Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 02/2004

aktualizováno 
Nové přehrávače Foobar a Quintessential Player, ještě žhavý enkodér LAME 3.95.1, aktuální verze CDDA extraktorů, nové Fruity Loops, mastering MP3 do 5.1 surroundu, vypalovací programy a ještě více v přehledu audio a MP3 utilit pro tento týden.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Audition 2000 4.1 - Shareware - Download 0,7 MB
  Drobná utilitka s jednoduchým rozhraním, sloužící k přehrávání zvukových souborů ve formátu WAV. Hudbu si může sama najít na disku, nebo můžeme do okna programu přetahovat celé adresáře. Audition může sloužit například k náhledu WAVu, stiskem tlačítka lze spustit nakonfigurovaný audio editor či upravit vlastnosti systémového mixeru.
 • foobar2000 0.7.7b - Freeware - Download 0,9 MB
  Nová verze kompaktního, ale přesto funkcemi nabitého přehrávače. Disponuje nativní podporou zvukových formátů MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, Ogg FLAC, WAV, AAC a hudebních modulů. Vylepšená práce s MP4, volba vlastních fontů, bugfixy.
 • Quintessential Player Beta Build 63 - Shareware - Download 3,1 MB
  Populární přehrávač Quintessential Player v nové, stabilní verzi. Zpracuje MP3, WAV, OGG a CD, které i oripuje na disk, konverze ostatních formátů do MP3, podpora streamingu, skinů, externích plug-inů a internetové databáze CDDB. Nabízí plynulý přechod mezi skladbami (crossfade) a spoustu vizualizací. V této verzi rychlejší nahrávání playlistů a podpora pluginů pro různé formáty, vylepšený mód Shuffle, přidána korekce chyb Jitter pro CDDA plugin a mnoho bugfixů.
 • Xtal 0.06 - Freeware - Download 0,3 MB
  Nadějný VSTi plugin sloužící jako mixer MP3 souborů, napodobující funkce DJské aplikace Traktor od Native Instruments. Umožňuje aplikaci dalších VST/DX efektů a spolupráci s dalšími VST nástroji, nabízí automatizaci většiny ovládacích prvků. V této verzi vylepšení sampleru a odstranění mnoha chyb.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Ace MP3 To WAV Converter - Shareware - Download 2,7 MB
  Převodník zvukových souborů mezi formáty MP3 a WAV, případně na stejný formát s jinými parametry (frekvence, počet kanálů, u MP3 též datový tok, VBR). Vyhledává MP3 a WAV na disku, zobrazuje detailní informace včetně ID3 tagů V1/V2.
 • Easy CD Ripper 2.26- Shareware - Download 2,9 MB
  Rychlý a kvalitní software pro digitální extrakci CDDA a konverzi formátů MP3, Monkey Audio, WAV, WMA 9, Yamaha VQF a OGG. Dovede též vytvořit přesný obraz (image) audio CD. Pomocí plug-inů lze přidat mnoho rozšiřujících modulů pro zpracování signálu. Vylepšená instalace, odstraněné chyby při nahrávání OGG a VQF.
 • Easy CD-DA Extractor 6.5 Beta 1.1 - Shareware - Download 4,5 MB
  Jedna z nejpopulárnějších aplikací pro stahování kompaktních disků na harddisk 1:1 do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Updatované MP4, M4A, AAC a MP3 enkodéry (LAME 3.95.1), 100x rychlejší WMA dekodér, lepší MP3 dekodér, nově kompresor signálu, podpora ID3V2 2.4.
 • LAME 3.95.1 - Freeware - Download 0,5 MB
  Nejrozšířenější MP3 enkodér v nové verzi.
 • Waver 2.91 - Shareware - Download 0,9 MB
  Program pro vzájemnou dávkovou konverzi WAV a MP3 souborů, využívající víceprocesorové počítačové systémy. Pro konverzi lze použít systémové kodeky nebo enkodéry LAME a BladeEnc. U zvukových souborů lze měnit vzorkovací frekvenci i počet kanálů. Odladěné chyby a aktualizované lokalizace.

  Ostatní MP3 utility
 • Advanced MP3 Catalog Pro 3.09 Beta 1 - Freeware - Download 1,4 MB
  Rozšířená verze katalogizéru MP3 souborů, kompaktních disků, ZIP disket a dalších médií. Program umí vyhledat a setřídit MP3 soubory podle několika kritérií, ke každé položce můžete doplnit komentář, měnit názvy souborů a pole ID3 tagů a spravovat playlisty. Nově dávkové skenování CD a DVD médií, vylepšené vyhledávání a reporty, modifikované rozhraní, opravy v ID3 editoru a při zobrazení na více monitorech.
 • Tag&Rename 3.0.1 - Shareware - Download 1,8 MB
  Nástroj pro hromadnou editaci ID3 tagů v1/v2 a dávkové přejmenování souborů. Jednoduše lze měnit existující údaje v tagu, konvertovat tagy mezi jednotlivými verzemi, či vkládat informace ke skladbám, kde dosud chyběl podrobný popis. Program dokáže získat data ke skladbám z databází CDDB nebo webové služby Allmusic.com. Tag lze zapsat podle názvu adresáře a souborů i přejmenovat soubory podle ID3.
 • Ultra Tag Editor 1.40 - Freeware - Download 0,9 MB
  Šikovný editor detailních informací o souborech MP3. Dovoluje editovat ID3Tagy ve verzích 1.0-2.4, přejmenovat soubory podle tagů, exportovat údaje o skladbách do HTML, Excelu či CVS, generovat playlisty ve formátech M3U a PLS, kopírovat informace mezi jednotlivými typy tagů aj. K lepší orientaci mezi soubory napomáhá vestavěný MP3 přehrávač.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Ableton Live 3.0.2 - Demo - Download 13,3 MB
  Nová verze hudební aplikace pro studiovou práci i živá vystoupení. Lze jej použít pro skládání vlastní hudby, remixování a editaci zvuku. Umožňuje jednoduše kombinovat živé nástroje, MIDI, samply a smyčky. V reálném čase lze měnit tempo, melodii nebo zbarvení zvuku.
 • Easy Midi - Open Source - Download 0,2 MB
  MIDI editor a přehrávač pro začátečníky s jednoduchým notačním rozhraním. Lze nastavit vstupní/výstupní zařízení, zvukové banky, patche, hlasitost aj.
 • FL Studio v4.5.1 - Demo - Download 27,8 MB
  Komplexní krokový sekvencer určený k tvorbě skladeb a bicích smyček za použití samplů, s 32bitovým interním mixováním a plnou podporou MIDI. Skladby jsou složeny z jednotlivých bloků - patternů. Disponuje pestrou škálou efektů, výslednou skladbu lze vyexportovat do WAVu nebo MP3, případně včetně všech systémových příkazů do MIDI.
 • TubiLeSax Lite v1.86 - Demo - Download 21 MB
  Neumíte hrát na saxofon? Nevadí, proto je tu specializovaný VSTi sampler s pěti nástrojovými sadami, které obsahují tři monofonní vrstvy: hlavní zvuk nástroje, nádechy a zvuky klapek. Nabízí mnoho funkcí pro maximálně realistický zvuk saxofonu a pestrou paletů efektů. V této verzi opravená interpolace zvuku, optimalizace pro P4 a vylepšená komunikace s VST hostem.

  Audio editory a efekty
 • Audio Recorder deluxe 2.2 - Shareware - Download 2,7 MB
  Zvukový rekordér, který zaznamená vše, co se jen šustne vaším počítačem: výstup softwarové aplikace, internetové vysílání, line-in vstup, mikrofon... Časový rozvrh přibalen. ARD může zvuk ukládat ve formátech WAV, MP3, WMA, OGG nebo VQF a vypalovat na CD. Program umožňuje základní úpravu souborů, ale nabízí i řadu efektů a filtrů.
 • Audio Record Wizard 3.8 - Shareware - Download 2,5 MB
  Harddiskový rekordér pro záznam audia mj. i do formátu MP3 v plně definovatelném nastavení frekvence a datového toku. Dokáže nahrávat jak z externích zdrojů (LP, rádio, kazeta), tak i záznam z mixéru karty, čímž lze zaznamenávat i signál softwarových přehrávačů nebo internetové vysílání. Real-time oscilátor.
 • AV MP3 Morpher 1.0.5 - Freeware - Download 5,3 MB
  Víceúčelový program, zaměřený především na modulaci a všelijakou jinou úpravu zvukových nahrávek. Obsahuje přehrávač, ripper, konvertor, vypalovací modul, rekordér a editor obalů. Umí změnit hlas ve skladbě, přidat bicí nástroje a smyčky, změnit tempo nebo aplikovat různé "morphingové" efekty.
 • CinematicMP3 - Shareware - Download 6,7 MB
  Prostorový mixer pro mastering hudby v MP3, domácího videa a vícestopých digitálních nahrávek do 5.1 pomocí technologie SRS Circle Surround. Spolupracuje s DirectX efekty. Podporuje MP3, AVI, WAV, Ogg Vorbis a WMA.
 • RockNAudio Editor 2.7 - Shareware - Download 7,3 MB
  Aktualizovaná verze zvukového editoru s mnoha vychytanými funkcemi. Kromě těch nejzákladnějších editačních úkonů umí aplikovat celou plejádu filtrů/efektů, vložit do zvuku ticho či šum, zapisovat dodatečné informace. Pracovní materiál může nabírat z libovolného zdroje a ukládát do mnoha formátů.

  Ostatní utility
 • Alcohol 120% 1.4.8.1222 - Shareware - Download 3,5 MB
  Šikovná utilitka pro tvorbu dokonalých 1:1 kopií hudebních i datových CD všetně chráněných disků a vypalování DVD. Podporuje množství diskových obrazů - images: MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS, BWA aj. Emulace až 31 CD a DVD jednotek pro rychlý přístup k nejpoužívanějším médiím z harddisku.
 • Ashampoo Movie Shrink & Burn - Shareware - Download 3,1 MB
  Jednoduchý konvertor videa do formátu MPEG4. Stačí zadat kvalitu nebo cílovou velikost souboru a program nastaví všechny parametry komprese za vás. Soubory lze ihned po převodu vypálit na CD. Podporuje práci se všemi formáty, jejichž kodeky jsou nainstalovány v systému.
 • BurnQuick 4.0 - Shareware - Download 0,7 MB
  Již čtvrtá generace nenápadného vypalovacího software, skrytého v kontextovém "right-click" menu systému Windows. Umožňuje přímo z prostředí Průzkumníka vypalovat zvuková i datová CD včetně multisession i disky s oběma typy oblastí. Podporuje technologii BURN-Proof, zabraňující zničení média.
 • Complete CD/DVD Writer - Shareware - Download 0,7 MB
  Aplikace pro snadné vypalování dat a hudby (WAV) na média CD a DVD. Podporuje tvorbu a zápis image formátu ISO, pro audio CD také CUE/BIN.
 • Discus 2.76 - Demo - Download 9,5 MB
  Pokročilá utilita, zaměřená na tvorbu bookletů a potisku minidisků, DVD, standardních CD, nebo třeba i médií ve formátu vizitek. K dispozici jsou stovky pozadí, clip arty a k jejich úpravě kreslící program. Importovat lze grafiku ve formátech JPG, TIFF, BMP, PICT a dalších. Text lze vést po křivce podle kraje CD. Podporuje více než 50 různých typů potiskových etiket.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - instalátory a instalační utility
  Vytvořili jste si vlastní prográmek, ale trápí vás, jak ho co možná nejlépe předat dalším uživatelům? Nechcete ho pakovat do RARu nebo ZIPu? Potom určitě zkuste dnešní programy, které jsou vhodné na vytváření distribučních balíků vašich programů.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz