Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejde vám pustit film? Zjistěte si proč

aktualizováno 
Nevyhovuje vám chování a některé funkce Outlook Express? Tak proč si ho neupravíte k obrazu svému? Chcete poslat zajímavý text e-mailem přímo z internetové stránky? Žádný problém. Nejde vám přehrát video a přitom jste si jisti, že používáte správné kodeky? Zjistěte, který vám chybí. A pokud nerozumíte některým PC zkratkám, máme pro vás slovník s jejich významy.

Rambo 4 - plakát k filmu | foto: archiv

Tweaker for Outlook Express – freeware
V posledních letech se v Ruské federaci zrodilo hned několik užitečných programů. Mezi jeden takový patří i Tweaker for Outlook Express. Jak již sám název aplikace napovídá, jde o produkt, který upravuje nastavení e-mailového klienta Outlook Express.

Umožňuje tak měnit celou řadu jeho vlastností. Velmi lehce upravíte jeho vzhled či funkčnost. Zcela vyřadit lze dokonce úvodní obrazovku, díky čemuž dojde ke zrychlení jeho startu. Nevyhovuje-li vám ani standardní umístění adresáře pro poštu, tímto nástrojem ho změníte raz dva. Přizpůsobit můžete i animovanou ikonku či vyřadit Hotmail, nebo dokonce povolit vytváření e-mailových zpráv pomocí dialogového okna. Nástroj se přitom ovládá velmi snadno a to především díky záložkám. První slouží k upravování funkčnosti e-mailového klienta a ta druhá povoluje či zakazuje různá dialogová okna – nechcete potvrzovat okna, zda chcete zprávu opravdu smazat? Pokud si nastavíte něco, co jste nechtěli a nevíte, jaká položka to má na svědomí, není nic jednoduššího než se pomocí tlačítka Restore Defaults vrátit k výchozímu nastavení OE.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).

  Tweaker for Outlook Express


  QuickSend - freeware

  I druhý dnešní prográmek je určen pro ty z vás, kteří používají služeb elektronické pošty. QuickSend se totiž jistě zalíbí těm z vás, kteří potřebují poslat nějaký krátký text z internetové stránky e-mailem a nechtějí se zdržovat jeho kopírováním a vkládáním do nové elektronické zprávy. Díky QuickSend totiž vyberete krátký textový odstavec - například z nějaké internetové stránky - a kliknete pravým tlačítkem myši na volbu Email It. Tím dojde k otevření nové e-mailové zprávy. Text do ní bude sám vložen a to včetně odkazu na internetovou stránku, kde se nachází a jako předmět e-mailu bude zvolen titulek stránky. QuickSend není vázán jen na některé e-mailové klienty, měl by fungovat s těmi běžně dostupnými. Vybraný text může být dlouhý maximálně 300 znaků.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (60 KB).

  QuickSend


  GSpot 2.6 - freeware

  Nevíte, jaký video a audio kodek využívá pro přehrávání váš film? Potřebujete znát detaily o videosouboru? Chcete vědět, jaké kodeky máte instalované v operačním systému? Pak je tu malý, ale šikovný prográmek GSpot. Jde o jakousi informační utilitku na zjišťování nejrůznějších údajů o použitém kodeku. Identifikace kodeků je založena na interní databázi, která je velmi rozsáhlá. GSpot umí identifikovat soubory typu AVI (DivX, XviD) a OGG a podporuje všechny VFW, ACM, DirectShow, MPEG, QuickTime, RealMedia, SWF (Flash), ASF a jiné. Údaje o videu zahrnují mimo jiné například poměr stran pixelů, rozlišení, pro které bylo video enkódováno. Pracovat můžete i s databází kodeků a to včetně možnosti pohodlného odstranění zápisů ze systémového registru Windows nebo jejich opětovné registrace do operačního systému. Máte-li tedy film, který vám nejde přehrát a to i přesto, že máte instalované standardně dostupné kodeky, potom zkuste videosoubor otevřít v tomto prográmku. Měl by vám sdělit, který kodek vám chybí pro bezproblémové přehrání souboru.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (384 KB).

  GSpot


  Počítačové zkratky 1.0.1  - freeware

  Na našich stránkách se můžete velmi často setkat s různými zkratkami, které, pokud se nezajímáte o ICT blíže, vám nemusí nic říkat. Patříte-li i vy mezi skupinu lidí, kterým nic neříkají slova jako AGP, TCP, URL apod., potom možná uvítáte jednoduchý technický slovník. Ten je zabudován do programu a obsahuje počítačové zkratky a pojmy včetně překladu zkratek a vysvětlení. V současné době obsahuje téměř sto zkratek a autoři projektu ho jistě budou i nadále rozšiřovat o pojmy, jenž jste nikdy neslyšeli, ale setkáváte se s nimi na technických webech. Pomocí tlačítka Update pak máte možnost zkontrolovat, zda již nějaké aktualizace nejsou dostupné a případně si je ihned stáhnout.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (12,1 MB).

  Počítačové zkratky • Témata: Slovník, software

  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Najdete na iDNES.cz