Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 04/2004

aktualizováno 
Spoustu utilit pro práci s MP3 soubory, sekáček na DVD video, rypadla na kompaktní disky, nový videopřehrávač BSPlayer, virtuální hudební studio Dreamer, kompletní diagnostiku pro MIDI a mnoho dalšího přináší přehled nových audio programů pro tento týden.
Všechny soubory jsou umístěny na serveru Technet.cz. Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • 1by1 1.44- Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchý MP3 přehrávač, který může přehrát buď obsah celé jednotky, nebo vybrané adresáře, a to i jako nonstop mix bez mezer nebo také s prolínáním po sobě jdoucích skladeb! Možné ovládání klávesovými zkratkami. V aktuální verzi vizuální optimalizace grafického rozhraní.
 • AlbumPlayer 3.2 - Shareware - Download 6,2 MB
  Organizér a přehrávač celých alb ve formátech MP3 a WMA. Program si automaticky stahuje názvy skladeb a obaly ze služeb All Music Guide a CDDB. Udržuje přehled o albech na médiích CD-R a nejhranější uchovává na pevném disku počítače. Grafické rozhraní podporuje "skiny", editor přiložen. Zcela přepracované uživatelské rozhraní, nově hodiny a ovládání shortcuty.
 • BSPlayer 1.00 RC1 Build 805 - Freeware - Download 1,8 MB
  Softwarový videopřehrávač s podporou titulků, korekcemi obrazu a mnoha dalšími funkcemi. Kompatibilní s formáty AVI, ASF, WMV, MPEG a dalšími pomocí systémových kodeků. Aktuální verze opravuje nefunkční přepínání zvukových kanálů a podporu titulků pro soubory OGM.
 • foobar2000 0.8 Beta 2 - Freeware - Download 1 MB
  Nová verze kompaktního, ale přesto funkcemi nabitého přehrávače fenomenálního programátora Petera Pawlikowskeho, který spolupracuje i na vývoji Winampu. Disponuje nativní podporou zvukových formátů MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, WAV, AAC a hudebních modulů. Nové položky konfigurace, rendering zvuku na disk, seznam alb, lepší kompatibilita s FLAC, AIFF, možnost exportu skriptů pro tagování do souborů ad.
 • XPlosive Player 1.3.4.438 - Freeware - Download 0,9 MB
  Přehrávač zvukových souborů typu MP1, MP2, MP3, XM, IT, S3M, MOD, MTM, OGG, WAV. Využívá přehrávací rutinu BASS, má 12 vestavěných DSP efektů, podporuje skiny, prácuje s playlisty M3U, nabízí vizualizace, přehrává streamovaná rádia.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Awave Audio 9.0 - Shareware - Download 0,6 MB
  Aplikace pro dávkový převod hromady souborů mezi více než 60 zvukovými kodeky, samozřejmě včetně OGG, WMA, RealAudia, MP2, MP3 ve všech typech kódování. Během konverze lze na soubory aplikovat až 6 DirectX efektů a využít vestavěné funkce odstřižení ticha a převzorkování. Podporuje i 24bitové vícekanálové soubory. K normalizaci zvuku využívá oblíbený model Replay Gain.
 • DVDCutter Stream and Mp3CDWav Converter 4.0 - Shareware - Download 6,2 MB
  Zajímavý sekáček na multimediální soubory. Umožňuje rozdělit prakticky jakékoliv soubory včetně DVD na menší části, stáhnout audio CD do MP3/WAV, konvertovat mezi MP3 a WAV, přepočítat DVD do AVI ve zvoleném kodeku či jen grabnout zvukovou stopu do AC3 a nechá vás vytvořit i vlastní VideoCD/SuperVideoCD/DVD.
 • Easy CD-DA Extractor 6.5.2 - Shareware - Download 5 MB
  Jedna z nejpopulárnějších aplikací pro stahování kompaktních disků na harddisk 1:1 do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje všechny ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Rovněž vypaluje audio CD, využívá protekce zápisu BURN-Proof. Aktuální verze opravuje chyby v MP4, M4A a AAC enkodérech.
 • Fast CD Ripper 1.53 - Shareware - Download 5,3 MB
  CDDA grabber firmy Litex Media. Stopy stahuje do standardních WAVů nebo komprimovaných formátů WMA 9, MP3, Ogg Vorbis a APE - Monkey's Audio. Automatický tagger zapíše do cílových souborů informace z internetové CDDB databáze.
 • OSS Audio Extractor 5.0 - Shareware - Download 11,3 MB
  Utilitka, která dovede vyrýpnout zvukovou stopu z video souborů a uložit ji jako MP3, WAV, OGG, WMA a dalších - záleží na nainstalovaných kodekách.

  Ostatní MP3 utility
 • MA3D 1.0 - Freeware - Download 0,5 MB
  Tato drobná utilitka, plným názvem Mp3 Amazon Album Art Downloader, je jednoduchý klient pro vyhledávání a stahování obalů CD z internetového obchodu Amazon. Obrázky pak lze zobrazit při přehrávání skladeb ve Winampu či Windows Media Playeru.
 • MP3Ext 3.4b23 - Freeware - Download 1,4 MB
  Nová verze pluginu pro Windows, který kartu vlastností MP3 souborů rozšíří o kompletní detaily ID3 tagů, hromadnou editaci všech polí, vkládání textů, přejmenování souborů a další funkce.
 • Mp3tag 2.17 - Freeware - Download 1,1 MB
  Nová verze populárního správce souborů MP3 a Ogg Vorbis, který dokáže pracovat s ID3 Tagy a umožňuje do souborů ukládat texty písní. Během jednoho kroku může měnit jedno nebo více polí tagů současně, a to i na několika souborech. Podle tagů umí přejmenovávat zvukové soubory. Nově podpora uživatelských a rozšířených polí ve všech typech tagů, nová syntaxe formátování.
 • mp3Trim 1.90 - Freeware - Download 0,2 MB
  Aktuální vydání oblíbeného software pro přímou editaci souborů MP3, mp3PRO a APE - ořezání, sestřihání, normalizaci, fade in/out atd. Rozšířené funkce generování CUE listů, základní podpora APE tagů, normalizace při otevření souboru, vylepšené ukládání MP3 v ACM kodeku, oprava chyby vkládání textů do tagů ID3v2.
 • OrangeCD Suite 5.2.0.7325 Beta - Shareware - Download 1,8 MB
  Kompletní manažer nejrůznějších audio a video nosičů. Veškeré informace jsou spravovány a prohlíženy v jednoduchém rozhraní á la IE, program získává údaje z CDDB/FreeDB databáze, integruje vyhledávání informací o interpretech na webových stránkách. Současně slouží jako přehrávač hudebních souborů a audio CD. Podporuje i vícediskové sety. Nový editor šablon pro HTML výstup, rozšířené pole datum vydání s možností řazení záznamů, optimalizovaný výkon databáze.
 • Self Renamer 3.37 - Freeware - Download 2,1 MB
  Utilitka zjednodušuje přejmenování alb v MP3. Uživatele nijak neomezuje při vymýšlení syntaxe názvů souborů. Může ručně i automaticky vkládat a editovat ID3 tagy v1/v2 a podle nich pojmenovávat soubory.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Dreamer 1.5 - Demo - Download 3,8 MB
  Skládací studio, v němž lze do virtuálního racku jednoduše přidávat a propojovat jednotlivé sekvencery, procesory, mixéry, samplery, bicí jednotky a další součásti, které připravili autoři aplikace. Kompletní automatizace ovládacích prvků, současné nahrávání-přehrávání-editace. Nízká spotřeba procesorového času, vysoce kvalitní interpolace zvuku.
 • MIDI-OX 7.0 - Freeware - Download 0,8 MB
  Víceúčelový nástroj pro práci s MIDI, který kromě kompletní diagnostiky přenosu dokáže filtrovat a mapovat MIDI příkazy, zaznamenávat vstup z kláves, převést jej do standardního MIDI souboru pro přehrávání a další zpracování aj.

  Audio editory a efekty
 • Alive WMA MP3 Recorder v1.0.3.8 - Shareware - Download 5,7 MB
  Digitální rekordér, který zaznamená signál ze vstupů zvukové karty i zvuk reprodukovaný jinou softwarovou aplikací (např. streamovaný rozhlas). Nahrává do formátů WMA, MP3, WAV, OGG a VOX + vestavěný přehrávač záznamů.
 • Aye Text to MP3 3.00 - Shareware - Download 2,1 MB
  Proč se unavovat čtením z blikající obrazovky? Tato utilita přečte zobrazený text za vás a ještě jej uloží jako MP3, WMA nebo WAV.
 • Dexster 1.4 - Shareware - Download 4,9 MB
  Zvukový editor a rekordér s efektovou jednotkou. Nabízí pestrou paletu příkazů pro klasické úpravy (Copy, Paste, Mix), nejrůznějších efektů (ekvalizér, vibrato, zrychlení/zpomalení, normalizace, reverb...), dovoluje vložit šum nebo ticho, použít pásmové filtry. Zvládá také konverzi souborů v různých formátech. Nová verze bez udání novinek.
 • SAWStudio 3.5 - Shareware - Download 5,6 MB
  Aktuální verze Software Audio Workshopu. Kombinuje konzole pro vícestopý harddiskový záznam, editaci zvuku a pokročilý mixážní pult s efektovou jednotkou. Pracuje s 24bitovým rozlišením a prakticky nahrazuje kompletní hardwarové vybavení studia.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vyzbrojte svůj Internet Explorer
  Chybí vám automatické znovunačítání stránek? Nebaví vás zavírat okna IE jedno po druhém? Nemáte rádi flashové aplikace a chcete se jich zbavit? Chcete znát velikost souborů ještě před jejich stažením? Nebo jen toužíte po změně kabátku prohlížeče? Pak neváhejte a stahujte.  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

  Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

  Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz