Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 12/2004

aktualizováno 
Netradičně v úterý přichází aktuální přehled programů pro práci s digitálním zvukem, kde kromě spousty maximálně efektivních "easy" aplikací narazíte třeba na novinkový Winamp 5.03, netradiční kalkulačku BPM, novou dietní KaZu, správce médií zdarma a mnoho dalšího.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Apollo 37ze - Freeware - Download 0,6 MB
  Zajímavý audio přehrávač, který spíše než na přeplácané grafické rozhraní klade důraz na účelnost a především vynikající zvukový výstup, díky němuž strčí do kapsy drtivou většinu konkurentů.
 • JetAudio 6.0.2 - Freeware - Download 13,7 MB
  Již šestá generace domácího multimediálního centra, která přehrává nejrozšířenější hudební a video formáty - od MP3 před moduly a MIDI až po filmy v DivX, ripuje cédéčka, provádí konverze. Novinky této verze: vylepšená práce s MP3 soubory obsahujícími ID3 tagy v Unicode, odstraněná chyba způsobující pád programu při připojení USB drivu, konečně funkční crossfade aj.
 • Winamp 5.03- Freeware - Download 4,3 MB
  Multimediální audio/video přehrávač Winamp5, který spojuje to nejlepší z verzí 2 a 3. Nabízí přehrávání hudby i videa v nejrozšířenějších formátech, organizér multimediálních souborů, přijímač internetového rádia i TV vysílání, změnu vzhledu a spoustu vizualizací, které doprovázejí reprodukovanou hudbu. Nechybí ani grabování stop z kompaktních disků do formátu AAC a modul pro vypalování CD max. 2x rychlostí. Novinky aktuální verze: Základním enkodérem pro ripování CD je MP4 AAC, experimentální vstupní plugin WMA9, aktuální dekodér videa VP6, vylepšená kompatibilita s WinXP a něco odchytaných chyb.
  K dispozici též v základní verzi Lite (630 kB).

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Diet Kazaa v2.62 - Freeware - Download 0,7 MB
  Odtučňovací kúra pro nejnovější vydání KaZaa Media Desktop 2.62, která odstraní všechny bannery, vyskakovací reklamu a spyware vč. kompletní odinstalace Gatora. Umožní efektivnější vyhledávání, stahování souborů podle URL a HASH klíčů, ze stránek vyruší reklamu na placenou verzi KaZaa Plus. Důležitý update s vychytáním drtivé většiny chyb, rychlými přechody mezi SuperNode, rozšířené Auto Search More.
 • Easy Audio CD Burner 3.3 - Shareware - Download 1,4 MB
  Program specializovaný na vytváření hudebních kompaktních disků ve standardu CDDA. Vypaluje ze souborů WAV a také přímo z MP3 bez nutnosti konverze. Dokáže načítat a exportovat playlisty z aplikací Winamp a Sonique, podporuje všechny rozšířené mechaniky a média včetně technologie BURN-Proof.
 • Easy CD Ripper 2.27 - Shareware - Download 2,9 MB
  Rychlý a kvalitní software pro digitální extrakci CDDA a konverzi formátů MP3, Monkey Audio, WAV, WMA 9, Yamaha VQF a OGG. Dovede též vytvořit přesný obraz (image) audio CD. Pomocí plug-inů lze přidat mnoho rozšiřujících modulů pro zpracování signálu.
 • Easy CD-DA Extractor 7.0 - Shareware - Download 4,3 MB
  Stahování stop z CD je proště "easy", a se sedmou generací utility od finského Poikosoftu zvlášť! Aplikace umí ripovat zvuk do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje všechny ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory i pomocí CLI enkodérů, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Rovněž vypaluje audio CD z uvedených formátů, využívá protekce zápisu BURN-Proof.
 • Easy Hi-Q Converter - Shareware - Download 7 MB
  Hmm, dobrá, další "easy" program, tentokráte čas šetřící konvertor souborů mezi formáty MP3, WMA, WAV, OGG, AVI, AIFF, a AU. Integruje se do kontextového menu Windows, podporuje vzorkovací frekvence 8-48 kHz a datový tok 8-320 kbps, obsahuje editor tagů v1/2 a vlastní přehrávač.
 • Rosoft Audio Tools LE 3.5 - Freeware - Download 9,5 MB
  Sbírka několika nástrojů firmy Rosoft: CD Extractor 3.5 pro grabování stop z Audio CD do WAVu a MP3, Audio Recorder 3.5 pro digitalizaci starých nahrávek z desek a kazet, Lame Encoder 3.3.0 převádí WAV do MP3 a Media Player soubory přehrává. Volné používání umožňuje reklamní systém.

  Ostatní MP3 utility
 • Easy Album Manager v1.00.01 - Freeware - Download 2 MB
  Správce digitálních hudebních alb ve formátech MP3, OGG a WMA, který si samočinně vytvoří knihovnu médií na vašem počítači. Anonymní soubory může správně pojmenovat a doplnit ID3 tag pomocí internetové databanky Freedb. Nabízí třídění a filtrování záznamů, výstup do HTML nebo XML.
 • MP3 CD Organizer 4.8 - Freeware - Download 1,3 MB
  Organizér sbírek MP3 souborů v počítači i na výměnných médiích. Již žádné zdlouhavé prohledávání cédéček, program vám vždy přesně řekne, kde se jaká skladba nachází. Vyhledávání v interní databázi, třídění podle různých položek, editace ID3 tagů, integrované ovládání přehrávače Winamp.
 • Mp3Doctor 5.10.77 - Shareware - Download 2,1 MB
  Zajímavý nástroj pro práci s WAV a MP3 soubory. Dokáže sjednotit hlasitosti, převzorkovat všechny soubory na zvolenou frekvenci či bitrate, ořezat, prohnat ekvalizérem, ale také třeba prodloužit nebo zkrátit (stretch), přepočítat na jinou základní notu, odstranit vokály... Umí též editovat ID3 tagy a navzájem konvertovat mezi MP3 a WAV.
 • PZ TagEditor 4.5 - Shareware - Download 0,8 MB
  Komplexní utilitka pro práci s informačními poli zvukových souborů MP3. Umožňuje dávkové zpracování ID3 tagů, podporu čtení a zápisu ID3v2, přejmenování podle tagů, vyplňování polí dle názvů souborů, tvorbu playlistů M3U, PLS a export do HTML, XLS. Obsahuje vlastní přehrávač, ale soubory lze poslouchat i pomocí externích programů.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Ableton Live 3.0.3 - Shareware - Download 18,3 MB
  Nová verze hudební aplikace pro studiovou práci i živá vystoupení. Lze jej použít pro skládání vlastní hudby, remixování a editaci zvuku. Umožňuje jednoduše kombinovat živé nástroje, MIDI, samply a smyčky. V reálném čase lze měnit tempo, melodii nebo zbarvení zvuku.
 • Bidule beta v0.6502 - Beta - Download 2,8 MB
  Kompletní modulární studio pro tvorbu hudby, jak pro začátečníky, tak i zkušené počítačové hudebníky. Uživatel může přidávat audio a MIDI zařízení, propojovat je protokolem ReWire, využívat VST nástroje a efekty. Bidule obsahuje krokový sekvencer, přehrávač smyček, FFT filtry, obálky, oscilátory, zpozďovače aj. Podporuje ASIO, DirectSound, 32bitové rozlišení, samplovací frekvenci až 192 kHz (v závislosti na ovladačích).
 • GenieSoft Overture 3.6 PC - Demo - Download 2,8 MB
  Profesionální notační software určený zejména ostříleným skladatelům a hudebníkům. Noty lze do osnovy jednoduše sázet myší nebo klávesnicí, či přímo pomocí vstupu z MIDI zařízení.

  Audio editory a efekty
 • 4Pockets DesktopRTA - Demo - Download 1,6 MB
  Nedostižný nástroj pro detailní analýzu zvukového signálu. Zkoumá soubory se vzorkovací frekvencí do 44,1 kHz, umožňuje vlastní nastavení FFT bloků. Ve výsledku můžete získat jednokanálový spektrogram, zprávu o přítomnosti šumu, nejvyšší notu, až 250x přiblížený pohled na zobrazená data a mnoho dalšího včetně generátoru signálu - zkrátka lahůdka pro zvukaře.
 • All Recorder 2.0.3 - Shareware - Download 6,2 MB
  Zvukový rekordér pro záznam signálu jak ze vstupů zvukové karty, tak i interního mixeru - nahraje i streamované audio a zvuk produkovaný libolnou jinou aplikací. All Recorder umí získaný materiál zeditovat klasickými funkcemi Cut/Copy/Paste, ořezat ticho a zesílit či zeslabit (Fade) na krajích záznamu, provést normalizaci atd. Zvuk lze nahrát přímo do formátů MP3, WMA, OGG, VQF a WAV. Podporuje časování nahrávání přes systémový rozvrh a dokáže automaticky rozdělit tracky např. z LP, kazety apod.
 • Bpm Taper 2004 - Shareware - Download 0,1 MB
  Opravdu netradiční kalkulátor tempa skladby - Beats Per Minute (BMP). Stačí ťukat na mezerník v rytmu přehrávaného techna a program vám hned ukáže rychlost. Dále dovede vypočítat o kolik by se skladba musela zpomalit/zrychlit, aby se dosáhlo zvýšení či snížení zvuku o udaný počet půltónů.
 • OxyWaveZ Live 2.1 - Shareware - Download 1,1 MB
  Špičkový efektový procesor, který v reálném čase zpracovává zvuk ze vstupů audio karty. Stačí připojit hudební nástroj nebo mikrofon. Podporuje ovladače DirectX a ASIO s nízkou latencí. OxyWaveZ nabízí čtyři vlastní VST efekty: reverb, echo, chorus, flanger se spoustou modifikovatelných parametrů. Nyní zdarma!

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - defragmentační nástroje
  Je váš počítač stále pomalejší? Pak jedním z možných důvodů může být roztroušení dat po pevném disku. Instalujete-li navíc často různý software, situace se bude jen zhoršovat. Neváhejte a stáhněte si jeden z defragmentačních nástrojů, který srovná data na HDD do "latě".

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Google.cz na své domovské stránce připomíná voličům, kde si vyřídit volební...
  Český Google zve na domovské stránce k volbám. Radí, jak vyřídit průkaz

  Na domovské stránce vyhledávače Google se objevil prominentní odkaz na informace ministerstva vnitra. Návštěvníci se tak dozvědí, jak volit, pokud budou v době...  celý článek

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.