Nejlepší doplňky pro Microsoft Outlook, které byste neměli minout

aktualizováno 
Pošta, plánovací kalendář, správa kontaktů a ještě mnohem více umí aplikace Outlook z balíku kancelářských aplikací Office. I přesto lze její schopnosti rozšířit vhodnými doplňky. Vybrali jsme jich osm.

Zkraťte si čekání na novou verzi kancelářského balíku MS Office 2010 | foto: Profimedia

Nová verze kancelářského balíku Microsoft Office 2010, s přepracovaným uživatelským rozhraním e-mailového klienta Outlook, je již nějakou dobu v prodeji a české verze se dočkáme již v září.

Čekání si můžete ukrátit vyzkoušením šikovných doplňků, ve většině případů použitelných jak v předchozích verzích Outlooku, tak i ve verzi nejnovější. Jejich použití je navíc zdarma.

LinkedIn Outlook Toolbar

Užitečné propojení Outlooku a profesionální sociální sítě LinkedIn nabízí doplněk LinkedIn Outlook Toolbar. Aplikace umí především aktualizovat kontaktní údaje (například i fotografie nebo pozice ve firmě atd.) ve vašem adresáři s využitím údajů z profilu vašich kontaktů v síti LinkedIn. Nástroj ale funguje také opačně – pro vyhledávání nových kontaktů na základě vašich e-mailů a současného obsahu adresáře.

LinkedIn Outlook Toolbar 2.7.4 stahujte ze Slunečnice zde (4 MB, freeware)

LinkedIn Outlook Toolbar

LinkedIn Outlook Toolbar

Outlook Social Connector

Propojení Outlooku se sociálními sítěmi Facebook, MySpace, LinkedIn i komunikační sítí Windows Live nabízí také přímo Microsoft. Nejnovější MS Office 2010 obsahují Outlook Social Connector již v základní výbavě, do starších verzí je možné jej doinstalovat.

Přímo z Outlooku pak můžete sledovat aktivity vašich přátel či kolegů v sociálních sítích a stahovat aktualizace kontaktních údajů do adresáře v Outlooku. Také si například můžete přidávat nové přátele do vaší sítě na Facebooku rovnou z prostředí Outlooku.

Outlook Social Connector stahujte ze Slunečnice zde (12,2 MB, freeware)

Outlook Social Connector

Outlook Social Connector

Xobni

Pro poštovního klienta Microsoft Outlook je určen také doplněk Xobni. Aplikace zaindexuje veškerý obsah e-mailového klienta a vloží do Outlooku nový panel s užitečnými informacemi a vyhledávačem.

Vedle snadného vyhledávání v e-mailech a kontaktech nabízí Xobni například i zajímavé statistiky e-mailové komunikace (žebříčky komunikace s kontakty, počty vyměněných zpráv, graf příchozích a odchozích zpráv v průběhu dne atd.), seznamy příloh a rovněž i propojení se sociálními sítěmi Facebook a LinkedIn.

Pokud vám nebude stačit bohatá nabídka funkcí bezplatné verze programu, vyzkoušejte komerční edici aplikace Xobni Plus. Mezi funkcemi Xobni Plus najdete například pokročilé vyhledávání nebo možnost práce s obsahem neomezeného počtu PST souborů.

Xobni stahujte ze Slunečnice zde (6,1 MB, freeware)

Xobni

Xobni

Svátky a významné dny

Pomocí jediného datového souboru si můžete do kalendáře Outlooku vložit upozornění na jmeniny dle českého kalendáře, státní svátky, významné dny, mezinárodní a světové dny nebo mezinárodně připomínané dny. Datový soubor pro Outlook pokrývá data pro letošní a příští rok a roky 2008 až 2011 a jejich přidání do kalendáře je otázkou několika okamžiků.

Svátky pro Outlook najdete na Slunečnici zde (0,2 MB, freeware)

Svátky a významné dny

Svátky a významné dny

Outlook on the Desktop

Jednoduchá aplikace nazvaná Outlook on the Desktop zobrazí obsah kalendáře z poštovního klienta Microsoft Outlook na pracovní ploše vašeho počítače. Můžete si nastavit jak umístění a velikost kalendáře, tak i jeho průhlednost. Zobrazený kalendář funguje podobně jako klasická tapeta na pozadí plochy.

Outlook on the Desktop 1.5.2 stahujte ze Slunečnice zde (0,6 MB, freeware)

Outlook on the Desktop

Outlook on the Desktop

Google Calendar Sync

Pokud používáte nejen kalendář v Outlooku, ale také webový kalendář Googlu, může se vám hodit prográmek Google Calendar Sync, který zajistí synchronizaci záznamů mezi oběma kalendáři. Synchronizace funguje buďto v obou směrech, nebo jednosměrně.

Google Calendar Sync 0.9 stahujte ze Slunečnice zde (0,7 MB, freeware)

Google Calendar Sync

Google Calendar Sync

Outlook Info

Aktuální informace o nepřečtených e-mailech, upomínkách v kalendáři nebo úkolech ke splnění uložených v Outlooku zobrazí na pracovní ploše miniaplikace Outlook Info. Program spolupracuje nejlépe s Outlookem 2007.

Outlook info 2.1.2 stahujte ze Slunečnice zde (0,6 MB, freeware)

Outlook Info

Outlook Info

Automatické zálohování

Obsah Outlooku bývá pro mnohé uživatele často velmi cenný, proto se vyplatí myslet na jeho pravidelné zálohování. Pomocí jednoduchého doplňku, dostupného ke stažení přímo na webu Microsoftu, si můžete v Office 2002, 2003 nebo 2007 nastavit automatické zálohování osobních složek. Doplněk pro automatické zálohování dle nastavení zkopíruje všechny PST soubory s daty Outlooku do záložního umístění.

Doplněk na zálohování osobních složek Outlooku stahujte ze Slunečnice zde (0,2 MB, freeware)

Máte svoje oblíbené doplňky pro poštovního klienta Microsoft Outlook? Podělte se o užitečné tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Na Office nám nesahejte: Microsoft končí vývoj dotykové verze balíku

Dotykové ovládání - Microsoft Office 365

Microsoft do budoucna nepočítá s dotykovou verzí programů v rámci balíku Microsoft Office. Znamená to, že se zaměří na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz