Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 25/2003

aktualizováno 
Volně šiřitelný klavírní VST syntezátor 4Front Piano, kompletní mixážní studio Orion Platinum, aktualizovaný přehrávač Winamp 3, nové klienty P2P sítí Blubster, iMesh a Overnet, rekordér zvukových smyček zdarma, MP3 utilitky a multimediální centra čekají v přehledu pro tento týden.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Blaze Media Pro 4.2 - Shareware - Download 15,6 MB
  Nová verze všestranné aplikace s hudebním a videopřehrávačem, editorem playlistů a ID3 tagů, zvukovým rekordérem a grabberem provázaným s internetovými databázemi CD titulů. Podporuje formáty WAV, MP3, WMA, OGG, MPEG-1, MPEG-2, AVI, WMV, ASF a mnohé další. Nový videoeditační modul, nahrávání informací o CD z databáze CDDB2 nebo FreeDB, šikovnější dávkový konvertor videa, identifikace skladeb podle MusicID, rozšířený audio editor a další novinky.
 • CDH Media Wizard 8.2 - Shareware - Download 13,7 MB
  Nová verze all-in-one multimediálního přehrávače populárních zvukových a video formátů nabízí dále editaci zvuku a videa, konvertor nejen mezi hudebními soubory (WAV, MP3, WMA, OGG), ale také vzájemný převod mezi videem ve formátech MPEG-1, MPEG-2, AVI a FLIC. Nechybí ani CDDA grabber provázaný s CDDB databází. Obsahuje též modul pro vypalování hudebních CD.
 • Jet-Audio 5.16 - Freeware - Download 17 MB
  Aktualizace domácího multimediálního centra, která přehrává nejrozšířenější hudební a video formáty - od MP3 před moduly a MIDI až po filmy v DivX. Nové OSD ovládání při přehrávání videa, vylepšená práce s CD, podpora smíšených streamů MP3 a mp3PRO a drobné bugfixy.
 • Winamp3 3.0 Alpha Build #499 - Freeware - Download 3,1 MB
  Nový vývojářský build multimediálního přehrávače Winamp3. Odstraněno zamrzání přehrávače během připojování na HTTP, přibyly nové možnosti pro nastavení playlistu a videa v preferencích, možnost schování kurzoru při přehrávání filmů a další malé úpravy. Uživatelé Linuxu se mohou těšit na nativní verzi, která by se měla objevit již brzy.
 • Xautomation FM v.1.9.29.99 - Demo - Download 12,9 MB
  Software pro provozovatele rozhlasových stanic, ať už terestrických, tak internetových. Podporuje formáty MP2, MP3, WAV, ADPCM, a OGG, nedestruktivní editaci pro dokonalé mixování, pracuje v automatickém nebo manuálním módu. Podrobný playlist s časovým rozvrhem slouží k přesnému naprogramování vysílání. Disponuje seznamem jinglů, hlasových záznamů, databází s hraností skladeb, umožňuje export vysílání do souboru.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Blubster 2.5 - Freeware - Download 0,8 MB
  Klient decentralizované P2P sítě pro sdílení hudby ve formátu MP3, s rychlým vyhledáváním, navazováním downloadů, nejen textovou, ale i hlasovou komunikací mezi uživateli a interní MP3 přehrávač. Původní protokol nabízí uživatelům anonymitu, rychlé downloady, podporu formátu Ogg Vorbis, stahování z více lokací naráz a možnost linkování souborů z internetových stránek.
 • iMesh 4.1 - Freeware - Download 2,9 MB
  Aktuální verze oblíbeného klientu sítě FastTrack, jehož prostřednictvím lze s ostatními uživateli sdílet prakticky jakékoliv typy souborů - od dokumentů přes hudbu, obrázky a video až po software. Program disponuje detailním vyhledáváním, obsahuje prohlížeč multimédií, manažer playlistů, filtr nebezpečných souborů, správu datového toku a jeho vzhled lze měnit skiny.
 • Kazaa Accelerator - Freeware - Download 1,4 MB
  Utilitka zrychlující stahování ze sítě FastTrack vyhledáváním nejbližších zdrojů ve stanovených intervalech rozšiřue výsledky vyhledávání a optimalizující připojení k internetu. Po skončení stahování může vypnout počítač.
 • MP3Producer 2.25 - Shareware - Download 1,7 MB
  Program pro grabování CDDA, specializovaný výhradně na formát MP3. Zvuk dokáže ukládat ve všech formátech MPEG1/MPEG2 audia v kompletním rozsahu bitrate 8-320 kbps. Podporuje ID3 tagy pro uchování informací o interpretovi, albu, názvu skladby atd. Pro každý soubor v joblistu, tj. seznamu položek ke zpracování, lze zvolit jiný výstupní formát a cílový název. Kromě MP3 lze stopy zaznamenat jako nekomprimované WAVy.
 • Overnet 0.49.4 - Freeware - Download 1,2 MB
  Aktuální verze klienta pro decentralizovanou P2P síť Overnet. Disponuje novým systémem Horde pro stahování souborů, konečně funguje třídění podle priority. Z clipboardu je možné vkládat více ed2k linků najednou, lze filtrovat výsledky vyhledávání, korektně se zobrazuje objem stažených dat, opravena byla chybná interpretace příkazů začínajících na 'q', které ukončily aplikaci. Plus další bugfixy...

  Ostatní MP3 utility
 • MP3Gain 1.2b - Shareware - Download 2,1 MB
  Program sloužící ke srovnání hlasitostí množství MP3 souborů na jednu úroveň. Nepoužívá však prostou normalizaci špiček, ale analýzou souborů získává informace o tom, jak hlasitě zní každá skladba lidskému uchu. Poté provede změny přímo v MP3 bez jakékoliv rekomprese, a tedy bez ztráty kvality. Novinky: ignoruje porušené MP3 framy, volba pro maximální možné zesílení skladby bez ořezání špiček, vkládání UNDO informací přímo do modifikovaného souboru, editace tagů.
 • mp3Tag 3.7 - Shareware - Download 1,6 MB
  Nová verze populárního správce souborů MP3 a Ogg Vorbis, který dokáže pracovat s ID3 Tagy a umožňuje do souborů ukládat texty písní. Během jednoho kroku může měnit jedno nebo více polí tagů současně, a to i na několika souborech. Podle tagů umí přejmenovávat zvukové soubory. Aktuální verze má opravené vizualizace.

  MIDI nástroje, kompozice, utility
 • 4FRONT Piano Module 1.0 VSTi - Freeware - Download 7 MB
  Zdarma dostupná základní verze klavírního syntezátoru. Pracuje jako VSTi plug-in, který získává data z hostitelské aplikace a podle nich generuje kvalitní výstup věrně napodobující piano. Protože se jedná o syntézu, zabírá program mnohem méně místa než klavírní emulátory založené na samplech.
 • PhotoScore Professional 2.10 - Demo - Download 8 MB
  Aplikace pro skenování a převod tištěných partitur do digitálního zápisu. Umí rozpoznat široké spektrum not a hudebních značek. Pracuje rychle a přesně a výstup exportuje do standardního MIDI formátu, který lze využít v libovolné hudebním hudebním programu.
 • Voicings 3.50 - Shareware - Download 0,3 MB
  Vícestopý virtuální pražec pro skládání partů pro kytaru, basu, bicí apod. Model bere v potaz různou délku znění jednotlivých strun. Program disponuje editorem akordů, notového zápisu a výstupem na MIDI. Správce akordů zobrazuje názvy a délku akordů, editor zápisu umožňuje skládat a do jednotlivých stop dělit celé skladby.

  Audio programy a utility
 • FlexiMusic Wave Editor 2003 - Shareware - Download 3,3 MB
  Audio editační software s přehledným uživatelským rozhraním a širokou nabídkou užitečných funkcí. Umí nahrávat zvuk z externího zdroje a na získaný materiál použít množství efektů. Kromě základních editačních povelů nabízí také přehrávání pozpátku, inverzi fáze, zrychlení/zpomalení samplu, převzorkování, vylepšení zvuku ekvalizérem, vyrovnání hlasitostí, prostorovými efekty, přepočítání na jinou základní tóninu, změnu tempa, formátu apod.
 • LiveSync Recorder - Freeware - Download 0,2 MB
  VST FX plugin, který umožňuje nahrávání, poslech a export smyček rychlostně synchronizovaných s hostitelskou aplikací. Vhodné zejména pro nahrávání různých jam-sessions a vybírání nejpovedenějších kousků.
 • Orion Platinum 4.0 - Demo - Download 16,1 MB
  Čtvrtá generace softwarového nahrávacího studia. Emulace profesionálního mixážního pultu a veškerého vybavení (syntezátory, samplery, efekty atd.). Exportuje zvuk do WAVu i při frekvenci 96 kHz a 32bit nebo 16bit rozlišení, podporuje VST/VST2/Dx efekty, MIDI, obsahuje 64kanálový mixér, dva sekvencéry, nelimitované Undo/Redo... Novinkou je harmonický resonanční filtr, plná spolupráce s MIDI ovladači, podpora ASIO zvukových karet, MIDI export celé skladby, vyřešeny byly problémy s piano rollem.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - když počítač nepracuje tak, jak má
  I počítač má někdy své dny. Lehce se vám totiž může stát, že i kdybyste se na hlavu stavěli, tak vám ne a ne naběhnout. Čas od času totiž některá z jeho součástí nepracuje tak, jak má. Pak přicházejí na řadu diagnostické a optimalizační nástroje.

  Nejčtenější

  První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

  Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

  První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

  Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

  Ilustrační snímek

  Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Další z rubriky

  Není jich moc, ale pár se najde. Užitečné doplňky pro prohlížeč Edge

  Microsoft Edge

  Jestliže patříte k té úzké skupině, která pro surfování na internetu používá Microsoft Edge, a chcete rozšířit jeho...

  Vyzkoušejte nástroje Microsoftu pro ladění Windows

  Ilustrační foto - pomoc

  Je počítač s Windows pomalý, pokulhává, vykazuje nějaké chyby nebo se o něm chcete případně dozvědět více informací?...

  Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

  Adobe Photoshop Express

  Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

  Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova
  Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

  Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…

  Najdete na iDNES.cz