Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nenechte svůj notebook, aby vás nechal ve štychu

aktualizováno 
Víte, v jaké stavu jsou vaše baterie v notebooku? Potřebujete vědět, jak dlouho ještě vydrží a jakou mají momentální kapacitu? Chcete pravým tlačítkem myši upravovat obrázky? A co byste řekli na perfektní nástroj, který vás zbaví reklam spyware a adware? A jestliže přemýšlíte o domácí farmě na králíky, tak pro vás máme také něco.

Notebook BatteryInfo 1.2.0.20 - freeware
Berete-li svůj notebook někam, kde poblíž není elektrická zásuvka, je dobré dostatečně se zásobit akumulátory. Nechcete-li do nich investovat a pouze by vám stačilo mít naprostý přehled o stavu baterie v notebooku, mohl by se vám hodit jednoduchý prográmek.

Notebook BatteryInfo pochází z německých programátorských dílen a slouží k podávání informací o stavu baterií v přenosném počítači. Nejenže dokáže zobrazit aktuální stav, ale také ukáže jejich momentální kapacitu (údaj zobrazuje v mWh) a čas, jak dlouho budou baterie schopné udržet notebook v chodu. Neméně užitečnou funkcí je možnost zjistit výrobce, výrobcem udanou kapacitu, její výrobní číslo, low battery level a ještě mnohem více.
Mimo to informuje i o tom, zda je notebook připojen k proudu, či nikoliv. Program běží v systémové liště, takže je stále na očích a lze ho dále konfigurovat.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (515 KB).

  Notebook BatteryInfo

  ClickPic 1.6.0.7 – shareware
  ClickPic je přesně takovým programem, u kterého zajásáte, ale zároveň si řeknete, proč není zadarmo. Tento jednoduchý nástroj totiž rozšiřuje možnosti operačního systému Windows o další funkce. Po instalaci se totiž objeví pod pravým tlačítkem myši, kde je připraven rychle měnit velikost obrázků, otáčet je, kovertovat atd. Díky tomu se může stát zajímavým pomocníkem všem, kteří pracují s obrázky. Chcete-li tak rychle upravit nějaký snímek stažený z fotoaparátu, nemusíte spouštět grafický editor, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši. Pracovat umí s formáty: JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF, PCX, TGA, PSD a WMF/EMF. Konvertování zvládá do JPG, PNG, GIF, BMP a TIFF. Velikost umí měnit do předem nastavených hodnot, či ručně zadaných. Přitom používá několik metod resamplingu. Obrázky umí otáčet nejen o 90°, 180° a 270°, ale také vertikálně či horizontálně. Malá užitečná pomůcka, která leč bohužel není zdarma.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (811 KB).

  ClickPic

  Super Ad Blocker 4.0 – shareware
  Pokud jste vyzkoušeli vše možné, abyste se zbavili dotěrné internetové reklamy, ale stále jste nedosáhli úspěchu, zkuste aplikaci Super Ad Blocker. Ta totiž slibuje blokování nejnovějších formátů bannerů, vyskakovacích oken, létajících reklam, flashových reklam, reklam v instant messengerech a ještě více. Zablokovaná místa jsou označena textem, který si můžete sami dle libosti definovat. Mimo to nabízí nástroj i blokování spywaru a adwaru (obsahuje totiž skenovací motor na jejich odhalení a to včetně možnosti stáhnout si aktualizace) a o všem si vede přehledné statistiky (v grafech). Díky whitelistu máte možnost definovat servery, ze kterých chcete reklamu akceptovat. Pro plné využití všech funkcí programu (a že jich není málo) je zapotřebí se se Super Ad Blockerem seznamovat delší dobu. Avšak jakmile prozkoumáte, co vše umí, již ho nebudete chtít z PC odinstalovat.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,2 MB).

  Super Ad Blocker

  Nemoci králíků 2.2 – freeware
  Přemýšlíte o vybudování domácí farmy na králíky? Bojíte se však nemocí, které tyto zvířata mohou dostat? Tak si je nechte naočkovat. A pokud přece jen nějaký ten králík zastůně, zkuste se podívat do databáze nemocí. V ní naleznete popis nemoci, léčení, prevenci a příčiny onemocnění. Celkem obsahuje informace o 15 nemocích. Produkt se velmi lehce ovládá. Stačí si najít název nemoci a kliknout na tlačítko Ok. Tím dojde k zobrazení detailních informací. Abyste mohli Nemoci králíků používat, je zapotřebí provést bezplatnou aktivaci, kterou učiňte na stránkách produktu – stačí vyplnit několik informací a odeslat. Na registrační číslo si však musíte nějakou dobu počkat.

 • Program stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).

  Nemoci králíků • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz