Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechte se naučit anglická slovesa

aktualizováno 
Stále si nejste jisti v používání anglických sloves? Možná vám chybí ten správný učitel. Chcete se podělit o své video na internetu, ale máte strach, že si ho někdo jiný přivlastní? Bojíte se změn v systémovém registru Windows? Chcete kopírovat text pouhým tahem myši? Víme, jak na to.

Flash Album Creator 1.71 - shareware
Flash Album Creator nabízí zajímavou možnost prezentace vašich obrázků a digitálních fotografií. Dokáže totiž vytvořit slideshow z obrázků, kterou lze následně uložit do flashe nebo EXE souboru.

A právě díky technologii flash můžete objevit další možnosti pro prohlížení obrázků na internetu. Program během chvilky vygeneruje HTML stránku, zahrnující vámi nastavený titulek a pozadí alba. Tu si potom můžete uložit na vaše webové stránky. Program pracuje nejlépe s fotografiemi pořízenými v rozlišení vyšším, než 640x480. Ostatní budou do této velikosti roztáhnuty, což může mít za následek snížení kvality. Aplikace podporuje soubory typu BMP, JPG, JPEG a GIF. Hotové slideshow lze navíc ovládat. Nabízí totiž malé navigační menu, na kterém může uživatel prezentaci spustit, pauzovat, nebo přejít na další snímek. Ovládání Flash Album Creatoru přitom není nikterak složité a to nejen díky jednoduchému průvodci.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).
 • Flash Album Creator

  MJ Registry Watcher 1.2.4 – freeware
  Program pocházející z Velké Británie nesoucí označení MJ Register Watecher slouží ke kontrole systémového registru Windows, díky čemuž nedovolí zákeřným kódům, měnit nastavení operačního systému. Jakmile se programový kód např. v podobě spyware, viru, trojského koně apod. pokusí provést zásah do hlavního nastavení Windows, MJ Register Watcher to zaznamená do svého logu. V závislosti na vašem nastavení můžete vybrat celkem z šesti bezpečnostních režimů. Nejvyšší nastavení nedovolí žádné aplikaci cokoliv zapsat do registru – dokud k tomu sami nedáte svolení. Registr umí i zálohovat, můžete prohledávat klíčová slova a navíc lze vyřadit i místa, která se nemají sledovat. Program je však určen spíše pro zkušenější uživatele.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (497 KB).
 • MJ Registry Watcher

  True X-Mouse Gizmo 1.4 - freeware
  Co byste řekli na softwarový nástroj, který by kopíroval vámi označená slova či rovnou celé věty bez nutnosti používat klávesové zkratky či kontextové menu? Že je to nemožné? Potom možná neznáte zajímavý nástroj True X-Mouse Gizmo. A jak to funguje? Velmi lehce. Po stažení souboru spustíte program pouhým poklikáním – nic se nemusí instalovat. Červená ikonka ve tvaru X v systémové oblasti hlavní lišty Windows symbolizuje zapnutý stav. Nyní text, který chcete zkopírovat, označte pomocí myši (klikněte levým tlačítkem myši, táhněte kurzorem do určeného místa a tlačítko uvolněte). Že se text kopíruje do schránky Windows, poznáte malým X u kurzoru myši. Nemusí jít pouze o text na internetové stránce, True X-Mouse Gizmo totiž pracuje v celé řadě aplikací, počínaje Poznámkovým blokem, přes Word, až např. po Excel. Zkopírovaný text potom vložíte již prostřednictvím klávesové zkratky Ctrl + V do jakékoliv aplikace. Velkou výhodou je i to, že po zkopírování dat si nástroj pamatuje okno, ze kterého jste kopírovali a přejetím kurzoru myši se na něj lze lehce vrátit a postup třeba opakovat.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (41 KB).
 • True X-Mouse Gizmo

  Nepravidelná slovesa 2.2 – freeware
  Umíte anglicky, ale bojíte se, abyste jazyk během prázdnin nezapomněli? Nebo se anglicky teprve učíte? Pokud ano, mohla by se vám hodit česká aplikace na procvičení anglických sloves. Dokonale si tak můžete obohatit slovní zásobu a navíc máte možnost nechat se ze slovíček také vyzkoušet. Nepravidelná slovesa je jednoduchý freewarový produkt od Lukáše Matěny. S jeho programem totiž můžete na počítači procvičovat anglická nepravidelná slovesa. Je distribuován s obsáhlou databází rozdělenou do tří úrovní. Program vybere z databáze jedno sloveso v češtině a vaším úkolem je doplnit sloveso anglicky, napsat i jeho minulý čas a trpné příčestí.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
 • Nepravidelná slovesa
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

  uTorrent

  Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

  Zkontrolujete si éčka v potravinách nebo tablet užijte k třídění souborů

  Tablet pro práci i zábavu

  Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety s Androidem tentokrát najdete například internetový prohlížeč, aplikaci na...

  Najdete na iDNES.cz