Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechte si vytvořit počítačové poličky na hudbu třeba od opice

aktualizováno 
Nepořádek, chaos, tuny složek s hudbou, stovky CD a DVD disků volně se poflakujících po stole, na zemi a v krabicích od pizzy. Znáte to? Pokud ano, nebo alespoň z části, je čas udělat pořádek. Zkusit můžete například program MediaMonkey či jiný z naší dnešní nabídky.

Internet, počítač - Internet, počítač | foto: Michal SváčekProfimedia.cz

Multimediální přehrávače

 
iTunes 7
 
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 35,2 MB
 
Pro majitele přenosných přehrávačů iPod je nová verze iTunes naprostá nezbytnost. Ostatním uživatelům mohou iTunes nabídnout přehrávání hudebních souborů, vypalování CD, přehrávání internetových rádií a mnoho dalších užitečných funkcí.
 
WinJukebox 2.14
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 3,5 MB
 
WinJukebox pracuje přesně tak, jak to znáte ze skutečných jukeboxů. Program zobrazí seznam dostupných skladeb, mezi kterými volíte zadáváním čísel. Aplikace WinJukebox přehrává běžné typy hudebních souborů.
 
3webTotal TV & Radio Tuner 4.11
 
Web, stažení ze Slunečnice
Trialware, 3,1 MB
 
Program na přehrávání internetových rádií a televizního vysílání 3webTotal TV & Radio Tuner obsahuje velmi obsáhlý seznam rozhlasových a televizních stanic. Knihovna o stovkách nebo spíše tisících položkách je přehledně řazená podle žánrů.
 
ALSong 1.52
 
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 6,3 MB
 
ALSong je přehrávač MP3 hudebních souborů, který umí zároveň vyhledat a zobrazit text přehrávané skladby. Text najde ALSong v internetové databázi a uloží jej do vašeho počítače. Při dalším přehrávání skladby se text zobrazuje již automaticky. ALSong umí rovněž přehrávat internetová rádia.

Grabování, konverze, vypalování

 ABF CD Blaster

Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 1,5 MB
 
ABF CD Blaster umí ukládat hudbu z audio CD do formátů MP3, WAV, OGG a WMA a také naopak vypalovat hudební CD z těchto typů souborů. V programu nechybí ani nástroj na editaci tagů, který umí čerpat data o skladbách z internetové databáze.
 
MediaMonkey 2.5
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 4,8 MB
 
MediaMonkey je komplexní nástroj na práci s hudebními soubory, umí ukládat stopy z hudebních CD do komprimovaných souborů, konvertovat mezi sebou běžné typy hudebních formátů, upravovat tagy, přehrávat a třídit hudební soubory.
 
Audiotools 6.30
 
Web, stažení ze Slunečnice
Trialware, 6 MB
 
Audiotools obsahuje všechny funkce potřebné k nahrávání z libovolného zdroje zvuku. Nahrávky se ukládají jako hudební soubory ve formátech WAV, MP3, OGG nebo WMA, které je také možné mezi sebou konvertovat. Přímo v aplikaci lze vypalovat nahrávky na CD, nahrávání lze dopředu přesně načasovat a podrobně nastavit kvalitu.
 
River Past Wave@MP3 2.12
 
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 2,5 MB
 
River Past Wave@MP3 je velmi jednoduchý a snadno ovladatelný nástroj na vzájemnou konverzi běžně používaných hudebních formátů MP3 a WAV.
 
X2CD Music CD Burner and Converter 2.62
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 1,7 MB
 
Ukládat hudbu z CD, konvertovat mezi sebou hudební formáty WAV, MP3 a WMA a vypalovat hudební CD umí X2CD Music CD Burner and Converter. Kvalitu výstupních souborů lze nastavovat podle potřeby.
 
ALO RM to MP3 Converter 3.3
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 6,9 MB
 
ALO RM to MP3 Converter je konverzní nástroj na převod všech typů Real Audio souborů (RA, RM, RAM, RMVB aj.) do formátů WAV, MP3, OGG a WMA. V zájmu usnadnění práce je možné soubory konvertovat dávkově.
 

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

mp3Tag
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 3,9 MB
 
Program mp3Tag slouží k vytváření a úpravám tagů a katalogizaci hudebních souborů v oblíbených formátech MP3, WMA, OGG, APE atd. Aplikace komunikuje s uživatelem v češtině, všechna data potřebná k popisování skladeb získává z internetové databáze.
 
Advanced MP3 Catalog Pro 3.35
 
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 1,4 MB
Advanced MP3 Catalog Pro umí vyhledat všechny hudební soubory uložené ve vašem počítači a vypsat jejich seznam. Nalezené soubory umí Advanced MP3 Catalog Pro pohodlně třídit, vyhledávat duplicity, exportovat a tisknout jejich seznamy a mnoho dalšího. Kromě verze Pro existuje rovněž levnější verze Standard, která má jen omezené možnosti exportu seznamů.
ABF Audio Tags Editor 1.9.5.21
Web, stažení ze Slunečnice
Shareware, 0,9 MB
Další nástroj na popisování hudebních souborů se jmenuje ABF Audio Tags Editor. Program zvládne upravovat tagy, vytvářet playlisty, hromadně přejmenovávat soubory a získávat informace o skladbách z internetové databáze.
mpTrim 2.12
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 0,3 MB
Freeware program mpTrim umí pracovat s hudebními soubory v komprimovaném formátu MP3. Soubory lze rozdělovat na části, ořezávat, normalizovat jejich hlasitost a vyčistit je od šumu.

Audio editory, efekty a další utility

WavTrim
Web, stažení ze Slunečnice
Freeware, 0,2 MB
Nástroj WavTrim slouží k vyčištění, normalizaci a ořezávání hudebních souborů ve formátu WAV. Jeho schopnosti vám přijdou vhod při přípravě WAV souborů k vypálení na CD nebo při převodu WAV souborů do některého z komprimovaných hudebních formátů (MP3, OGG a další).


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Najdete na iDNES.cz