Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nenechte si ukrást fotky - podepište si je

aktualizováno 
Pokud rádi fotíte a svoje úlovky zveřejňujete na internetu, riskujete, že se vašimi výtvory bude chlubit někdo jiný. Tomu se dá ale snadno zabránit. Stačí do fotografií vložit vodoznak, jako to umí například program AiS Watermark Pictures Protector z dnešního přehledu zajímavých aplikací na práci s grafikou videem.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Portable GIMP 2.2.11

open source
10,2 MB
web, download

GIMP je oblíbený open source grafický editor a Portable GIMP je jeho verze pro přenosná paměťová zařízení, jako jsou například USB klíčenky atd. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Portable GIMP není třeba instalovat na pevný disk, ale lze jej spouštět přímo z přenosného zařízení.

ArtRage 2.11

freeware
2,3 MB
web, download

Nová verze kreslicího programu ArtRage přináší mnoho různých vylepšení i nové funkce. Pokud ArtRage ještě neznáte, vězte, že se jedná o freeware grafický editor, který nabízí celou řadu nástrojů na kreslení (tužka, křída, olejové barvy, pastel atd.) a podporuje všechny běžné bitmapové grafické formáty (BMP, JPG, PNG a další).

Better JPEG 1.6.1.0

shareware
0,4 MB
web, download

Better JPEG je aplikace pro standardní úpravy fotografií ve formátu JPG. Umí například odstranit efekt červených očí, otáčet snímky, měnit rozměry atd. Aplikace podporuje také dávkové zpracování fotografií. Při úpravách dekomprimuje Better JPEG pouze zpracovávanou část fotografie, zůstává tak zachována původní kvalita snímků.

Picql 1.92

freeware
1,2 MB
web, download

Freeware aplikace Picql slouží k prohlížení a základním úpravám obrázků a digitálních fotografií ve formátech JPG, JPEG2000, BMP, PNG, GIF, TIFF, TARGA a PCX. Program si poradí například s konverzí grafických formátů, hromadným přejmenováním souborů, změnou rozměrů atd.

GIF Movie Gear 4.1.1

shareware
1 MB
web, download

Animované soubory ve formátu GIF vytvoříte snadno a rychle s aplikací GIF Movie Gear. Program nabízí různé funkce pro vytváření animací, nastavení průhlednosti, úpravy barev atd. Do animací můžete importovat grafiku ve formátech GIF, JPEG, AVI, ANI, ICO nebo BMP.

PowerDVD 7

trialware
36,6 MB
web, download

PowerDVD je softwarový přehrávač filmů na DVD, který nabízí obrovské množství různých funkcí a nastavení. Přehrávač nabízí například záložky, rodičovský zámek, dekódování prostorového zvuku ve standardních formátech, zobrazení dvojích titulků, přehrávání filmů ve formátu DivX a mnoho dalšího.

ProgDVB 4.72.4

donationware
2,4 MB
web, download

Program ProgDVB slouží pro příjem satelitních televizních a rozhlasových programů v počítačích vybavených DVB-PCI kartou, Podporováno je mnoho různých typů karet, jejich kompletní seznam najdete na webu výrobce programu.

Konverze obrázků a videa

Flash Spring Lite 1.3.5

freeware
1,7 MB
web, download

S programem Flash Spring Lite můžete konvertovat prezentace vytvořené v aplikaci PowerPoint do animací ve formátu Flash, který je možné přehrávat v internetovém prohlížeči. Při konverzi zůstanou zachovány všechny použité animace, přechody mezi snímky atd. Kromě bezplatné verze Lite je k dispozici i placená, lépe vybavená verze Pro.

MediaCoder 0.3.8

open source
14,6 MB
web, download

MediaCoder je velmi užitečná open source aplikace na vzájemnou konverzi mnoha různých video a hudebních formátů. Program zvládne převod formátů WMV, MPEG, AVI (DivX, XviD) a mnoha dalších. Kvalitu výstupních souborů lze podrobně nastavit.

Camtix Web Video Publisher 1.02.02

shareware
10,5 MB
web, download

Camtix Web Video Publisher je program na konverzi různých formátů videa (AVI, MPEG, WMV, ASF atd.) do formátu Flash, který je možné snadno zveřejnit na internetu.

Nástroje pro DVD a video

VideoConstructor 1.2.0.9

shareware
3,8 MB
web, download

VideoConstructor je komplexní program na zpracování videa. Mezi funkce programu patří například konverze různých formátů videa, spojování a rozdělování video souborů, zachytávání videa z digitálních kamer, televizních tunerů či webových kamer, vytváření video prezentací z fotografií a mnoho dalšího.

AVI Joiner 1.0

shareware
0,4 MB
web, download

K rychlému spojování video souborů ve formátu AVI slouží aplikace s jasným názvem AVI Joiner. Program spojuje pouze soubory se stejným kódováním, při spojování nedochází k rekompresi souborů.

Seznam DVD 5.02

trialware
3,9 MB
web, download

Potřebujete-li si uspořádat vaše filmové DVD, vyzkoušejte český program Seznam DVD. Aplikace umožňuje vytvoření databáze disků, každý záznam o filmu přitom může obsahovat až 40 dalších doplňkových informací, z nichž některé jsou importovány z internetové databáze filmů. Seznam DVD vede rovněž seznam vypůjčených disků, kompletní databázi filmů je možné exportovat do formátů XLS, CSV či HTML.

Další utility

AiS Watermark Pictures Protector 3.6.2

trialware
1,9 MB
web, download

Pokud zveřejňujete svoje fotografie na internetu, je vhodné je ochránit vodoznakem, aby si jejich autorství nemohl přivlastnit nikdo jiný. K tomuto účelu slouží aplikace AiS Watermark Pictures Protector, která do obrázků umí vkládat průhledný text či grafiku. AiS Watermark Pictures Protector si poradí s více než čtyřmi desítkami grafických formátů, soubory jsou zpracovávány dávkově. Z fotografií s vodoznakem je možné přímo v aplikaci vytvářet HTML galerie.Témata: software

Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Najdete na iDNES.cz