Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechybí vám něco v Microsoft Office? Zkuste užitečné doplňky

aktualizováno 
I když by se mohlo zdát, že kancelářský balík Microsoft Office je doslova prošpikovaný obrovským množstvím funkcí, jeho tvůrcům to stále nestačí.

Microsoft Office 2007 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Microsoft na svých stránkách nabízí velké množství různých doplňků a rozšíření svého kancelářského balíku, které jsou zájemcům k dispozici zdarma. Některé z těchto doplňků vyžadují před instalací ověření pravosti vaší verze Microsoft Office, jiné nikoliv.

Prohlížeče Office dokumentů

První sada aplikací, které si představíme, nepatří tak úplně mezi doplňky MS Office, přesto je velmi významná. Microsoft totiž bezplatně poskytuje sadu programů, se kterými můžete prohlížet, tisknout a kopírovat obsah základních typů Office dokumentů, aniž byste museli kupovat a instalovat sadu Microsoft Office. Alternativou k těmto prohlížečům je open source kancelářský balík OpenOffice.org, který si s většinou dokumentů z MS Office také poradí, a navíc je kromě prohlížení umí také upravovat.

Word Viewer 2003 pracuje s dokumenty MS Wordu ve verzích 97, 2000, 2002 a 2003 a zvládne otevřít i dokumenty aplikací WordPerfect a MS Works.
Word Viewer 2003 stahujte zde.  (11,7 MB, freeware)

Excel Viewer 2003 umí prohlížet, tisknout a kopírovat data ze sešitů MS Excel 97, 2000, 2002 a 2003.
Excel Viewer 2003 stahujte zde.   (9,9 MB, freeware)

PowerPoint Viewer 2007 vám umožní prezentovat či prohlížet soubory s prezentacemi vytvořenými v MS PowerPointu 97, 2000, 2002, 2003 a 2007.
PowerPoint Viewer 2007 stahujte zde.  (25,8 MB, freeware)

K prohlížení a tisku dokumentů v novém formátu Office Open XML, který používá Microsoft Office 2007, je třeba doinstalovat Microsoft Office Compatibility Pack.
Stáhnout si jej můžete zde.  (27,2 MB, freeware)

MS Office PowerPoint Viewer

Slovníky pro MS Office 2003

Užitečným pomocníkem, především při práci s textovými dokumenty v aplikaci Word, jsou slovníky. Microsoft na svých stránkách nabízí ke stažení česko-anglický, slovensko-anglický, česko-německý a slovensko-německý obousměrný slovník. Slovníky obsahují přibližně 25 000 hesel v každém z jazyků a nabízí tvaroslovné i fonetické vyhledávání zadaných slov. Instalace slovníků vyžaduje ověření pravosti vaší kopie MS Office.

Obousměrný česko-anglický a slovensko-anglický slovník stahujte zde.  (5,2 MB, freeware)

Obousměrný česko-německý a slovensko-německý slovník stahujte zde.  (5,5 MB, freeware)Kontrola české gramatiky

Kontrola české gramatiky

Ve standardní instalaci kontrolují aplikace MS Office pouze pravopis. Pomocí nástroje na kontrolu české gramatiky naučíte MS Office rozeznávat mnoho různých gramatických chyb, například v čárkách, pádech, předložkách, shodě přísudku s podmětem atd. Vedle červeně podtržených pravopisných chyb tak přibudou ve vašich dokumentech i zeleně podtržené chyby v gramatice. Instalace doplňku na kontrolu české gramatiky vyžaduje ověření pravosti kopie MS Office.

Nástroj na kontrolu české gramatiky stahujte zde.  (7 MB, freeware)

Odstranění skrytých dat

V dokumentech MS Office lze najít velkou spoustu skrytých dat o uživateli, postupu vytváření dokumentů či revizích, o kterých třeba nechcete, aby se příjemce dokumentu dozvěděl. Pomocí nástroje na odstranění skrytých dat můžete všechny tyto nežádoucí informace zlikvidovat a ponechat v dokumentech jen viditelný obsah. Instalace tohoto nástroje rovněž vyžaduje ověření pravosti.

Nástroj na odstranění skrytých dat stahujte zde.  (0,3 MB, freeware)

Zálohování osobních složek v MS Outlooku

Je zvláštní, že na to mohl Microsoft zapomenout, ale e-mailový klient MS Outlook neobsahuje funkci pro automatické zálohování osobních složek uživatele, tedy souborů ve formátu PST, obsahujících všechny e-maily, kontakty, záznamy v kalendáři či úkoly. Funkci pro automatické zálohování ve zvolených intervalech a do vybraného umístění je třeba doinstalovat zvlášť. Po instalaci si můžete zvolit, které složky, kam a jak často se mají zálohovat.

Nástroj na zálohování osobních složek MS Outlooku stahujte zde.  (0,2 MB, freeware)

PDF Export z MS Office 2007

Na rozdíl od kancelářského balíku OpenOffice.org si ani nejnovější verze MS Office ve standardní instalaci neporadí s exportem dokumentů do formátu PDF. Jestliže si ovšem stáhnete a instalujete speciální doplněk, budete moci PDF soubory vytvářet ze všech aplikací z balíku MS Office 2007.

Doplněk pro export dokumentů do formátu PDF stahujte zde.  (0,9 MB)

Časová pásma v Outlooku

Další z doplňkových nástrojů umí rozšířit funkce e-mailového klienta MS Outlook o práci s časovými pásmy. V závislosti na nastavení časového pásma umí Outlook změnit časy všech upozornění nebo natrvalo převést všechny záznamy v kalendáři do nově zadaného časového pásma. Nástroj funguje se všemi verzemi Outlooku od verze 2000 výše.

Nástroj na práci s časovými pásmy v Outlooku stahujte zde.  (8,3 MB, freeware)

Microsoft Visual Keyboard

Pro Microsoft Office ve verzích 2000 a 2002 je určen doplněk Microsoft Visual Keyboard, což je aplikace, která usnadňuje psaní ve více jazycích. Speciální znaky v cizích jazycích můžete pohodlně psát pomocí klávesnice zobrazené na pracovní ploše a nemusíte pátrat, pod kterými klávesami se skrývají.

Microsoft Visual Keyboard stahujte zde.  (0,3 MB, freeware)

MS Visual Keyboard

Zvuky sady Office

Do oblasti zábavy patří doplněk, který nainstaluje do aplikací MS Office ve verzích 2000, 2002 a 2003 sadu zvuků, přehrávaných při různých příležitostech. Svůj specifický zvuk dostane například práce s panely nástrojů či dialogovými okny, funkce pro odesílání e-mailů, otevírání různých oken nastavení a další funkce. I zde je při instalaci vyžadování ověření pravosti kopie MS Office.

Zvuky sady Office stahujte zde.  (0,5 MB, freeware)

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Aplikace Uber
Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

Aplikace nahradí zapomenutou myš.
Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

Google Home - domov pro Asistenta Google
Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.