Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neplaťte za architekta. Navrhněte a vybavte si byt sami

aktualizováno 
Hledáte vybavení pro váš byt? Nemůžete najít správného dodavatele kuchyně, kachliček či nábytku? Chystáte se koupit nějaký přístroj, ale nejste si jisti, zda je opravdu kvalitní a jestli dobře funguje? Chcete změnit bodový systém pro řidiče? Pak stačí zabrouzdat na naše weby.

Vzorový byt v pražském Karlíně, jehož interiér navrhovala architektka Barbora Škorpilová ze studia Mimolimit - Vzorový byt v pražském Karlíně, jehož interiér navrhovala architektka Barbora Škorpilová ze studia Mimolimit | foto: Real Estate Karlín Group

Navrhněte si a vybavte byt
Vše pro bydlení - www.vseprobydleni.cz

Internetových serverů informujících o bydlení je na českém internetu jako šafránu. Bydlení je však téma, které se dotýká každého z nás. Není však v našich silách sledovat všechny časopisy, novinové přílohy a knihy, které se touto tématikou zabývají. A právě to byl účel, proč byl vytvořen web Vše pro bydlení. Informuje o bydlení v ČR a svou koncepcí, pojetím a informační komplexností nabízí více než konkurenční projekty.

Poskytuje aktuální informace o produktech, firmách, nových trendech a všeho, co se bydlením zabývá, co se bydlení v různých souvislostech dotýká, co s bydlením přímo i nepřímo souvisí. Proto na serveru naleznete nejen řadu informací o firmách, které nabízejí vše pro domácnost - od nábytku až po kolíčky na prádlo, ale rovněž služby tisíců nejrůznějších podnikatelů z celé republiky. Právě tato databanka, do níž můžete sáhnout kdykoliv, jakmile něco potřebujete, hledáte, či jen rádi nezávazně objevujete nové věci, může pomoci zařídit či zútulnit váš byt.

Nechcete-li přesouvat nábytek po místnostech sem a tam, je dobré si vše nejdříve pořádně rozmyslet. Nebo použít jednoduchou pomůcku Navrhněte si svůj byt a lehce se tak staňte bytovým architektem. Pro správnou funkčnost programu potřebujete mít nainstalovaný Flash Player 6 či vyšší. Díky programu nakreslíte místnost i nábytek v poměrech přesné velikosti, vkládat můžete okna a dveře do místnosti, přesouvat věci podle potřeby a výsledek lze nakonec vytisknout. Dalším užitečným programem je Vybavte si byt. Krok za krokem vám pomůže vybrat si prostor a nově ho vybavit zařízením a přitom budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomene.

Vše pro bydlení


Rivalové

Bydlení.cz – magazín o bydlení a životním stylu
Tvůj dům – portál o bydlení, stavění a spoření

Výrobky pod lupou
Sherlock.cz – www.sherlock.cz

V poslední době jakoby se s hodnotícími servery doslova roztrhl pytel. Hodnotit tak můžete nejen fotografie, modelky, lidi, hry, lidské pozadí apod., ale také například zboží. Web Sherlock je tu totiž pro všechny z nás, kteří se chtějí podělit o zkušenosti, postřehy, názory a kritiku k nejrůznějším výrobkům. Informace by se vám mohly hodit nejen teď o Vánocích, kdy je hlad po zboží větší, než kdy jindy, ale i během celého roku.

Plánujete-li nákup domácího kina, TV, mobilu apod., zkuste se nejdříve podívat na Sherlocka a možná narazíte na osobní zkušenost člověka, který si předmětnou věc koupil před vámi. Kromě uvedení názoru na výrobek či zkušeností s ním, může uživatel ohodnotit výrobek přidělením jedné až pěti hvězdiček (vyšší počet hvězdiček znamená vyšší hodnocení). Přidělený počet hvězdiček je zobrazen u každého názoru, celkové hodnocení (průměrný počet přidělených hvězdiček) u každého výrobku. Výrobky jsou seřazeny do sedmi kategorií, které jsou dále rozčleněny pro lepší orientaci. Navíc si lze nechat zobrazit všechny sekce najednou a to díky funkci Strom sekcí. Znáte-li přesné označení výrobku, potom jeho název zadejte do políčka Vyhledávání. Dopracujete se k informacím mnohem dříve než přes menu. Služba má však jeden zásadní problém a tím je málo diskutujících. Nápad mít výrobky pod lupou je určitě dobrý, avšak bez diskutujících návštěvníků ztrácí smysl, což je velmi škoda.

Sherlock.cz

Rivalové

Líbím se ti – hodnocení fotografií
Hodnocení her – jaké hry jsou kvalitní a jakým byste se měli vyhnout?

Změňte bodový systém řidičů
Chcetezmenu.cz - www.chcetezmenu.cz

Tak i na Českou republiku došlo. Od 1. července 2006 totiž nabyl účinnosti zákon č. 411/2005 Sb. o silničním provozu, který novelizuje zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů. Novelizace přináší řadu opatření a nově bodový systém hodnocení řidičů.

Zákon se však nesetkal s velkým pochopením ze strany řidičů a tak vznikl i server Chcetezmenu.cz bojující za jeho přepracování a odstranění šikanózních ustanovení. Nejenže se na tomto serveru můžete postavit za petici, která by měla vyvolat jednání, ale navíc se dozvíte celou řadu dalších informací. Přečíst si tak můžete nejen o bodovém systému, přestupcích či postizích, ale načerpat můžete i informace o tom, co policie může dělat, co vše je zapotřebí splnit pro vydání řidičského průkazu a ještě více. Vítaná je jistě i sekce Radary. Můžete se informovat, kde se měří či si rovnou stáhnout mapu radarů v Praze.

Chcetezmenu.cz

Rivalové

Nová pravidla – vše o novém silničním provozu
Silniční zákon – 12 bodů k větším bezpečnosti nebo k šílenství?

Uvízlo www síti:
Studenti mají hluboko do kapsy. Proto je jen dobře, pokud mohou získat nějakou slevu do kina, divadla, MHD atd. Také na internetu lze najít několik webů, které studentům vycházejí vstříc. Tak například stránky Studentské slevy je internetový projekt pro studenty. Registrace studentům zajistí výhodnější cenu za zboží a automatické dosažení speciální dealerské kategorie - slevy oproti koncovým běžným cenám často až o 30%. Kdybyste se náhodou dostali do úzkých, zkuste projekt zaměřený na duševní zdraví, zejména na psychoterapii a psychoanalýzu. Na webu Help24.cz naleznete odborné i laické poznatky, ankety, diskusní fórum, kontaktní centra pomoci, příběhy ze života, rady a tipy. Jestliže vás však zajímá, co se píše na „českém“ internetu, potom navštivte souhrn odkazů na články uspořádaný podle oblastí a témat na webu Články.cz. Můžete přidávat i své zdroje.

Články.cz
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Sem nechoďte, jinak už dnes nic neuděláte. Google spustil Sound Maker

Google spustil Sound Maker na platformě Chrome Music Lab.

Neumíte na nic hrát? Nevadí. Hudbu si nakreslíte. V rámci měsíce hudby na školách spustil Google další ze série svých...

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Najdete na iDNES.cz