Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechte si vytvořit počítačové poličky na hudbu třeba od opice

aktualizováno 
Nepořádek, chaos, tuny složek s hudbou, stovky CD a DVD disků volně se poflakujících po stole, na zemi a v krabicích od pizzy. Znáte to? Pokud ano, nebo alespoň z části, je čas udělat pořádek. Zkusit můžete například program MediaMonkey či jiný z naší dnešní nabídky.

Internet, počítač - Internet, počítač | foto: Michal SváčekProfimedia.cz

Multimediální přehrávače

 
iTunes 7
 
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 35,2 MB
 
Pro majitele přenosných přehrávačů iPod je nová verze iTunes naprostá nezbytnost. Ostatním uživatelům mohou iTunes nabídnout přehrávání hudebních souborů, vypalování CD, přehrávání internetových rádií a mnoho dalších užitečných funkcí.
 
WinJukebox 2.14
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 3,5 MB
 
WinJukebox pracuje přesně tak, jak to znáte ze skutečných jukeboxů. Program zobrazí seznam dostupných skladeb, mezi kterými volíte zadáváním čísel. Aplikace WinJukebox přehrává běžné typy hudebních souborů.
 
3webTotal TV & Radio Tuner 4.11
 
Web, stažení ze Slunečnice
Trialware, 3,1 MB
 
Program na přehrávání internetových rádií a televizního vysílání 3webTotal TV & Radio Tuner obsahuje velmi obsáhlý seznam rozhlasových a televizních stanic. Knihovna o stovkách nebo spíše tisících položkách je přehledně řazená podle žánrů.
 
ALSong 1.52
 
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 6,3 MB
 
ALSong je přehrávač MP3 hudebních souborů, který umí zároveň vyhledat a zobrazit text přehrávané skladby. Text najde ALSong v internetové databázi a uloží jej do vašeho počítače. Při dalším přehrávání skladby se text zobrazuje již automaticky. ALSong umí rovněž přehrávat internetová rádia.

Grabování, konverze, vypalování

 ABF CD Blaster

Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 1,5 MB
 
ABF CD Blaster umí ukládat hudbu z audio CD do formátů MP3, WAV, OGG a WMA a také naopak vypalovat hudební CD z těchto typů souborů. V programu nechybí ani nástroj na editaci tagů, který umí čerpat data o skladbách z internetové databáze.
 
MediaMonkey 2.5
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 4,8 MB
 
MediaMonkey je komplexní nástroj na práci s hudebními soubory, umí ukládat stopy z hudebních CD do komprimovaných souborů, konvertovat mezi sebou běžné typy hudebních formátů, upravovat tagy, přehrávat a třídit hudební soubory.
 
Audiotools 6.30
 
Web, stažení ze Slunečnice
Trialware, 6 MB
 
Audiotools obsahuje všechny funkce potřebné k nahrávání z libovolného zdroje zvuku. Nahrávky se ukládají jako hudební soubory ve formátech WAV, MP3, OGG nebo WMA, které je také možné mezi sebou konvertovat. Přímo v aplikaci lze vypalovat nahrávky na CD, nahrávání lze dopředu přesně načasovat a podrobně nastavit kvalitu.
 
River Past Wave@MP3 2.12
 
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 2,5 MB
 
River Past Wave@MP3 je velmi jednoduchý a snadno ovladatelný nástroj na vzájemnou konverzi běžně používaných hudebních formátů MP3 a WAV.
 
X2CD Music CD Burner and Converter 2.62
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 1,7 MB
 
Ukládat hudbu z CD, konvertovat mezi sebou hudební formáty WAV, MP3 a WMA a vypalovat hudební CD umí X2CD Music CD Burner and Converter. Kvalitu výstupních souborů lze nastavovat podle potřeby.
 
ALO RM to MP3 Converter 3.3
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 6,9 MB
 
ALO RM to MP3 Converter je konverzní nástroj na převod všech typů Real Audio souborů (RA, RM, RAM, RMVB aj.) do formátů WAV, MP3, OGG a WMA. V zájmu usnadnění práce je možné soubory konvertovat dávkově.
 

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

mp3Tag
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 3,9 MB
 
Program mp3Tag slouží k vytváření a úpravám tagů a katalogizaci hudebních souborů v oblíbených formátech MP3, WMA, OGG, APE atd. Aplikace komunikuje s uživatelem v češtině, všechna data potřebná k popisování skladeb získává z internetové databáze.
 
Advanced MP3 Catalog Pro 3.35
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 1,4 MB
Advanced MP3 Catalog Pro umí vyhledat všechny hudební soubory uložené ve vašem počítači a vypsat jejich seznam. Nalezené soubory umí Advanced MP3 Catalog Pro pohodlně třídit, vyhledávat duplicity, exportovat a tisknout jejich seznamy a mnoho dalšího. Kromě verze Pro existuje rovněž levnější verze Standard, která má jen omezené možnosti exportu seznamů.
ABF Audio Tags Editor 1.9.5.21
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 0,9 MB
Další nástroj na popisování hudebních souborů se jmenuje ABF Audio Tags Editor. Program zvládne upravovat tagy, vytvářet playlisty, hromadně přejmenovávat soubory a získávat informace o skladbách z internetové databáze.
mpTrim 2.12
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 0,3 MB
Freeware program mpTrim umí pracovat s hudebními soubory v komprimovaném formátu MP3. Soubory lze rozdělovat na části, ořezávat, normalizovat jejich hlasitost a vyčistit je od šumu.

Audio editory, efekty a další utility

WavTrim
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 0,2 MB
Nástroj WavTrim slouží k vyčištění, normalizaci a ořezávání hudebních souborů ve formátu WAV. Jeho schopnosti vám přijdou vhod při přípravě WAV souborů k vypálení na CD nebo při převodu WAV souborů do některého z komprimovaných hudebních formátů (MP3, OGG a další).Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Další z rubriky

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Najdete na iDNES.cz