Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neinstalujte audio a video kodeky. Nyní vám stačí jeden přehrávač, který si poradí i s Blu-ray filmy.

aktualizováno 
Nechybí vám náhodou jednoduchý multimediální přehrávač, který nepotřebuje kodeky ve Windows? Chcete průhledný internetový prohlížeč? Neokradl vás kamarád či prodejce při koupi PC? A stáhněte i něco užitečného pro svoji partnerku.

Blu-ray menu | foto: Václav Nývlt

Media Player Classic – Home Cinema 1.0 – open source
Kdo by nechtěl přehrávat v operačním systému Windows různé multimediální soubory od MP3, přes MPEG, AVI až po MOV či filmy na Blu-ray? Problém to samozřejmě není, avšak musíte mít to správné softwarové vybavení. V praxi to tedy většinou znamená, že musíte instalovat potřebné audio a video kodeky a někdy dokonce specializované softwarové přehrávače. Našel by se však jen málokdo, kdo by si chtěl dobrovolně tímto balastem operační systém zbytečně zaneřádit. Vy to dělat nemusíte. Tedy pokud zvolíte řešení Media Player Classic – Home Cinema.

Jde o obdobou klasického Windows Media Playeru, přidává však navíc řadu zajímavých funkcí a umožňuje přehrávat velké množství multimediálních souborů. Oproti přehrávači z dílny Microsoftu umí Media Player Classic přehrávat i DVD a soubory RealMedia, Quick Time a dokonce video na Blu-ray discích.. Přehrávač má velmi jednoduché ovládání, řadu podrobných nastavení a nemusí se instalovat – stažený archiv stačí rozbalit a spustit. Nic dalšího již není zapotřebí. Odpadá tak pracná a náročná instalace každého kodeku pro zvláštní audio či video formát.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).

  Media Player Classic – Home Cinema

  AeroFox 0.4 – open source
  Závidíte majitelům Windows Vista průhlednost oken? Chcete prohlížet internetové stránky browserem, který by byl alespoň částečně průhledný? Pokud jste na jednu z otázek odpověděli kladně, potom právě pro vás je tu AeroFox.

  Nejde o žádné rozšíření, či doplněk internetového prohlížeče Firefox, jak by se z názvu mohlo zdát. Dokonce má blíže spíše k Internet Exploreru, protože používá jeho vykreslovací jádro. Tento browser je tedy sice samostatným produktem, ale využívá IE a to včetně jeho všech funkcí a nástrojů. Od něho se však liší svojí průhledností. Tu lze pomocí šoupátka nastavit. Obsahuje lištu pro vyhledávání v Google a Wikipedia. Protože používá .NET Framework, musíte mít toto rozhraní nainstalováno a to ve verzi 2.x.

 • Stahujte na této adrese (680 KB).
  AeroFox


  CrystalCPUID 4.13 – freeware

  Praktiky některých prodejců výpočetní techniky neznají mezí. Nejenže se vám většinou snaží prodat to co vy většinou ani nechcete, ale někdy dokonce vydávají některé součástky za to co nejsou.

  Z minulosti jsou tak známé například podvody s grafickými kartami, pevnými disky, anebo procesory. A právě na procesorech se vás může snažit nachytat nejeden prodávající. I když vám slíbí, že vybraný typ procesoru vám opravdu do sestavy namontoval, opak může být pravdou. Klidně tam totiž dá podobný typ, avšak méně výkonný, ale stejně drahý. Vy to na taktovací frekvenci nemusíte poznat (protože může být přetaktována) a tak vám nezbývá než věřit. Nebo zvolit druhou možnost a proklepnout si srdce vaší počítačové sestavy. Pro tento účel existují utilitky, které dokáží detekovat váš procesor a sdělit zda není přetaktovaný. Takovým nástrojem je i program CrystalCPUID. Detekuje však nejen CPU, ale také čipovou sadu a BIOS. Informace si můžete uložit do obrázku či jako text. Navíc se nemusí instalovat.

 • Stahujte na této adrese (553 KB).
  CrystalCPUID


  Menstruační kalendář 0.1 – demo

  Tento program je určen pro ženské pohlaví. Samozřejmě i vy chlapi si o něm můžete přečíst a třeba ho svojí partnerce či jiné ženě doporučit. Uplatnění si najde například v případech, kdy žena potřebuje určit, kdy asi bude mít menstruaci, kdy má plodné dny, anebo zda se jí narodí chlapeček či holčička. Je to totiž takový menstruační kalendář v elektronické verzi.

  Pokud si ho žena bude pravidelně vést, může jí umožnit získat potřebný přehled a ošetřujícímu lékaři pak skutečný obraz jejího menstruačního cyklu. Vypočítává, odhaduje plodné a neplodné dny. Čím více údajů má k dispozici, tím by měly být odhady programu přesnější. Přesto pozor, pokud by vás napadlo tento výpočet používat jako antikoncepční metodu, nelze se na ni spolehnout. Menstruační cyklus každé ženy je ovlivněn mnoha vlivy a je individuální. Kalendář umožňuje záznamy denní, a nebo jen o periodách. Vaše intimní údaje a poznámky si můžete chránit heslem. Kalendář také umožňuje psát si na každý den slovní poznámky a deník. Toto vše si lze vytisknout pro lékaře a to až zpětně za celý poslední rok a nebo mu ho můžete poslat i elektronicky.

 • Stahujte na této adrese (12,3 MB).
  Menstruační kalendář


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz