejich cena se pohybuje okolo 90 liber. Drátové verze, které lze přímo připojit k telefonu, stojí zhruba polovinu.

Pan Brouček nesdílí naše nadšení: „Milí kolegové, tak nějak nevím, proč se vám zdají tato staronová sluchátka tak úžasná. Jsou moc velká, na ulici s nimi budete vypadat jako uprchlíci z nějakého psychiatrického ústavu a navíc stojí, řekl bych, poměrně dost. Já osobně bych tuhle blbovinu hodil jejím tvůrcům pěkně na hlavu. Je skutečně neuvěřitelné, co dnes někoho nenapadne vyrábět.“ A můžete rovnou nakupovat. 

Kačenka vysaje všechny drobky

Většina z nás, kteří propadli kouzlu počítače, ví moc dobře, co to znamená údržba klávesnice. Obzvláště pokud u počítače jíme. Mezi klávesy zapadávají neustále drobky, ale třeba i vlasy, kůže, prach a další nečistoty, jichž je poté v tomto periferním zařízení tolik, že by pracovníci pražské hygienické stanice mohli vyhlásit zákaz vstupu do její blízkosti. Údržba klávesnice je proto nutná, i když dost často nesnadná. Já osobně mám poměrně drahou, kterou je možné během minuty otevřít a část, v níž se nacházejí nečistoty propláchnout vodou. Ostatní musejí většinou jen vyklepávat a nebo vzít na pomoc z komory vysavač. Jenže vše je zbytečně zdlouhavé a otravné. Na asijském trhu se proto nyní začal prodávat miniaturní vysavač ve tvaru kachničky, který stačí připojit k USB a bleskově tak všechen nepatřičný obsah klávesnice vysát. Stejně tak se hodí vysavač pro odstranění prachu z počítačové skříně či pracovního stolu.

Pan Brouček uvádí na pravou míru titulek: „Nechtěl bych, abyste si třeba náhodou mysleli, že chudák Kači zo slovenske vily by vám doma chtěla sát drobky. Zde je význam slova „kačenka“ zcela odlišný. I když tedy musím říci, že i kdyby byla myšlena naše malá princezna, nevím nevím. V té pražské vile se s úklidem tedy moc nepředvedla...holka jedna vlasatá.“ Děkujeme Akihabara News

Projektor na zeď od LG

Na závěr jsme si pro vás přichystali něco opravdu exkluzivního, co potěší všechny milovníky krásných věcí a originálních řešení. Společnost LG představila svůj nový HD Ready LCD projektor schopný promítat obraz i ve formátech 1080i (prokládaný obraz) a 1080p (progresivní obraz). Jeho nativní rozlišení je 1280x768 bodů a kontrast více než pěkných 2500:1. Pokud máte pocit, že se nejedná o nic tak úžasného, podívejte se raději ještě jednou na obrázek. Ano, přístroj je plochý a vypadá spíše jako LCD televizor, což vám umožňuje ho pověsit na zeď naproti plátnu a stylově tak vyřešit domácí kino. Projektor s označením LG AN110 vydává hluk jen 29 dB a do prodeje byl zatím uveden v Koreji. Podrobnější informace zde.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 47. týdnu úchvatného roku 2005.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Casio představilo hodinky, které vás budou po horách navigovat tři dny

Nové odolné chytré hodinky Casio WSD-F30.

Sportovní chytré hodinky Casio s armádní specifikací odolnosti přicházejí na trh s vylepšeným operačním systémem Wear...

Česká firma má 3D tiskárnu s novou koncepcí a vlastní tiskové struny

Nová 3D tiskárna Original Prusa SL1 spolu s mycí a vytvrzovací stanici (vpravo).

Česká firma Prusa Research představila v New Yorku novou 3D tiskárnu, která používá systém stereolitografie.

Google má svůj první tablet s Chrome OS a asistentku s obrazovkou

Novinky Googlu

Společnost Google v úterý představila nový hardware. Vůbec poprvé se mezi produkty objevil tablet a chytrý asistent s...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 KčNajdete na iDNES.cz