Nenechte svůj e-mail „žít“ navěky!

  5:00aktualizováno  5:00
Máte milenku či milence a nechcete dopadnout jako chlípník Bill? Posíláte důvěrné e-maily a přejete si, aby se po určité době samy mazaly? Naučte se posílat poštu tak, aby se po určité době zlikvidovala!

Může se jednat o pomlouvání šéfa či domlouvání romantického večera s milenkou. U autorů takovýchto e-mailů se však mohou dříve či později dostavit pochybnosti – co když se právě moje pošta dostane do nepovolaných rukou? Řešení je ovšem nasnadě. S utilitkou Disappearing Email lze u odesílaného e-mailu nastavit dobu, po kterou bude možné jej přečíst. Po vypršení času se text zašifruje a jeho význam zmizí v nenávratnu.

Instalace produktu

Ze stránky výrobce či rubriky Stahuj lze stáhnout utilitku o velikosti 843 KB. Pokud chce uživatel produktu sdělit výrobci údaje o sobě, má možnost. Vyplnění jména, příjmení či e-mailu ovšem není nutností. Po stažení produktu již nic nebrání instalaci. Ta proběhne během okamžiku a do e-mailového klienta se zakomponuje plug-in, díky němuž se kýžené funkce dosáhne.
V současné době program podporuje pouze e-mailové klienty Outlook, a to z řady 98, 2000 či  XP. Jiné aplikace zastoupeny nejsou. Dle údajů výrobce se však verze pro klienty typu Lotus Notes či Eudora připravují. Ostatně – pokud se někomu nechce dennodenně sledovat stránku, zda již verze pro „jeho“ klienta vyšla, může na stránce výrobce zadat e-mail, na němž bude o nové verzi právě pro svého klienta uživatel informován. Možnosti nastavení

Jak program funguje?

Jak již bylo napsáno, program se „usadí“ v e-mailovém klientu, bez něhož by byla aplikace nepoužitelná. Po kliknutí na tlačítko „Nový“ v Outlooku, jímž uživatel započne psaní zprávy, se pod ikonkou objeví další. Tlačítkem „Send with Policy“ se autodestrukční e-mail odešle. Vybrat lze dobu, po kterou bude adresát mít možnost e-mail číst. Nastavený čas je ovšem nepraktický – zvolit lze buď hodinu, nebo třicet a devadesát dní. Možnost nadefinování si vlastní doby platnosti e-mailu chybí.
Adresátovi přijde odeslaný e-mail s textem, který informuje o obdržení autodestrukční zprávy. K ní jsou připojeny dva soubory – HTML stránky. Po otevření jedné z nich se pomocí připojení k serveru výrobce programu přenese klíč, díky němuž bude obsah e-mailu rozšifrován. Po vypršení doby však text bude již nenávratně pryč.
Jistě důležitou informací je to, že provozovatel serveru se zavazuje k diskrétnosti, e-maily nebudou nikde ukládány.
Možnost odesílat „normální“ e-maily však zůstává zachována. Tlačítko „Odeslat“ se nachází stále na stejném místě, uživatel si tedy může vybrat, zda chce poslat právě „mizející“ či klasický e-mail.
Pokud uživatel na již aktivovaný/autodestrukční e-mail odpovídá, nemusí nastavovat zničení – to je přednastaveno implicitně. Autodestrukční e-mail - brzy bude vymazán

Využití programu

Své využití program najde nejen u  jednotlivců. Také organizace si tímto způsobem mohou důvěrné e-maily posílat, ovšem pokud někdo chce sdělit něco důvěrného, způsobu  „mezi čtyřma očima“ se stejně nic nevyrovná.

Nainstalovat či ne?

Pokud vás funkčnost programu oslovila, rozhodně aplikaci vyzkoušejte. Pokud nic jiného, alespoň ochromíte adresáta. Doporučuje se však přidat vysvětlení, jakýže e-mail to dorazil. Některé dopisy, stejně jako ty papírové, si nemálo kdo schovává a při pročítání archivních e-mailových „kousků“ by mohlo ze strany adresáta dojít k nemilému překvapení.


 Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

Ilustrační foto - vyhledávání

Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.Najdete na iDNES.cz