Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 21/2002

aktualizováno 
Přestože byl tento týden na softwarové novinky trochu skoupý, přinášíme vám várku zajímavých utilit: druhou generaci audio a video přehrávače RealOne v2 Gold, nové verze vypalovacích pogramů Nero a BurnQuick a další programy: samplery, konvertory, CD grabbery, přehrávače aj.
MP3, Audio CD přehrávače
 • Blaze TrayAudio - Shareware - Download 1,1 MB
  Nenápadný hudební přehrávač, schovaný mezi tray ikonami v liště Windows. Menu je přístupné stiskem pravého myšítka. Podporuje CDDA, formáty MP3, WAV, WMA, MIDI a další, včetně playlistů, které umí i editovat. Disponuje několika přehrávacími režimy (random...) a jeho rozhraní je plně skinovatelné.
 • MP3 Tunes 1.7.6 - Freeware - Download 0,8 MB
  Freewarový MP3 přehrávač pro DJs a internetové vysílání s dvojitou mechanikou, vyvedenou v jednoduché a srozumitelné grafice. Zvukový výstup obstarává kvalitní knihovna XAudio. Pro mixování podporuje více zvukových karet, ale díky rozhraní DirectX si vystačíte i s jedinou.
 • RealOne 2.0 Gold - Freeware - Download 8,1 MB
  Druhá generace multimediálního přehrávače, který si rozumí s mnoha audio i video formáty, může sloužit pro vypalování dat a zvuku na CD, k organizaci médií v počítači a správě přenosných zařízení.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • BonkEnc 0.7b - Freeware - Download 1 MB
  Grabber digitálních audio stop z kompaktních disků a konvertor zvuku do formátů MP3, Ogg Vorbis, VQF, AAC a vlastní komprese BONK.
 • SoftDiv CD Ripper 1.2 - Shareware - Download 5,5 MB
  Program pro stahování stop z audio CD do formátů MP3, WMA, OGG, WAV, RAW, VOX a dalších. Integrována je podpora CDDB databáze pro načítání údajů o albech z internetu, ID3v2 editor a konvertor mezi soubory MP3 a WAV.
 • Waver 2.73 - Freeware - Download 0,8 MB
  Dávkový konvertor z WAVu do MP3 a zpět. K převodu využívá systémové zvukové kodeky, nepohrdne ale ani enkodéry Blade a LAME. Umožňuje převzorkování na jinou frekvenci, změnu rozlišení a počtu kanálů.

  Ostatní MP3 utility
 • mp3Trim 1.8.1 - Freeware - Download 0,2 MB
  Utilita pro ořezání ticha na začátku a konci MP3 souborů, postupné zesílení a ztišení začátku a konce či jejich rozřezání na více částí. Podporuje i formát mp3PRO a dokáže generovat i CUE soubory pro vypálení rozdělených MP3 jako audio CD.

  MIDI programy a hudební kompozice
 • Caotica 2 r18 - Freeware - Download 1,8 MB
  Aplikace pro tvorbu vlastních nástrojů a zvuků, obsahuje softwarovou syntézu a efektovou jednotku. Spíš než pro seriózní skládání hudby se dá výstup programu použít spíš pro experimentální tvorbu.
 • Quacker 1.0 - Freeware - Download 0,5 MB
  Basový syntezátor se dvěma kontrolery: fázovou distorzí a low-pass filtrem. Při tvorbě zvuku lze kombinovat dva různé vlnové průběhy. Syntezátor pracuje jako VST plug-in.
 • SoundPlant 26.1 - Freeware - Download 2,3 MB
  Proměňte vaši klávesnici v profesionální sampler. Hrajte jako na klavíru, aniž byste potřebovali MIDI klaviaturu. Přiřaďte každé klávese jiný nástroj. Se sadou bicích můžete vytvořit doprovod, s jiným samplem můžete podbarvit již nahranou skladbu, můžete dávat dohromady zvukové smyčky.

  Audio programy a utility
 • Advanced MP3/WMA Recorder 3.2 - Shareware - Download 5,2 MB
  Harddiskový rekordér s realtime kódováním signálu z externích zdrojů (CD, kazeta, LP, mikrofon) do formátů MP3, WMA, může ukládat i do standardního WAVu. Umí také zaznamenávat zvuk z mixéru zvukové karty, díky čemuž lze nahrávat např. internetová rádia, softwarových přehrávačů, DVD apod. Obsahuje filtr pro odstranění šumu z nahrávaného signálu v reálném čase.

  Ostatní
 • BurnQuick 2.0 - Shareware - Download 1,3 MB
  Neviditelný vypalovací software, skrytý v kontextovém "right-click" menu. Umožňuje přímo z prostředí Průzkumníka vypalovat zvuková i datová CD včetně multisession i disky s oběma typy oblastí. Podporuje technologii BURN-Proof, zabraňující zničení média
 • Nero Burning ROM 5.5.9.14 - Shareware - Download 13 MB
  Nová verze univerzálního vypalovacího software přidává podporu nejnovějších mechanik, bootovacích multisession disků a dokáže přepínat typ image mezi DVD a CD při sestavování obsahu disku. Odstraněno bylo několik chyb v modulu Nero Express a obsahuje mnoho dalších bugfixů.


 • Nejčtenější

  Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

  Britský matematik Michael Atiyah (2018)

  Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

  Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

  Budoucnost

  Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...  Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

  Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

  Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

  Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

  Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

  Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

  Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

  Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

  Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

  Další z rubriky

  Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

  Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

  Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

  Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

  Ilustrační foto - kamera

  Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

  Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

  Tipy a triky pro Windows 10

  Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte...

  Najdete na iDNES.cz