Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 15/2004

aktualizováno 
S programy pro tento týden můžete poslouchat a stahovat vysílání internetových rádií, s novým DeliPlayerem přehrávat hudební moduly i v těch nejexotičtějších formátech, převádět text na mluvené slovo, grabovat, konvertovat, editovat a také vypalovat.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • DeliPlayer 2.03b - Freeware - Download 3,8 MB
  Legendární přehrávač hudebních modulů všech možných i nemožných formátů. Přehrává moduly programů ProTracker, FastTracker, ScreamTracker, ImpulseTracker, SID moduly z C64 a dalších více než 190 formátů, včetně MP3, MP+, Ogg Vorbisu a VQF. DeliPlayer podporuje přehrávání modulů přímo z archivů ZIP, RAR, LHA, LZX, zvuk lze přizpůsobit 10pásmovým ekvalizérem. V nové verzi přidaný přehrávač pro formáty NSF a NESA, práce s CUE listy, nové vizualizace, odstraněné chyby.
 • iRadio v1.2 - Shareware - Download 2,7 MB
  Rádi posloucháte internetové rozhlasové vysílání? iRadio vyhledá snad všechny existující stanice a umožní nejen jejich příjem, ale také záznam na disk. Podle vysílaných metatagů umí z přijímaného signálu uložit jednotlivé skladby pod jejich skutečnými názvy i s vyplněnými ID3 tagy. Program je zároveň schopen vypalovat z nahraných souborů audio nebo datové CD.
 • Quintessential Player 4.50 - Freeware - Download 2,3 MB
  Populární přehrávač Quintessential Player v nové stabilní verzi 4.50. Zpracuje MP3, WAV OGG a CD, které i oripuje na disk, digitální video, konverze ostatních formátů do MP3, podpora streamingu, skinů, externích plug-inů a internetové databáze CDDB. Nabízí plynulý přechod mezi skladbami (crossfade) a spoustu vizualizací. Aktuální novinky zahrnují množství odstraněných chyb a vylepšené grafické rozhraní.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • A4 Audio CD Studio 2.23 - Shareware - Download 9,5 MB
  Objemný nástroj pro zpracování kompaktních hudebních disků, sestávající ze tři aplikací: A4 CD Ripper, A4 CD Burner a A4 Audio Editor. S jejich pomocí můžete převádět hudbu z CD do MP3, OGG a WAV, vytvářet přesné kopie 1:1, vypalovat WAV a MP3 nebo celé playlisty jako audio nebo datová CD, editovat, vytvářet a nahrávat záznamy, konvertovat souborové formáty a aplikovat na zvuk nejrůznější efekty a filtry.
 • Ease CD Ripper 1.30 - Shareware - Download 5,2 MB
  Na obsluhu nenáročný grabber digitálních stop z audio CD, které ukládá jako soubory ve formátech MP3, WAV, Ogg Vorbis a Windows Media Audio.
 • Mp3 Media Studio 3.00 - Shareware - Download 2,1 MB
  All-in-one aplikace zastávající funkce CD grabberu, hudebního přehrávače, editoru ID3 tagů, konverzní utility mezi MP3 a WAV, správce M3U playlistů a virtuálního katalogu MP3 souborů. Spolupracuje s internetovou databankou CD titulů, umožňuje k MP3 přidávat obrázky a texty. Podporuje též ripování tzv. multimediálních CD.
 • OSS Audio Converter v6.0.0.0 - Shareware - Download 12,6 MB
  Všestranný konvertor zvukových souborů se širokými možnostmi nastavení. Kromě prostého převodu umí ripovat CD a zvukové stopy video souborů včetně AC3. Disponuje editorem ID3 tagů v2 a podporou enkodéru LAME, rozumí si s celkem dvacítkou formátů a jejich odnoží. Vypaluje audio CD ze všech podporovaných formátů. Již šestá generace programu.
 • Zilla Audio Converter & Extractor - Shareware - Download 17,5 MB
  Univerzální konvertor zvukových souborů. Dovede převádět z/do WAV, MPG, MP1, MP2, MP3, WMA, RAW, Ogg Vorbis a mnohých kodeků systémových. Umí grabovat audio CD a ripnout zvukovou stopu AVI videa do MP3, WAV, OGG a WMA, obsahuje též AC3 dekodér a podporu externího kodéru LAME. Při konverzi zachovává obsah ID3 tagů.

  Ostatní MP3 utility
 • Advanced CATaloguer Pro 2.4 - Shareware - Download 1,8 MB
  Ať už jsou vaše hudební soubory kdekoliv, na ZIPce, cédéčku, DVD nebo síťovém disku, CATaloguer je umí najít a vložit do komplexní kartotéky, kde je lze třídit, porovnávat, vyhledávat, editovat informace a provádět další brikule.
 • Media Catalog Studio 1.41 - Freeware - Download 1,9 MB
  Pokud už vaše sbírka hudby pomalu přetéká ze skříní a šuplíků a ztrácíte přehled, jaká muzika se nachází na jakém nosiči, je tu zdarma šířená aplikace Media Catalog Studio, schopná identifikovat soubory na libovolných nosičích - pevních discích, CD, výměnných médiích apod. Pracuje s formáty MP3, WMA, APE, OGG, WAV, AVI a Audio CD, disponuje editorem informačních tagů, připojuje se k databázi CDDB, nabízí vyhledávání a třídění. Cizí mu nejsou ani texty písní v MP3 souborech. Drobný update.
 • MP3 HTML Generator 3.06 - Shareware - Download 1,4 MB
  Hodláte vystavit seznam svých MP3 na internetu? Program vytváří HTML stránky s informacemi o hudebních souborech a rovněž dává dohromady svou vlastní databázi, v níž lze pomocí skriptu hledat i přímo z internetu.
 • MP3 Tag Clinic 3.0.0.2 - Shareware - Download 2,3 MB
  Update kliniky pro MP3 data, která nabízí jednoduchou editaci všech polí ID3 tagů, k dispozici je řada funkcí, jako např. přejmenování souborů podle tagů a naopak, přestavba adresářové struktury a relokace MP3 do složek podle autorů, alb apod. Umí synchronizovat ID3 tagy v1 a v2, vytvářet playlisty, přidávat do hudebních souborů obrázky aj.
 • Mp3tag 2.20 - Freeware - Download 1,1 MB
  Nová verze populárního správce souborů MP3 a Ogg Vorbis, který dokáže pracovat s ID3 Tagy a umožňuje do souborů ukládat texty písní. Během jednoho kroku může měnit jedno nebo více polí tagů současně, a to i na několika souborech. Podle tagů umí přejmenovávat zvukové soubory. Nově třídění podle více kritérií současně, rozšířená podpora freedb serverů, bugfixy, pro zájemce maďarská lokalizace.
 • Replay Music - Shareware - Download 2,5 MB
  Signál internetových rádií, které zrovna nevysílají v systému Shoutcast, většinou nelze zaznamenat na harddisk. Tedy nešly, dokud nepřišel program Replay Music, který spolupracuje se službami Rhapsody a Napster a rozhlasovými kanály Yahoo LaunchCast, MusicMatch, Radio@Netscape, AccuRadio a dalšími.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • MIDI Maestro 2.32.00 - Demo - Download 8,7 MB
  Sekvencer pro začátečníky i pokročilé, určený zejména pro živé hraní.
 • sfz 1.30 - Freeware - Download 0,5 MB
  Vysoce kvalitní přehrávač zvukových bank ve formátu SoundFont zdarma jako VST nástroj. Precizní zvuk, možnost použít širokou škálu efektů a nastavit kompromis mezi kvalitou výstupu a vytížením procesoru. Aktuálně podporuje také samply ve formátech WAV a Ogg Vorbis.
 • Studio One - Shareware - Download 0,7 MB
  Nemáte vlastní MIDI klávesy? Nevadí, slušného výsledku dosáhnete i bez nich. Studio One integruje vlastnosti hardwarových sekvencerů, včetně modulace, ovládání hlasitosti a směrování. Obsahuje DLS modul pro vytváření a přidávání vlastních nástrojů. Výstup lze renredovat do WAVu a následně třeba konvertovat do MP3, nebo uložit do klasického MIDI souboru. Bez DirectX9 se neobejdete.

  Audio editory a efekty
 • AudioEdit Deluxe 3.4 - Shareware - Download 6,2 MB
  Nová verze audio rekordéru, editoru a konvertoru, který umí grabovat i vypalovat CDDA s podporou BURN-Proof, převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Libovolný zoom na zvukovou křivku, kopírování, mazání či ořez, pestrá paleta efektů (delay, ekvalizer, fade, phase, stretch, vibrato...), pásmové filtry, vložení dodatečných textových informací do souborů (titul, autor, žánr) a množství dalších funkcí.
 • TextAloud MP3 1.499 - Shareware - Download 4,5 MB
  Softwarový hlasový syntezátor, který umožňuje jakýkoliv text převést do mluvené podoby a uložit do MP3 souborů.
 • WavTrim 2.12 - Freeware - Download 0,2 MB
  Užitečná utilitka, který ze stažených WAV souborů vyruší zbytkové digitální ticho a případné přesahy předchozích/následujících stop. Též může dávkově normalizovat větší množství souborů na stejnou hlasitost.

  Ostatní utility
 • BlindWrite Suite 5.1.6 - Shareware - Download 2,2MB
  Aktuální verze aplikace pro zálohování datových i zvukových CD, včetně chráněných disků v RAW módu pomocí speciálních ovladačů Patin-Couffin v19. Stahuje a vypaluje image datových disků a audio CD ze souborů WAV, MP3, Ogg Vorbis, WMA a Monkey Audio. Kompletně nové rozhraní, podpora nejnovějších vypalovaček. Drobné optimalizace kódu.
 • CopyToDVD 3.0.4 - Shareware - Download 6,1 MB
  Utilita pro zálohování libovolných dat - ať již se jedná o důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Program vypaluje na všemožná CD i DVD média, práci maximálně usnadňuje integrace do kontextového menu Windows. Kromě tvorby datových a audio disků zvládne také vypalování filmů ve formátu kompatibilním s DVD přehrávači. Nově podporuje také dvouvrstvá média DVD+R9.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - dolaďte si své Windows
  K smrti nenávidíte některé funkce Windows a rádi byste si je upravili, nebo je zcela ze systému odstranili? Pak by vám, stejně jako i ostříleným uživatelům Windows neměly chybět dnešní ladící nástroje.  Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz