Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


NetBrilliant 1.1 - internetový supervyhledávač

  0:10aktualizováno  0:10
NetBrilliant je velice zajímavý program, který spojuje rychlé inteligentní vyhledávání všech druhů informací na internetu s možností hledat a sdílet MP3 a další druhy souborů. Program podporuje sítě Napster, OpenNap, Scour a disponuje celou řadou dalších zajímavých funkcí.
Bezbřehost internetu nutí jeho uživatele hledat cesty, jak se v jeho obsahu lépe a rychleji orientovat. Obvyklým prostředkem jsou internetové vyhledávače a postupné projíždění vybraných webových stránek. Pro ulehčení práce vznikly speciální programy (např. Copernic, BullsEye2), které mají takové hledání provádět intuitivně a co nejjednodušeji. Obvykle využívají výsledky hledání mnoha internetových serverů a jejich použití výrazně šetří čas uživatele.

Program NetBrilliant neprovádí pouhé shromažďování výsledků, ale i textovou analýzu dokumentů. Získané informace jsou programem analyzovány, a teprve poté předloženy uživateli. Autoři programu NetBrilliant šli ještě dále a spojili vyhledávání informací s přímým sdílením a vyhledáváním souborů na internetu. S programem NetBriliant tak získáte zcela ojedinělou kombinaci nejužitečnějších pomůcek pro orientaci na internetu. S jeho pomocí můžete vyhledávat MP3, video, obrázky a další soubory.

Rozsah informací, které můžete pomocí programu vyhledávat, je opravdu velký. Pro větší přehlednost je hledání rozděleno do několika základních oblastí. Můžete např. vyhledávat nejnovější zprávy a počasí, pro českého uživatele má asi malý význam možnost prodávat a nakupovat na amerických internetových aukcích. Celkem program nabízí dvanáctero vyhledávacích kategorií. Kromě zmíněné analýzy program provádí i kontrolu funkčnosti odkazů a nabízí uživateli možnost nastavit filtry. Součástí programu je internetový prohlížeč a naleznete v něm i velmi užitečné systémy záložek, které jsou obdobou Internet Exploreru (historie, oblíbené položky).

Zabudované sdílení souborů je další vylepšenou obdobou klientského programu Napster. Výhodou NetBrilliantu je podpora více sítí, díky níž se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného hledání. V současné době program podporuje Napster, OpenNap a Scour. Gnutellu program výslovně nepodporuje, údajně z důvodů bezpečnostních děr v jejím protokolu. NetBrilliant nabízí "Intelligent Download" - vyhledává nejrychlejší spojení, kontroluje přenosy a umožňuje resuming souborů. Sdílet můžete bez omezení soubory všech druhů, stačí určit vybrané adresáře. Program umožňuje také sdílet jen určité druhy souborů nebo sdílení zcela vypnout.

Pro spuštění programu musíte mít nainstalován Internet Explorer (minimálně verze 3). K instalaci program vyžaduje 2 MB místa na disku. Jediné informace, které program povinně vyžaduje, jsou email a PSČ. Nemusíte zadávat ani uživatelské jméno, pro připojení do sítí Napster a Scour vám program vždy náhodně nějaké jméno přidělí. S touto značnou anonymitou souvisí i to, že program neumožňuje komunikovat s ostatními účastníky sítě, jako je to obvyklé u jiných klientů.

NetBrilliant je program, který opravdu vychází vstříc potřebám uživatelů. Je sice orientován na uživatele amerického, ale využít ho může kdokoliv. Zejména kombinace se sdílením a vyhledáváním souborů je velmi zajímavým a praktickým prvkem, který NetBrilliant značně odlišuje od jiných programů podobného druhu. Výhodou NetBrilliantu je samozřejmě i to, že je k dispozici zcela zdarma.

Výrobce: Tenebril Incorporated
Website: www.netbrilliant.com
Platforma: Windows 95, 98, NT, 2000, ME
Download: http://www.netbrilliant.com/pub/bin/nb110.exe (1.71MB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Najdete na iDNES.cz