Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší elektronika se žene do Prahy: přijďte se také podívat a poslouchat

aktualizováno 
O víkendu 17. a 18. března budou mít hifisti, audiofilové a příznivci nejkvalitnějšího zvuku, obrazu a elektroniky svátek. V Praze se bude konat již 9. ročník výstavy té nejlepší zvukové techniky, kterou si lze pro poslech hudby přát. Přijďte si poslechnout absolutní špičku na výstavu High End Praha 2007.

Špičkové reprosoustavy Xavian XN 270

Na výstavě budou jednotliví vystavující distributoři prezentovat to nejlepší, co je na současném světovém trhu k dispozici. Těšit se můžete na špičkové gramofony, stereofonní zesilovače, reprosoustavy všech možných konstrukcí a samozřejmě také na špičkové instalace domácího kina.

Všechny vystavované přístroje budou zapojené a budou na nich hrát vybrané hudební a filmové ukázky, které mají demonstrovat jejich kvalitativní možnosti. Pokud si ale přinesete vlastní, dobře naposlouchané kvalitní CD, DVD, DVD-Audio či SACD médium, vystavovatelé vám ho jistě rádi pustí. Můžete se tak dočkat nevšedních poslechových zážitků.

Výstava se koná 17.- 18. 3.2007, vždy od 10:00 do 18:00. Opět se bude konat v prostorách luxusního hotelu Corinthia Towers na Praze 4 - jen kousek od stanice metra Vyšehrad. Vstupné je 100 Kč, vstupenky budou slosovány o hodnotné ceny.

Technet.cz příští týden přinese rozsáhlou reportáž z celé výstavy.

Malá ochutnávka velkých věcí

Špičkový obraz a zvuk je zpravidla doménou specializovaných zařízení. Multimediální centra s přístupem do počítačové sítě obsahující pevný disk a schopné přehrát mnoho různých zvukových a obrazových formátů k této smetánce zpravidla nepatří.

V redakci jsme dokončili test multimediálního zařízení HD Mediabox od společnosti Pixel Magic Systems, které však tyto představy a zažité zkušenosti zcela boří. Právě proto ho bude jeho distributor, společnost Hifi Studio Panský Dvůr, na výstavě High End Praha 2007 demonstrovat.

HD Mediabox se liší především svojí vnitřní koncepcí. Namísto běžného jednočipového řešení, které zastane prakticky celou funkci přístroje, používá špičkové součástky - především 192 kHz / 24 bit DA převodníky od firmy Analog Devices a operační zesilovače Burr Brown. Ty jsou známé především ze špičkových domácích audiofilních komponentů.

Jelikož dokáže přehrát i bezztrátové hudební soubory FLAC a nekomprimované WAV a zároveň videosoubory WMV9 s HD rozlišením či DivX a DVD ripy, může se stát špičkovým centrem domácí zábavy.

Celé zařízení si s jeho klady (např. špičková kvalita obrazu i zvuku...) i zápory (např. pomalejší reakce přístroje, místy krkolomější obsluha...) brzy na Technet.cz podrobně představíme.
Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

YouTube pracuje na vlastních seriálech pro Asii, Evropu i Jižní Ameriku

Sluzba YouTube Premium zatím není v Česku dostupná.

YouTube plánuje výrobu nových pořadů zaměřených na trhy mimo Spojené státy.

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Facebook odhalil další koordinovanou kampaň. Útočník je zatím neznámý

Ilustrační snímek

Sociální síť Facebook pokračuje v boji s cílenými pokusy využít platformu k ovlivňování amerických voličů. Firma...

Najdete na iDNES.cz