Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 08/2004

aktualizováno 
Také v poslední únorový den vychází přehled nejnovějších audio programů, mezi nimiž najdete nové přehrávače QCD, XMPlay a foobar2k 0.8, český MP3 Manager, jednoduchý notační program Musette zdarma, záchranáře médií CDRoller a mnoho dalších aplikací, zejména editorů a ripperů.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Blaze Media Pro 5.04 - Shareware - Download 12,1 MB
  Nová verze všestranné aplikace s hudebním a videopřehrávačem, editorem playlistů a ID3 tagů, zvukovým rekordérem a grabberem provázaným s internetovými databázemi CD titulů. Podporuje formáty WAV, MP3, WMA, OGG, MPEG-1, MPEG-2, AVI, WMV, ASF a mnohé další.
 • foobar2000 0.8 - Freeware - Download 1,2 MB
  Nová ostrá verze kompaktního, ale přesto funkcemi nabitého přehrávače fenomenálního programátora Petera Pawlikowskeho, který spolupracuje i na vývoji Winampu. Disponuje nativní podporou zvukových formátů MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, WAV, AAC a hudebních modulů. Nový diskwriter pro vyrenderování všech formátů do WAVu, vylepšení práce s "balíkovým" formátem matroska, lepší kompatibilita s AIFF a FLAC, nové ikony, zdokonalený systém drag'n'drop a mnoho dalších novinek.
  K dispozici též základní verze Lite (0,7 MB).
 • QCD Player 4.11 build 71 - Freeware - Download 3 MB
  Populární přehrávač audio CD a zvukových souborů nyní kromě spousty dalších funkcí obsahuje ripování CD, plné kódování do MP3, podporu mp3PRO a mnohá nová vylepšení.
 • XMPlay 3.0 - Freeware - Download 0,3 MB
  Jeden z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů, kompatibilní s nejrozšířenějšími formáty ztrátové komprese a hudebních modulů. Podporuje playlisty PLS a M3U, schopnosti lze dále rozšířit pomocí vstupních a DSP plug-inů Winampu.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Alt WAV MP3 WMA OGG Converter 3.2 - Shareware - Download 1,5 MB
  Program pro konverzi zvuku mezi čtyřmi uvedenými formáty s možností přepočítání souboru do téže komprese, ale s jinými parametry (počet kanálů, frekvence, bitrate). Zachovává obsah informačních tagů. Zcela nové rozhraní, integrace do kontextového menu, uživatelské předvolby parametrů konverze. Nové grafické rozhraní, podpora parametrů na příkazové řádce, integrace do Windows.
 • BPS CD Ripper / Grabber 3.6 - Shareware - Download 11,3 MB
  Nástroj pro stahování digitálních tracků z CD a přímou kompresi do WMA, OGG a MP3. Interní algoritmy pro korekci přeskakování, propojení s internetovou databází FreeDB. Podrobné uživatelské nastavení datového toku, frekvence a dalších vlastností cílového formátu. Verifikace dat po stažení.
 • CD to WAV/MP3 Ripper 2.01 - Freeware - Download 1,8 MB
  Jak jednoduché je stáhnout stopy z hudebních kompaktů na počítačový harddisk do formátů MP3 a WAV. Program nabízí 14 předdefinovaných kompresních módů s různými datovými toky a vzorkovacími frekvencemi. Stopy jsou do MP3 kódovány "on-the-fly", bez dočasných WAV souborů. Pomocí nenápadného přehrávače si můžeme nejprve poslechnout, co že to budeme ripovat.
 • MP3 Strip_It! Digital 5.7.0.223 - Demo - Download 3,6 MB
  Komplexní centrum pro tvorbu MP3. Nabízí grabování digitálního audia z kompaktů do WAV a MP3 včetně provázání s internetovou databází CDDB, vlastní realtime MP3 enkodér optimalizovaný pro Pentium 4, podporu pro externí enkodér Blade a kodek od Fraunhoferu. Zajímavá je funkce Short Rip, která ze všech skladeb vygeneruje 30sekundová preview v MP3. Odstraněné chyby v komunikaci s CD mechanikami, nové šablony tvorby názvů souborů aj.
 • River Past Audio Converter 3.0.4 - Shareware - Download 1,7 MB
  Převodník digitálních multimédií. Konvertuje jako video (AVI, WMV, MPG), tak i zvuk (WMA, MP3, WAV). Dávkové zpracování i detailní nastavení parametrů převodu uživatelem k dispozici. Nově kontrola validity cest k souborům, dekódování MPEG audia do jednotlivých kanálů.

  Ostatní MP3 utility
 • All4 Tag&Rename 3.0 - Shareware - Download 1,9 MB
  Funkce této aplikace je jasná již z jejího názvu. Slouží ke správě MP3 a VQF souborů, u nichž spravuje ID3 tagy v1 i v2. Informace o nagrabovaných albech získává z CDDB1 serveru a webové služby allmusic.com, případně je dokáže zapsat podle zadané masky adresářové struktury. Dle tagů lze soubory správně přejmenovat. Nově podpora WMA, OGG a MPEG-4 audio (M4A, M4P), export dat do prostého textu, databáze či html, plná práce drag'n'drop, lepší a rychlejší rozhraní.
 • MP3 Manager 5.10 - Shareware - Download 4,3 MB
  Český manažer MP3 souborů s rychlou editací pomocí databázového enginu FoxPro. Knihovna není nijak omezena počtem záznamů, program umí automaticky slídit po MP2/3, WMA a VQF souborech na až 99 jednotkách. Plná podpora ID3 a Lyrics3 tagů, třídění záznamů, značkování oblíbených, dálkové ovládání přehrávačů WinPlay3, Sonique a Winamp, dávkové zpracování, drag'n'drop.
 • Smart MP3 Renamer 1.3.0.2 - Shareware - Download 0,8 MB
  Program vytvořený pro jednoduché přejmenování hudebních souborů a zápis ID3 tagů podle údajů z databanky Freedb.org. Pokud album v systému chybí, aplikace proskenuje všechny soubory v albu a podle nalezených tagů doplní informace k ostatním stopám. Podporuje ID3v1 a ID3v2 tagy.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Musette v2.3 - Freeware - Download 0,9 MB
  Velmi jednoduchý notační software pro začátečníky. Jednoduchým drag'n'drop systémem umožňuje editovat výšku a délku tónu přímo vkládáním symbolů do notové osnovy, skládat noty do akordů. K notám můžete vložit text a vytvořit si tak virtuální zpěvník. Aktuální verze nabízí snazší a rychlejší editaci.

  Audio editory a efekty
 • Acoustica 3.1 - Shareware - Download 6,9 MB
  Univerzální program k úpravám digitálního zvuku, který disponuje mnoha vysoce kvalitními editačními nástroji a efekty. Nabízí nekonečné množství úrovní Undo/Redo, rychlou nedestruktivní editaci, podporu rozlišení 24 a 32 bitů a vzorkovací frekvence až 192 kHz. Umožňuje stahování a vypalování audio CD, restaurování starých nahrávek z vinylových desek a magnetofonových kazet pomocí šumových filtrů, šestipásmového ekvalizéru a rutin pro oživení výšek. Acoustica podporuje externí DirectX plug-iny.
 • Claudio 5.0 - Shareware - Download 3,7 MB
  Audio rekordér s luxusním grafickým rozhraním a vlastním zvukovým mixérem. Signál lze zaznamenat při frekvenci 11/22/44 kHz, rozlišení 8 a 16 bitů, stereo/mono a exportovat do souborů WAV, MP3 a OGG. Program lze snadno ovládat klávesovými zkratkami, záznamy je možné přímo zasílat mailem. Uživatelsky přítulnější rozhraní.
 • MightSoft Audio Editor Pro 1.30 - Shareware - Download 8,4 MB
  Přes dvacet efektů, šest různých filtrů, vizuální editace zvuku, vkládání a změna dodatečných informací, podpora formátů WAV, MP2, MP3, WMA, OGG, VOX, RAW i audio CD včetně ripperu a konvertoru.
 • Power MP3 Recorder 2.86 - Shareware - Download 7,5 MB
  Šikovný zvukový rekordér s výstupem do WAV nebo MP3 v rozsahu bitrate 8-320 kbps. Nahraje cokoliv, od signálů generovaných přímo počítačem přes výstup CD-ROM mechaniky až po magnetofon, mikrofon, televizi a další externí zdroje. Přehledné načasování záznamu včetně periodického nahrávání např. týdenních pořadů.
 • RockN Wav Maker 2.8 - Shareware - Download 7,1 MB
  Editor pro zpracování zvukových souborů ve formátu WAV. Nabízí grafické zobrazení průběhu zvuku, umí míchat dva samply (např. vkládat vokály přes hudební doprovod), upravit zvuk řadou efektů (kompresor, delay, ekvalizér, stretch, fade, expander...), odstranit/vložit ticho, ořezat nežádoucí pasáže na krajích souborů aj.

  Ostatní utility
 • CDRoller 5.20 - Shareware - Download 2,1 MB
  Utilita pro práci s poškozenými CD dokáže načíst a zachránit data z disků, které nejdou systémově načíst. Umí testovat čitelnost CD, vyhledat data na nečitelných médiích Packet-Write (InCD, DirectCD) a 8cm discích z digitálních fotoaparátů Mavica, stáhnout jednotlivé soubory nebo celé ISO image z poškozených disků a grabovat stopy z audio CD. Podporuje DVD média, externí USB mechaniky a obsahuje identifikátor typů ztracených souborů.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - posloucháme internetové vysílání
  Oblíbili jste si na dovolené místní rozhlasovou stanici a rádi byste ji poslouchali i doma? Pak pro vás máme řešení. Zkuste si stáhnout jeden z moha prográmků pro poslech datového toku a zkuste si naladit vámi preferovanou stanici přes internet.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz