Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nenechte si ukrást fotky - podepište si je

aktualizováno 
Pokud rádi fotíte a svoje úlovky zveřejňujete na internetu, riskujete, že se vašimi výtvory bude chlubit někdo jiný. Tomu se dá ale snadno zabránit. Stačí do fotografií vložit vodoznak, jako to umí například program AiS Watermark Pictures Protector z dnešního přehledu zajímavých aplikací na práci s grafikou videem.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Portable GIMP 2.2.11

open source
10,2 MB
web, download

GIMP je oblíbený open source grafický editor a Portable GIMP je jeho verze pro přenosná paměťová zařízení, jako jsou například USB klíčenky atd. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Portable GIMP není třeba instalovat na pevný disk, ale lze jej spouštět přímo z přenosného zařízení.

ArtRage 2.11

freeware
2,3 MB
web, download

Nová verze kreslicího programu ArtRage přináší mnoho různých vylepšení i nové funkce. Pokud ArtRage ještě neznáte, vězte, že se jedná o freeware grafický editor, který nabízí celou řadu nástrojů na kreslení (tužka, křída, olejové barvy, pastel atd.) a podporuje všechny běžné bitmapové grafické formáty (BMP, JPG, PNG a další).

Better JPEG 1.6.1.0

shareware
0,4 MB
web, download

Better JPEG je aplikace pro standardní úpravy fotografií ve formátu JPG. Umí například odstranit efekt červených očí, otáčet snímky, měnit rozměry atd. Aplikace podporuje také dávkové zpracování fotografií. Při úpravách dekomprimuje Better JPEG pouze zpracovávanou část fotografie, zůstává tak zachována původní kvalita snímků.

Picql 1.92

freeware
1,2 MB
web, download

Freeware aplikace Picql slouží k prohlížení a základním úpravám obrázků a digitálních fotografií ve formátech JPG, JPEG2000, BMP, PNG, GIF, TIFF, TARGA a PCX. Program si poradí například s konverzí grafických formátů, hromadným přejmenováním souborů, změnou rozměrů atd.

GIF Movie Gear 4.1.1

shareware
1 MB
web, download

Animované soubory ve formátu GIF vytvoříte snadno a rychle s aplikací GIF Movie Gear. Program nabízí různé funkce pro vytváření animací, nastavení průhlednosti, úpravy barev atd. Do animací můžete importovat grafiku ve formátech GIF, JPEG, AVI, ANI, ICO nebo BMP.

PowerDVD 7

trialware
36,6 MB
web, download

PowerDVD je softwarový přehrávač filmů na DVD, který nabízí obrovské množství různých funkcí a nastavení. Přehrávač nabízí například záložky, rodičovský zámek, dekódování prostorového zvuku ve standardních formátech, zobrazení dvojích titulků, přehrávání filmů ve formátu DivX a mnoho dalšího.

ProgDVB 4.72.4

donationware
2,4 MB
web, download

Program ProgDVB slouží pro příjem satelitních televizních a rozhlasových programů v počítačích vybavených DVB-PCI kartou, Podporováno je mnoho různých typů karet, jejich kompletní seznam najdete na webu výrobce programu.

Konverze obrázků a videa

Flash Spring Lite 1.3.5

freeware
1,7 MB
web, download

S programem Flash Spring Lite můžete konvertovat prezentace vytvořené v aplikaci PowerPoint do animací ve formátu Flash, který je možné přehrávat v internetovém prohlížeči. Při konverzi zůstanou zachovány všechny použité animace, přechody mezi snímky atd. Kromě bezplatné verze Lite je k dispozici i placená, lépe vybavená verze Pro.

MediaCoder 0.3.8

open source
14,6 MB
web, download

MediaCoder je velmi užitečná open source aplikace na vzájemnou konverzi mnoha různých video a hudebních formátů. Program zvládne převod formátů WMV, MPEG, AVI (DivX, XviD) a mnoha dalších. Kvalitu výstupních souborů lze podrobně nastavit.

Camtix Web Video Publisher 1.02.02

shareware
10,5 MB
web, download

Camtix Web Video Publisher je program na konverzi různých formátů videa (AVI, MPEG, WMV, ASF atd.) do formátu Flash, který je možné snadno zveřejnit na internetu.

Nástroje pro DVD a video

VideoConstructor 1.2.0.9

shareware
3,8 MB
web, download

VideoConstructor je komplexní program na zpracování videa. Mezi funkce programu patří například konverze různých formátů videa, spojování a rozdělování video souborů, zachytávání videa z digitálních kamer, televizních tunerů či webových kamer, vytváření video prezentací z fotografií a mnoho dalšího.

AVI Joiner 1.0

shareware
0,4 MB
web, download

K rychlému spojování video souborů ve formátu AVI slouží aplikace s jasným názvem AVI Joiner. Program spojuje pouze soubory se stejným kódováním, při spojování nedochází k rekompresi souborů.

Seznam DVD 5.02

trialware
3,9 MB
web, download

Potřebujete-li si uspořádat vaše filmové DVD, vyzkoušejte český program Seznam DVD. Aplikace umožňuje vytvoření databáze disků, každý záznam o filmu přitom může obsahovat až 40 dalších doplňkových informací, z nichž některé jsou importovány z internetové databáze filmů. Seznam DVD vede rovněž seznam vypůjčených disků, kompletní databázi filmů je možné exportovat do formátů XLS, CSV či HTML.

Další utility

AiS Watermark Pictures Protector 3.6.2

trialware
1,9 MB
web, download

Pokud zveřejňujete svoje fotografie na internetu, je vhodné je ochránit vodoznakem, aby si jejich autorství nemohl přivlastnit nikdo jiný. K tomuto účelu slouží aplikace AiS Watermark Pictures Protector, která do obrázků umí vkládat průhledný text či grafiku. AiS Watermark Pictures Protector si poradí s více než čtyřmi desítkami grafických formátů, soubory jsou zpracovávány dávkově. Z fotografií s vodoznakem je možné přímo v aplikaci vytvářet HTML galerie.Témata: software

Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Najdete na iDNES.cz