Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 32/2004

aktualizováno 
Nový Winamp 5.04, MusicMatch Jukebox 9, aktuální verze enkodéru LAME 3.96.1, likvidátor šumu Ray Gun či nejnovější klient WinMX 3.53 - to je jen stručný výtah dvaatřicátého přehledu utilit, který přináší další várku přehrávačů, konvertorů, grabberů, ale také utilit pro práci s MIDI a digitálním zvukem na profesionální úrovni.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • ArKaos VJ 3.0.2 - Shareware - Download 70,5 MB
  Nástroj pro videožokeje, kteří připravují vizuální doprovod například k taneční party. ArKaos VJ umožňuje vytvářet strhující animace za použití libovolné grafiky a videa, vestavěných efektů, obrazců a sekvencí. Program podporuje ovládání přes MIDI, animaci tak lze synchronizovat např. s Cubase. Disponuje také beat-matchingem pro detekci tempa skladby v reálném čase. Novinky: 3 nové efekty, smyčkování a frázování videa aj.
 • MusicMatch Jukebox 9 Basic - Freeware - Download 19,2 MB
  Volně šiřitelná verze deváté generace all-in-one aplikace. Přehrávač CD a nejrozšířenějších hudebních formátů, CD ripper, zvukový rekordér s realtime kompresí, vypalování datových/audio CD, správce souborů na počítači i přenosných zařízeních, zdarma bezpočet žánrových kanálů internetového rádia aj. Mezi hlavní novinky "devítky" patří rozsáhlá knihovna stovek tisíc skladeb za 8 USB měsíčně či filtr obhroublého výraziva.
 • Virtuosa 5.0 - Shareware - Download 15,4 MB
  Aktuální verze multimediálního jukeboxu, okořeněným možnostmi skinování, full-screen vizualizacemi a transparentními okny. Virtuosa podporuje více než 40 audio a video formátů, bez potíží zvládne rozsáhlé kolekce souborů včetně katalogizace a vyhledávání. Několik režimů přehrávání včetně automatického mixování skladeb. All-in-one: player, grabber, konvertor a burner v jednom. Novinky páté verze: stahování skladeb z datových CD/DVD a vypalování datových disků, podpora Windows Audio 9 DRM, tisk obalů a labelů, 15x rychlejší vyhledávání, nový statusbar ad.
 • Winamp 5.04 - Freeware - Download 4,3 MB
  Multimediální audio/video přehrávač Winamp5, který spojuje to nejlepší z verzí 2 a 3. Nabízí přehrávání hudby i videa v nejrozšířenějších formátech, organizér multimediálních souborů, grabber CD do MP4 AAC, modul pro vypalování hudby, přijímač internetového rádia i TV vysílání, změnu vzhledu a spoustu vizualizací, které doprovázejí reprodukovanou hudbu. V aktuální verzi obrovské množství nejrůznějších fixů a optimalizací kódu.
  K dispozici též v základní verzi Lite (736 kB).
 • XMPlay 3.1 - Freeware - Download 0,3 MB
  Jeden z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů, kompatibilní s nejrozšířenějšími formáty ztrátové komprese a hudebních modulů. Podporuje playlisty PLS a M3U, schopnosti lze dále rozšířit pomocí vstupních a DSP plug-inů Winampu. Novinky: plynulé přehrávání bez mezer, podpora CUE sheetů aj.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • 123 Audio CD Ripper v1.80 - Shareware - Download 3,2 MB
  Ripper pro stahování stop z CDDA disků a jejich ukládání ve formátech MP3, WMA, Ogg Vorbis nebo Wave. Současně slouží také jako převodník uvedených formátů. Stačí pár kliknutí myší a díky rychlému enginu je za chvíli hotovo.
 • BPS Audio Converter Pro 4.3.0.4 - Shareware - Download 13,9 MB
  Rozsáhlý konverzní software, sloužící k převodu zvuku do souborů nejrůznějších formátů. Přímo z kontextového systémového menu dokáže vzájemně konvertovat formáty WAV, MPEG Layer 1-3, WMA, ADPCM, Ogg Vorbis ad. a umožňuje do těchto kodeků grabovat i stopy z CDDA. Program podporuje vzorkovací frekvence 8-48 kHz. Při konverzi MP3 lze použít kodek LAME a pracovat s ID3 Tagy. Libovolnou dávku skladeb lze normalizovat na zvolenou úroveň.
 • Easy CD-DA Extractor 7.1 - Shareware - Download 5 MB
  To je fofr! Finský Poikosoft vydává poslední dobou jednu aktualizaci provařeného grabovacího nástroje za druhou a nyní již přichází verze s číslem zaokrouhleným na jednu desetinu. Aplikace umí ripovat zvuk do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje všechny ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory i pomocí CLI enkodérů, provádět normalizaci zvuku, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Rovněž vypaluje audio CD z uvedených formátů, využívá protekce zápisu BURN-Proof.
  Novinky: Podpora formátů Musepack a Shorten, vylepšená práce s WMA, update enkodérů LAME a Monkey's Audio, kontextové příkazy z Exploreru aj.
 • FLAC 1.1.1 Beta 1 - Freeware - Download 0,6 MB
  Aktuální verze bezeztrátového kompresního audio kodeku Free Lossless Audio Codec.
 • iVideoMAX 2.8.5 - Shareware - Download 12,7 MB
  Efektivní řešení pro převod videa v nejrůznějších formátech. Program současně dovoluje vytvářet nové video z úseků jiných souborů nebo statických obrázků, rozdělovat a spojovat soubory a také exportovat váš výtvor jako obrazovou sekvenci.
 • LAME 3.96.1 - Freeware - Download 0,6 MB
  Aktuální verze zdaleka nejpopulárnějšího CLI enkodéru pro formát MP3. Verze 3.96.1 odstraňuje chyby v novém módu VBR a systémovém ACM kodeku.
 • Super Audio Converter - Shareware - Download 4,6 MB
  Konverzní utilita pro převod digitálního zvuku mezi MP3, WAV, WMA, OGG a VQF. Rozhraní podporuje práci drag'n'drop a operace přímo z prostřední windowsovského Průzkumníka. Problémem nejsou ani velké dávky souborů, k poslechu hudby poslouží interní player.
 • WinMX 3.53 - Freeware - Download 0,8 MB
  Populární klient decentralizované P2P sítě pro výměnu všech typů médií v nové verzi. Místo očekávané čtvté generace však jde "jen" o uprade stávajícího kódu s vydatnou optimalizací komunikační části (chat) a několika drobnými vylepšením rozhraní.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • Advanced MP3 Catalog Pro 3.12f - Shareware - Download 1,5 MB
  Rozšířená verze katalogizéru MP3 souborů, kompaktních disků, ZIP disket a dalších médií. Program umí vyhledat a setřídit MP3 soubory podle několika kritérií, ke každé položce můžete doplnit komentář, měnit názvy souborů a pole ID3 tagů a spravovat playlisty. Nabízí též dávkové skenování CD a DVD médií. Aktuální vylepšení se týkají práce se soubory a textového editoru, nově lze pomocí CTRL+tažení myší provádět kopírování.
 • Easy Tagger 2.2 - Shareware - Download 1,6 MB
  Nová verze editoru informačních tagů nejen v souborech MP3, ale nové také WMA a Ogg Vorbis! Integrace do kontextového menu usnadňuje přístup k programu a urychluje práci. Nabízí kopírovaní údajů mezi tagy v1 a v2, vytvoření tagu podle jména souboru, či naopak pojmenování souboru na základě informací o skladbě a vkládání obrázků. Rozhraní lze přizpůsobit pomocí skinů.
 • mp3Trim 1.91 beta 1 - Freeware - Download 0,2 MB
  Aktuální vydání oblíbeného software pro přímou editaci souborů MP3, mp3PRO a APE - ořezání, sestřihání, normalizaci, fade in/out atd. Rozšířené funkce generování CUE listů, základní podpora APE tagů, normalizace při otevření souboru. Nově vylepšená detekce chyb v souborech, generování CUE listů ad.
 • TagScanner 4.9 build 490 RC1 - Shareware - Download 0,9 MB
  Užitečný freewarový pomocník při organizaci ID3 Tagů. Podporuje tagy v1, v2 i Ogg Vorbis. Obsahuje rozsáhlé dávkové funkce pro automatické vyplňování údajů a přejmenování souborů podle tagů. Má vestavěný přehrávač, dokáže pracovat i s playlisty. Podporuje i další data, jako jsou obrázky a texty písní. Nová verze bez udání změn.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • caotica2 r23 - Freeware - Download 2,6 MB
  Aplikace pro tvorbu vlastních nástrojů a zvuků i modifikaci již existujících samplů ve WAVu. Obsahuje softwarovou syntézu a efektovou jednotku, spíš než pro seriózní skládání hudby se dá chaotický výstup programu použít spíš pro experimentální tvorbu.
 • JUMP 1.12 - Demo - Download 2,1 MB
  MIDI sekvencer zaměřený především na hudební kompozici pomocí tradičních postupů, skladateli pomáhá funkcí náhodného návrhu motivů. Aktuální verze přináší synchronizaci MIDI clock při přenosu dat, kopírování stop a manipulaci s party v čase, ruční posunutí tóniny, více klávesových zkratek a mimo jiné také vylepšený manuál.
 • SampleTank 2 Free - Freeware - Download 11 MB
  Volně šiřitelná verze výtečného sampleru od IK Multimedia s následujícími limitacemi: pracuje pouze s vlastní, omezenou skupinou nástrojů bez možnosti načítání externích samplů, max. 16 kanálů najednou, není možná uživatelská editace presetů - k dispozici jich však je dostatečné množství.
  Produkt je po stažení třeba zaregistrovat a aktivovat na této adrese.
 • SynthFont v0.974 - Donationware - Download 13 MB
  Šikovný program, který přehraje vaše MIDI soubory pomocí vlastní knihovny SoundFont nástrojů a též dokáže celé skladby vyrenderovat na pevný disk počítače jako WAV soubory. Novinky: individuální nastavení úrovně výstupu pro dávky souborů, kopírování adresářové struktury pro výstupní soubory, integrace do lišty Exploreru, obálky hlasitosti v mixeru.

  Audio editory a efekty
 • Loop Recorder 2.04 - Shareware - Download 0,9 MB
  Harddiskový rekordér zaznamenávající zvuk do "nekonečné smyčky" - signál nahrává stále od začátku do konce souboru se zvolenou délkou. V jakémkoliv okamžiku lze vyvolat libovolnou část záznamu a uložit jej jako soubor WAV nebo MP3. Ideální např. pro záznam rozhlasového (internetového) vysílání. Program disponuje časovým rozvrhem pro přesné nastavení funkcí rekordéru.
 • n-Track Studio v4.0 - Shareware - Download 4,3 MB
  Po "beta verzi", vydané před dvěma měsíci, přichází již ostré vydání čtvrté generace softwarového nahrávacího studia. N-Track podporuje 16- i 24bitové audio, nástroje a efekty VST/DirectX, rozhraní ReWire a nabízí neomezený počet stop. Novinky čtvrté verze: sdílení projektů přes internet, mixdown projektu a vypálení na CD, samostatná aktivace každého externího efektu/nástroje, import definic nástrojů, ekvalizér a spektrální analyzér pro master a AUX, rychlý přístup k vlastnostem VSTi/DXi z MIDI stop a mnoho dalšího.
 • Ray Gun Pro-DX 3.0 - Shareware - Download 2,2 MB
  Profesionální zásuvný modul DirectX, určený pro vysoce kvalitní odstranění šumu, brumů, praskání desek, sykavek a dalších nechtěných artefaktů digitálního audia.
 • SAWStudio 3.8a - Demo - Download 7,7 MB
  Aktuální verze Software Audio Workshopu. Kombinuje konzole pro vícestopý harddiskový záznam, editaci zvuku a pokročilý mixážní pult s efektovou jednotkou. Pracuje s 24bitovým rozlišením a prakticky nahrazuje kompletní hardwarové vybavení studia. Kompletní seznam změn je zde.
  K dispozici též odlehčená verze Lite.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - audio a video kodeky
  Chcete-li si na počítači spouštět filmy a videoukázky, pak se neobejdete bez speciálních nástrojů, obecně nazývaných jako kodeky. Poslední verze těch nejběžnějších vám dnes přinášíme pěkně pohromadě v jednom článku. Nezapomeneme ani na celé sady kodeků obsahující vše v jednom.  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz