Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 14/2004

aktualizováno 
Finální foobar2k 0.8.1, kompletní virtuální MIDI kontroler nahrazující hardwarovou jednotku, ukázková hostitelská VST aplikace zdarma, nová verze balíku pro bezeztrátovou kompresu zvuku WAVPack, šikovná lišta pro ovládání Winampu a mnoho dalšího v aktuálním vydání přehledu utilit pro práci s digitálním audiem na počítači.

Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače

 • foobar2000 0.8.1 - Freeware - Download 1,2 MB
  Nová ostrá verze kompaktního, ale přesto funkcemi nabitého přehrávače fenomenálního programátora Petera Pawlikowskeho. Disponuje nativní podporou zvukových formátů MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, WAV, AAC a hudebních modulů. Nové moduly, odstraněné chyby a různá vylepšení. K dispozici též základní verze Lite (0,7 MB).
 • CD-Runner 2004.05 - Shareware - Download 8 MB
  Přehrávač audio CD s provázáním na online databázi titulů FreeDB, zvukových souborů včetně Ogg a digitálního videa včetně DVD. Další funkce zahrnují CD Ripper, editor ID3 Tagů, tvorbu a tisk labelů a bookletů CD, katalogizér a možnosti skinování uživatelského prostředí, spektrální analyzér, 15pásmový ekvalizér. Nová systémová utilita, lepší spolupráce s FreeDB, korektní zobrazení údajů v módu Car Stereo a další bugfixy.
 • CDH Media Wizard 9.02 - Shareware - Download 12 MB
  Nová verze all-in-one multimediálního přehrávače zvukových a video formátů nabízí dále editaci médií, konvertor pro převod hudebních souborů (WAV, MP3, WMA, OGG) i pohyblivých obrázků (MPEG-1, MPEG-2, AVI a FLIC). Nechybí ani CDDA grabber provázaný s CDDB databází. Obsahuje též modul pro vypalování hudebních CD. Zajímavé, jak vždy aktualizace CD-Runneru a CDH Media Wizardu vycházejí zároveň...
 • Photon Audio Player 0.1.1.0 - Freeware - Download 1 MB
  Volně šiřitelný softwarový hudební přehrávač, kompatibilní s formáty MP3, OGG, WAV a WMA. Možnost skinování, práce s playlistem, integrované vizualizace, záložky, plynulé přechody mezi skladbami, ovládání z tray ikony... prostě komfort.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Advanced MP3 Converter v2.18 - Shareware - Download 2 MB
  Aktualizovaný konvertor hudebních souborů mezi formáty WAV, MP3, APE, WMA 9 a Ogg Vorbis včetně VBR. Nevytváří žádné dočasné soubory. Podporuje ID3 Tagy v1 i v2 a playlisty M3U a PLS. Během konverze je možné provést normalizaci souborů na jednu hladinu, aby všechny skladby zněly stejně. Uživatelské rozhraní je přizpůsobitelné skiny. Program může též sloužit jako plnohodnotný přehrávač. V aktuální verzi zdokonalená editace informací v souborech WMA, nové skiny.
 • AudioConverter Studio 1.7 - Shareware - Download 1,6 MB
  Na obsluhu jednoduchý konvertor MP3 souborů kombinovaný s CD ripperem a editorem ID3 tagů s plnou podporou ID3v2. MP3 lze převádět na soubory s jiným kódováním, tracky stažené z CD mohou být automaticky pojmenovány podle údajů z databáze CDDB a uloženy i s vyplněnými tagy. Vlastní audio CD player, možnost náhledu připravované konverze, vylepšené uživatelské rozhraní. Přepracovaný CDDB modul, podpora pro externí editor mp3Tag, bugfixy.
 • MP3 Disc Burner v1.80 - Shareware - Download 1,6 MB
  Aplikace sloužící zejména k vypalování datových disků s MP3 soubory a hudebních kompaktů přímo z WAV a MP3. Podporuje BURN-Proof proti zničení média, použít lze každou MMC kompatibilní mechaniku. Dále lze grabovat stopy do WAV a MP3, kódovat MP3 v rozsahu 32-320 kbps, editovat ID3 tagy v1 a v2. Obsahuje vestavěný hudební přehrávač.
 • Topee CD Ripper v1.2.35 - Shareware - Download 0,9 MB
  Jednoduchý specializovaný CD ripper pro transformaci stop z hudebních kompaktů do formátů MP3, WMA, WAV a OGG. Integrovaný CD přehrávač, podpora databáze CDDB a vkládání ID3 tagů. Opět sem tam vychytané chybky.
 • WavPack 4.0 Beta Release 1 - Freeware - Download 0,1 MB
  Systém pro bezeztrátovou kompresi 16 i 24bitových WAV souborů. Oproti ztrátovým kompresím (např. MP3, Ogg), které při převodu ořezávají část zvukových dat, zachovává WavPack zvuk zcela v původním znění. Díky algoritmu zaměřenému speciálně na audio data je komprese velice účinná - soubor stlačí až na 25 % původní velikosti absolutně bez ztráty kvality.

  Ostatní MP3 utility
 • AudioStreamer v2.0.215 - Shareware - Download 3,8 MB
  Vyhledávač a přijímač internetových rozhlasových stanic. Během poslechu lze signál uložit na pevný disk počítače. Stanice lze hledat podle klíčových slov, program si udržuje jak seznam vašich oblíbených show, tak i přehled zaznamenaných souborů. Pokud stanice vysílá metadata, lze soubory automaticky pojmenovat a vyplnit ID3 tagy.
 • Karaoke Trainer 1.1 - Shareware - Download 0,4 MB
  Velmi jednoduchá utilitka pro potlačení vokálního spektra vybrané skladby. Můžete si zkusit zazpívat třeba nějakou písničku od Dido...
 • MP3Gain 1.2.3 - Shareware - Download 0,6 MB
  Program sloužící ke srovnání hlasitostí množství MP3 souborů na jednu úroveň. Nepoužívá však prostou normalizaci špiček, ale analýzou souborů získává informace o tom, jak hlasitě zní každá skladba lidskému uchu. Poté provede změny přímo v MP3 bez jakékoliv rekomprese, a tedy bez ztráty kvality. Novinky: ignoruje porušené MP3 framy, volba pro maximální možné zesílení skladby bez ořezání špiček, vkládání UNDO informací přímo do modifikovaného souboru, editace tagů.
 • MP3 Splitter 1.10 - Shareware - Download 0,5 MB
  Sekáček na velké MP3 soubory, který je umí rozdělit na menší díky buď automaticky detekcí mezer mezi stopami, ručně za pomoci interního přehrávače a přesné specifikace místa záseku, případně na stejně velké kousky.
 • My MP3 Organizer 1.8 build 3 - Shareware - Download 2,2 MB
  Software pro archivaci sbírky hudebních souborů ve formátech MP3 a Ogg Vorbis. Při prohlížení disků připojuje ke každému médiu sériové číslo, takže vaše soubory najde, i když změníte písmeno mechaniky. Barevně rozlišuje soubory dostupné lokálně a na výměnném médiu, umí editovat ID3 tagy a přejmenovávat podle nich soubory, v databázi se lze snadno orientovat pomocí stromové struktury. Program lze propojit s jakýmkoliv přehrávačem, navíc podporuje drag'n'drop. Aktuální verze: export dat do HTML, XML, PDF, XLS, DOC, CSV ad., opravené chyby v1.7 pod WinXP.
 • WinAmpBar 1.51 - Shareware - Download 1,4 MB
  Nová lišta na vaší pracovní ploše, sloužící ke snadnému přístupu k ovládání přehrávače Winamp, aniž vám jeho rozhraní zabíralo část obrazovky. Umožňuje otevírat soubory, měnit hlasitost, přehazovat pozice v playlistu aj.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Ableton Live 3.0.4 - Demo - Download 18,3 MB
  Opět aktualizace hudební aplikace pro studiovou práci i živá vystoupení. Lze ji použít pro skládání vlastní hudby, remixování a editaci zvuku. Umožňuje jednoduše kombinovat živé nástroje, MIDI, samply a smyčky. V reálném čase lze měnit tempo, melodii nebo zbarvení zvuku.
 • Virtual Midi Controller - Demo - Download 0,4 MB
  Nemáte hardwarový kontroler? Nevadí, můžete jej mít i v softwarové podobě. Najdete zde MIDI klaviaturu, konfigurovatelná tlačítka a knoflíky, arpeggiator, rekordér událostí aj.
 • VSTHost 1.11 - Freeware - Download 0,2 MB
  Demonstrační aplikace napsaná pomocí vývojářského kitu firmy Steinberg umožňuje přidávání VST efektů, editaci jejich parametrů, disponuje zvukovým výstupem pro VSTi, MIDI in/out.

  Audio editory a efekty
 • Dexster 1.6 - Shareware - Download 5 MB
  Zvukový editor a rekordér s efektovou jednotkou. Nabízí pestrou paletu příkazů pro klasické úpravy (Copy, Paste, Mix), nejrůznějších efektů (ekvalizér, vibrato, zrychlení/zpomalení, normalizace, reverb...), dovoluje vložit šum nebo ticho, použít pásmové filtry. Zvládá také konverzi souborů v různých formátech. Nová verze bez udání novinek.
 • i-Sound WMA MP3 Recorder Professional 6.22 - Shareware - Download 1,9 MB
  Aktualizovaná verze harddiskového rekordéru. V reálném čase zaznamenává zvuk interně přehrávaný zvukovou kartou (streamované vysílání, výstup některého SW přehrávače) i signál z externích zdrojů (kazeta, LP, mikrofon) do formátů MP3 a WMA.
 • River Past Audio Capture 3.5.2 - Shareware - Download 1,7 MB
  Sympatický audio rekordér, který zaznamenává zvuk procházející zvukovou kartou do formátů MP3, WMA a WAV. Nastavení parametrů výstupu (datový tok, vzorkovací frekvence, počet kanálů) je plně v režii uživatele.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - editační a střihové nástroje pro filmy
  Stává se z vás druhý Spielberg, ale přece jen vašemu videu něco chybí? Zkuste ho tedy obohatit o hudbu, mluvený komentář, či zajímavé efekty. Pro programy, které vám představíme v dnešním přehledu, to totiž není žádný problém.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Najdete na iDNES.cz