Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 15/2004

aktualizováno 
S programy pro tento týden můžete poslouchat a stahovat vysílání internetových rádií, s novým DeliPlayerem přehrávat hudební moduly i v těch nejexotičtějších formátech, převádět text na mluvené slovo, grabovat, konvertovat, editovat a také vypalovat.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • DeliPlayer 2.03b - Freeware - Download 3,8 MB
  Legendární přehrávač hudebních modulů všech možných i nemožných formátů. Přehrává moduly programů ProTracker, FastTracker, ScreamTracker, ImpulseTracker, SID moduly z C64 a dalších více než 190 formátů, včetně MP3, MP+, Ogg Vorbisu a VQF. DeliPlayer podporuje přehrávání modulů přímo z archivů ZIP, RAR, LHA, LZX, zvuk lze přizpůsobit 10pásmovým ekvalizérem. V nové verzi přidaný přehrávač pro formáty NSF a NESA, práce s CUE listy, nové vizualizace, odstraněné chyby.
 • iRadio v1.2 - Shareware - Download 2,7 MB
  Rádi posloucháte internetové rozhlasové vysílání? iRadio vyhledá snad všechny existující stanice a umožní nejen jejich příjem, ale také záznam na disk. Podle vysílaných metatagů umí z přijímaného signálu uložit jednotlivé skladby pod jejich skutečnými názvy i s vyplněnými ID3 tagy. Program je zároveň schopen vypalovat z nahraných souborů audio nebo datové CD.
 • Quintessential Player 4.50 - Freeware - Download 2,3 MB
  Populární přehrávač Quintessential Player v nové stabilní verzi 4.50. Zpracuje MP3, WAV OGG a CD, které i oripuje na disk, digitální video, konverze ostatních formátů do MP3, podpora streamingu, skinů, externích plug-inů a internetové databáze CDDB. Nabízí plynulý přechod mezi skladbami (crossfade) a spoustu vizualizací. Aktuální novinky zahrnují množství odstraněných chyb a vylepšené grafické rozhraní.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • A4 Audio CD Studio 2.23 - Shareware - Download 9,5 MB
  Objemný nástroj pro zpracování kompaktních hudebních disků, sestávající ze tři aplikací: A4 CD Ripper, A4 CD Burner a A4 Audio Editor. S jejich pomocí můžete převádět hudbu z CD do MP3, OGG a WAV, vytvářet přesné kopie 1:1, vypalovat WAV a MP3 nebo celé playlisty jako audio nebo datová CD, editovat, vytvářet a nahrávat záznamy, konvertovat souborové formáty a aplikovat na zvuk nejrůznější efekty a filtry.
 • Ease CD Ripper 1.30 - Shareware - Download 5,2 MB
  Na obsluhu nenáročný grabber digitálních stop z audio CD, které ukládá jako soubory ve formátech MP3, WAV, Ogg Vorbis a Windows Media Audio.
 • Mp3 Media Studio 3.00 - Shareware - Download 2,1 MB
  All-in-one aplikace zastávající funkce CD grabberu, hudebního přehrávače, editoru ID3 tagů, konverzní utility mezi MP3 a WAV, správce M3U playlistů a virtuálního katalogu MP3 souborů. Spolupracuje s internetovou databankou CD titulů, umožňuje k MP3 přidávat obrázky a texty. Podporuje též ripování tzv. multimediálních CD.
 • OSS Audio Converter v6.0.0.0 - Shareware - Download 12,6 MB
  Všestranný konvertor zvukových souborů se širokými možnostmi nastavení. Kromě prostého převodu umí ripovat CD a zvukové stopy video souborů včetně AC3. Disponuje editorem ID3 tagů v2 a podporou enkodéru LAME, rozumí si s celkem dvacítkou formátů a jejich odnoží. Vypaluje audio CD ze všech podporovaných formátů. Již šestá generace programu.
 • Zilla Audio Converter & Extractor - Shareware - Download 17,5 MB
  Univerzální konvertor zvukových souborů. Dovede převádět z/do WAV, MPG, MP1, MP2, MP3, WMA, RAW, Ogg Vorbis a mnohých kodeků systémových. Umí grabovat audio CD a ripnout zvukovou stopu AVI videa do MP3, WAV, OGG a WMA, obsahuje též AC3 dekodér a podporu externího kodéru LAME. Při konverzi zachovává obsah ID3 tagů.

  Ostatní MP3 utility
 • Advanced CATaloguer Pro 2.4 - Shareware - Download 1,8 MB
  Ať už jsou vaše hudební soubory kdekoliv, na ZIPce, cédéčku, DVD nebo síťovém disku, CATaloguer je umí najít a vložit do komplexní kartotéky, kde je lze třídit, porovnávat, vyhledávat, editovat informace a provádět další brikule.
 • Media Catalog Studio 1.41 - Freeware - Download 1,9 MB
  Pokud už vaše sbírka hudby pomalu přetéká ze skříní a šuplíků a ztrácíte přehled, jaká muzika se nachází na jakém nosiči, je tu zdarma šířená aplikace Media Catalog Studio, schopná identifikovat soubory na libovolných nosičích - pevních discích, CD, výměnných médiích apod. Pracuje s formáty MP3, WMA, APE, OGG, WAV, AVI a Audio CD, disponuje editorem informačních tagů, připojuje se k databázi CDDB, nabízí vyhledávání a třídění. Cizí mu nejsou ani texty písní v MP3 souborech. Drobný update.
 • MP3 HTML Generator 3.06 - Shareware - Download 1,4 MB
  Hodláte vystavit seznam svých MP3 na internetu? Program vytváří HTML stránky s informacemi o hudebních souborech a rovněž dává dohromady svou vlastní databázi, v níž lze pomocí skriptu hledat i přímo z internetu.
 • MP3 Tag Clinic 3.0.0.2 - Shareware - Download 2,3 MB
  Update kliniky pro MP3 data, která nabízí jednoduchou editaci všech polí ID3 tagů, k dispozici je řada funkcí, jako např. přejmenování souborů podle tagů a naopak, přestavba adresářové struktury a relokace MP3 do složek podle autorů, alb apod. Umí synchronizovat ID3 tagy v1 a v2, vytvářet playlisty, přidávat do hudebních souborů obrázky aj.
 • Mp3tag 2.20 - Freeware - Download 1,1 MB
  Nová verze populárního správce souborů MP3 a Ogg Vorbis, který dokáže pracovat s ID3 Tagy a umožňuje do souborů ukládat texty písní. Během jednoho kroku může měnit jedno nebo více polí tagů současně, a to i na několika souborech. Podle tagů umí přejmenovávat zvukové soubory. Nově třídění podle více kritérií současně, rozšířená podpora freedb serverů, bugfixy, pro zájemce maďarská lokalizace.
 • Replay Music - Shareware - Download 2,5 MB
  Signál internetových rádií, které zrovna nevysílají v systému Shoutcast, většinou nelze zaznamenat na harddisk. Tedy nešly, dokud nepřišel program Replay Music, který spolupracuje se službami Rhapsody a Napster a rozhlasovými kanály Yahoo LaunchCast, MusicMatch, Radio@Netscape, AccuRadio a dalšími.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • MIDI Maestro 2.32.00 - Demo - Download 8,7 MB
  Sekvencer pro začátečníky i pokročilé, určený zejména pro živé hraní.
 • sfz 1.30 - Freeware - Download 0,5 MB
  Vysoce kvalitní přehrávač zvukových bank ve formátu SoundFont zdarma jako VST nástroj. Precizní zvuk, možnost použít širokou škálu efektů a nastavit kompromis mezi kvalitou výstupu a vytížením procesoru. Aktuálně podporuje také samply ve formátech WAV a Ogg Vorbis.
 • Studio One - Shareware - Download 0,7 MB
  Nemáte vlastní MIDI klávesy? Nevadí, slušného výsledku dosáhnete i bez nich. Studio One integruje vlastnosti hardwarových sekvencerů, včetně modulace, ovládání hlasitosti a směrování. Obsahuje DLS modul pro vytváření a přidávání vlastních nástrojů. Výstup lze renredovat do WAVu a následně třeba konvertovat do MP3, nebo uložit do klasického MIDI souboru. Bez DirectX9 se neobejdete.

  Audio editory a efekty
 • AudioEdit Deluxe 3.4 - Shareware - Download 6,2 MB
  Nová verze audio rekordéru, editoru a konvertoru, který umí grabovat i vypalovat CDDA s podporou BURN-Proof, převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Libovolný zoom na zvukovou křivku, kopírování, mazání či ořez, pestrá paleta efektů (delay, ekvalizer, fade, phase, stretch, vibrato...), pásmové filtry, vložení dodatečných textových informací do souborů (titul, autor, žánr) a množství dalších funkcí.
 • TextAloud MP3 1.499 - Shareware - Download 4,5 MB
  Softwarový hlasový syntezátor, který umožňuje jakýkoliv text převést do mluvené podoby a uložit do MP3 souborů.
 • WavTrim 2.12 - Freeware - Download 0,2 MB
  Užitečná utilitka, který ze stažených WAV souborů vyruší zbytkové digitální ticho a případné přesahy předchozích/následujících stop. Též může dávkově normalizovat větší množství souborů na stejnou hlasitost.

  Ostatní utility
 • BlindWrite Suite 5.1.6 - Shareware - Download 2,2MB
  Aktuální verze aplikace pro zálohování datových i zvukových CD, včetně chráněných disků v RAW módu pomocí speciálních ovladačů Patin-Couffin v19. Stahuje a vypaluje image datových disků a audio CD ze souborů WAV, MP3, Ogg Vorbis, WMA a Monkey Audio. Kompletně nové rozhraní, podpora nejnovějších vypalovaček. Drobné optimalizace kódu.
 • CopyToDVD 3.0.4 - Shareware - Download 6,1 MB
  Utilita pro zálohování libovolných dat - ať již se jedná o důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Program vypaluje na všemožná CD i DVD média, práci maximálně usnadňuje integrace do kontextového menu Windows. Kromě tvorby datových a audio disků zvládne také vypalování filmů ve formátu kompatibilním s DVD přehrávači. Nově podporuje také dvouvrstvá média DVD+R9.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - dolaďte si své Windows
  K smrti nenávidíte některé funkce Windows a rádi byste si je upravili, nebo je zcela ze systému odstranili? Pak by vám, stejně jako i ostříleným uživatelům Windows neměly chybět dnešní ladící nástroje.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Najdete na iDNES.cz