Nenechte si unést titulní stránku prohlížeče

aktualizováno 
Chcete nástroj, který odstraní nedobrovolné přesměrování výchozí stránky v prohlížeči? Víte jak hlídat a měnit nadměrné vytížení procesoru jednou aplikací? A co možnost přímo z DOSu přistupovat, číst a zapisovat na disky formátované NTFS. V závěru se podíváme na slovenský produkt pro práci s obrázky.

NTFS4DOS 1.0 - freeware
Možná se vám již také někdy stalo, že jste potřebovali přistupovat z DOSu na pevný disk se systémem souborů NTFS (New Technology File System). NTFS je technologie,  která obsahuje funkce umožňující využívat službu Active Directory a další důležité funkce zabezpečení. Pokud si myslíte, že si stačí vytvořit spouštěcí disketu s DOSem a disky s NTFS vám budou otevřeny, pak vás musíme zklamat. To je velmi nemilé například v situacích, kdy vám Windows odmítají nabootovat. Máte-li totiž možnost přistoupit na pevný disk aniž byste museli startovat systém, potom můžete provádět celou řadu operací nezávisle na systému.

A právě pro tyto účely se může hodit malá, leč velmi šikovná utilitka NTFS4DOS. Ta totiž nabízí uživatelům plnohodnotný přístup k pevným svazkům v NTFS. Obsahuje i několik nástrojů, jakými jsou defrag či chkdsk, které mohou pomoci vyřešit problém při spouštění Windows. Menší nevýhoda produktu je v tom, že pro vytvoření této „záchranné“ diskety je nejprve nutné ji na nějaké PC nainstalovat. Po instalaci vložíte disketu, necháte ji naformátovat a zatrhnete volbu Vytvořit spouštěcí disketu (pod tlačítkem Format). Prostřednictvím tlačítek Next na ni zkopírujete všechny důležité soubory a to je vše. Disketu opatřete proti přepsání a můžete ji začít využívat. Jde tedy o nepostradatelného pomocníka v případech, kdy potřebujete pracovat s diskem v NTFS formátu ze starého dobrého DOSu. Pro nekomerční použití je navíc zcela zdarma.

 • Program stahujte na této adrese (1 MB).
 • NTFS4DOS

  AboutBuster 5.0 – freeware
  Zkusili jste již všechno možné a stále jste se nezbavili parazitů, kteří vám mění výchozí a vyhledávací stránku ve vašem internetovém prohlížeči? Potom ještě zkuste následující software. Jde sice „pouze“ o dalšího bojovníka proti únoscům prohlížečů, ale má za sebou již několik verzí a lidmi je hodnocen jako kvalitní produkt. Měl by vám pomoci bez větších námah odstranit nastavení škodlivých programů v IE a také odebrat vše, co vyvolává reklamy a přitahuje spyware do PC. Program spusťte a nechte ho provést prohledání operačního systému. Pokud vám bude na jeho konci sděleno, že vaše PC obsahuje některý zákeřný kód, nabídne vám software jeho odstranění.

 • Program stahujte na této adrese (33 kB).
 • AboutBuster

  Process Tamer 2.0 – freeware
  Process Tamer je další z celé řady malých utilitek pro vaše srdce PC - procesor. V reálném čase monitoruje jeho zatížení všemi běžícími procesy v operačním systému a průběžně mění jejich prioritu tak, aby bylo CPU co nejlépe využito a zároveň aby nedošlo k jeho přetížení. To může být užitečné zejména v situacích, kdy provádíte nějakou těžkou výpočetní operaci (např. střih videa, komprimace apod.) a přesto ještě potřebujete pracovat na něčem jiném (psát ve Wordu, brouzdat po internetu atd.). Ovládání je plně automatické, takže se o nic nemusíte starat. Stačí pouze nainstalovat a spustit. Pokud aplikace provede nějakou změnu, budete o tom ihned informováni prostřednictvím balónové nápovědy v systémové liště Windows. Kdo by chtěl přece jen kontrolovat její práci (zejména pokročilí uživatelé), může od druhé verze využít i oddělený samostatný nástroj pro konfiguraci a nastavování priorit některých procesů.

 • Program stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • Process Tamer

  Realtime Picture Convertor 4.0 - shareware
  Program Realtime Picture Convertor slouží ke kompresi a také dekompresi obrázků ve formátech JPG, BMP, PNG a GIF do JPG s náhledem a výpočtem kompresního poměru. Potřebujete-li například rychle provést úpravu obrázků a chcete-li znát dopředu, jaký bude výsledek, možná se vám bude hodit. Ale i pokud pracujete s webovou grafikou a chcete, aby byly obrázky a grafické prvky co možná nejmenší, pak vám dobře poslouží. Program obsahuje několik kombinovatelných efektů, hromadnou kompresi obrázků, můžete obrázky odesílat e-mailem atd. Navíc pochází ze slovenských programátorských dílen, takže s vámi bude komunikovat v blízkém jazyce.

 • Program stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • Realtime Picture Convertor  Nejčtenější

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

  Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

  Tipy a triky pro Windows 10

  Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

  Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

  Ilustrační foto - vyhledávání

  Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...  Najdete na iDNES.cz