Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší elektronika se žene do Prahy: přijďte se také podívat a poslouchat

aktualizováno 
O víkendu 17. a 18. března budou mít hifisti, audiofilové a příznivci nejkvalitnějšího zvuku, obrazu a elektroniky svátek. V Praze se bude konat již 9. ročník výstavy té nejlepší zvukové techniky, kterou si lze pro poslech hudby přát. Přijďte si poslechnout absolutní špičku na výstavu High End Praha 2007.

Špičkové reprosoustavy Xavian XN 270

Na výstavě budou jednotliví vystavující distributoři prezentovat to nejlepší, co je na současném světovém trhu k dispozici. Těšit se můžete na špičkové gramofony, stereofonní zesilovače, reprosoustavy všech možných konstrukcí a samozřejmě také na špičkové instalace domácího kina.

Všechny vystavované přístroje budou zapojené a budou na nich hrát vybrané hudební a filmové ukázky, které mají demonstrovat jejich kvalitativní možnosti. Pokud si ale přinesete vlastní, dobře naposlouchané kvalitní CD, DVD, DVD-Audio či SACD médium, vystavovatelé vám ho jistě rádi pustí. Můžete se tak dočkat nevšedních poslechových zážitků.

Výstava se koná 17.- 18. 3.2007, vždy od 10:00 do 18:00. Opět se bude konat v prostorách luxusního hotelu Corinthia Towers na Praze 4 - jen kousek od stanice metra Vyšehrad. Vstupné je 100 Kč, vstupenky budou slosovány o hodnotné ceny.

Technet.cz příští týden přinese rozsáhlou reportáž z celé výstavy.

Malá ochutnávka velkých věcí

Špičkový obraz a zvuk je zpravidla doménou specializovaných zařízení. Multimediální centra s přístupem do počítačové sítě obsahující pevný disk a schopné přehrát mnoho různých zvukových a obrazových formátů k této smetánce zpravidla nepatří.

V redakci jsme dokončili test multimediálního zařízení HD Mediabox od společnosti Pixel Magic Systems, které však tyto představy a zažité zkušenosti zcela boří. Právě proto ho bude jeho distributor, společnost Hifi Studio Panský Dvůr, na výstavě High End Praha 2007 demonstrovat.

HD Mediabox se liší především svojí vnitřní koncepcí. Namísto běžného jednočipového řešení, které zastane prakticky celou funkci přístroje, používá špičkové součástky - především 192 kHz / 24 bit DA převodníky od firmy Analog Devices a operační zesilovače Burr Brown. Ty jsou známé především ze špičkových domácích audiofilních komponentů.

Jelikož dokáže přehrát i bezztrátové hudební soubory FLAC a nekomprimované WAV a zároveň videosoubory WMV9 s HD rozlišením či DivX a DVD ripy, může se stát špičkovým centrem domácí zábavy.

Celé zařízení si s jeho klady (např. špičková kvalita obrazu i zvuku...) i zápory (např. pomalejší reakce přístroje, místy krkolomější obsluha...) brzy na Technet.cz podrobně představíme.

Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

S blockchainem proti nucené práci. Nový projekt má pomoci milionům lidí

Takových sekáčů třtiny jako Generoso už na Kubě mnoho není.

Celosvětově pracuje dle odhadů v podmínkách nucené práce až 25 milionů lidí. Právě těm by mohl pomoci nový projekt,...

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Najdete na iDNES.cz