Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 22/2003

aktualizováno 
Nové verze zvukových editorů NGWave, Xtreme Audio Editor a AudioEdit, zajímavá hudební stanice Tracktion, spousta hudebních přehrávačů, grabberů a konvertorů a nejrůznějších utilitek pro práci se zvukovým formátem MP3 - další díl přehled audio programů je tady.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Apple QuickTime 6.3- Freeware - Download 10,5 MB
  Freewarový multimediální přehrávač od Apple s podporou video kodeku MPEG4. Aktuální verze mimo jiné přináší podporu souborů .AMR a .SDV, automatickou detekci kapacity linky pro streaming a znatelné vylepšení podpory přehrávání videa v kodeku DV.
 • Audio Play And Record OCX v2.0 - Shareware - Download 0,9 MB
  ActiveX komponenta, která kombinuje audio přehrávač s rekordérem. Přehraje zvukové soubory nebo internetové streamy se současným nahráváním z libovolného zdroje. Zvládá playback více souborů současně, uživatel může u každého souboru nezávisle kontrolovat hlasitost, rychlost, basy a výšky. Program čte a zobrazuje ID3 Tagy.
 • foobar2000 v0.667 - Freeware - Download 1,1 MB
  Kompaktní audio přehrávač s nikoliv kompaktními vlastnostmi. Nativně podporuje přehrávání souborů ve formátech MP3, Ogg Vorbis, MPC, FLAC, Ogg FLAC, WAV a hudební moduly. Aktuální verze opravuje chybu ve zpracování playlistu a rozdílné zabarvení jednotlivých částí programu.
 • Jet Audio 5.14 - Freeware - Download 17 MB
  Aktualizace domácího multimediálního centra v podobě Hi-Fi věže, která přehrává nejrozšířenější hudební a video formáty - od MP3 před moduly a MIDI až po filmy v DivX. Vymizely problémy s částečně nefunkčními lokalizacemi, vícekanálový zvuk už si vychutnáme i při digitálním přehrávání CD. Programátoři opravili také několik dalších drobných chyb.
 • KaraWin 1.6 - Shareware - Download 3,2 MB
  Přehrávač souborů MP3 a MIDI s podporou karaoke - vlastní integrovaný editor textů k písním s precizním načasováním každého řádku, volbami typu a barvy písma a obrázky na pozadí. U MIDI dovoluje měnit použité nástroje, rychlost, transponaci aj. - a změny může uložit zpět do souboru. Dokáže načítat MIDI ze ZIP archivů.
 • MidWavi Pro Version 2.85 - Shareware - Download 2 MB
  Všestranný přehrávač zvukových souborů, audio CD a videa ve formátech MP3, WAV, trackerových modulů, AVI, MOV, MPEG a dalších včetně VideoCD. Disponuje managementem playlistů, rychlým vyhledáváním multimédií na disku a databází až 24 tisíc souborů. Použitelný je i jako prohlížeč grafiky v BMP, JPG, WMF, EMF a dalších formátech.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Awave Audio 8.3 - Shareware - Download 0,6 MB
  Přehledný konvertor zvukových souborů, dokáže načíst kolem 60 a zapsat 30 různých formátů. Dávkové konverzi pomáhá jednoduchý průvodce, zvuk lze při konverzi modifikovat až čtyřmi DirectX efekty současně, použít převzorkování či odstranění ticha na začátku a konci souboru. Podporuje i 24bit rozlišení zvuku. Pomocí volně dostupných doplňků lze přidat podporu nejrozšířenějších audio formátů: Ogg, WMA, MP3, MP3, RA a dalších - plug-iny naleznete na této stránce.
  Novinky: separátní preference pro nastavení DirectX plug-inů, najednou je možné použít až šest efektů; limiter pro zamezení ořezání špiček při normalizaci, nová koncovka pro MPEG Layer II Audio (.MUS) ad.
 • Blaze MediaConvert 2.2 - Shareware - Download 11,1 MB
  Užitečný dávkový konvertor multimediálních souborů, který rozezná více než 70 formátů grafiky, audia a videa. Podporuje grabování CD, komprese MP3, WMA, OGG, konverzi mezi MPEG-1, MPEG-2, AVI, FLIC, dokáže vytvořit animaci ze statických obrázků. Nová verze bez udání změn.
 • Fast CD Ripper 1.5 - Shareware - Download 5,1 MB
  Aplikace je zaměřená na stahování digitálních stop z CDDA disků na harddisk buď do standardních WAVů, nebo komprimovaných formátů WMA, MP3 a Ogg. Automatický tagger zapíše do cílových souborů informace z internetové CDDB databáze. Nově jsou kompletně podporovány kodeky WMA 9, opraveny problémy se zápisem stop a udály se drobné změny v rozhraní.
 • FreeRIP 2.35 - Freeware - Download 0,8 MB
  Oblíbený freewarový CD ripper, jenž umí konvertovat stopy z hudebních kompaktních disků do souborů ve formátech WAV, MP3 a Ogg Vorbis. Umožňuje získávání údajů o albech z internetové databáze FreeDB a vkládání ID3 Tagů. Současně zvládá také kompresi standardních 16bitových WAV souborů do MP3 a Ogg Vorbis. Aktuální verze je bez changelogu.
 • Topee CD Ripper v1.1.4 - Shareware - Download 1,1 MB
  Velmi sympatický CD grabber, digitální stopy umí konvertovat do souborů typu WAV, MP3, WMA a Ogg Vorbis. Má vestavěný CD přehrávač, jeho editor ID3 tagů je provázán s online databází CDDB; informace umí nejen stahovat, ale také zasílat - pokud se stane, že vaše CD ještě v internetových análech není. Program podporuje práci s více mechanikami. Nová verze s vylepšenou spoluprací s CDDB a více CD-ROM mechanikami.

  Ostatní MP3 utility
 • mp3DirectCut 1.32 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchá utilitka pro střih zvuku ve formátech MP2 a MP3, s níž je snadné ořezat ticho na začátku a konci skladby, nebo vystřihnout jednu skladbu z nahraného rozhlasového vysílání. Pracuje též s ID3 Tagy. Upravena byla funkce rozdělení souborů, podporována je kvalita R3Mix v LAME.
 • MP3Gain 1.1b - Freeware - Download 2,1 MB
  Program slouží ke srovnání hlasitostí množství MP3 souborů na jednu úroveň. Nepoužívá však prostou normalizaci špiček, ale analýzou souborů získává informace o tom, jak hlasitě zní každá skladba lidskému uchu. Poté provede změny přímo v MP3 bez jakékoliv rekomprese, a tedy bez ztráty kvality. Nově obsahuje rychlejší rozpoznávání jednotlivých MPEG kódování, inteligentní modifikaci hlasitosti bez ořezání špiček, Undo pro vrácení změn a další novinky.
 • MP3 Splitter 1.0 - Shareware - Download 0,5 MB
  Jednoduchá utilitka sloužící k rozřezání MP3 souborů a naopak spojení několika kusů do jednoho celku. Soubory můžeme rozdělit automaticky na stejné části nebo pomocí interního přehrávače manuálně, podle zadaných bodů.
 • SimpleCast - Shareware - Download 1,5 MB
  Udělejte ze svého počítače internetové rozhlasové studio a vysílejte vše, co vám přijde pod ruku - od hudby ve formátu MP3 přes signál z externího zdroje nebo mikrofonu. Streaming můžete šířit ve formátech MP3, mp3PRO, Ogg a WMA 9. K dispozici je pestrá škála nastavení šíře datového toku v závislosti na počtu kanálů a vzorkovací frekvenci. Neustále máme před očima statistiku o vytížení serveru.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • Tracktion v1.3.1.146 - Shareware - Download 4,2 MB
  Zajímavý hudební software, který spojuje MIDI s nasamplovanými nástroji. Práce probíhá v jednoduchém a přehledném celoobrazovkovém prostředí, uživatel není omezen množstvím použitelných stop nebo efektů, program nabízí reverb, čtyřpásmový ekvalizér, delay, chorus, phaser, compressor, low-pass filter a transponaci bez změny tempa. Podporovány jsou také VST plug-iny a zařízení pod ovladači ASIO a DirectSound s latencí kratší než 3 ms. Najdeme zde také kompletní MIDI sekvencer s nekonečným undo/redo, editací piano roll, kvantizací a mnoha dalšími nástroji. Tracktion je kompatibilní s ReWire 2.0.

  Audio programy a utility
 • AudioEdit Deluxe 2.2 - Shareware - Download 6,4 MB
  Nová verze audio rekordéru, editoru a konvertoru, který umí grabovat i vypalovat CDDA a převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Pohled na průběh zvuku (waveform) lze libovolně zoomovat, editační funkce umožňují kopírování, mazání či ořezání, na zvuk lze aplikovat pestrou paletu efektů (delay, ekvalizer, fade, phase, stretch, vibrato...) a také pásmové filtry. AudioEdit umožňuje též vložení dodatečných textových informací do souborů (titul, autor, žánr) a nabízí množství dalších funkcí.
 • NGWave 1.60 - Shareware - Download 3,9 MB
  Aktualizovaná verze rychlého vizuálního zvukového editoru, napěchovaného množstvím zajímavých funkcí. Dokáže zpracovat zvuk v rozlišení až 64 bitů, nabízí mnoho efektů s 32bit zpracováním, realtime náhled, generátor zvuku a rekordér. Tato verze opravuje několik závažných chyb a nově disponuje systémem pro obnovení editovaných dat při pádu programu.
 • Xtreme Audio Editor 2.6 - Shareware - Download 7,3 MB
  Zajímavý audio editor, který dokáže zpracovat soubory ve formátech WAV (PCM a komprese systémovými kodeky), MP2, MP3, VOX, WMA, OGG a také stopy z audio CD. Interní rekordér může zaznamenat signál z externího zdroje podle nastavených parametrů. Program disponuje mnoha editačními funkcemi a efekty: kompresor, echo, ekvalizér, expander, fade, phaser, reverb, reverse, stretch a mnoho dalších. Zobrazení průběhu zvukové křivky lze libovolně přibližovat či oddalovat.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - posviťte si na pevný disk
  Z pevných disků lze dostat celou řadu zajímavých a důležitých informací. Proto vznikají různé programy a utility, s jejichž pomocí se o HDD dozvíte prakticky vše, co potřebujete vědět, a dokonce jimi můžete ovlivňovat i jeho chod.

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
  Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

  Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.