Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 19/2003

aktualizováno 
Hudebníci mají předčasné žně. Švédští Propellerheads uvolnili novou verzi fantastického softwarového syntezátoru Reason 2.5. Přibyla také nová inkarnace trackeru OctaMED 1.5. Spolu s přehrávači, konvertory, P2P klienty a editory tvoří další pestrou nabídku zvukového software.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • djDecks 0.59 - Shareware - Download 2,9 MB
  Dvojitý DJ MP3/OGG/WAV přehrávač s playlisty pro každou mechaniku, BPM matchingem a synchronizací mixování skladeb. Obsahuje třípásmový ekvalizér, normalizer, echo, flanger a spektrální analyzér pro každý kanál. Využívá přehrávacího jádra fmod v3.62, které dovede korektně spravovat vícero zvukových karet v počítači. Výsledný mix lze nyní exportovat do WAVu, MP3 nebo Ogg Vorbis. Aktuální verze přidává podporu streamingu MP3 i OGG, korektně načítá ID tagy ze souborů OGG. Ořezání zvuku při přebuzení má zamezit limiter na hranici 0 db.
 • JanCoolPlayer 1.51 - Freeware - Download 0,9 MB
  Kompaktní přehrávač, který nemusíte instalovat do systému - stačí stáhnout, rozbalit a spustit. Zvládne playback MPEG videa, audio CD a hudebních souborů MP3 a WAV, které lze vzájemně konvertovat. Obsahuje editor playlistů s podporou drag'n'drop a editor ID3 tagů. Umožňuje vyhledávání souborů MP3 kdekoliv na počítači. Vzhled programu lze upravit skiny.
 • The PC Jukebox v3.2 - Freeware - Download 7,7 MB
  Přehrávač s celoobrazovkovým rozhraním, který promění vaše PC v elektronickou hudební skříň. Pracuje jako klasický jukebox, uživatelé mohou volit skladby z nabídky a ty se řadí do fronty. Při ovládání lze použít myš, ale to pravé ořechové je dotykový monitor. Nabízí klasické ovládací prvky, jimiž lze přeskakovat mezi skladbami, a příjemné grafické rozhraní s poutavým frekvenčním analyzérem. Minimální rozlišení pro korektní fungování programu je 800x600 bodů, lze jej tedy provozovat i na TV.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Ares v1.8.1.2913 - Freeware - Download 0,9 MB
  Klient P2P sítě Gnutella, využívající protokolu UltraPeers pro minimalizaci datového toku potřebného k provozu sítě a maximalizaci počtu nalezených relevantních výsledků. Ares umožňuje sdílet libovolné typy souborů, které lze stahovat od několika uživatelů najednou, obsahuje integrovaný přehrávač a správce médií. Podle autorů neobsahuje žádný spyware ani adware.
 • Easy CD-DA Extractor 5.1 - Shareware - Download 1,4 MB
  Jedna z nejpopulárnějších aplikací pro stahování kompaktních disků na harddisk 1:1 do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Využít lze vestavěných enkodérů nebo systémových kodeků. Spolupracuje s CDDB, edituje ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory. Aktuální verze přichází se speciálními módy pro načítání obsahu CDDA zabezpečených proti kopírování.
 • Exact Audio Copy v0.95 b3 - Cardware - Download 1,2 MB
  Program pro vytváření přesných 1:1 kopií klasických i chráněných CDDA. Podporuje SCSI a ATAPI mechaniky, kodování MP3, VQF, RA a AAC formou interních i externích enkodéru, nabízí dávkový převod z/do WAV. Malý WAV editor umí zvuk funkcí undo aj.
 • Overnet 0.48.1 - Freeware - Download 1,1 MB
  Nová verze klienta pro decentralizovanou P2P síť Overnet. Kromě odchycení mnoha chyb došlo k přepracování a optimalizaci komunikačního protokolu, což má za výsledek vyšší rychlost vyhledávání souborů i downloadů. V nové verzi bylo odstraněno několik chyb, např. limit 64 připojení, program byl zbaven kritických bugů znamenajících pád systému, podporován je přenos souborů dlouhých až 4 GB.
 • Soulseek 148 - Freeware - Download 0,7 MB
  Aktuální verze klienta P2P sítě Soulseek pro sdílení všemožných typů souborů prostřednictvím sítě internet, kde můžete také chatovat s ostatními uživateli a vytvářet seznamy přátel. Build 148 přichází s vylepšeným vyhledávacím enginem.

  Ostatní MP3 utility
 • Easy Tagger 1.1 - Shareware - Download 0,4 MB
  Editor ID3 Tagů s velmi jednoduchým ovládáním - je totiž integrován do kontextového menu Windows, takže jej stačí vyvolat stisknutím pravého myšítka na ikoně souboru. Program umožňuje kopírovat pole z ID3 Tagů v1 do v2 a naopak, získat informace pro tagy z názvů souborů a přejmenovat soubory podle tagů.
 • K-MP3 3.9.62 - Shareware - Download 1,7 MB
  Chybí vám v albech korektní názvy MP3 souborů? Od toho je tu provázání s internetovou databází FreeDB. Potřebujete vyplnit ID3 Tagy? Program zvládne všechna pole v1 i v2. Týkají se tyto potřeby i jiných formátů než MP3? Funkce můžete využít i pro OGG, VQF a další.
 • mp3Tag 3.6 - Shareware - Download 1,5 MB
  Nová verze populárního správce MP3 souborů, který dokáže pracovat s ID3 Tagy a umožňuje přímo do souborů ukládat obrázky a texty písní. Podporuje skinování a lokalizaci, má přepracovaný design, umožňuje uložit seznam souborů do textového či tabulkového dokumentu nebo jako playlist.
 • My MP3 Organizer 1.7 Build 2 - Shareware - Download 2,1 MB
  Software pro archivaci sbírky hudebních souborů ve formátech MP3 a Ogg Vorbis. Při prohlížení disků připojuje ke každému médiu sériové číslo, takže vaše soubory najde, i když změníte písmeno mechaniky. Barevně rozlišuje soubory dostupné lokálně a na výměnném médiu, umí editovat ID3 tagy a přejmenovávat podle nich soubory, v databázi se lze snadno orientovat pomocí stromové struktury. Program lze propojit s jakýmkoliv přehrávačem, navíc podporuje drag'n'drop.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • FlexiMusic Composer 2003 - Shareware - Download 4,4 MB
  Kompletní software pro skládání elektronické hudby na počítači. Funkce zahrnují editor patternů a vícestopý audio editor. Každému samplu lze přiřadit různou výšku, stejně jako v klasickém trackeru. Pasáže lze snadno smyčkovat. Aktuální letošní verze přidává krokový sekvencer, možnost přidat do každé smyčky libovolné množství patternů a efekty pro každou stopu i celý pattern.
 • MED Soundstudio 1.5 - Shareware - Download 4,1 MB
  Legendární vícestopý tracker z Amigy v nové verzi pro PC. Klasický krokový sekvencer se zápisem not do patternů. Pracuje se samplovanými zvuky i MIDI nástroji. Optimalizace přehrávacích rutin umožňuje editaci a playback 32stopých skladeb i na starších pomalejších PC.
 • Reason 2.5 - Demo - Download 47 MB
  Třetí generace fantastického softwarového syntezátoru s neuvěřitelně silným zvukem hardwarových nástrojů. Jeho skladba je plně modulární a obsahuje analogovou syntézu, sampler, bicí jednotku, přehrávač smyček, mixer, DSP efekty, krokový sekvencer a mnoho dalších unikátních nástrojů a vlastností.
 • Rhino 1.06 - Shareware - Download 8,9 MB
  Softwarový VST syntezátor se šesti oscilátory na každý hlas a 16krokovým sekvencerem. Rhino obsahuje velké množství vestavěných zvuků, které jsou libovolně modifikovatelné. Veškeré obálky lze editovat v grafickém prostředí a jsou synchronizované s tempem. Nové filtry dodají zvuku zdání analogového nástroje.

  Audio programy a utility
 • AV MP3 Morpher 1.0 - Shareware - Download 5 MB
  Pozoruhodná utilita, která dokáže mnoha způsoby modulovat zvuk (hudbu, hlas) přehrávaný v reálném čase. Morpher dokáže měnit výšku tónu, tempo, můžete zpívat jako Cher ve slavném hitu "Believe", aplikovat frekvenční morphing, přidat další zvukové efekty a obohatit výstup desetipásmovým ekvalizérem. Program dále slouží ke grabování a vypalování CD, tvorbě obalů a potisků. Vypálit si můžete své vlastní kreace za mikrofonem.
 • Power Recorder - Shareware
  Softwarový rekordér, jenž umí zaznamenat jaký zvuk procházející zvukovou kartou vašeho počítače přímo do komprimovaného formátu. Nahrává ze zařízení připojeného k line-in vstupu (magnetofon, rádio, TV...), z mikrofonu či CD-ROM mechaniky. Obsahuje časový rozvrh pro nastavení automatického začátku a konce záznamu. Rekordér existuje ve dvou verzích s podporou komprese MP3 nebo WMA:
  - Power MP3 Recorder 2.76 - Download 1 MB
  - Power WMA Recorder 1.38 - Download 1,2 MB
 • Rain Machine 0.9 Beta - Freeware - Download 0,6 MB
  Volně šířená betaverze VST efektu pro zvukové editory na platformě Windows. Rain Machine je 16pásmový filtr produkující jemný zvuk pomocí širokého ovládání. Může sloužit jako vícepásmový delay nebo hřebenový filtr. Momentálně je ještě ve vývojovém stádiu, budou doplněny další funkce a upraveno grafické prostředí, ale dokud je plugin zdarma, můžete jej bez rizika vyzkoušet.
 • Wave Flow 4.9 - Shareware - Download 1,3 MB
  Zdarma distribuovaný zvukový editor. Kromě záznamu a základní editace signálu umožňuje aplikovat různé efekty, (kompresor, delay, ekvalizer, fade, flanger...), vkládat do souboru ticho nebo šum, zapisovat detailní informace o původu nahrávky aj. Různé druhy zobrazení průběhu zvuku, možnost konfigurace barev, fontů a skinování. Nově obsahuje šumovou bránu, jemnější nastavení efektů, možnost rozdělit soubor podle mezer do jednotlivých stop a drobné bugfixy.

  Ostatní utility
 • CD Mate 2.5.4.17 - Shareware - Download 8,2 MB
  Šikovný vypalovací program pro tvorbu datových CD, mixovaných disků i audio CD bez nutnosti dekomprese zdrojových komprimovaných souborů a kopírování CD. Podporuje nahrávání na více rekordérů najednou a RAW zápis při kopírování chráněných disků. Dále může posloužit k extrakci CDDA stop. Aktuální verze vyrušila několik závažných chyb, došlo k optimalizaci rychlostních testů.
 • DropToCD (DataCD) 1.6 - Shareware - Download 1,1 MB
  Utilita pro vytváření datových CD včetně multisession projektů a bootovatelných disků, ISO obrazů disků ve formátech Joliet a ISO9660. Umí také mazat přepisovatelná média, obsahuje prohlížeč obsahu a extraktor jednotlivých oblastí disku. Program podporuje designové skiny a národní lokalizace.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - nástroje pro optické mechaniky
  Zlobí vás vaše CD či DVD mechanika? Nejste si jisti, jak kvalitně jsou zapsána data na vypáleném mediu? Nebaví vás stále hledat tlačítka a raději byste vše ovládali pomocí myši? Pak zkuste dnešní přehled programů věnovaný právě mechanikám.

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Diskové úložiště
  Víte v jaké kondici je váš HDD či SSD? Zeptejte se správného programu

  Data. Chcete-li je mít jak v peřince, potom jistě pravidelně zálohujete. Můžete se však spolehnout na výdrž samotných diskových úložišť? To prozradí HDD...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.