Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 26/2002

aktualizováno 
Chcete zálohovat všechny typy disků včetně Video CD a DVD? Přehrávat muziku, založit si vlastní internetovou rozhlasovou stanici či nahrávací studio, modifikovat hlas pomocí zajímavého DirectX Vocoderu? Přehled aktuálních programů pro práci se zvukem na počítači právě vychází.
MP3, Audio CD, video přehrávače
 • 1by1 1.37 - Freeware - Download 37 kB
  Nekomplikovaný MP3 přehrávač, pracující s celými adresáři - dokáže prohledat celý disk a přehrát všechny nebo vybrané složky s MP3. K navigaci mezi soubory používá jednoduché systémové rozhraní. Podporuje vstupní pluginy k WinAmpu, výrobce nabízí vlastní plugin pro rozšíření dynamiky a stereo vjemu (download zde). Soubory jsou přehrávány pomocí ACM kodeku nebo externí knihovny mpglib (download zde).
 • Amplay V1.5 Beta Update - Shareware - Download 0,5 MB
  Zajímavý multifunkční hudební přehrávač s pokročilými funkcemi: DJ mix, crossfade, MP3 management s unikátním systémem identifikace souborů podle digitálních otisků, editací ID3 tagů a playlistů a modulem pro vypalování audio CD. Před instalací update je třeba nejprve stáhnout předchozí verzi 1.2 zde (1,5 MB).
 • MB Studio 6.99 - Shareware - Download 4,4 MB
  Software pro automatizaci rozhlasového vysílání, který umožňuje každému vytvořit profesionální stanici. Ve spolupráci se ShoutCast systémem je možné vysílat i přes internet. Použít lze digitální soubory ve formátech MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis, přehrává též CDDA. Disponuje velmi přehledným rozhraním pro programování pořadí skladeb, reklam, zpráv, umožňuje živé vstupy a podporuje syntézu řeči v programech Sapi 4 a 5. K programu lze stáhnout demo knihovnu samplů - jinglů, efektů atd. (download zde, 11 MB).
 • Party Player 0.5 - Freeware - Download 0,2 MB
  Sympatický MP3 přehrávač s plynulým přecházením mezi dvěma skladbami (crossfade) a širokými možnostmi ovládání playlistu: skladby lze přidávat a uspořádávat ručně metodou drag'n'drop, lze automaticky měnit pořadí přehrávaných skladeb (randomize). Pokud vyžadujete zábavu na dlouhé hodiny a seznam v playlistu už dochází, program umí automaticky přidat skladby náhodně vybrané z knihovny na harddisku. Přehrávač podporuje uživatelské skinování.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Blaze MediaConvert 1.6 - Shareware - Download 13,9 MB
  Užitečný dávkový konvertor multimediálních souborů, který rozezná více než 70 formátů grafiky, audia a videa. Podporuje grabování CD, komprese MP3, WMA, OGG, konverzi mezi MPEG-1, MPEG-2, AVI, FLIC, dokáže vytvořit animaci ze statických obrázků.
 • CDH Media Wizard 7.1 - Shareware - Download 13,2 MB
  All-in-One multimediální přehrávač populárních zvukových a video formátů nabízí dále editaci zvuku a videa, konvertor nejen mezi hudebními soubory (WAV, MP3, WMA, OGG), ale také vzájemný převod mezi videem ve formátech MPEG-1, MPEG-2, AVI a FLIC. Nemůže chybět ani CDDA grabber provázaný s CDDB databází. Obsahuje též modul pro vypalování hudebních CD.
 • Softdiv Audio Converter 1.4 - Shareware - Download 3,4 MB
  Konverzní nástroj pro stahování CDDA stop na harddisk ve formátech MP3 a WAV s podporou ID3 Tagů v2. Využívá rychlých kodeků a celé CD uloží během několika málo minut. Aplikace též slouží jako přehrávač kompaktních disků.
 • WinVorbis 1.40 - Freeware - Download 0,9 MB
  Enkodér hudby do formátu Ogg Vorbis a správce ID3 tagů v jednom. Tagy dovede vyplňovat automaticky na základě názvů souborů, pole společná více skladbám (např. v rámci jednoho alba) dokáže rozkopírovat ke všem souborům. Umožňuje též tvorbu uživatelských šablon tagů (komentářů apod.) a přejmenovávat soubory podle tagů.

  Ostatní MP3 utility
 • MP3Gain 0.9.7 - Beta - Download 2,1 MB
  Program, který analyzuje MP3 soubory a normalizuje je na zvolenou úroveň. Při práci nedochází ke ztrátě kvality zvuku, neboť modifikována je přímo amplituda v souboru bez nutnosti rekomprese, nedochází ke ztrátě kvality zvuku.
 • Virtual Audio Cable 3.04 - Shareware - Download 0,1 MB
  Virtuální kabel propojující audio vstupy a vstupy zvukových aplikací. Umožňuje tak nahrávat a v reálném čase zpracovávat signál např. z přehrávaného internetového streamu, vytvořit řetěz softwarových syntezátorů, audio procesorů, rekordérů, sekvencerů apod.

  MIDI programy
 • MIDI Auto-Accompaniment Section 2.2 - Shareware - Download 0,8 MB
  MIDI software nabízející mnoho zajímavých funkcí, dostupných jen na MIDI klaviaturách vyšší třídy: rozpoznávání akordů v reálném čase, aranžér skladeb, záznamovou sekci, až 26 typů akordů, MIDI ovladače a 30 demo stylů. Lze snadno využít při improvizaci a pro cvičení melodií apod.
 • Rhythm'n'Chords 2.1 - Demo - Download 7,8 MB
  Plug-in pro Cubase VST nabízející profesionálním hudebníkům i začátečníkům jednoduchý způsob, jak vytvářet kytarové rytmy a akordy v MIDI formátu. Stačí notám přiřadit značky akordů, vybrat rytmický pattern a kytarová stopa je hotová. Nyní podporuje nejnovější Sonar 2.1.
 • VeloMaster 1.2 - Shareware - Download 0,6 MB
  MIDI FX plug-in pro aplikaci Cakewalk, dynamický MIDI procesor pracující v reálném čase. Dovoluje dramaticky změnit dynamiku přehrávaných MIDI stop či přímo při práci s klaviaturou. Plug-in zastupuje enhancer, kompresor, limiter, expander a další efekty. Disponuje přehledným rozhraním s realtime indikátory a efektovými křivkami ovládanými myší, čímž lze snadno dosáhnout kýženého zvuku.

  Audio programy a utility
 • 4ormulator Vocoder Extreme DX - Freeware - Download 0,1 MB
  Vocoder plug-in pro zvukové editory využívající architektury DirectX modulů. Umožňuje modifikaci lidského hlasu prostřednictvím 32 vestavěných efektů, kromě mnoha předvoleb pásmových filtrů jsou to např. stereo harmonizace, robotizace, sci-fi efekty, multipásmová modulace, změna výšky apod.
 • Intuitive MX 1.2 - Demo - Download 5 MB
  Vícestopé domácí nahrávací studio s jednoduchým ovládáním, zaměřené především na uživatele začínající s počítačovým audiem. Skládá se ze tří součástí: multitrack rekordéru, mixpultu a efektové jednotky, která umí v jeden okamžik přiřadit každé stopě až čtyři efekty.

  Ostatní
 • AudioLabel 1.97 CD Labeler - Shareware - Download 2,0 MB
  Maximálně zjednodušená tvorba potisků a bookletů k hudebním CD. Program automaticky prozkoumá disk vložený v mechanice, zkonzultuje jej s internetovou databází FreeDBy automaticky stáhne informace (interpret, název alba, pořadí skladeb) a umístí je do předpřipravených šablon. Díky možnosti širokého uživatelského nastavení parametrů lze výstup přizpůsobit na jakékoliv tiskové médium. Obsahuje rozsáhlou galerii grafických témat, lze vkládat i vlastní.
 • CDRoller 4.10 - Shareware - Download 1,3 MB
  Velice užitečná utilita pro záchranu dat z poškozených datových disků. Dále umí stahovat libovolnou oblast z multisession disků, načítat média ve formátu UDF, ripovat CDDA stopy, testovat médium na přítomnost defektů a katalogizovat CD.
 • RecordNow MAX 4.10 - Shareware - Download 9,1 MB
  Totální vypalovací balík, umožňující ripování audio CD do MP3, jakož i vytvářet zvukové disky z MP3, WAV a WMA souborů, pálit bootovatelná datová CD a ISO image, zálohovat Video CD a DVD-Video disky. Umožňuje v reálném čase nahrávat signál z externího zdroje na CD. Podporuje technologie BURN-Proof.
 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - software do kanceláře
  Potřebujete prohlížet soubory vytvořené v MS Office a nevlastníte tento kancelářský balík? *** Chcete zkonvertovat diakritiku a nevíte jak na to? *** Zabezpečte si nastavení IE před nezvanými hosty, vyplatí se to.  Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...  Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

  Paul Allen na snímku z prosince 2017.

  Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

  Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

  Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

  Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

  Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

  Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

  Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

  Další z rubriky

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

  V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

  Umělá inteligence (ilustrační foto)

  Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...  Najdete na iDNES.cz