Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 13/2004

aktualizováno 
Bleskový update Winampu 5.03a, aktualizace přehrávačů Quintessential i XMPlay, zdarma mamutí konverzní centrum GX::Transcoder i iZotope Vinyl, skvělý degrader digitálních nahrávek do autentického zvuku černých desek. A k tomu obvyklá porce dalších zvukových utilit.

Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače

 • K-CD v.2.6.231 - Freeware - Download 1,9 MB
  Lehce aktualizovaná verze kompaktního CD přehrávače s klasickými i nadstrandardními funkcemi. Umí na internetu vyhledat informace o cédéčku, obaly i texty k písním, udržuje databázi titulů se statistikami hranosti atd. Může fungovat i ze systémové tray ikony.
 • Quintessential Player Development Build 75 - Freeware - Download 2,6 MB
  Populární přehrávač Quintessential Player v nové, stabilní verzi. Zpracuje MP3, WAV OGG a CD, které i oripuje na disk, digitální video, konverze ostatních formátů do MP3, podpora streamingu, skinů, externích plug-inů a internetové databáze CDDB. Nabízí plynulý přechod mezi skladbami (crossfade) a spoustu vizualizací. Aktuální novinky: opravené ovládání videa, podchycené chyby při zapisování WAVů s dlouhými názvy, u automatického vypnutí PC na WinNT a u plug-inů DSound a WaveOut ad. Aktualizované skiny, přidána možnost zvolit typ souborů při nahrávání celého adresáře.
 • Winamp5 Full 5.03a - Freeware - Download 4,2 MB
  Multimediální audio/video přehrávač Winamp5, který spojuje to nejlepší z verzí 2 a 3. Nabízí přehrávání hudby i videa v nejrozšířenějších formátech, organizér multimediálních souborů, přijímač internetového rádia i TV vysílání, změnu vzhledu a spoustu vizualizací, které doprovázejí reprodukovanou hudbu. Nechybí ani grabování stop z kompaktních disků do formátu AAC a modul pro vypalování CD max. 2x rychlostí. Nový build řešící zapomenuté chyby verze 5.03. K dispozici též v základní verzi Lite (630 kB).
 • XMPlay 3.0.0.8 - Freeware - Download 0,3 MB
  Jeden z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů, kompatibilní s nejrozšířenějšími formáty ztrátové komprese a hudebních modulů. Podporuje playlisty PLS a M3U, schopnosti lze dále rozšířit pomocí vstupních a DSP plug-inů Winampu. Drobně vylepšená verze bez changelogu.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Audio Conversion Studio 1.3 - Shareware - Download 3,1 MB
  Aplikace určená pro práci se zvukovými formáty WAV, MP3 a Windows Media Audio 9. Dovede oripovat celou sbírku kompaktních disků, problémy jí nedělá ani vzájemná konverze mezi MP3 a WMA. Obsahuje editor ID3 tagů v1/v2, vložené informace zachovává i při převodu formátů.
 • Audio CD MP3 Ripper 1.0 - Shareware - Download 0,7 MB
  Jak je asi každému jasné, tato utilitka míří k uživatelům, kteří touží zbavit se objemné kolekce kompaktních disků a převést jejich obsah do podoby skladnějších souborů MP3. Konverze probíhá přímo "za letu" bez vytváření dočasných WAVů.
 • File Audio Processor 3.4 - Shareware - Download 12,6 MB
  Kompletní sbírka nástrojů zpracování digitálního zvuku: souborový manažer, šikovný vyhledávač, utilitky pro rozdělení/spojení souborů a nástroj pro hromadné přejmenování souborů. Editor ID3 Tagů i CD Audio Grabber pracují s formáty MP3, MP2, OGG a WAV. Modul pro vypalování disků umí zapisovat datová i audio CD bez nutnosti dekomprese zdrojových souborů, podporuje Burn-Proof, multisession disky a export/import "obrazů" ve formátu ISO. Software disponuje třemi audio přehrávači a mixpultem, umí spolupracovat s internetovou i lokální databází CDDB. Dále nabízí možnost záznamu, editace, dávkové konverze zvuku a práci s playlisty.
 • GX::Transcoder 1.82.1274 Beta - Shareware - Download 17,5 MB
  Mamutí souborový konvertor zdarma - bývalý GermaniXencoder. Zvládá převod mezi formáty MP3, MP2, Real Audio, WMA, Ogg Vorbis, ALF2CD, DSP, GSM, G.721, G.723, G.726, RAW, PCM, ADPCM, uLaw, aLaw, MPC a Monkey Audio. Dále obsahuje interní zvukový rekordér s přímým záznamem do MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Umí rozdělit dlouhé MP3 soubory (např. sety) na jednotlivé skladby a vytvořit k nim CUE listy. V této verzi přidáno kódování do MP4, M4P a AAC via FAAC.EXE, MP4 dekodér FAAD.EXE, odstraněny problémy s formátem APE 2.0 a přidána práce s playlisty PLS.
 • One-click CD Converter 1.0 - Shareware - Download 2,5 MB
  Ripper integrovaný do kontextového alias right-click menu Windows. Stačí otevřít okno CD mechaniky, vybrat tracky a spustit konverzi. Stopy mohou být ukládány ve formátech WAV, MP3, WMA, OGG nebo APE. Ve spojení s internetovou databází CDDB lze snadno vyplnit ID3 tagy a pojmenovat cílové soubory.
 • Turbo Ripper 1.4 - Freeware - Download 1,8 MB
  Jednoduchý CDDA grabber, stahující obsah digitálních kompaktů do WAV nebo MP3 s datovým tokem 8-320 kbps. I zde je obsažen modul pro komunikaci s CDDB, resp. FreeDB. Zvuk lze ihned během ripování normalizovat na zvolenou úroveň. V aktuální verzi: podpora OGG, nové lokalizace, automatické nastavení rychlosti.

  Ostatní MP3 utility
 • K-MP3 5.6.0.61 - Shareware - Download 1 MB
  Automatizovaný správce ID3 tagů a názvů souborů digitálních zvukových souborů. Informace můžete zadávat ručně, program je ale také umí získat údaje k celému albu v MP3 z internetové databáze FreeDB. Nová verze bez udání změn.
 • MEDA MP3 Splitter 1.2.0 - Shareware - Download 0,9 MB
  Potřebujere rozsekat MP3 na menší části? Snadná pomoc, MEDA zobrazí grafický průbeh celého souboru, kde lze myší snadno označit body zlomu. Též obsahuje přehrávač a dekodér MP3 do WAVu.
 • MP3 EasySplitter 2.02 - Shareware - Download 0,5 MB
  Taktéž rozdělí MP3 soubory do menších segmentů s novými hlavičkami a tudíž plně přehratelných. Během přehrávání si vyberete bod začátku a konce a nový soubor je na světě. Původní soubor zůtane zachován bez jakýchkoliv změn. K lepší orientaci v programu slouží jednoduchý průvodce.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • FL Studio v4.5.2 - Demo - Download 28,3 MB
  Komplexní krokový sekvencer určený k tvorbě skladeb a bicích smyček za použití samplů, s 32bitovým interním mixováním a plnou podporou MIDI. Skladby jsou složeny z jednotlivých bloků - patternů. Disponuje pestrou škálou efektů, výslednou skladbu lze vyexportovat do WAVu nebo MP3, případně včetně všech systémových příkazů do MIDI. Chybové odchytávky této verze postihly modul Sytrus, záznam automatizace parametrů, předvolby efektů a event editor, nově je přítomen 3pásmový ekvalizér a opakování (repeat) pro arpeggiator.

  Audio editory a efekty
 • FairStars Recorder 2.55 - Shareware - Download 5,7 MB
  Šikovný rekordér, s nímž můžete zaznamenat libovolné zvuky procházející počítačem a ukládat je do souborů ve formátech WMA, MP3, OGG a WAV. Tiché pasáže např. mezi skladbami umí program vynechat nebo zahájit nový záznam. Podporuje pásmové filtry. Zároveň jej lze použít jako konvertor a editor ID3 tagů.
 • FlexiMusic Wave Editor 2004 - Shareware - Download 3,3 MB
  Audio editační software s přehledným uživatelským rozhraním a širokou nabídkou užitečných funkcí. Umí nahrávat zvuk z externího zdroje a na získaný materiál použít množství efektů. Kromě základních editačních povelů nabízí také přehrávání pozpátku, inverzi fáze, zrychlení/zpomalení samplu, převzorkování, vylepšení zvuku ekvalizérem, vyrovnání hlasitostí, prostorovými efekty, přepočítání na jinou základní tóninu, změnu tempa, formátu apod.
 • iZotope Ozone 3.02 - Demo - Download 18,8 MB
  Nástroj pro mastering zvuku použitelný ve všech aplikacích kompatibilních s DirectX. Nabízí analogově modelované 64bitové efekty: paragrafický ekvalizér, reverb, spektrální a fázové měřiče, maximizer hlasitosti, multipásmová dynamika, multipásmový harmonizer a multipásmový stereo směrovač.
 • iZotope Vinyl 1.6.1 - Freeware - Download 4,9 MB
  Jsou vaše nahrávky čisté a bílé? Pak byste na ně měli pustit tento volně šiřitelný DX/VST plug-in, který přidá věrohodné praskání a další efekty vinylových desek. Odkaz na stažení vás přenese na stránky výrobce, neb je nejprve třeba získat e-mailem aktivační kód.
 • PitchWorks DX 1.2 - Freeware - Download 0,3 MB
  DirectX plug-in umožňující změnit základní tón zvuku při zachování jeho délky, tempo při zachování výsky tónu, nebo výšku i tempo zároveň. Vstupními parametry mohou být výška v půltónech, tempo v procentech, BPM či samplů/sec.

  Ostatní utility
 • CD Blaster 1.8 - Shareware - Download 1,5 MB
  Vypalovací program specializovaný na tvorbu hudebních disků CDDA. Za zdroj mu mohou posloužit soubory ve formátech MP3, WAV nebo Ogg Vorbis, umí stahovat informace z CDDB. Dále má vestavěný CD přehrávač i modul pro stahování stop do počítače.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - mějte své poznámky pod kontrolou
  Poznamenali jste si na kousek papíru důležité telefonní číslo a teď ho v kupě žlutých samolepek nemůžete najít? Pak jim dejte jednou pro vždy sbohem a začněte používat jejich elektronickou verzi. Připravili jsme pro vás aplikace, které od klasických post-it osvobodí nejen pracovní stůl, ale třeba i monitor.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Najdete na iDNES.cz