Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 22/2002

aktualizováno 
Tento týden se vyrojilo obrovské množství audio programů, z nichž jsme se snažili vybrat ty nejzajímavější: mj. nový build přehrávače Sonique 2, Blaze Media Pro 3.0, P2P síť Blubster 2.0, vypalovací software NeroMIX 1.3.0.39, nahrávací studia n-Track a Storm Studio a mnoho dalších audio, MP3 a MIDI utilit.
MP3, Audio CD přehrávače
 • AQ-Player 4.0 - Freeware - Download 7 MB
  Podivuhodná multifunkční utilita, sloužící především jako přehrávač audio a video souborů a prohlížeč obrázků včetně automatického slideshow. Rozumí si s 33 multimediálními formáty. Obsahuje integrované vyhledávání na internetu pomocí osmi různých enginů, jeho rozhraní je možné změnit pomocí skinů. Zajímavostí jsou funkce na úpravu nastavení systémových parametrů Windows (plocha, IE, loga ad.).
 • Ape Jukebox 0.70 Build 441 - Shareware - Download 3,5 MB
  Přehrávač hudebních souborů v bezztrátové kompresi Monkey Audio (*.APE), ale nezapomíná ani na MP3, WMA či Audio CD. Taktéž dokáže i ripovat CDDA stopy do MP3 a APE. Jukebox disponuje hudební knihovnou, v níž ukládá informace o souborech v počítači, a několika přehrávacími módy: samotné CD/adresář, pětidiskový changer a náhodné přehrávání celé knihovny. K albům umí stahovat obaly z internetu.
 • Amazing Slow Downer 2.05 - Shareware - Download 0,3 MB
  Populární přehrávač pro muzikanty, kteří se učí hrát cizí skladby odposlechem. Umožňuje zpomalit přehrávaný MP3 soubor až na 1 % původní rychlosti a zrychlit až o 400 %, umí také v reálném čase doladit výšku základního tónu v půltónech. Umí také zrychlit či zpomalit Audio CD.
 • Musician's CD-Player 1.96 - Shareware - Download 0,2 MB
  Program se stejným určením jako výše uvedený titul, ovšem s více možnostmi. Pracuje s rychlostí v rozmezí -50 až 600 procent. Umí zaznamenat část skladby, kterou chcete opakovat, a to i z externího zdroje zvuku, např. kazetového magnetofonu.
 • MM Player Pro 5.1 - Shareware - Download 1,5 MB
  Zajímavý hudební a video přehrávač se širokými možnostmi správy a editorem playlistů, informací z ID3 tagů a knihovnou souborů na harddisku. Umožňuje procházení struktury a přehrávání celých playlistů. Nejzajímavější vlastností tohoto programu je možnost dálkového ovládání přes internet. Audio CD přehrávač umí ze sítě stahovat informace o vloženém disku. Pokud je dostupná, využívá pro přehrávání zvuku a videa hardwarovu akceleraci.
 • Sonique2 Alpha build 10042002 - Freeware - Download 2,2 MB
  Další build druhé generace hudebního přehrávače Sonique se změnami v nápovědě, nastavení lokalizace, nastavení obrazu bylo přesunuto do kontextového (right-click) menu, v menu File je nyní položka "přidat adresář". Sonique2 nyní podporuje ID3 tagy v2.2 a korektně pracuje i s XPL playlisty v kódování Unicode.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Blaze Media Pro 3.0 - Shareware - Download 14,4 MB
  Multimediální přehrávač, editor playlistů, konvertor, editor médií a zvukový rekordér v jedné mamutí aplikaci. Umí ripovat stopy z CDDA disků, nabírat a konvertovat video, vypalovat CD, organizovat multimediální soubory v počítači a mnoho dalšího. Podporuje konverzi mezi zvukovými kodeky WAV, MP3, WMA a OGG a video formáty MPEG-1, MPEG-2, AVI, WMV a FLIC. Aktuální verze přidává k CDDB také propojení s FreeDB Audio CD databází na internetu, vyhledávání textů k písním, změnu rychlosti přehrávání i pro video, nové funkce pro editování videa ad.
 • Blubster 2.0 - Freeware - Download 4,1 MB
  Nová decentralizovaná P2P síť pro sdílení hudby ve formátu MP3, s rychlým vyhledáváním, navazováním downloadů, nejen textovou, ale i hlasovou komunikací mezi uživateli a interní MP3 přehrávač.
 • Fast CD Ripper 1.4 - Shareware - Download 3,2 MB
  Konvertor Audio CD stop do komprimovaných souborů. Podporuje standardní WAV a komprese WMA, Ogg Vorbis a MP3. Informace o disku z internetové databáze CDDB umí zpracovat do ID3 Tagu v2. Obsahuje korekci chyb při čtení CD (jitter correction). Aktuální verze má lehce pozměněné rozhraní, zobrazuje rychlost grabování, přidává normalizaci souborů a opravené chyby.
 • Super Mp3 Converter 3.2 - Shareware - Download 2,7 MB
  Konvertor zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA, Ogg Vorbis a VQF s drag'n'drop ovládáním, využívá rovněž kontextového menu Windows. Samozřejmostí je dávkové zpracování, kdy lze všechny parametry nastavit několika kliknutími myší. Soubory umí také přehrávat ve vlastním playeru.

  Ostatní MP3 utility
 • Harddisk Ogg 2.01 - Freeware - Download 0,4 MB
  Jednoduchý jednoúčelový realtime rekordér veškerého zvuku, který prochází počítačem, do formátu Ogg Vorbis. Umí nahrávat do souborů s datovým tokem 32-320 kbps, podporuje vzorkovací frekvenci 32, 44.1 a 48 kHz. Máte-li v systému DLL knihovnu enkodéru LAME, dokáže kódovat zdroj i do MP3 souborů. Výstupní soubory jsou automaticky číslovány.
 • Mp3 File Editor 5.00 Beta 3 - Shareware - Download 3,5 MB
  Pokud se potřebujete orientovat ve sbírce MP3 souborů na svém počítači, může se hodit tato utilita. Detailní vyhledávání vám umožní najít na lokálních discích soubory ve všech podporovaných hudebních formátech, přičemž získává data i ID3 tagů. Následně lze soubory třídit dle interpreta, žánru či dalších kategorií, sestavovat playlisty metodou drag'n'drop či modifikovat existující. Seznam souborů může být exportován jako tabulka či v jiném dokumentu.

  MIDI programy a hudební kompozice
 • Midget 3.5 - Freeware - Download 0,6 MB
  MIDI kompoziční software, založený na klasickém rozhraní modulových trackerů. Ovládání je velice jednoduché, uživatel může editovat seznam MIDI nástrojů, používat obvyklé MIDI efekty ze specializovaného panelu a přidávat efekty i ke každé notě zvlášť.
 • Storm Music Studio 2.0 PC - Demo - Download 24,8 MB
  Modulární kompoziční a nahrávací studio se syntezátory, bicími jednotky, sekvencery, zvukovými samplery, efekty v reálném čase, mixovacím pultem a mnoha dalšími elementy. Storm Studio lze propojit s dalšími hudebními aplikacemi (Reason, Sonar...) pomocí protokolu ReWire.
 • Sweet MIDI Arpeggiator 3.0 - Shareware - Download 0,2 MB
  Počítačová obdoba arpeggiatoru ze starších syntezátorů. Obsazuje čtyři arpeggio objekty, které zpracovávají příchozí MIDI noty. Sekvence mohou běžet podle interních hodin, nebo synchronizované s dalším softwarem, který vysílá informace o tempu skladby (MIDI clock zprávy).
 • Sweet Little Piano 2.0 - Shareware - Download 0,2 MB
  Proměňte vaši klávesnici v piano. Stiskem klávesy se generují tóny, které se přes MIDI protokol posílají na zvolené zařízení, např. syntézu zvukové karty. MIDI povely mohou být modifikovány různými volitelnými parametry.

  Audio programy a utility
 • AllRecorder - Shareware - Download 2,6 MB
  Audio rekordér, který snímá vstupy zvukové karty i všechen signál, který produkují softwarové přehrávače, hry apod. Dokáže ukládat přímo v reálném čase do WAV, MP3, WMA, VQF a Ogg Vorbis. Nahraný zvuk lze následně zpracovat v interním editoru, kromě rozstříhání na jednotlivé stopy či ořezy je možné obohatit jej několika filtry (fade, normalize...).
 • n-Track Studio 3.1.7 - Shareware - Download 2,7 MB
  Sharewarové nahrávací studio, multitrack rekordér s podporou 16- i 24bitového zvuku, VST a DirectX efektů, jež dokáže počítat v reálném čase s 32bitovou plovoucí čárkou, mixem do MP3. Současně disponuje interními efekty Reverb, Echo, Pitch Shift, Chorus a ekvalizérem. Na jednu stopu lze použít až 25 kombinací různých efektů. Nová verze má lepší organizaci jednotlivých stop, ekvalizér má nyní 20 pásem, opravené chyby, podrobnější konfiguraci audio zařízení a také novou strukturu SNG souboru projektu, takže je nekompatibilní se staršími verzemi.
 • Noise Wizard 1.0d - Shareware - Download 0,5 MB
  Soubor pěti zásuvných modulů pro rozhraní DirectX, které dokáží vyčistit zvuk od stálého hluku (šumu, brumu), jakož i praskání desek apod. Obsahuje také digitální frekvenční filtry, stereo procesor, pásmovou extrapolaci ad.

  Ostatní
 • Easy Audio CD Burner 2.4 - Shareware - Download 1,3 MB
  Kvalitní software specializovaný na tvorbu Audio CD. Vypaluje z WAV a MP3 souborů, podporuje načítání playlistů z Winampu či Sonique, podporuje nejnovější vypalovací mechaniky a média a technologii Burn-Proof.
 • NeroMIX 1.3.0.39 - Demo - Download 8 MB
  Jednoduchý vypalovací software pro tvorbu audio i datových CD a kopírování disků. Snadná práce pomocí drag'n'drop, umí vytvářet i kombinovaná CD zvuk/data. • Nejčtenější

  „Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

  Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

  Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

  Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

  Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

  Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...  Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

  Pražské groše z říčanského pokladu

  Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

  Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

  Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

  Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

  Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

  Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

  Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

  Další z rubriky

  Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

  Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

  Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

  Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

  Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

  Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

  Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

  Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

  Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

  Najdete na iDNES.cz