Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 01/2004

aktualizováno 
Winamp3 vstal z mrtvých, nyní je vyvíjen Open Source komunitou jako Wasabi Player. Kromě něj můžete konvertovat zvukové stopy programem DVD To AC3, pohrát si se zvukem ve 3D editoru SoundLandscape či vyzkoušet převod mluveného slova na psaný text v reálném čase. A to není zdaleka vše!
Upozornění: Všechny soubory jsou umístěny na serveru Technet.cz. Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • DeliPlayer 2.01 - Freeware - Download 3,7 MB
  Legendární přehrávač hudebních modulů všech možných i nemožných formátů. Přehrává moduly programů ProTracker, FastTracker, ScreamTracker, ImpulseTracker, SID moduly z C64 a dalších více než 190 formátů, včetně MP3, MP+, Ogg Vorbisu a VQF. DeliPlayer podporuje přehrávání modulů přímo z archivů ZIP, RAR, LHA, LZX, zvuk lze přizpůsobit 10pásmovým ekvalizérem. Nově individuální nastavení mixéru pro různé typy modulů, odstraněné chyby.
 • DJ Mix Pro 3.0 Build 41 - Shareware - Download 1,2 MB
  Mixovací DJ program s automatikou pro domácí poslech i rozšířeným ovládáním pro divokou party. Mixuje pomocí precizního beat-matchingu nebo manuálně, podporuje vícekanálové zvukovky a více karet najednou. Hraje soubory typů MP3, WAV, OGG, WMA, playlisty načítá a ukládá ve formátu M3U. Nově využití vícekanálových zvukovek k příposlechu následujícího mixu, rychlejší práce s databází souborů.
 • foobar2000 0.7.7a - Freeware - Download 0,9 MB
  Nová verze kompaktního, ale přesto funkcemi nabitého přehrávače. Disponuje nativní podporou zvukových formátů MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, Ogg FLAC, WAV, AAC a hudebních modulů. Vylepšená práce s MP4, volba vlastních fontů, bugfixy.
 • Wasabi.player Build #499g - Freeware - Download 2,8 MB
  Nezávislí vývojáři se chopili zavrženého projektu Winamp3 a upravují jej k obrazu svému. Chcete si vyzkoušet, jak se tento multimediální přehrávač změnil v rukou programátorů Open Source komunity?

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • 1st CD To Mp3 Maker 1.17- Shareware - Download 1,7 MB
  Svědomitý CD ripper a zvukový konvertor mezi formáty MP3-WAV. Pro každou operaci lze nastavit parametry na zvláštní kartě. Použít můžete také normalizaci zvuku při stahování stop nebo převádění souborů.
 • Alt WAV MP3 WMA OGG Converter 3.2 - Shareware - Download 1,4 MB
  Program pro konverzi zvuku mezi čtyřmi uvedenými formáty s možností přepočítání souboru do téže komprese, ale s jinými parametry (počet kanálů, frekvence, bitrate). Zachovává obsah informačních tagů. Zcela nové rozhraní, integrace do kontextového menu, uživatelské předvolby parametrů konverze.
 • DVD TO AC3 RIPPER 3.0- Shareware - Download 1,1 MB
  Utilita schopná uložit z DVD videa jen jedno zvukovou stopu a převést do formátu AC3. Pracuje se stopami až o šesti kanálech, umožňuje zvolit libovolnou jazykovou verzi zvukového doprovodu.
 • Easy CD Ripper 2.23- Shareware - Download 3,1 MB
  Rychlý a kvalitní software pro digitální extrakci CDDA a konverzi formátů MP3, Monkey Audio, WAV, WMA, Yamaha VQF a OGG. Dovede též vytvořit přesný obraz (image) audio CD. Pomocí plug-inů lze přidat mnoho rozšiřujících modulů pro zpracování signálu. Nově podporuje expertní parametry LAME, WMA 9 a grabování do image audio CD. Opraveno hafo chyb.
 • FreeRIP 2.53- Freeware - Download 0,9 MB
  Oblíbený freewarový CD ripper, jenž umí konvertovat stopy z hudebních kompaktních disků do souborů ve formátech WAV, MP3 a Ogg Vorbis. Umožňuje získávání údajů o albech z internetové databáze FreeDB a vkládání ID3 Tagů. Současně zvládá také kompresi standardních 16bitových WAV souborů do MP3 a Ogg Vorbis. Aktuální verze bez uvedení novinek.
 • MP3Producer 2.30 - Shareware - Download 2 MB
  Program pro grabování CDDA, specializovaný výhradně na formát MP3. Zvuk dokáže ukládat ve všech formátech MPEG audia v kompletním rozsahu bitrate 8-320 kbps. Podporuje ID3 tagy pro uchování informací o interpretovi, albu, názvu skladby atd. Pro každý soubor v joblistu, tj. seznamu položek ke zpracování, lze zvolit jiný výstupní formát a cílový název. Kromě MP3 lze stopy zaznamenat jako nekomprimované WAVy. Přistupuje k informacím na FreeDB, s novou funkcí "Fxtract Segment" umí uložit buď jen určitou část stopy, nebo několik tracků do jednoho souboru.
 • RadLight APE DirectShow Filter 1.0.0.0 - Freeware - Download 0,1 MB
  DirectShow filtr pro Windows, umožňující přehrávání souborů ve zvukovém formátu Monkey's Audio (.APE) ve všech aplikacích využívajících systémové kodeky.

  Ostatní MP3 utility
 • Abander TagControl 2.0 Build 020 - Softart - Shareware - Download 2,5 MB
  Druhá generace utilitky pro práci s komprimovanými soubory ve formátech MP3, OGG, WMA, ASF a APE. Knihovna multimédií funguje také jako editor informačních tagů (synchro ID3 v1/v2, přejmenování souborů) propojený s online databázemi FreeDB a CDDB. Dokáže také načítat a vkládat texty k písním a dokonce i grafiku (fotografie interpreta apod.).
 • CDAID 3.20 - Freeware - Download 0,4 MB
  Šikovná utilitka, která dovede vznést dotaz na internetovou databázi CDDB/FreeDB ohledně obsahu přehrávaného CD. Pokud nemáte přehrávač kompatibilní s CDDB, CDAID ochotně zobrazí všechny potřebné informace o desce, tj. autora, album a názvy tracků. Databázi kompaktů lze exportovat do XML nebo textového souboru.
 • Mp3tag 2.16f - Freeware - Download 1 MB
  Nová verze populárního správce souborů MP3 a Ogg Vorbis, který dokáže pracovat s ID3 Tagy a umožňuje do souborů ukládat texty písní. Během jednoho kroku může měnit jedno nebo více polí tagů současně, a to i na několika souborech. Podle tagů umí přejmenovávat zvukové soubory. Nově zobrazení a editace uživatelských a rozšířených tagových polí, zobrazení obalů CD.
 • MP3 Tag Clinic 2.9.6.1 - Shareware - Download 2,1 MB
  Update kliniky pro MP3 data, která nabízí jednoduchou editaci všech polí ID3 tagů, k dispozici je řada funkcí, jako např. přejmenování souborů podle tagů a naopak, přestavba adresářové struktury a relokace MP3 do složek podle autorů, alb apod. Umí synchronizovat ID3 tagy v1 a v2, vytvářet playlisty, přidávat do hudebních souborů obrázky aj.
 • Winamp Deskband 1.0 RC1 - Freeware - Download 1,2 MB
  Speciální lišta pro ovládání Winampu a systémových funkcí pomocí ikon a klávesových zkratek. Obsahuje budík, vlastní manažer playlistů a oblíbených skladeb, podporuje lokalizace a skiny. Spolupracuje s Winampem ve verzích 2, 3 a 5.

  Audio programy a utility
 • Advanced MP3/WMA Recorder 4.0 - Shareware - Download 5,3 MB
  Kompletní studio pro záznam zvuku. Program dovoluje nahrávat signál z mikrofonu, streamované audio z internetu nebo hudbu přehrávanou libovolnou aplikací, včetně DVD přehrávače, her apod. Aplikace automaticky filtruje vstupní signál a redukuje šum nahrávky. Podporuje záznam do formátů MP3, WMA a WAV.
 • Audiotools 4.60 Interim 3 - Shareware - Download 2,5 MB
  Harddiskový rekordér vhodný k samplování nahrávek z kazet a LP desek. Podle mezer mezi tracky umí rozdělit skladby do jednotlivých souborů. Umožňuje zvuk v reálném čase zpracovat několika efekty. Možnosti programu lze rozšířit přídavnými plug-iny (tvorba CD, kódování do MP3), které se nacházejí na stránkách Audiotools.
 • Dexster 1.3.1 - Shareware - Download 4,9 MB
  Nová verze DSP efektové jednotky pro vylepšení stávajících zvukých samplů, nástrojů a nahrávek. Nabízí pestrou paletu příkazů pro klasické úpravy (Copy, Paste, Mix), nejrůznějších efektů (ekvalizér, vibrato, zrychlení/zpomalení, normalizace, reverb...), dovoluje vložit šum nebo ticho, použít pásmové filtry. Samozřejmě zvládá také záznam zvuku a konverzi souborů v různých formátech.
 • SoundLandscape 2.0 - Shareware - Download 2,4 MB
  3D spektrální parametrický editor zvukových záznamů, určený především pro manipulaci s lidským hlasem na profesionální úrovni.
 • Wave to Text 4.1 - Shareware - Download 23,9 MB
  Zajímavá aplikace, která dokáže v reálném čase rozeznat mluvenou řeč a převést na psaný projev. Konvertovat lze také stávající nahrávky ve formátu WAV. Po převodu lze text editovat speciálním editorem, který naopak může předčítat obsah obrazovky.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vypalovací programy
  Během vánočních svátků a silvestrovských radovánek vznikne velké množství zajímavých fotografií a filmových kolekcí. Pokud o ně nechcete přijít, pak je třeba je zazálohovat na CD nebo DVD. Aplikací, které lze za tímto účelem využít, je mnoho. Přehled těch nejlepších ke stažení vám přinášíme pěkně pohromadě.  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz