Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 34/2004

aktualizováno 
Z dnešního přehledu nových utilit pro zpracování počítačového zvuku je těžké vybrat nějakou výraznou osobnost - čeká na vás opět mnoho přehrávačů, ripperů, konvertorů, editorů a vypalovacích utilit. Ke spoustě shareware aplikací je tu i několik zcela zdarma - např. Music Studio Producer, nový přehrávač XMPlay či generátor signálů SigJenny.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • 1by1 1.45 - Shareware - Download 0,1 MB
  Jednoduchý MP3 přehrávač, který může přehrát buď obsah celé jednotky, nebo vybrané adresáře, a to i jako nonstop mix bez mezer nebo také s prolínáním po sobě jdoucích skladeb! Možné ovládání klávesovými zkratkami. Rozšířená editace playlistů, lepší třídění, přidání souborů do seznamu ze shellu aj.
 • Ashampoo Media Player 2.02 - Shareware - Download 4,9 MB
  Našlapaný multimediální přehrávač nejrozšířenějších zvukových a video formátů. Pomocí dodatečných plug-inů se může změnit v komfortní prohlížeč obrázků, nebo se naučí vypalovat audio a datová CD. Druhá generace obsahuje 10pásmový ekvalizér, nový MP3 dekodér s lepším zvukem a opravou chyb, 10 nových visualizací a podporu bezeztrátového kodeku FLAC.
 • Playa!TraX - Shareware - Download 1,2 MB
  Zajímavá utilitka, která přehrává hudební soubory v nadefinovaných playlistech spolu s aplikacemi spuštěnými ve Windows - například jiný seznam tracků zahraje při práci s browserem, dalším podbarví určitou hru. Okno přehrávače může zůstat skryto, lze jej ovládat klávesovými zkratkami, myší, joypadem, tlačítky na volantu a dalšími herními zařízeními (i jejich kombinací).
 • XMPlay 3.1.0.4 - Freeware - Download 0,3 MB
  Jeden z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů, kompatibilní s nejrozšířenějšími formáty ztrátové komprese a hudebních modulů. Podporuje playlisty PLS a M3U, schopnosti lze dále rozšířit pomocí vstupních a DSP plug-inů Winampu. Novinky: plynulé přehrávání bez mezer, podpora CUE sheetů aj.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • All Converter 5.0.7 - Shareware - Download 6,5 MB
  Nová verze programu pro dávkový převod zvuku z/do formátů MP3, WAV, Ogg Vorbis, WMA a Yamaha VQF. Veškerá nastavení jsou hotová během pár myších kliknutí, uživatelské rozhraní podporuje drag'n'drop vkládání souborů ke konverzi, editaci ID3 Tagů v1/2. All Converter též poslouží jako přehrávač uvedených formátů.
 • All Video Sound Extractor 1.2.6 - Shareware - Download 1,8 MB
  Pokud potřebujete uložit stopu hudebního videa do formátů WAV, MP3 nebo WMA, jste na správné adrese.
 • Arial CD Ripper 1.3.6.0 - Shareware - Download 1,9 MB
  CD ripper ukládající stopy do formátů MP3, WAV, OGG, FLAC a APE (Monkey's Audio). Rovněž nabízí dávkovou vzájemnou konverzi uvedených typů souborů, přístup k informacím o CD prostřednictvím internetové databáze a editaci ID3 tagů. Obsahuje interní přehrávač, příkazy pro konverzi integruje do kontextového menu Windows.
 • iVideoMAX 3.0.2 - Shareware - Download 12,7 MB
  Efektivní řešení pro převod videa v nejrůznějších formátech. Program současně dovoluje vytvářet nové video z úseků jiných souborů nebo statických obrázků, rozdělovat a spojovat soubory a také exportovat váš výtvor jako obrazovou sekvenci.
 • MP3Producer 2.36 - Shareware - Download 2,4 MB
  Program pro grabování CDDA, specializovaný výhradně na formát MP3. Zvuk dokáže ukládat v kompletním rozsahu bitrate 8-320 kbps, podporuje ID3 tagy. Kromě MP3 lze stopy zaznamenat jako nekomprimované WAVy. Přistupuje k informacím na FreeDB, umí uložit buď jen určitou část stopy, nebo několik tracků do jednoho souboru.
 • River Past Audio CD Ripper 4.1.4 - Shareware - Download 1,6 MB
  CD ripper, konvertor a transkodér v jednom úhledném balení. Tracky z CD lze ukládat do MP3/WMA/WAV, nebo jako samotnou audio stopu v AVI. Výběr kodeku, bitrate, vzorkovací frekvence a počtu kanálů má uživatel plně pod kontrolou. Požaduje DX8, ASPI a Windows Media 9. Připraveno pro nový MPEG4 Booster Pack.
 • Topee CD Ripper v1.2.48 - Shareware - Download 1,9 MB
  Sympatický CD ripper v nové verzi, která řeší některé drobné programátorské prohřešky vůči zdrojovému kódu. Program převádí obsah audio CD do digitálních zvukových souborů ve formátech MP3, WAV, WMA a Ogg Vorbis při vysoké kvalitě zvuku i rychlosti zpracování. Obsahuje vestavěný přehrávač CDDA a plnou podporu CDDB/FreeDB/ID3. V této verzi plno bugfixů.
 • Xilisoft CD Ripper - Shareware - Download 7,9 MB
  Utilitka pro grabování CD do šesti různých audio formátů: MP3, WAV, WMA, OGG Vorbis, VQF a APE (Monkey's Audio). Stahování názvů stop z CDDB, tvorba lokální databáze, editace ID3 Tagů, zápis playlistů ve formátu M3U, normalizace zvuku.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • All Media Fixer - Shareware - Download 1,7 MB
  Stáhli jste si z internetu multimediální soubor, který se ale odmítá přehrát? Pusťte na něj tento program, který dokáže oživit poškozené soubory ve formátech Windows Media, ASF, AVI, MP3, MPEG a dalších.
 • mp3DirectCut 1.36 - Freeware - Download 0,1 MB
  Jednoduchá utilitka pro střih zvuku ve formátech MP2 a MP3, např. odstranění ticha na začátku/konci skladby, vystřižení jedné písně z mixu apod. Pracuje s ID3 Tagy, při editaci zachovává obsahy všech polí. Umožňuje měnit zoom vykreslení průběhu zvuku. Při přehrávání nově možnost zvýšit tóninu až o tři oktávy.
 • My MP3 Organizer 2.0 build 6 - Shareware - Download 2,4 MB
  Software pro archivaci sbírky hudebních souborů ve formátech MP3 a Ogg Vorbis. Při prohlížení disků připojuje ke každému médiu sériové číslo, takže vaše soubory najde, i když změníte písmeno mechaniky. Barevně rozlišuje soubory dostupné lokálně a na výměnném médiu, umí editovat ID3 tagy a přejmenovávat podle nich soubory, v databázi se lze snadno orientovat pomocí stromové struktury. Program podporuje drag'n'drop vypalování v Neru a export dat do různých dokumentů.
 • Streamripper 1.60 - Open Source - Download 0,2 MB
  Chcete si do počítače nahrát vysílání internetových rádií? Tento volně šiřitelný plugin pro Winamp 2.x a 5.x vám to umožní.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Music Studio Producer 1.20b4 - Freeware - Download 10,9 MB
  Hudební studio dostupné zcela zdarma! Spojuje MIDI sekvencer s digitálními audio stopami (oboje umí nahrát a zpracovat v reálném čase), spolupracuje s VST nástroji a efekty, podporuje ovladače ASIO.
 • SmartScore Pro Edition 3.2.3 - Demo - Download 2,9 MB
  Aktuální demoverze komplexní aplikace pro skládání hudby, práci s MIDI sekvencery a scanování papírových partitur s pokročilým enginem rozpoznávání. Dokáže načítat a upravovat klasické MIDI soubory, kopírovat/přesouvat libovolné selekce skladby, exportovat finální projekty pro aplikaci Finale.
 • Sweet MIDI Player 2.1.0 - Shareware - Download 0,2 MB
  Jukebox pro přehrávání MIDI souborů, uživatelské playlisty mohou obsahovat až 99 skladeb. Kromě obyčejného poslechu umožňuje interní mixer v reálném čase editovat systémové příkazy, transponovat hudbu, měnit tempo, vypínat libovolné kanály a takto zmanipulovanou skladbu uložit na disk.

  Audio editory a efekty
 • 3D MP3 Sound Recorder v3.6.6.8 - Shareware - Download 1,1 MB
  Softwarový rekordér určený ke komfortnímu záznamu zvuku ve formátech WAV nebo MP3. Umožňuje nahrávat signál z mikrofonu, linkového vstupu, CD mechaniky, internetových rádií apod. Program zobrazuje úroveň vstupního signálu, okamžitou velikost objemu uložených dat, podporuje klávesové zkratky. Umožňuje načasování záznamu a opatřit název souboru datem pořízení.
 • All Recorder 2.0.12 - Shareware - Download 5,9 MB
  Rekordér pro záznam signálu jak ze vstupů zvukové karty, tak i interního mixeru - nahraje i streamované audio a zvuk produkovaný libolnou jinou aplikací. All Recorder umí získaný materiál zeditovat klasickými funkcemi Cut/Copy/Paste, ořezat ticho a zesílit či zeslabit (Fade) na krajích záznamu, provést normalizaci atd. Zvuk lze nahrát přímo do formátů MP3, WMA, OGG, VQF a WAV. Podporuje časování nahrávání přes systémový rozvrh a dokáže automaticky rozdělit tracky např. z LP, kazety apod. V této verzi optimalizovaný engine rekordéru.
 • Audio MP3 Editor 1.01 - Shareware - Download 4,7 MB
  Digitální zvukový editor se základními i pokročilými funkcemi, efekty a filtry, specializovaný na soubory MP3. Dále poskytuje možnost převodu formátů mezi MP3, WMA, WAV, OGG, VOX, obsahuje CD ripper. Rutiny rekordéru zaznamenají signál z mikrofonu i internetové audio.
 • SigJenny 0.989 - Freeware - Download 2,6 MB
  Generátor signálu zdarma! SigJenny nabízí několik průběhů, například sinusoidu, triangl, čtverec, šum aj. s grafickým znázorněním. Jednotlivé průběhy zvuku lze dále modifikovat. Výstupem může být čistý tón či distortovaná frekvence. Program pracuje s rozsahem 10Hz-20kHz, ale při vzorkování 96kHz je to až 40kHz.

  Ostatní programy
 • BlindWrite Suite 5.2.3 - Shareware - Download 2,9 MB
  Aktuální verze aplikace pro zálohování datových i zvukových CD, včetně chráněných disků v RAW módu pomocí speciálních ovladačů Patin-Couffin v19. Stahuje a vypaluje image datových disků a audio CD ze souborů WAV, MP3, Ogg Vorbis, WMA a Monkey Audio. Kompletně nové rozhraní, podpora nejnovějších vypalovaček. Vyřešen problém s neupdatováním seznamu drivů.
 • CDRoller 5.31 - Shareware - Download 2,1 MB
  Utilita pro práci s poškozenými CD dokáže načíst a zachránit data z disků, které nejdou systémově načíst. Umí testovat čitelnost CD, vyhledat data na nečitelných médiích Packet-Write (InCD, DirectCD) a 8cm discích z digitálních fotoaparátů Mavica, stáhnout jednotlivé soubory nebo celé ISO image z poškozených disků a grabovat stopy z audio CD. Podporuje DVD média, externí USB mechaniky a obsahuje identifikátor typů ztracených souborů.
 • Cool CD Burner 2.11 - Shareware - Download 5,6 MB
  Jednoduchá utilita pro vypalování dat na disky CD a DVD. Program je schopen kromě dat vytvořit také audio CD z MP3 nebo WAVů a vypálit otisky ISO. Verze 2.11 obsahuje zcela nové jádro pro zápis a drobné bugfixy.
 • CopyToCD/DVD 3.0.26 - Freeware - Download 6,3 MB
  Utilita pro zálohování libovolných dat - ať již se jedná o důležité dokumenty nebo multimediální soubory. Program vypaluje na všemožná CD i DVD média včetně dvouvrstvých, práci maximálně usnadňuje integrace do kontextového menu Windows. Kromě tvorby datových a audio disků zvládne také za pomoci externích aplikací převod a vypalování filmů ve formátu kompatibilním s DVD přehrávači. Aktuálně vylepšená podpora dvouvrstvých médií.
 • Easy Audio CD Burner 3.53 - Freeware - Download 1,4 MB
  Aplikace určená k vypalování audio CD ze souborů MP3 a WAV. Umí importovat celé playlisty z Winampu či Sonique, podporuje nejrozšířenější vypalovací mechaniky, různé typy disků a technologii BURN-Proof zamezující poškození média vlivem podtečení datového zásobníku.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - hudební přehrávače
  Na internetu dnes již najdeme opravdu velké množství aplikací k přehrávání multimediálních souborů. Někdy se však může hodit pouze jednoduchý přehrávač, zvládající reprodukci nejrozšířenějších formátů. A právě ty vám v tomto článku nabízíme ke stažení.  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

  Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

  Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Najdete na iDNES.cz