Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 22/2003

aktualizováno 
Nové verze zvukových editorů NGWave, Xtreme Audio Editor a AudioEdit, zajímavá hudební stanice Tracktion, spousta hudebních přehrávačů, grabberů a konvertorů a nejrůznějších utilitek pro práci se zvukovým formátem MP3 - další díl přehled audio programů je tady.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Apple QuickTime 6.3- Freeware - Download 10,5 MB
  Freewarový multimediální přehrávač od Apple s podporou video kodeku MPEG4. Aktuální verze mimo jiné přináší podporu souborů .AMR a .SDV, automatickou detekci kapacity linky pro streaming a znatelné vylepšení podpory přehrávání videa v kodeku DV.
 • Audio Play And Record OCX v2.0 - Shareware - Download 0,9 MB
  ActiveX komponenta, která kombinuje audio přehrávač s rekordérem. Přehraje zvukové soubory nebo internetové streamy se současným nahráváním z libovolného zdroje. Zvládá playback více souborů současně, uživatel může u každého souboru nezávisle kontrolovat hlasitost, rychlost, basy a výšky. Program čte a zobrazuje ID3 Tagy.
 • foobar2000 v0.667 - Freeware - Download 1,1 MB
  Kompaktní audio přehrávač s nikoliv kompaktními vlastnostmi. Nativně podporuje přehrávání souborů ve formátech MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, Ogg FLAC, WAV a hudební moduly. Aktuální verze opravuje chybu ve zpracování playlistu a rozdílné zabarvení jednotlivých částí programu.
 • Jet Audio 5.14 - Freeware - Download 17 MB
  Aktualizace domácího multimediálního centra v podobě Hi-Fi věže, která přehrává nejrozšířenější hudební a video formáty - od MP3 před moduly a MIDI až po filmy v DivX. Vymizely problémy s částečně nefunkčními lokalizacemi, vícekanálový zvuk už si vychutnáme i při digitálním přehrávání CD. Programátoři opravili také několik dalších drobných chyb.
 • KaraWin 1.6 - Shareware - Download 3,2 MB
  Přehrávač souborů MP3 a MIDI s podporou karaoke - vlastní integrovaný editor textů k písním s precizním načasováním každého řádku, volbami typu a barvy písma a obrázky na pozadí. U MIDI dovoluje měnit použité nástroje, rychlost, transponaci aj. - a změny může uložit zpět do souboru. Dokáže načítat MIDI ze ZIP archivů.
 • MidWavi Pro Version 2.85 - Shareware - Download 2 MB
  Všestranný přehrávač zvukových souborů, audio CD a videa ve formátech MP3, WAV, trackerových modulů, AVI, MOV, MPEG a dalších včetně VideoCD. Disponuje managementem playlistů, rychlým vyhledáváním multimédií na disku a databází až 24 tisíc souborů. Použitelný je i jako prohlížeč grafiky v BMP, JPG, WMF, EMF a dalších formátech.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Awave Audio 8.3 - Shareware - Download 0,6 MB
  Přehledný konvertor zvukových souborů, dokáže načíst kolem 60 a zapsat 30 různých formátů. Dávkové konverzi pomáhá jednoduchý průvodce, zvuk lze při konverzi modifikovat až čtyřmi DirectX efekty současně, použít převzorkování či odstranění ticha na začátku a konci souboru. Podporuje i 24bit rozlišení zvuku. Pomocí volně dostupných doplňků lze přidat podporu nejrozšířenějších audio formátů: Ogg, WMA, MP3, MP3, RA a dalších - plug-iny naleznete na této stránce.
  Novinky: separátní preference pro nastavení DirectX plug-inů, najednou je možné použít až šest efektů; limiter pro zamezení ořezání špiček při normalizaci, nová koncovka pro MPEG Layer II Audio (.MUS) ad.
 • Blaze MediaConvert 2.2 - Shareware - Download 11,1 MB
  Užitečný dávkový konvertor multimediálních souborů, který rozezná více než 70 formátů grafiky, audia a videa. Podporuje grabování CD, komprese MP3, WMA, OGG, konverzi mezi MPEG-1, MPEG-2, AVI, FLIC, dokáže vytvořit animaci ze statických obrázků. Nová verze bez udání změn.
 • Fast CD Ripper 1.5 - Shareware - Download 5,1 MB
  Aplikace je zaměřená na stahování digitálních stop z CDDA disků na harddisk buď do standardních WAVů, nebo komprimovaných formátů WMA, MP3 a Ogg. Automatický tagger zapíše do cílových souborů informace z internetové CDDB databáze. Nově jsou kompletně podporovány kodeky WMA 9, opraveny problémy se zápisem stop a udály se drobné změny v rozhraní.
 • FreeRIP 2.35 - Freeware - Download 0,8 MB
  Oblíbený freewarový CD ripper, jenž umí konvertovat stopy z hudebních kompaktních disků do souborů ve formátech WAV, MP3 a Ogg Vorbis. Umožňuje získávání údajů o albech z internetové databáze FreeDB a vkládání ID3 Tagů. Současně zvládá také kompresi standardních 16bitových WAV souborů do MP3 a Ogg Vorbis. Aktuální verze je bez changelogu.
 • Topee CD Ripper v1.1.4 - Shareware - Download 1,1 MB
  Velmi sympatický CD grabber, digitální stopy umí konvertovat do souborů typu WAV, MP3, WMA a Ogg Vorbis. Má vestavěný CD přehrávač, jeho editor ID3 tagů je provázán s online databází CDDB; informace umí nejen stahovat, ale také zasílat - pokud se stane, že vaše CD ještě v internetových análech není. Program podporuje práci s více mechanikami. Nová verze s vylepšenou spoluprací s CDDB a více CD-ROM mechanikami.

  Ostatní MP3 utility
 • mp3DirectCut 1.32 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchá utilitka pro střih zvuku ve formátech MP2 a MP3, s níž je snadné ořezat ticho na začátku a konci skladby, nebo vystřihnout jednu skladbu z nahraného rozhlasového vysílání. Pracuje též s ID3 Tagy. Upravena byla funkce rozdělení souborů, podporována je kvalita R3Mix v LAME.
 • MP3Gain 1.1b - Freeware - Download 2,1 MB
  Program slouží ke srovnání hlasitostí množství MP3 souborů na jednu úroveň. Nepoužívá však prostou normalizaci špiček, ale analýzou souborů získává informace o tom, jak hlasitě zní každá skladba lidskému uchu. Poté provede změny přímo v MP3 bez jakékoliv rekomprese, a tedy bez ztráty kvality. Nově obsahuje rychlejší rozpoznávání jednotlivých MPEG kódování, inteligentní modifikaci hlasitosti bez ořezání špiček, Undo pro vrácení změn a další novinky.
 • MP3 Splitter 1.0 - Shareware - Download 0,5 MB
  Jednoduchá utilitka sloužící k rozřezání MP3 souborů a naopak spojení několika kusů do jednoho celku. Soubory můžeme rozdělit automaticky na stejné části nebo pomocí interního přehrávače manuálně, podle zadaných bodů.
 • SimpleCast - Shareware - Download 1,5 MB
  Udělejte ze svého počítače internetové rozhlasové studio a vysílejte vše, co vám přijde pod ruku - od hudby ve formátu MP3 přes signál z externího zdroje nebo mikrofonu. Streaming můžete šířit ve formátech MP3, mp3PRO, Ogg a WMA 9. K dispozici je pestrá škála nastavení šíře datového toku v závislosti na počtu kanálů a vzorkovací frekvenci. Neustále máme před očima statistiku o vytížení serveru.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • Tracktion v1.3.1.146 - Shareware - Download 4,2 MB
  Zajímavý hudební software, který spojuje MIDI s nasamplovanými nástroji. Práce probíhá v jednoduchém a přehledném celoobrazovkovém prostředí, uživatel není omezen množstvím použitelných stop nebo efektů, program nabízí reverb, čtyřpásmový ekvalizér, delay, chorus, phaser, compressor, low-pass filter a transponaci bez změny tempa. Podporovány jsou také VST plug-iny a zařízení pod ovladači ASIO a DirectSound s latencí kratší než 3 ms. Najdeme zde také kompletní MIDI sekvencer s nekonečným undo/redo, editací piano roll, kvantizací a mnoha dalšími nástroji. Tracktion je kompatibilní s ReWire 2.0.

  Audio programy a utility
 • AudioEdit Deluxe 2.2 - Shareware - Download 6,4 MB
  Nová verze audio rekordéru, editoru a konvertoru, který umí grabovat i vypalovat CDDA a převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Pohled na průběh zvuku (waveform) lze libovolně zoomovat, editační funkce umožňují kopírování, mazání či ořezání, na zvuk lze aplikovat pestrou paletu efektů (delay, ekvalizer, fade, phase, stretch, vibrato...) a také pásmové filtry. AudioEdit umožňuje též vložení dodatečných textových informací do souborů (titul, autor, žánr) a nabízí množství dalších funkcí.
 • NGWave 1.60 - Shareware - Download 3,9 MB
  Aktualizovaná verze rychlého vizuálního zvukového editoru, napěchovaného množstvím zajímavých funkcí. Dokáže zpracovat zvuk v rozlišení až 64 bitů, nabízí mnoho efektů s 32bit zpracováním, realtime náhled, generátor zvuku a rekordér. Tato verze opravuje několik závažných chyb a nově disponuje systémem pro obnovení editovaných dat při pádu programu.
 • Xtreme Audio Editor 2.6 - Shareware - Download 7,3 MB
  Zajímavý audio editor, který dokáže zpracovat soubory ve formátech WAV (PCM a komprese systémovými kodeky), MP2, MP3, VOX, WMA, OGG a také stopy z audio CD. Interní rekordér může zaznamenat signál z externího zdroje podle nastavených parametrů. Program disponuje mnoha editačními funkcemi a efekty: kompresor, echo, ekvalizér, expander, fade, phaser, reverb, reverse, stretch a mnoho dalších. Zobrazení průběhu zvukové křivky lze libovolně přibližovat či oddalovat.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - posviťte si na pevný disk
  Z pevných disků lze dostat celou řadu zajímavých a důležitých informací. Proto vznikají různé programy a utility, s jejichž pomocí se o HDD dozvíte prakticky vše, co potřebujete vědět, a dokonce jimi můžete ovlivňovat i jeho chod.

  Nejčtenější

  První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

  Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

  První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

  Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

  Ilustrační snímek

  Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: kde v systému najdete novinky či jak na rohy

  Tipy a triky pro Windows 10

  Microsoft přímo ve Windows ukazuje, jaká nová vylepšení v systému provedl. Ukážeme vám i jak deaktivovat aktivní rohy,...

  Tipy pro Windows 10: reaktivujte náhled plochy nebo zapněte průhlednost

  Tipy a triky pro Windows 10

  Podíváme se na to, jak změnit heslo pro přístup do Windows, jak se nenechat přesměrovat na podvodnou stránku či jak...

  Google vám vyčistí v Androidu úložiště a nabídne diář ovládaný gesty

  Tablet pro práci i zábavu

  Google aktualizoval hned několik aplikací ze své dílny. Files Go zvládne praktickou analýzu složek i fungovat jako...

  Najdete na iDNES.cz