Neumíte otevřít nějaký soubor? Zkuste program z naší nabídky

aktualizováno 
Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy vám někdo poslal nějaký soubor, který váš počítač nedokázal otevřít - protože s ním neuměl pracovat. Proto vám dnes vám přinášíme několik aplikací, jež slouží jako prohlížeče několika multimediálních souborů, jako PDF, SXW, XML, XLS, DOC, PPT nekompletních videí a ještě více.

I přesto že je formát PDF v současné době již velmi rozšířen ještě stále se může najít mnoho uživatelů, kteří si ho nemohou prohlédnout. I přesto, aniž by museli kupovat nástroj na jeho perfektní vytváření, mohou si ho bezplatně prohlížet. Pro tento účel totiž existují tzv. PDF prohlížeče. Jde o šikovné nástroje, které vám obsah souboru zobrazí, raz dva. Mnoho lidí však potřebuje vidět i obsah XLS či PPT souboru. Protože jde o formát používaných v kancelářském balíku Microsoft Office, mohou ho vytvářet a otevírat pouze uživatelé, kteří ho vlastní. Naštěstí Microsoft vyšel uživatelům vstříc a i pro ně připravil prohlížeče.

I majitelé kancelářských balíku Openoofice.org musí řešit, jak předat textový dokument, těm kteří tento produkt nemají v PC. I pro ně však existuje prohlížeč. Perličkou je i možnost využít software pro prohlížení nekompletně stažených video souborů. Pokud vám v článku bude nějaký důležitý prohlížeč multimediálních souborů chybět, určitě se o něj podělte v diskusi pod článkem.

Foxit PDF Reader 1.3 beta – freeware
Potřebujete-li prohlížet dokumenty ve formátu PDF a nejste-li spokojeni s aplikací Adobe Reader, můžete zkusit alternativu s označením Foxit PDF Reader. K dispozici je pro všechny zdarma a slouží nejen k prohlížení PDF dokumentů, ale také třeba ke čtení eBooků. Jeho předností je především rychlá práce a především mnohem kratší čas potřebný k otevření dokumentu.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).

 • Adobe Reader 7.0 – freeware
  Adobe Reader 7.0 je nová verze programu pro prohlížení a tisk dokumentů PDF (Portable Document Format) na různých platformách. Nová verze představuje rozšíření o nové vlastnosti. Nyní tak mohou uživatelé Readeru účastnit se recenzování dokumentů, ve kterých je to povolené pomocí Acrobatu 7.0 Professional, vynutit zásady zabezpečení a řízení pro soubory PDF.

 • Stahujte na této adrese (20.8 MB).

 • Powerpoint Viewer 2003 - freeware
  Pro vytváření prezentací slouží mnoha uživatelům program PowerPoint. Ten je ovšem součástí ne zrovna levného, kancelářského balíku MS Office. Ale aby tento formát Microsoft rozšířil i mezi nemajetné uživatele, vytvořil aplikaci, která umožňuje soubory pouze prohlížet. Program PowerPoint Viewer 2003 tak umožňuje spouštění plnohodnotných prezentací (včetně prezentací chráněných heslem) vytvořených v aplikaci PowerPoint 97 a vyšších verzích. Prezentace lze pomocí programu PowerPoint Viewer 2003 spouštět a tisknout, nelze je však upravovat.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).

 • Excel Viewer 2003 – freeware
  Možná jste se již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali otevřít dokument vytvořený v programu Microsoft Excel. Pokud tuto aplikaci nevlastníte, pak si ho bohužel neotevřete. Tedy za předpokladu, že nevlastníte jednoduchou utilitku Microsoft Office Excel Viewer 2003. Tu zdarma nabízí společnost Microsoft na svých stránkách a tak dává šanci všem uživatelům Windows prohlížet dokumenty Excelu bez Excelu. Nejde však o plnohodnotný Excel. Viewer totiž pouze slouží k otvírání, zobrazení a tisku sešitů aplikace Excel.

 • Stahujte na této adrese (9.9 MB).

 • Word Viewer 2003 – freeware
  Podobný nástroj jako je Poweporint Viewer a Excel Viewer. S tím rozdílem, že je určen k prohlížení dokumentů vytvořených v aplikaci Microsoft Word.

 • Stahujte na této adrese (11.7 MB).

 • Visioo-Writer 0.5 – freeware
  Pokud vám přijde soubor od někoho, kdo používá jako textový editor OpenOffice.org, potom si ho bez tohoto balíčku neotevřete. A to ani v Microsoft Office. Řešením je však speciální prohlížeč s názvem Visioo-Writer. Stačí ho pouze nainstalovat a začít používat. Má poněkud krkolomnější ovládání, avšak uživatelé, kteří znají i jiný OS než Microsoft, si to ani nevšimnou.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).

 • ExplorerView - shareware
  ExplorerView si poradí s více než 30 různými typy multimediálních souborů. V přehledném uživatelském rozhraní, podobném klasickému Průzkumníku ve Windows, umí program prohlížet obrázky a přehrávat hudbu a video.

 • Stahujte na této adrese (4.2 MB).

 • Opanda IExif 2.2 - freeware
  Opanda Studio si pro všechny uživatele připravilo vylepšení stále populárnějšího internetového prohlížeče Firfox. S jeho vylepšením můžete browserem nejen surfovat po celosvětové síti, prohlížet obrázky, ale nově dokonce načítat i informace EXIF GPS a ITC data. Produkt Opanda IExif podporuje standard EXIF 2.21. Práce s ním je velmi jednoduchá. Po instalaci plug-inu do Firefoxu (provedete kliknutím na link níže) si stačí načíst libovolný obrázek a poté na něj kliknout pravým tlačítkem myši. Zobrazí se dialogové okno, kde stačí vybrat volbu View Exif/GPS/ITC.

 • Stahujte na této adrese (942 kB).

 • XML Viewer 1.3 – freeware
  Pomocí XML Vieweru můžete prohlížet obsah souborů v XML formátu, přidávat a ubírat položky či modifikovat jejich vlastnosti. Program také podporuje metodu táhni a pusť, která umožňuje snadnější manipulaci se soubory a položkami.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

 • DiVFix v1.091 - freeware
  Program dokáže upravit nekompletně stažené DivX soubory tak, že je potom možné je bez problémů přehrát na PC. Opraví poškozené snímky a video uzavře (doplní na konec video souboru chybějící index snímků).

 • Stahujte na této adrese (263 kB).

 • OE Reader 1.2.0 – freeware
  Díky tomuto programu může uživatel e-mailového klienta Outlook Expres prohlížet došlou poštu. Program dokáže otevřít samostatné soubory, obsahující všechny e-maily, tak jak je máte v OE rozdělené do složek. Program dovoluje prohlížení těchto datových souborů a umožňuje prohlídnutí jednotlivého e-mailu v detailu i s přílohou a informacemi z hlavičky e-mailu. Podporuje db s koncovkou idx, mbx a dbx.

 • Stahujte na této adrese (234 kB). • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...  Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

  Paul Allen na snímku z prosince 2017.

  Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

  Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

  Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

  Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

  Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

  Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

  Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

  Další z rubriky

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

  Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

  Ilustrační foto - děti

  Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz