Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 37/2004

aktualizováno 
Domácí hudební dílna ACID Music Studio 5.0, aktualizovaná legenda zvukového masteringu Sound Forge 7.0b, protišumový DirectX filtr Noise Reduction 2.0 - to jsou tři perličky z vývojářské dílny Sony, doplněné další porcí konverzních, ripovacích, klonovacích a editačních utilit.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Windows Media Player 10 - Freeware - Download 12 MB
  Multimediální přehrávač nové generace s dokonalým obrazem a zvukem speciálně pro Windows XP.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • 4Musics Bitrate Changer - Shareware - 1,7 MB
  Dvě utilitky pro přepočítání komprimovaných zvukových souborů na jiný datový tok/samplovací frekvenci/počet kanálů včetně zachování informačních tagů.
  Verze pro Windows Media Audio a Ogg Vorbis.
 • ContextConvert Pro 2.06 - Shareware - Download 8 MB
  Rychlý a praktický multimediální konvertor, spustitelný přímo z prostředí Windows - příkazy jsou integrovány do kontextového right-click menu. Umí převádět hudbu, video i prostý obraz. Možnost uživatelsky předdefinovaných akcí s parametry konkrétního cílového formátu. Z audia rozumí s Audio CD (CDA), MP3, WMA, OGG a WAV, včetně systémových kodeků; video: AVI, MPEG-1, MPEG-2, WMV a ASF; grafika: více než 50 nejrozšířenějších formátů.
 • Quick CD Ripper - Shareware - Download 1,7 MB
  Extraktor digitálních stop z audio CD do formátů WAV a MP3 bez vytváření dočasných souborů. Spolupracuje s databází CDDB, údaje zapisuje jako ID3 Tagy v2. Definovatelné šablony pro tvorbu jmen souborů.
 • Waver 2.93 - Shareware - Download 7 MB
  Program pro vzájemnou dávkovou konverzi WAV a MP3 souborů, využívající víceprocesorové počítačové systémy. Pro konverzi lze použít systémové kodeky nebo enkodéry LAME a BladeEnc. U zvukových souborů lze měnit vzorkovací frekvenci i počet kanálů. Nová verze s vylepšením kódu a češtinou.
 • Xilisoft DVD Audio Ripper - Shareware - Download 1 MB
  Stahovačka zvukových stop disků DVD Video. Libovolnou jazykovou verzi uloží do MP3 (80 - 320 kbps) nebo WAVu s možností vložení detailních informací o původu soundtracku (ID3). Uložit lze kompletní stopu nebo jakýkoliv uživatelsky vymezený úsek.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • Advanced CATaloguer Pro 2.4 (build 90) - Shareware - Download 0,6 MB
  Ať už jsou vaše hudební soubory kdekoliv, na ZIPce, cédéčku, DVD nebo síťovém disku, CATaloguer je umí najít a vložit do komplexní kartotéky, kde je lze třídit, porovnávat, vyhledávat, editovat informace a provádět další brikule.
 • Audiophiler 1.3.2 - Shareware - Download 4,2 MB
  Organizátor vaší hudební sbírky, umožňuje prohlížení a tisk záznamů, třídění dle nejrůznějších kritérií, spolupracuje s databankou CDDB. Ke každému titulu lze zadat datum koupě a jeho cenu.
 • Smart MP3 Renamer 1.4.0.2 - Shareware - Download 0,6 MB
  Program vytvořený pro jednoduché přejmenování hudebních souborů a zápis ID3 tagů podle údajů z databanky Freedb.org. Pokud album v systému chybí, aplikace proskenuje všechny soubory v albu a podle nalezených tagů doplní informace k ostatním stopám. Podporuje ID3v1 a ID3v2 tagy.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • ACID Music Studio 5.0 - Demo - Download 32,4 MB
  Proslulý profesionální software na tvorbu hudby pomocí samplovaných smyček v páté verzi a s novým názvem. Pro nedočkavé hudebníky je připravena synchronizace samplů s živě nahrávanými nástroji, mnohé efekty a remixové nástroje.
 • Rapid Evolution 2 - Shareware - Download 1,3 MB
  Nástroj pro diskžokeje, remixéry a elektronické hudebníky, který dokáže určit nejen BMP či délku stopy, ale také harmonickou a stylovou podobnost s jinou skladbou a následně dvě takové stopy zmixovat dohromady a výsledek uložit na disk.

  Audio editory a efekty
 • AudioEdit Deluxe 4.01 - Shareware - Download 5,4 MB
  Nová verze audio rekordéru, editoru a konvertoru, který umí grabovat i vypalovat CDDA s podporou BURN-Proof, převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Libovolný zoom na zvukovou křivku, kopírování, mazání či ořez, pestrá paleta efektů (delay, ekvalizer, fade, phase, stretch, vibrato...), pásmové filtry, vložení dodatečných textových informací do souborů (titul, autor, žánr) a množství dalších funkcí.
 • Advanced MP3/WMA Recorder 5.2 - Shareware - Download 3,7 MB
  Přehledný digitální rekordér, umožňující zaznamenat libovolný zvuk přehrávaný spuštěnou aplikací (DVD či multimediální přehrávač, streaming) nebo externím zařízením (kazeta, gramofon, rádio) do formátů MP3, WMA a WAV. Automaticky detekuje schopnosti dostupných audio karet a v tomtéž rozpětí umožňuje nadefinovat parametry každé nahrávky.
 • Dexster v2.3 - Shareware - Download 6,1 MB
  A další update pilně vyvíjeného sharewarového audio editoru Dexster. Program pracuje s nejrozšířenějšími audio formáty, nabízí základní editační funkce stejně jako pokročilé efekty, např. mix, kompresor, delay, obálky a křivky, ekvalizér, pitch/stretch, chorus aj. K dispozici i mnohé pásmové filtry, též souborový konvertor a zvukový rekordér.
 • Noise Reduction 2.0a- Trial - Download 9,2 MB
  Zásuvný modul standardu DirectX pro restaurování zvuku na profesionální úrovni od autorů Sound Forge. Obsahuje funkce pro odstranění praskání vinylových desek, vyrušení šumu z kazet, obnovení ořezaných špiček. K dispozici několik přednastavených režimů, možnost vytvářet uživatelské presety pro každé prostředí.
 • Sound Forge 7.0b (build 301) - Trial - Download 36 MB
  Sound Forge slaví deset let existence a vývojáři posílají aktualizaci sedmé generace tohoto vícestopého editoru a audio masterignové aplikace. Novinky a vylepšení: korektní práce s oblíbenými položkami, nižší vytížení CPU při práci s Windows Media Audio, dočasné soubory pro formáty nepodporující seeking, kompatibilita s QuickTime, zdokonalená historie Undo/Redo, časovaný záznam aj.
 • Test Tone Generator 3.9 - Shareware - Download 0,7 MB
  Plně funkční tónový generátor vhodný v testování zvukové aparatury, ladění nástrojů, tvorbu zvukových efektů apod. Výstup lze uložit do souborů WAV, uživatel může ukládat skripty a vlastní nastavení.
 • TsunamiPro v7.4 - Shareware - Download 5,7 MB
  Domácí nahrávací studio schopné záznamu a editace souborů MP3 i aplikace pásmových filtrů a zvukových efektů včetně DirectX pluginů, vybavené restauračními nástroji, čtyřstopým mixérem, editorem ID3 tagů, CD ripperem a přehrávačem digitálního audia. Též synchronizace s MIDI není na škodu.

  Ostatní utility
 • Alcohol 120% 1.9.2.1705 - Shareware - Download 3,5 MB
  Šikovná utilitka pro tvorbu dokonalých 1:1 kopií hudebních i datových CD všetně chráněných disků a vypalování DVD. Podporuje množství diskových obrazů - images: MDS, CCD, BIN, CUE, ISO, CDI, BWT, BWI, BWS, BWA aj. Emulace až 31 CD a DVD jednotek pro rychlý přístup k nejpoužívanějším médiím z harddisku.
 • Burn4Free 1.0.0.602 - Freeware - Download 2,1 MB
  Zdarma šířený vypalovací software, který umí zaznamenat audio CD ze souborů WAV, WMA, MP3 a OGG, včetně konverze z jiného nastavení na standardních 44,1 kHz/16 bitů. Pár myších kliků stačí k vypálení datového CD nebo DVD. Program podporuje všechny CD a DVD platformy, spolupracuje s rozhraními SCSI, IDE i externími mechanikami na USB. Sponzorováno reklamou.
 • DeepBurner 1.1.2.137 - Freeware - Download 5,4 MB
  Freewarové řešení pro vypalování CD a DVD disků. S DeepBurnerem můžete vytvořit vlastní datové, bootovací a zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky.
 • VirtualDub 1.5.10 - Open Source - Download 0,7 MB
  Velmi oblíbená aplikace na jednoduchý střih a konverzi videa. Na obraz i zvuk lze aplikovat množství filtrů, nahradit audio stopu jiným doprovodem, zkonvertovat obé do libovolných nainstalovaných kodeků.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - ladíme grafické karty
  Grafické karty se dají ladit hned několika způsoby. Zřejmě nejednoduší je však vydat se softwarovou cestou. Pro tento účel vznikají speciální programy, které umožňují nastavení frekvence paměti a grafického jádra. Ovšem drtivá většina z nich disponuje i mnohem pokročilejší konfigurací, se kterou jde slušně experimentovat.  Témata: MP3, software, Testování

  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Najdete na iDNES.cz