Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 34/2004

aktualizováno 
Z dnešního přehledu nových utilit pro zpracování počítačového zvuku je těžké vybrat nějakou výraznou osobnost - čeká na vás opět mnoho přehrávačů, ripperů, konvertorů, editorů a vypalovacích utilit. Ke spoustě shareware aplikací je tu i několik zcela zdarma - např. Music Studio Producer, nový přehrávač XMPlay či generátor signálů SigJenny.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • 1by1 1.45 - Shareware - Download 0,1 MB
  Jednoduchý MP3 přehrávač, který může přehrát buď obsah celé jednotky, nebo vybrané adresáře, a to i jako nonstop mix bez mezer nebo také s prolínáním po sobě jdoucích skladeb! Možné ovládání klávesovými zkratkami. Rozšířená editace playlistů, lepší třídění, přidání souborů do seznamu ze shellu aj.
 • Ashampoo Media Player 2.02 - Shareware - Download 4,9 MB
  Našlapaný multimediální přehrávač nejrozšířenějších zvukových a video formátů. Pomocí dodatečných plug-inů se může změnit v komfortní prohlížeč obrázků, nebo se naučí vypalovat audio a datová CD. Druhá generace obsahuje 10pásmový ekvalizér, nový MP3 dekodér s lepším zvukem a opravou chyb, 10 nových visualizací a podporu bezeztrátového kodeku FLAC.
 • Playa!TraX - Shareware - Download 1,2 MB
  Zajímavá utilitka, která přehrává hudební soubory v nadefinovaných playlistech spolu s aplikacemi spuštěnými ve Windows - například jiný seznam tracků zahraje při práci s browserem, dalším podbarví určitou hru. Okno přehrávače může zůstat skryto, lze jej ovládat klávesovými zkratkami, myší, joypadem, tlačítky na volantu a dalšími herními zařízeními (i jejich kombinací).
 • XMPlay 3.1.0.4 - Freeware - Download 0,3 MB
  Jeden z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů, kompatibilní s nejrozšířenějšími formáty ztrátové komprese a hudebních modulů. Podporuje playlisty PLS a M3U, schopnosti lze dále rozšířit pomocí vstupních a DSP plug-inů Winampu. Novinky: plynulé přehrávání bez mezer, podpora CUE sheetů aj.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • All Converter 5.0.7 - Shareware - Download 6,5 MB
  Nová verze programu pro dávkový převod zvuku z/do formátů MP3, WAV, Ogg Vorbis, WMA a Yamaha VQF. Veškerá nastavení jsou hotová během pár myších kliknutí, uživatelské rozhraní podporuje drag'n'drop vkládání souborů ke konverzi, editaci ID3 Tagů v1/2. All Converter též poslouží jako přehrávač uvedených formátů.
 • All Video Sound Extractor 1.2.6 - Shareware - Download 1,8 MB
  Pokud potřebujete uložit stopu hudebního videa do formátů WAV, MP3 nebo WMA, jste na správné adrese.
 • Arial CD Ripper 1.3.6.0 - Shareware - Download 1,9 MB
  CD ripper ukládající stopy do formátů MP3, WAV, OGG, FLAC a APE (Monkey's Audio). Rovněž nabízí dávkovou vzájemnou konverzi uvedených typů souborů, přístup k informacím o CD prostřednictvím internetové databáze a editaci ID3 tagů. Obsahuje interní přehrávač, příkazy pro konverzi integruje do kontextového menu Windows.
 • iVideoMAX 3.0.2 - Shareware - Download 12,7 MB
  Efektivní řešení pro převod videa v nejrůznějších formátech. Program současně dovoluje vytvářet nové video z úseků jiných souborů nebo statických obrázků, rozdělovat a spojovat soubory a také exportovat váš výtvor jako obrazovou sekvenci.
 • MP3Producer 2.36 - Shareware - Download 2,4 MB
  Program pro grabování CDDA, specializovaný výhradně na formát MP3. Zvuk dokáže ukládat v kompletním rozsahu bitrate 8-320 kbps, podporuje ID3 tagy. Kromě MP3 lze stopy zaznamenat jako nekomprimované WAVy. Přistupuje k informacím na FreeDB, umí uložit buď jen určitou část stopy, nebo několik tracků do jednoho souboru.
 • River Past Audio CD Ripper 4.1.4 - Shareware - Download 1,6 MB
  CD ripper, konvertor a transkodér v jednom úhledném balení. Tracky z CD lze ukládat do MP3/WMA/WAV, nebo jako samotnou audio stopu v AVI. Výběr kodeku, bitrate, vzorkovací frekvence a počtu kanálů má uživatel plně pod kontrolou. Požaduje DX8, ASPI a Windows Media 9. Připraveno pro nový MPEG4 Booster Pack.
 • Topee CD Ripper v1.2.48 - Shareware - Download 1,9 MB
  Sympatický CD ripper v nové verzi, která řeší některé drobné programátorské prohřešky vůči zdrojovému kódu. Program převádí obsah audio CD do digitálních zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA a Ogg Vorbis při vysoké kvalitě zvuku i rychlosti zpracování. Obsahuje vestavěný přehrávač CDDA a plnou podporu CDDB/FreeDB/ID3. V této verzi plno bugfixů.
 • Xilisoft CD Ripper - Shareware - Download 7,9 MB
  Utilitka pro grabování CD do šesti různých audio formátů: MP3, WAV, WMA, OGG Vorbis, VQF a APE (Monkey's Audio). Stahování názvů stop z CDDB, tvorba lokální databáze, editace ID3 Tagů, zápis playlistů ve formátu M3U, normalizace zvuku.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • All Media Fixer - Shareware - Download 1,7 MB
  Stáhli jste si z internetu multimediální soubor, který se ale odmítá přehrát? Pusťte na něj tento program, který dokáže oživit poškozené soubory ve formátech Windows Media, ASF, AVI, MP3, MPEG a dalších.
 • mp3DirectCut 1.36 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchá utilitka pro střih zvuku ve formátech MP2 a MP3, např. odstranění ticha na začátku/konci skladby, vystřižení jedné písně z mixu apod. Pracuje s ID3 Tagy, při editaci zachovává obsahy všech polí. Umožňuje měnit zoom vykreslení průběhu zvuku. Při přehrávání nově možnost zvýšit tóninu až o tři oktávy.
 • My MP3 Organizer 2.0 build 6 - Shareware - Download 2,4 MB
  Software pro archivaci sbírky hudebních souborů ve formátech MP3 a Ogg Vorbis. Při prohlížení disků připojuje ke každému médiu sériové číslo, takže vaše soubory najde, i když změníte písmeno mechaniky. Barevně rozlišuje soubory dostupné lokálně a na výměnném médiu, umí editovat ID3 tagy a přejmenovávat podle nich soubory, v databázi se lze snadno orientovat pomocí stromové struktury. Program podporuje drag'n'drop vypalování v Neru a export dat do různých dokumentů.
 • Streamripper 1.60 - Open Source - Download 0,2 MB
  Chcete si do počítače nahrát vysílání internetových rádií? Tento volně šiřitelný plugin pro Winamp 2.x a 5.x vám to umožní.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Music Studio Producer 1.20b4 - Freeware - Download 10,9 MB
  Hudební studio dostupné zcela zdarma! Spojuje MIDI sekvencer s digitálními audio stopami (oboje umí nahrát a zpracovat v reálném čase), spolupracuje s VST nástroji a efekty, podporuje ovladače ASIO.
 • SmartScore Pro Edition 3.2.3 - Demo - Download 2,9 MB
  Aktuální demoverze komplexní aplikace pro skládání hudby, práci s MIDI sekvencery a scanování papírových partitur s pokročilým enginem rozpoznávání. Dokáže načítat a upravovat klasické MIDI soubory, kopírovat/přesouvat libovolné selekce skladby, exportovat finální projekty pro aplikaci Finale.
 • Sweet MIDI Player 2.1.0 - Shareware - Download 0,2 MB
  Jukebox pro přehrávání MIDI souborů, uživatelské playlisty mohou obsahovat až 99 skladeb. Kromě obyčejného poslechu umožňuje interní mixer v reálném čase editovat systémové příkazy, transponovat hudbu, měnit tempo, vypínat libovolné kanály a takto zmanipulovanou skladbu uložit na disk.

  Audio editory a efekty
 • 3D MP3 Sound Recorder v3.6.6.8 - Shareware - Download 1,1 MB
  Softwarový rekordér určený ke komfortnímu záznamu zvuku ve formátech WAV nebo MP3. Umožňuje nahrávat signál z mikrofonu, linkového vstupu, CD mechaniky, internetových rádií apod. Program zobrazuje úroveň vstupního signálu, okamžitou velikost objemu uložených dat, podporuje klávesové zkratky. Umožňuje načasování záznamu a opatřit název souboru datem pořízení.
 • All Recorder 2.0.12 - Shareware - Download 5,9 MB
  Rekordér pro záznam signálu jak ze vstupů zvukové karty, tak i interního mixeru - nahraje i streamované audio a zvuk produkovaný libolnou jinou aplikací. All Recorder umí získaný materiál zeditovat klasickými funkcemi Cut/Copy/Paste, ořezat ticho a zesílit či zeslabit (Fade) na krajích záznamu, provést normalizaci atd. Zvuk lze nahrát přímo do formátů MP3, WMA, OGG, VQF a WAV. Podporuje časování nahrávání přes systémový rozvrh a dokáže automaticky rozdělit tracky např. z LP, kazety apod. V této verzi optimalizovaný engine rekordéru.
 • Audio MP3 Editor 1.01 - Shareware - Download 4,7 MB
  Digitální zvukový editor se základními i pokročilými funkcemi, efekty a filtry, specializovaný na soubory MP3. Dále poskytuje možnost převodu formátů mezi MP3, WMA, WAV, OGG, VOX, obsahuje CD ripper. Rutiny rekordéru zaznamenají signál z mikrofonu i internetové audio.
 • SigJenny 0.989 - Freeware - Download 2,6 MB
  Generátor signálu zdarma! SigJenny nabízí několik průběhů, například sinusoidu, triangl, čtverec, šum aj. s grafickým znázorněním. Jednotlivé průběhy zvuku lze dále modifikovat. Výstupem může být čistý tón či distortovaná frekvence. Program pracuje s rozsahem 10Hz-20kHz, ale při vzorkování 96kHz je to až 40kHz.

  Ostatní programy
 • BlindWrite Suite 5.2.3 - Shareware - Download 2,9 MB
  Aktuální verze aplikace pro zálohování datových i zvukových CD, včetně chráněných disků v RAW módu pomocí speciálních ovladačů Patin-Couffin v19. Stahuje a vypaluje image datových disků a audio CD ze souborů WAV, MP3, Ogg Vorbis, WMA a Monkey Audio. Kompletně nové rozhraní, podpora nejnovějších vypalovaček. Vyřešen problém s neupdatováním seznamu drivů.
 • CDRoller 5.31 - Shareware - Download 2,1 MB
  Utilita pro práci s poškozenými CD dokáže načíst a zachránit data z disků, které nejdou systémově načíst. Umí testovat čitelnost CD, vyhledat data na nečitelných médiích Packet-Write (InCD, DirectCD) a 8cm discích z digitálních fotoaparátů Mavica, stáhnout jednotlivé soubory nebo celé ISO image z poškozených disků a grabovat stopy z audio CD. Podporuje DVD média, externí USB mechaniky a obsahuje identifikátor typů ztracených souborů.
 • Cool CD Burner 2.11 - Shareware - Download 5,6 MB
  Jednoduchá utilita pro vypalování dat na disky CD a DVD. Program je schopen kromě dat vytvořit také audio CD z MP3 nebo WAVů a vypálit otisky ISO. Verze 2.11 obsahuje zcela nové jádro pro zápis a drobné bugfixy.
 • CopyToCD/DVD 3.0.26 - Freeware - Download 6,3 MB
  Utilita pro zálohování libovolných dat - ať již se jedná o důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Program vypaluje na všemožná CD i DVD média včetně dvouvrstvých, práci maximálně usnadňuje integrace do kontextového menu Windows. Kromě tvorby datových a audio disků zvládne také za pomoci externích aplikací převod a vypalování filmů ve formátu kompatibilním s DVD přehrávači. Aktuálně vylepšená podpora dvouvrstvých médií.
 • Easy Audio CD Burner 3.53 - Freeware - Download 1,4 MB
  Aplikace určená k vypalování audio CD ze souborů MP3 a WAV. Umí importovat celé playlisty z Winampu či Sonique, podporuje nejrozšířenější vypalovací mechaniky, různé typy disků a technologii BURN-Proof zamezující poškození média vlivem podtečení datového zásobníku.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - hudební přehrávače
  Na internetu dnes již najdeme opravdu velké množství aplikací k přehrávání multimediálních souborů. Někdy se však může hodit pouze jednoduchý přehrávač, zvládající reprodukci nejrozšířenějších formátů. A právě ty vám v tomto článku nabízíme ke stažení.

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Chraňte včas své elektronické zařízení.
  Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

  Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Google.cz na své domovské stránce připomíná voličům, kde si vyřídit volební...
  Český Google zve na domovské stránce k volbám. Radí, jak vyřídit průkaz

  Na domovské stránce vyhledávače Google se objevil prominentní odkaz na informace ministerstva vnitra. Návštěvníci se tak dozvědí, jak volit, pokud budou v době...  celý článek

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.