Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 25/2004

aktualizováno 
Dnešní nášup audio utilit přináší rozsáhlou porci sharewarových prográmků a k tomu zdarma novou verzi přehrávače FMOD, konvertor Cheetah, grabber Softdiv CD Ripper, organizér Media Catalog Studio a pokročilé zvukové studio Delta SP.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • FMOD Media Player 3.73 - Freeware - Download 1,9 MB
  Rychlý zvukový přehrávač s jednoduchým rozhraním, snadným ovládáním a velkým výkonem. Přehraje komprimované formáty WMA, MP3, Ogg Vorbis, dále audio CD, hudební moduly, MIDI, streamování. Podporuje prostorové podání hudby ve standardech EAX, A3D a DMO FX, disponuje několika zajímavými DPS efekty a moduly pro vizualizaci zvuku. Nově podpora 64bitových CPU, dekódování WMA/ASF/WMV přímo přes jádro programu, skripty pro zápis nastavení výstupu u každého souboru aj.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Audio Companion 1.41 - Shareware - Download 0,4 MB
  Tři aplikace v jednom úhledném balení: grabber stop z kompaktních disků harddisk, audio rekordér pro záznam zvuku z externího zdroje (gramofon, kazeta) s automatickou detekcí rozdělení stop a dávkový konvertor zvukových souborů s možností změny hlasitosti WAV souborů. Všechny tři moduly podporují zvukové formáty MP3, WAV, WMA or Ogg Vorbis.
 • Audio Encoder Pro - Shareware - Download 2,4 MB
  Zvukový konvertor podporující tradiční soubory WAV, MP3, Ogg Vorbis a také bezeztrátovou kompresi APE (Monkey's Audio). Nekomplikované nastavení parametrů, možný převod mezi všemi formáty či dekomprese do WAV pro vypálení souborů na audio CD.
 • BPS Audio Converter Pro 4.3.0.3 - Shareware - Download 13,9 MB
  Rozsáhlý konverzní software, sloužící k převodu zvuku do souborů nejrůznějších formátů. Přímo z kontextového systémového menu dokáže vzájemně konvertovat formáty WAV, MPEG Layer 1-3, WMA, ADPCM, Ogg Vorbis ad. a umožňuje do těchto kodeků grabovat i stopy z CDDA. Program podporuje vzorkovací frekvence 8-48 kHz. Při konverzi MP3 lze použít kodek LAME a pracovat s ID3 Tagy. Libovolnou dávku skladeb lze normalizovat na zvolenou úroveň.
 • Cheetah Audio Converter 1.1 - Freeware - Download 8,8 MB
  Jednoduchý vzájemný konvertor souborů WAV, MP3, WMA a Ogg Vorbis. Při převodu zachovává data z informačních tagů. Snadné sestavení dávkové fronty pomocí drag'n'drop.
 • Easy CD-DA Extractor 7.0.6 - Shareware - Download 4,5 MB
  Populární grabovací utilita od finského Poikosoftu v sedmé generaci! Aplikace umí ripovat zvuk do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje všechny ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory i pomocí CLI enkodérů, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Rovněž vypaluje audio CD z uvedených formátů, využívá protekce zápisu BURN-Proof. Update bez udání změn.
 • EZ MP3 Creator 1.2.9 - Shareware - Download 1,2 MB
  Ačkoliv se v názvu programu vyskytuje pouze výraz MP3, extraktor a konvertor digitálních stop z kompaktních audio disků dovede kódovat zvuk ještě do dalších tří formátů: Ogg, WMA a WAV. Automaticky doplňuje informace o skladbě a interpretovi do informačních tagů v MP3 a Ogg podle údajů z databáze FreeDB.
 • ImTOO CD Ripper v1.0.12 - Shareware - Download 2,5 MB
  A zase jedna utilitka pro stahování stop z CD do formátů všelijakých. ImTOO pracuje s cílovými kodeky MP3, WAV, WMA, Ogg Vorbis, VQF a APE, přistupuje k databázi CBBD a samočinně vyplňuje ID3 Tagy, které lze upravit i ručně. Z hotových souborů vytváří playlisty M3U/PLS a provádí normalizaci zvuku.
 • iVideoMAX 2.7 - Demo - Download 12,8 MB
  Efektivní řešení pro převod videa v nejrůznějších formátech. Program současně dovoluje vytvářet nové video z úseků jiných souborů nebo statických obrázků, rozdělovat a spojovat soubory a také exportovat váš výtvor jako obrazovou sekvenci.
 • Softdiv CD Ripper 2.0 - Freeware - Download 4 MB
  Program pro stahování stop z audio CD do formátů MP3, WMA, OGG, WAV, RAW, VOX a dalších. Integrována je podpora CDDB databáze pro načítání údajů o albech z internetu, ID3v2 editor a konvertor mezi soubory MP3 a WAV.
 • Super Mp3 Converter 4.0 - Shareware - Download 6,5 MB
  Konvertor zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA 9, Ogg Vorbis, VQF a AC3 (VOB) s drag'n'drop ovládáním, využívá rovněž kontextového menu Windows. Samozřejmostí je dávkové zpracování, kdy lze všechny parametry nastavit několika kliknutími myší, potěší normalizace vybraných souborů. Muziku umí také přehrávat ve vlastním playeru.
 • Topee CD Ripper v1.2.42 - Shareware - Download 0,9 MB
  Sympatický CD ripper v nové verzi, která řeší některé drobné programátorské prohřešky vůči zdrojovému kódu. Program převádí obsah audio CD do digitálních zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA a Ogg Vorbis při vysoké kvalitě zvuku i rychlosti zpracování. Obsahuje vestavěný přehrávač CDDA a plnou podporu CDDB/FreeDB/ID3.
 • Turbo CD Ripper 1.4 - Shareware - Download 1,4 MB
  Turborychlý CDDA grabber, který uloží celou sbírku CD do WAV, MP3 nebo Ogg Vorbis. Pracuje s internetovou databankou freeDB, ID3 Tagy, normalizuje zvuk, při grabování opravuje chyby při čtení zvukových dat. Široké možnosti nastavení cílových formátů.

  Ostatní MP3 utility
 • G-Force 2.6.5 - Shareware - Download 1,7 MB
  Úchvatný vizualizační plug-in pro iTunes, Windows Media Player, Winamp, J. River MEDIA CENTER, MUSICMATCH Jukebox, JetAudio 6, Sonique a XMPlay. Strhujícími animacemi může obdařit také zvuk z linkového vstupu. Nyní pracuje i jako screensaver.
 • Helium Music Manager - Shareware - Download 6,1 MB
  Jeden z nejzajímavějších databázových programů pro správu MP3 souborů poskytuje řadu funkcí pro přejmenovávání a editaci informací v MP3 souborech. Podporuje ID3 tag v1.1, ID3 tag v2.3 i Lyrics3 tag, dále pracuje s formáty Ogg Vorbis, WMA, MPC a MP+, obrázky alb, dokáže stáhnout informace z internetové knihovny CDDB a obhospodařit všemožná výměnná média.
 • Media Catalog Studio 1.5 build61 - Freeware - Download 1,9 MB
  Pokud už vaše sbírka hudby pomalu přetéká ze skříní a šuplíků a ztrácíte přehled, jaká muzika se nachází na jakém nosiči, je tu zdarma šířená aplikace Media Catalog Studio, schopná identifikovat soubory na libovolných nosičích - pevních discích, CD, výměnných médiích apod. Pracuje s formáty MP3, WMA, APE, OGG, WAV, AVI a Audio CD, disponuje editorem informačních tagů, připojuje se k databázi CDDB, nabízí vyhledávání a třídění. Cizí mu nejsou ani texty písní v MP3 souborech. Drobný update.
 • XPlay 2.0.8.0 - Demo - Download 8,5 MB
  Komerční aplikace pro práci s harddiskovým přehrávačem Apple iPod v prostředí Windows nabízí synchronizaci hudby i dat. Pomocí integrovaného ovladače MacDrive lze pracovat i s iPody formátovanými pod MacOS.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • bs-1 v2.0.2 - Shareware - Download 0,6 MB
  Softwarový sampler kompatibilní se zvukovými bankami Soundfont 2, funkční jako VST2 plugin. Banky tak lze použít s aplikacemi Steinberg Cubase nebo Emagic Logic Audio.
 • Delta SP 1.52.1 - Freeware - Download 7,9 MB
  Zvukové studio, sestávající ze softwarového syntezátoru, sekvenceru a sampleru, vše v jednom spustitelném souboru. Sampler obsahuje tři průběhové křivky, dva druhy obálek, mnoho efektů, v jednom nástroji lze použít několik samplů. Modulární syntezátor přichází s více než šedesáti nástroji a efekty, nabízí přes 30 samplů a filtrů, podporou VST a unikátním SynthCard Designerem, který vám umožní přizpůsobit syntezátor obrazu vašemu. A nakonec sekvencer: kompletní podpora MIDI, kvantizace, transponace, harmonie, editační funkce Cut, Copy, Paste, Undo a mnoho dalších...
 • Melodyne 2.5 Studio Edition - Demo - Download 10,9 MB
  Nástroj pro editaci hotových skladeb v MIDI formátu. Melodyne dokáže změnit parametry hlasů nebo hudebních nástrojů bez dramatické změny charakteru nahrávky. Program umožňuje modifikovat tempo, rytmus a pitch a další prvky - poskytuje uživateli dostatek prostoru na to, aby si se skladbou skutečně vyhrál.
 • Tracktion v1.5.1.16 - Shareware - Download 4,9 MB
  Nekomplikovaná audio/MIDI pracovní stanice s kompaktním celoobrazovkovým grafickým rozhraním. Svou koncepcí využívající filosofie klasických trackerů je vhodná zejména pro začínající počítačové skladatele.

  Audio editory a efekty
 • Aonesoft Sound Recorder 3.1.2 - Shareware - Download 1,4 MB
  Softwarový rekordér, který zaznamená jakékoliv zvukové projevy vašeho počítače, ať už se jedná o hry, přehrávače, DVD, flash, internetové vysílání apod. V reálném čase komprimuje do MP3, ale ukládá též v klasickém WAVu. Obsahuje interní přehrávač pro kontrolu zaznamenaných dat.
 • Acoustica Mixcraft Multitrack Studio 1.1 build 15 - Shareware - Download 2,8 MB
  Vícestopé domácí nahrávací studio pro záznam vlastní tvorby či remixování jiných skladeb, kompatibilní se zvukovými soubory WAV, MP3 a WMA. Disponuje efekty Reverb, Delay/Echo, Flanger, Chorus, ekvalizérem a kompresorem, nabízí výkonný editor smyček. Výsledek vašeho snažení lze vypálit na audio CD, nebo vystavit na internetu v jednom z obvyklých formátů.
 • DSSF3 5.0.5.5 - Shareware - Download 1,9 MB
  Pokročilý analyzér zvukového signálu. K dispozici je FFT analyzér, indikátor hlasitosti, osciloskop, generátor i záznamník zvuku. Též v reálném čase monitoruje např. linkový vstup.

  Ostatní utility
 • CD Box Labeler Pro 1.9.9E - Shareware - Download 5,7 MB
  Plně vybavený program pro tvorbu obalů a potisků nejrůznějších médií. Umí rozpoznat vložené CD, stáhnout z internetu informace o obsahu a text automaticky zarovnat na obal. Všechny parametry, od velikosti, barvy a umístění písma přes obrázky po rozměry, jsou uživatelsky definovatelné. Program dokáže grafiku nabírat v nejrozšířenějších formátech i přímo skenovat.
 • CopyToCD/DVD 3.0.18 - Shareware - Download 5,9 MB
  Utilita pro zálohování libovolných dat - ať již se jedná o důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Program vypaluje na všemožná CD i DVD média včetně dvouvrstvých, práci maximálně usnadňuje integrace do kontextového menu Windows. Kromě tvorby datových a audio disků zvládne také za pomoci externích aplikací převod a vypalování filmů ve formátu kompatibilním s DVD přehrávači.
 • Easy Audio CD Burner 3.4 - Shareware - Download 1,4 MB
  Jednoduchá aplikace určená k vypalování audio CD ze souborů MP3 a WAV. Umí importovat celé playlisty z Winampu či Sonique, podporuje nejrozšířenější vypalovací mechaniky, různé typy disků a technologii BURN-Proof zamezující poškození média vlivem podtečení datového zásobníku.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - e-mailoví klienti
  Zdá se vám obsluha e-mailové schránky přes webové rozhraní nepohodlná, pomalá a mnohdy neohrabaná? Pak potřebujete poštovního klienta, který komunikaci s celým světem maximálně zpříjemní. Vybrali jsme pro vás hned celou desítku těchto programů.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

  Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

  Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Najdete na iDNES.cz