Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Německé dráhy žalují "extremistický" Google.

  5:00aktualizováno  5:00
Deutsche Bahn zažalovaly Google za to, že odkazuje na extrémistické stránky, nabádající k sabotáži drah; Klez.H se masově šíří i v Česku. Jak červu čelit?; Intel letos s menším ziskem; IBM a Hitachi se spojí za účelem výroby pevných disků.

GOOGLE JE ŽALOVÁN. NĚMECKÝMI DRÁHAMI - Německé dráhy žalují vyhledávač Google. Deutsche Bahn jsou nespokojeny s tím, že Google odkazuje stále na extrémistický web Radical Online. Ten totiž nabádal k sabotování železnice a jejích systémů. Deutsche Bahn ovšem v nedávné době nad webem vyhrály soud, který nařídil zablokování stránky. Kdo nyní sabotuje, je Google. Ten ovšem není jediný, koho chtějí dráhy žalovat; na stránky radikálů stále odkazují také Yahoo! a Altavista.
Zajímavé je, že stránky extrémistů již byly zablokovány. Dráhy brojí pouze proti odkazu ve vyhledávačích a následnému textu pod ním. 

KLEZ.H OD VČEREJŠÍHO DNE MASOVĚ ÚTOČÍ I V ČESKU - Nedlouho poté, co se začaly šířit některé další varianty červa Klez, které ovšem přílišný humbuk nezpůsobily, můžeme se obávat dalšího napadení počítače. Červ Klez.H je možná ještě více agresívnější než jeho prvotní předchůdce, který ve světě napáchal miliónové škody. Nynější verze se chová podobně, při otevření infikovaného souboru v počítači se snaží vypnout antivirovou ochranu a vyhledat co nejvíce kontaktů, na které se následně rozesílá. Červ nelze jednoznačně identifikovat. Název zprávy i soubor v přílože je tvořen náhodně. Tělo zprávy povětšinou prázdné, což může být jasným znakem toho, že jde o červa. Ten navíc v sobě nosí další vir, Eklern, který je při putování internetem spuštěn.
Jak se červa zbavit a kde případně najít záplatu pro Outlook, pokud ji ještě nemáte nainstalovanou, naleznete na stránkách viry.cz.

INTEL LETOS S MENŠÍM ZISKEM - Společnost Intel vykázala za první čtvrtletí zisk ve výši jedné miliardy amerických dolarů. Vloni činil 1,1 miliardy. Čistý zisk stoupl z necelých 500 miliónů na více než 930 miliónů USD. Rostly také tržby společnosti. Ty se vyhouply z 6,68 miliard v loňském čtvrtletí na letošních 6,78 miliardy USD.
Zisk na akcii dosáhl patnácti centů a splňuje očekávání analytiků, kteří odhadovali něco mezi 13 a 16 centy při tržbách 6,79 miliardy dolarů.

IBM A HITACHI SE SPOJÍ ZA ÚČELEM VÝROBY PEVNÝCH DISKŮ - Společnosti IBM a Hitachi plánují spojení podniků vyrábějících pevné disky. Hitachi by v Joint Venture měl mít podíl 70 procent. Předpokládaný roční obrat společností je 4 miliardy USD. Důvod spojení obou společností na poli harddisků je snížení výrobních nákladů a spolupráce na vytváření nových technologií. MOžností také je, že spojení s Hitachi pomůže společnosti IBM expandovat na východní trhy, kde zatím postavení jako v USA či Evropě s pevnými disky nemá.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty

Nebezpečné přejezdy

Portál Mapotic.com poradí, na které železniční přejezdy v České republice si dát pozor. Cestování po Praze ulehčí...

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Najdete na iDNES.cz