Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 23/2003

aktualizováno 
Nový kompaktní přehrávač CoolPlayer, aktualizovaná multimediální centra VAMP a CD-Runner 2004 pro přehrávání hudby i videa, nepostradatelný nástroj pro kytaristy aGuitar, softwarové rekordéry a množství dalších zvukových utilit v aktuálním přehledu.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • CD-Runner 2004 - Shareware - Download 6,9 MB
  Multimediální přehrávač audio CD s provázáním na online databázi titulů FreeDB, zvukových souborů a digitálního videa včetně DVD. Další funkce zahrnují CD Ripper, editor ID3 Tagů, tvorbu a tisk labelů a bookletů CD, katalogizér a možnosti skinování uživatelského prostředí. Novinky této verze: spektrální analyzér, 15pásmový ekvalizér, podpora Ogg Vorbis, upraveno rozmístění zobrazovaných údajů o autorech a skladbách, okno s přehrávaným videem lze připnout k hlavní aplikaci.
 • CoolPlayer build 214 - Freeware - Download 0,3 MB
  Ultrakompaktní freewarový přehrávač. Do pouhých 309 kB se vměstnaly rutiny pro přehrávání souborů MP3 a OGG Vorbis, dekodér MP3 do WAVu, podpora internetového streamingu a osmipásmový ekvalizér. Program umožňuje editaci tagů a playlistů, vizuální podobu CoolPlayeru je možné měnit skiny. Opraven import pluginů z Winampu, režim shuffle, inteligentnější je používání ID3 tagů.
 • MuzicMan 4.4 build 531 - Shareware - Download 5 MB
  Kompletní počítačové audio centrum s integrovaným CD ripperem a souborovým konvertorem, jenž ve spolupráci s enkodérem LAME produkuje vysoce kvalitní MP3 soubory. MuzicMan disponuje šikovným přehrávačem, provázaným s detailní knihovnou o vaší hudební sbírce. Rozhraní programu je možné přizpůsobit náladě uživatele různobarevnými kabátky. Novinky: abecední seznam knihovny médií, podpora skinování pro rozlišení až 1280x1024, smyčkování A-B.
 • VAMP Media Center Beta 3.50 - Freeware - Download 6,1 MB
  Nová betaverze počítačového multimediálního centra. Přehrávač hudby a videa, prohlížeč obrázků, katalogizér všech druhů médií. Umožňuje též sestavit vlastní fotoalba a sdílet je na internetu, tvořit šetřiče obrazovky, kalendáře a podklady na plochu a hrát vestavěné hry online s ostatními uživateli.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Acoustica MP3 To Wave Converter PLUS 2.33 - Shareware - Download 1,2 MB
  Transkodér formátů WMA, MP3 a WAV. Není nic lehčího než zkonvertovat komprimované soubory do WAVu například pro mastering před vypálením na CD, přičemž software firmy Acoustica dokáže při procesu rozpoznat špatně stažené soubory a informovat o nich uživatele. Stejně snadno lze nastavit všechny parametry komprese WAVů do MP3 nebo WMA. Novinky verze zahrnují konverzi přímo z kontextového menu Exploreru a drobné bugfixy.
 • WAV to MP3 Encoder 2.1 - Freeware - Download 1,7 MB
  Enkodér souborů WAV do MP3 s pestrými předvolbami, které umožňují kompresi ve 40 bitratech, ve třech samplovacích frekvencích, mono nebo stereo módu. Program zvolí optimální nastavení podle zadané maximální délky výsledného souboru. Nabízí rychlou dávkovou konverzi velkého množství souborů najednou.
 • Power MP3 WMA Converter 1.14 - Shareware - Download 1,2 MB
  Konvertor určený k vzájemnému převodu souborů mezi formáty MP3, WMA a WAV. Provádět lze prostou konverzi bez změny parametrů, nebo vygenerovat cílový soubor např. s jinou bitrate. Nabízejí se možnosti pro rychlou dávkovou konverzi s automatickým vyplňováním/kopírováním údajů z ID3 tagů, inteligentní přejmenování souborů ad. Přidána podpora čtení i zápisu Ogg Vorbis.

  Ostatní MP3 utility
 • MP3 File Description Database v1.0 - Freeware - Download 3,5 MB
  Program, který udržuje přehled o audio souborech na počítači. Při prohledávání disku zapisuje do vlastního databáze umístění souborů a údaje z ID3 tagů - interpret, album, název skladby apod. Všechny soubory lze "spustit" přímo z prostřední aplikace a přehrát asociovaným přehrávačem. Analýzou ID3 tagů program zjistí, které popisky jsou správné a které je třeba upravit.
 • Tag&Rename 2.1.7.4 - Shareware - Download 2,1 MB
  Udělejte si pořádek ve své sbírce! Tag&Rename slouží k hromadné editaci ID3 tagů v1/v2 a dávkovému přejmenování souborů. Jednoduše lze editovat existující údaje v tagu, konvertovat tagy mezi jednotlivými verzemi, či vkládat informace ke skladbám, kde dosud chyběl podrobný popis. Program dokáže získat data ke skladbám z databází CDDB nebo webové služby Allmusic.com. Umí zapsat tag podle názvu adresáře a souborů i přejmenovat soubory podle ID3.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • aGuitar Pro - Shareware - Download 0,9 MB
  Pomůcka pro všechny kytaristy: obsahuje trénink sluchu podle tónů hraných počítačem, prohlížeč a přehrávač existujících akordů, nahrávací MIDI set pro záznam a přehrávání basových a bicích stop, které mohou sloužit jako podkres k vaší sólové kytaře, zvukové generátory a mnoho dalšího.
 • capella-scan 200 - Shareware - Download 2,6 MB
  Jak převést do počítače notový zápis na papíře? Nejjednodušeji pomocí skeneru. Capella-scan funguje podobně jako OCR aplikace pro rozpoznání tištěného textu, hbitě převede záznam do notové osnovy na monitoru. Projekt je pak možné uložit jako standardní MIDI soubor. Program korektně rozpozná všechny noty a značky.
 • Vivaldi Gold - Shareware - Download 13,8 MB
  Profesionální notační software s intuitivním rozhraním a snadným ovládáním, které je uzpůsobeno tak, aby se v něm vyznal začátečník a jeho vlastnosti využil i zkušený skladatel.

  Audio programy a utility
 • Advanced MP3/WMA Recorder 3.7.8 - Shareware - Download 5,9 MB
  Kompletní studio pro záznam zvuku. Program dovoluje nahrávat signál z mikrofonu, streamované audio z internetu nebo hudbu přehrávanou libovolnou aplikací, včetně DVD přehrávače, her apod. Aplikace automaticky filtruje vstupní signál a redukuje šum nahrávky. Podporuje záznam do formátů MP3, WMA a WAV.
 • Focus MP3 Recorder 1.9 - Shareware - Download 7 MB
  Profesionální zvukový rekordér, který kromě výše uvedených formátů podporuje také Ogg Vorbis. Mezi zajímavé vlastnosti patří nahrání a odmailování hlasové zprávy, integrovaný přehrávač, konverze nástrojů a rozvrh s nelimitovaným načasováním záznamů.
 • i-Sound WMA MP3 Recorder Professional 5.71 - Shareware - Download 1,4 MB
  Harddiskový rekordér, který v reálném čase zaznamenává zvuk interně přehrávaný zvukovou kartou (streamované vysílání, výstup některého SW přehrávače) i signál z externích zdrojů (kazeta, LP, mikrofon) do formátu MP3. Aktualizovaná verze
 • SoundEdit Pro 1.3.634 - Shareware - Download 10 MB
  Updatovaná verze digitálního audio editoru s intuitivním rozhraním pro domácí nahrávání a úpravu zvuku. Podporuje mnoho rozšířených formátů včetně MP3, WMA, WAV a Ogg Vorbis, stejně tak dokáže přímo načítat CDDA stopy. Kromě klasických editačních funkcí disponuje také několika efekty, záložkami pro označení libovolného místa v souboru a samozřejmě také rekordérem.

  Ostatní utility
 • MMHotkey - Shareware - Download 0,7 MB
  Šikovná utilitka, umožňující ovládat a modifikovat zvukové a obrazové vlastnosti Windows pomocí klávesových zkratek. Jednoduše tak můžeme získat přístup k funkcím systémového mixeru, nastavení obrazovky (rozlišení, barvy, frekvence...) pouhou kombinací kláves.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - zbavte se nepotřebného software
  Potřebujete-li odstranit starý a již nepotřebný software, zcela jistě využijete jeho odinstalačního rozhraní. Ovšem ne vždy se daří instalované aplikace vytrhnout ze spáru operačního systému Windows. Pak vám nezbude nic jiného než pustit do PC speciální software.

  Nejčtenější

  První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

  Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

  První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

  Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

  Ilustrační snímek

  Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Další z rubriky

  Digitální kuchařky poradí se zdravým i levným vařením

  Ilustrační foto - vaření

  Generátor receptů pro přípravu jídel podle příležitosti či ingrediencí najdete na webu, ale také ve smartphonu a...

  Vyzkoušejte nástroje Microsoftu pro ladění Windows

  Ilustrační foto - pomoc

  Je počítač s Windows pomalý, pokulhává, vykazuje nějaké chyby nebo se o něm chcete případně dozvědět více informací?...

  Tipy pro Windows 10: reaktivujte náhled plochy nebo zapněte průhlednost

  Tipy a triky pro Windows 10

  Podíváme se na to, jak změnit heslo pro přístup do Windows, jak se nenechat přesměrovat na podvodnou stránku či jak...

  Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
  Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

  Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…

  Najdete na iDNES.cz