Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 06/2003

aktualizováno 
Množství nových programů pro zpracování zvuku: audio editor od autorů FruityLoops, restaurování nahrávek z LP, vícestopý záznam, MIDI syntezátory a samplery. Nadílku doplňují přehrávače, konvertory, aplikace pro vypalování dat a zpracování videa.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • MoodAmp 0.92 - Freeware - Download 0,4 MB
  Přehrávač, který se naučí pouštět hudbu přesně podle vaší nálady. MoodAmp si vytvoří knihovnu všech souborů na počítači, načte údaje z ID3 tagů, podle nichž skladby roztřídí. Pak zvolíte svou momentální náladu a postupným hodnocením hudby programu určíte, které skladby si právě teď rádi poslechnete. Po několika dnech učení už vám bude Mood Amp dokonale rozumět :o).
 • TPlayer R10 - Freeware - Download 0,7 MB
  Freewarový mixážní pult pro DJs s inteligentním automatickým mícháním skladeb a podporou více zvukových karet, který může běžet v tray-ikoně skrytý všem zrakům. Disponuje jednoduchým navigačním systémem, který všechny skladby v interní knihovně řadí podle jejich názvu, alba, interpreta. Pro každý ze dvou nezávislých přehrávačů je tu VU meter s indikací nejvyšších špiček. Jednoduše lze ovládat hlasitost, vyvážení repro, výšku (Pitch) a vyhledávání uvnitř skladby, rovněž i sestavovat a modifikovat playlisty pomocí drag'n'drop. Pro případ potřeby je tu i manuální míchání stiskem myšítka a čtyří délky prolnutí (Fade) od 2,5 do 10 sekund.
 • XMPlay 2.6 - Freeware - Download 0,3 MB
  Sofistikovaný přehrávač hudebních modulů s vynikajícím výstupem XM souborů z programu FastTracker a 100% podporou nativních efektů tohoto programu. Dále přehraje moduly ve formátech IT, S3M, MTM, MOD, UMX a také komprimované zvukové soubory MP3, MP2, MP1 a OGG a standardní WAVy. MP3 & spol. též mohou být streamovány z FTP/HTTP serverů, XMPlay dokáže přijímat vysílání v systémech IceCast - ShoutCast i ukládat streamovaný signál na disk.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • FreeRIP MP3 2.11 - Freeware - Download 0,7 MB
  Výtečný audio CD ripper, jenž můžete používat zcela zdarma. Stopy lze ukládat do klasického WAVu nebo konvertovat do MP3 a Ogg Vorbis, převádět lze i existující WAVy. Program spolupracuje s online databází titulů a údaje automaticky vkládá do tagů. FreeRIP řady 2.x má přepracované uživatelské rozhraní, jednodušší a kvalitnější kódování zvuku do komprimovaných formátů, plnou podporu FreeDB a rozšířenou editaci informací o skladbách. Výstupní zvuk lze obohatit několika efekty (např. pětipásmovým ekvalizérem), program podporuje 32/24bit rendering modulů na kartách s vyšším rozlišením.
 • MP3 WAV Converter 2.86 - Shareware - Download 2,7 MB
  Nástroj pro rychlou dávkovou konverzi hudebních souborů mezi formáty MP3 a WAV, zároveň funkční jako MP3 přehrávač. Autoři se chlubí atraktivním uživatelským prostředním a tvrdí, že jejich engine je mnohem rychlejší a kvalitnější než LAME nebo Blade... Co vy na to?
 • Power MP3 WMA Converter 1.10 - Shareware - Download 0,8 MB
  Konvertor určený k vzájemnému převodu souborů mezi formáty MP3, WMA a WAV. Provádět lze prostou konverzi bez změny parametrů, nebo vygenerovat cílový soubor např. s jinou bitrate. Nabízejí se možnosti pro rychlou dávkovou konverzi s automatickým vyplňováním/kopírováním údajů z ID3 tagů, inteligentní přejmenování souborů ad.
 • VAMP Media Center Beta 3.30 - Freeware - Download 6 MB
  Nová betaverze počítačového multimediálního centra. Přehrávač hudby a videa, prohlížeč obrázků, katalogizér všech druhů médií. Umožňuje též sestavit vlastní fotoalba a sdílet je na internetu, tvořit šetřiče obrazovky, kalendáře a podklady na plochu a hrát vestavěné hry online s ostatními uživateli.

  Ostatní MP3 utility
 • Global Audio Control 1.8.1b1 - Freeware - Download 0,7 MB
  Utilitka pro ovládání zvukového prostředí Windows pomocí klávesových zkratek. Takto lze snadno ovládat systémový mixér a jednotlivé jeho vstupy a výstupy. Do zajetí shortcutů lze uvrhnout i veškeré funkce přehrávače Winamp. Aktuální verze podporuje i jeho třetí generaci.
 • Power MP3 Cutter 1.37 - Shareware - Download 0,9 MB
  Virtuální nůžky na MP3 a WAV soubory. Power MP3 Cutter dokáže oříznout části dlouhých MP3 souborů (typicky uložený stream z rádia) i zkonvertovat část WAV souboru do MP3 (např. digitalizovaná kopie LP, kazety). Disponuje efekty fade in/out pro zesílení/zeslabení zvuku na začátku/konci ořezaného souboru. Umí přepočítat existující MP3 na soubor s jiným datovým tokem.

  MIDI utility, nástroje, trackery
 • DR-008 Virtual Drum Module - Demo - Download 50 MB
  Pokročilý bicí sampler a syntezátor. Poskytuje jak přehrávač samplů závislý na hrané nově, tak i analogově modelovanou syntézu. DR-008 pracuje v libovolném prostředí VSTi nebo DXi aplikací a může importovat samply a sety ve formátech WAV, AIFF, LM-4 a Battery. Uživatelské rozhraní nabízí jednoduché a rychlé sestavení vlastního setu pomocí drag'n'drop a copy/paste. Každý parametr DR-008 může být ovládán hardwarovým kontrolerem.
  Máte-li pomalejší linku, stáhněte ořezané demo zde (7 MB).
 • Element P 1.05 - Demo - Download 0,6 MB
  VST 2.0 virtuální analogový bicí syntezátor s 32hlasou polyfonií, šesti oddělenými výstupy a 172 hotovými předvolenými bicími sety. I přes rychlou a jednoduchou obsluhu s minimem parametrů generuje modul širokou škálu elektronických basových a bicích zvuků. Nabízí plnou MIDI kontrolu všech parametrů a plnou integraci do VST prostředí: s vaším rozpracovaným projektem v sekvenceru se ukládá přesné časování a automatizace.
 • MIDIcat 0.23 - Shareware - Download 0,5 MB
  Jednoduchý katalog hudebních souborů ve formátech MIDI a Karaoke. Automaticky prohledá všechny diskové jednotky, detekuje název, autora a další informace. Databázi lze exportovat do Microsoft Access a Excelu, přímo z programu lze vytisknout libovolně seřazený seznam. Všechny položky každého souboru je možné editovat a změny ukládat do databáze. Umožňuje hledání záznamů podle libovolné položky. Identifikuje a eliminuje duplicitní soubory.
 • RM III Rhythm Sampler 1.22 - Demo - Download 2,4 MB
  24hlasý polyfonický sampler s 18 instrumentovými bankami, do každé lze uložit až 32 samplů. Podporovány jsou WAV a AIFF formáty až do rozlišení 32bit/96 kHz. Samply mohou být poskládány až do 32 vrstev, rozděleny do 32 rychlostních zón, nebo do kombinace obojího. Celkem lze obsloužit až 576 samplů. U každé banky lze zvolit hlasitost, stereo vyvážení a vyladění v rozsahu +/- dvě oktávy. Každá banka má přepínače solo/mute, všechny její parametry lze ovládat hardwarovým kontrolerem. Efekty RM III obsahují 4 samostatné procesory: distorze, kompresor, crusher a low pass. Program umí importovat a exportovat kompletní drum kity ve vlastním formátu a dále načítat kity ve formátech RM2, Steinberg LM-4 a LM-9.

  Audio programy a utility
 • db audioware VST plugin pack - Freeware - Download 0,2MB
  Volně šiřitelné VST efektové pluginy od db audioware. Balík obsahuje následující efekty: tempo delay, sweep delay, mono kompresor a klasický tremolo efekt.
 • EZ-Editor 1.02b - Demo - Download 1,5 MB
  Základní audio editor s mnoha zajímavými schopnostmi od tvůrců hudebního software FruityLoops. Kromě obvyklých cut/copy/paste funkcí a mixování obsahu schránky s editovaným zvukem nabízí také několik DSP efektů: fade in/out, ekvalizér, pásmový filtr, resampling, normalizace. Dovede také vytvářet zvukové smyčky, extrahovat SoundFont a pracovat i s dalšími samplovými bankami. Podporuje studiové rozlišené 24bit/96kHz.
 • n-Track Studio v3.1.10 - Shareware - Download 3 MB
  Sharewarové nahrávací studio, multitrack rekordér s podporou 16- i 24bitového zvuku, VST a DirectX efektů, jež dokáže počítat v reálném čase s 32bitovou plovoucí čárkou, mixem do MP3. Současně disponuje interními efekty Reverb, Echo, Pitch Shift, Chorus a ekvalizérem. Na jednu stopu lze použít až 25 kombinací různých efektů. Aktuální verze přidává podporu MIDI in VST pluginům, ovládání parametrů VST&DirectX pluginů externími MIDI fadery, vlastní předvolby ekvalizéru pro každou stopu, volbu pozastavení spektrální analýzy a odstraňuje problémy s Piano Rollem.
 • Sampletools Declicker - Demo - Download 0,3 MB
  Utilitka stvořená pro odstranění praskání vinylových desek při digitalizaci vašeho archivu a likvidaci jiných podobných rušivých elementů, např. lupnutí v důsledku nějakého elektrického impulzu. Program sestává ze dvou filtrů: Declick filtr nejprve eliminuje nejvýraznější poruchy v audio signálu, Decrackle filtr nakonec vyhladí malá zbývající prasknutí.
 • WaveFlow 4.7 - Shareware - Download 1,3 MB
  Kompletní zvukový editor s integrovaným CD přehrávačem a mnoha zajímavými filtry a efekty: dynamický expander, ekvalizér, fade, reverb, resampling, pásmové propusti, generátor šumu. V MDI rozhraní je možné zpracovávat více souborů najednou, je tu možnost tvorby smyček a rozdělení stereo kanálů do dvou separátních souborů.
 • WaveSurround Pro - Demo - Download 0,8 MB
  30denní demoverze efektového pluginu pro platformy DirectX/VST. WaveSurround přidává zvuku prostorový vjem pomocí mnoha definovatelných parametrů. Uživatel může ovlivňovat spektrální filtry pro jemné ladění frekvenční a fázové odezvy, k dispozici je reverb modul s několika velice surroundovými efekty. Kromě obohacení stereo stop je plugin možné s úspěchem použít také pro převod zvuku/hudby z mono do stereo módu. WaveSurround je možné stáhnout i ve verzi pro Winamp 2.x (14denní demo).

  Ostatní utility
 • Fx ReSound Movie Audio Replacer 3.3 - Freeware - Download 15,1 MB
  Vžijte se do role filmového zvukaře - přidejte zvuk k "němým" filmům, namixujte novou hudbu a komentář k původnímu doprovodu či úplně nahraďte zvukovou stopu. Program podporuje mnoho typů souborů. Zvuk může být v MP3 nebo WAV, ale můžete jej také vyrýpnout z video souborů AVI, MPG, MOV, WMV a ASF. Videosoubory v těchto formátech lze v programu zpracovat.
 • RecordNow MAX 4.5 - Shareware - Download 9,1 MB
  Výkonná grabovací a vypalovací aplikace. Naripujte si cédéčka do MP3, sestavte hudební disky z komprimovaných souborů WMA, MP3 a z WAVu. Vytvořte si záložní kopie důležitých CD, vypalujte datová cédéčka, VideoCD, DVD, disky z ISO image... A co takhle vypalovat v reálném čase živé audio ze vstupu zvukové karty nebo softwarového přehrávače? RecordNow umí CD-RW mechaniku použít pro zápis jako disketu nebo harddisk.
 • RM Converter 1.2 - Shareware - Download 2,9 MB
  Program pro jednoduchou konverzi Real Media (RM) video souborů do AVI a stejně tak i transkódování AVI a MPEG do RM. Při konverzi do AVI lze využít všech systémových kodeků, včetně DivX či MPEG4. Pro každý úkon je možné definovat několik parametrů, např. kvalitu videa, velikost obrazu a další.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - editace a střih video souborů (2)
  Nejrozšířenější programy pro střih a editaci video souborů jsme vám představili před několika dny, proto se v dnešním přehledu zaměříme více na opravu poškozených a nefunkčních videoklipů. V přehledu se také mimo jiné objeví software pro převod mezi jednotlivými formáty.

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Aplikace Uber
  Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

  Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.